Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Hondanın Dandik Parçaları....

Motovento
    REKLAM ALANI
    autonomous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en son xrv 750 Africa şimdi 4 teker
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

HONDA BİZİ KAZIKLIYOR ÖZELLİKLE CBR 125 R DA. MOTORUN EDERİ 3.000 YTL ADAM Bİ HAVA FİLTRESİNE ALIYO 90-100 YTL PARÇA YOK BULUNMUYO... Bİ SİNYAL 100 KÜSÜR MİLYON ÇOK SEVDİĞİNİZ HONDA MARKASI SİZİ DÜŞÜNÜYOMU?

Bakın tekrar diyorum yolda gider bu motor o kadar yol gittim ne yolda bıraktı nede bişey etti ama artık şu bazı parçalarını kalitesini ve fiyat kazığını anlayın........
    Kazıklayan bana kalırsa Honda değil distribitör firma. Onlarada sorarsan gümrükte şurda burda şişiyor fiyatlar diye bir cevap gelir kesin
    "inandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanırsın"
    NE MUTLU, TÜRKÜM DİYENE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Pınarr

ablacım sağol arada yine bize lafı soktun he

MURATCBF150

baba hondacıysan dediklerimi en güzel sen anlarsın daha ne diyim...

retox70

Hocam ben alırken parça fiyatlarını az buçuk biliyordum ve uydurmasyon yaparım diye aldım ve çoğunu öyle yaptım örnbeğin ilk aldığım zamanlar 120 ytl olan hava filtresine açık tip filtre taktım ve sorun motor hurdaya gidene kadar çözüldü. ha elimde malzemem vardı ancak olmasaydıda maliyeti 40 ytyl olacaktı.. ancak özellikle bazı parçalrın kalitesi ve fiyatlar üzerinde hala duruyorum... ben bi çözüm buluyorum ya bulamayanlar ne yapacaktı?

enolaguy

İşte tezata düğştüğümüz noktalardan birisi.... hala bana testleri örnek veriyorsunuz ve bende diyorumki bunlar %100 GEÇERLİLİĞİ OLAN TESTLER DEĞİLDİR... Bir otomobil dahi piyasaya çıkmadan kaç teste çıkıyor kaç kişi kullanıyor ama kullananlar profesyonel test pilotu-ki benim şu anda okumamın sebebide bu işe girmektir test olaylarını yakından bildiğimden güvenmem. çünki testle gerçek hayat hiç bir zaman tutmaz. o zaman 100 km de 10 litre tüketim değeri verilen bir araçla sen sadece 10 litrelik benzinle yola çık bakalım ne olacak? Hadi debriyajı geçtim amortisör keçelerine ne cevap vereceksin?

GorkeM

yazacak bi cevap bulamadım inan...........

autonomous

Peki size göre bu allahtan revamıdır? diyorum ya 0403 otobüsün koca kova kadar filtresi 40 ytlyken bunun plastik ve kağıt üretimi filtresinin 100 küsür ytl olması?
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    sen motoru düşür kır bi taraflarını sonra hondanın dandik malzemeleri die başlık ac,aynayı bantla tuttur sonra uctu de,hiç bir motorun bahsettiğin yerine kaynak olmaz çünki hareketli malzeme,honda motosikletlerinin parçaları cok pahalı burada haklısın,tek siyeceğim mondial falan alırsan aynayla falan uğraşmaktan cok,pistonlar ve motoruyla uğraşırsın o zamanda onu hakkında bir başlık acarsın sen mondiali cokmu sağlam zannediyorsun,ikidebi arıza verek elektirik tesisatı,durmadan subap vuran motor,paslanan gövde vs vs vs vs vs vs vs,parcası bol ama o parcalrı almanda bollaşacaki,kusura bakma ama düşüncen cok sacma sonuçta aynayı düşürüpte kırmışsın yolda ucmamış

Motosikleti
    Yazılarımı TAMAMEN oku derim.......
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pınarr

ablacım sağol arada yine bize lafı soktun he

MURATCBF150

baba hondacıysan dediklerimi en güzel sen anlarsın daha ne diyim...

retox70

Hocam ben alırken parça fiyatlarını az buçuk biliyordum ve uydurmasyon yaparım diye aldım ve çoğunu öyle yaptım örnbeğin ilk aldığım zamanlar 120 ytl olan hava filtresine açık tip filtre taktım ve sorun motor hurdaya gidene kadar çözüldü. ha elimde malzemem vardı ancak olmasaydıda maliyeti 40 ytyl olacaktı.. ancak özellikle bazı parçalrın kalitesi ve fiyatlar üzerinde hala duruyorum... ben bi çözüm buluyorum ya bulamayanlar ne yapacaktı?

enolaguy

İşte tezata düğştüğümüz noktalardan birisi.... hala bana testleri örnek veriyorsunuz ve bende diyorumki bunlar %100 GEÇERLİLİĞİ OLAN TESTLER DEĞİLDİR... Bir otomobil dahi piyasaya çıkmadan kaç teste çıkıyor kaç kişi kullanıyor ama kullananlar profesyonel test pilotu-ki benim şu anda okumamın sebebide bu işe girmektir test olaylarını yakından bildiğimden güvenmem. çünki testle gerçek hayat hiç bir zaman tutmaz. o zaman 100 km de 10 litre tüketim değeri verilen bir araçla sen sadece 10 litrelik benzinle yola çık bakalım ne olacak? Hadi debriyajı geçtim amortisör keçelerine ne cevap vereceksin?

GorkeM

yazacak bi cevap bulamadım inan...........

autonomous

Peki size göre bu allahtan revamıdır? diyorum ya 0403 otobüsün koca kova kadar filtresi 40 ytlyken bunun plastik ve kağıt üretimi filtresinin 100 küsür ytl olması?
    müşteri isen sonuçta haklısın ama Honda böyle,fiyatları yani.Parça kalitesi konusundaki olayı şanssızlık olarak açıklayabilirim en kötü ihtimalle.Yıllardır kullanırım önemli sorun yaşamadım.Ha parça beklemedimmi 3 Hafta bekledim.Motorum Hondanın Türkiyeye getirmediği bir modeldi benimki serbest ithalat yolu ile gelmişti Honda o parçayı da getirdi.ben memnunum Honda dan yolda bırakmadı sayılır beni ..Markadan soğuma bence.Geçmiş olsun.

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    yazılarını okudum burada marka dandik denecek bi durum yok senin hatandan kaynaklana bi kaza fakat parca konusunda sonuna kadar haklısın fiyatlar fahiş

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Eveet konuyu hortlatmanın ve anlayana son cevabı vermenin zamanı geldi, zira ilk kez benzer bir parçayı kırdım, delilim var...

Buyrunuz 1000RR debyraj maneti;

Bu fotoğrafta manetin kırılmadan önce ne derece eğildiğini açıkca görmek mümkün.

Bu fotoğrafta da limitlerde bir eğilmeden sonra, sürücünün yoluna devam etmesi için özellikle açılmış bir çeltik sayesinde önceden belirlenen kırılma noktası gözüküyor.

Eğer halen kırılmamış olsa, çok çok sağlam olsa gidonu da eğeceği şüphesiz.

Ve kalan kısa kol kesinlikle vites değiştirmek dolayısıylada yolda kalmamanız için yeterli.

Bu da Honda'nın parçaları dandik diyenlere kapak olsun
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    aYecim yanlız bizim kırılan parçamız orası değildir... aynayla derbriyaj manetini tutan döküm parçadır..... sen konuları karıştırdın heralde tekrar oku derim.... sonra mazallah yolda yağmur suyu kanalı kapakları eksik birini doldurma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    yaa emin abi ağlıcam bnde chooper ımı sattım :'( 23.01.2008 carsamba gunu noter yapılcak bnde 125 r alcam honda:'( ıcıme oturdu kardeşimizin yazdıgı :( acaba baska motor mu alsam :( ama honda cok guzel:(

Motosikleti
    Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa emin abi ağlıcam bnde chooper ımı sattım :'( 23.01.2008 carsamba gunu noter yapılcak bnde 125 r alcam honda:'( ıcıme oturdu kardeşimizin yazdıgı :( acaba baska motor mu alsam :( ama honda cok guzel:(
    valla parça fiyatlarını çok çok iyi düşün. bu tarz parçaları bulmanın zor olduğunu iyi düşün. Kısacası bu motoru almakla parça konusunda ve bazıbölümleri konusunda sorun yaşarsın. bunun dışında uzun yol için çok güzel bi motordur....

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    şimdi olaya o şekilde bakarsak haklıs fakat hondanın yaya-araç çarpışmalarında yaya'ya en az zarar veren dünyadaki en iyi araç olduğunu biliyormuydun (bunları biliyormuydunuz köşesi gibi oldu :D) Hnoda civicte mesela arkadan bir araca gir öndeki taş gibi sapa sağlam kalır ama honda civic ön tampon anında gider biraz sert vurduysa kaput eğilir ama şasesi çok sağlamdır. Honda araç içerisindeki sürücünün güvenliği kadar araç dışındaki canlı varlıklarında(bi hayvanda olabilir insanda farketmez) güvenliğini düşünen yegane firmalardan.....

bi eleştiri hondaya cbr215 r piyasadaki 125 lik race lere karşı çıkarılmış muadil bir makine üzerinde çok fazla arge yapılmadığını okumuştum. Yani pazarla mücadele için....(esasında 125 cc kategorisi en çok üzerine düşülecek kategori)
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

aYecim yanlız bizim kırılan parçamız orası değildir... aynayla derbriyaj manetini tutan döküm parçadır..... sen konuları karıştırdın heralde tekrar oku derim.... sonra mazallah yolda yağmur suyu kanalı kapakları eksik birini doldurma
    O zaman Honda'nın dandik ayna kolu diye başlık açıcaksın bitanesi.

Öyle Honda'nın dandik parçaları dersen ben tuttuğum parçayı buraya getiririm.

Gerçi genelleme yapmasan dahi farketmezdi, çünkü bu örnek Honda'nın genel bakışını açıkca yansıtıyor, senin ayna kolu içinde eminim gereken herşeyi düşünmeye çalışmışlardır.

Gerçeği kabul et artık, utanmaaa

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    aye başka söze gerk yok + 10 .0000000
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    valla parça fiyatlarını çok çok iyi düşün. bu tarz parçaları bulmanın zor olduğunu iyi düşün. Kısacası bu motoru almakla parça konusunda ve bazıbölümleri konusunda sorun yaşarsın. bunun dışında uzun yol için çok güzel bi motordur....
    yaa ama şöyle bişey war bnm hondanın fabrıkasında eniştem war montaj bölümünde şef bu başları :S yanı ıstesem ondan getırtebılırım ondannda bulasıorum honda ya 125 R a

Motosikleti
    rmz 200 gy
    şahsen hondayı kalıte dıye bılırdım ne öle atık matık noluyo kardeşim dunyayı honda mı kurtaracak
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hocam en başında ben söylemiştim
    zira yaşadım biliyorum
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    trasher

Arkadaşım yaya güvenliği otomobil için farklıdır motosiklet için farklı bir otobüs için farklıdır.... Motosikletle yaya güvenliği bir ayna tutamağıyla olmaz ona gelene kadar teker var grenajlar var cam var vs...vs.... zarar verir bu parçanın böyle yapılmasının tek sebebi maliyet kaygısıdır... Başka bir açıklaması yok.. hadi solu geçte sağda bu tarz bir durum olursa ne olacak? fren merkezi de bu parçadan.... Bunu geç amortisör keçesinden illah dedim daha yarım saat önce işim bitti boyuna kaçırıyo. sola çin malı bi motorun parçasını taktım sorun yoktu bu seferde sağ kaçırdı orayıda değiştim bakalım ne olacak? grenajlar çatlamaya her an hazır... marş motorunun artı kablosu şaseye sıfır kısa devre durumu olabilir vs...vs...vs..... bir ton hata ne denirki?

aYe

Ayecim nickime dikkat et ben asiyim hayattta yılmam Bi üstteki arkadaşa da verdiğim cevapta daha ne sorunlar var oku.... İstersen sen git bana hondanın ceosunu getir.... iki duble rakı içerim onunda yüzüne vururum açık konuşuyorum Ya bu arada ayecim ben senden şüphelenmeye başladım hondanın ajanımısın nesin kardeşim? kabul etsene hondanın en iyi olmadığını hatalarınında olduğunu? bak yaza yaza sayende özellikle A Y E harfleri silindi klavyeden sen daha anlamadın.. kardeşim bu parçanın dandikliğini işi bu olan metalciler kabul ediyo... sanayiciler dökümcüler kabul ediyo e hondaya binen birisi olarak ben kabul ediyorum en babası servisi kabul ediyoda sen daha niye inad ediyon? teknoloji poaraya yenilmiş işte...........

thaii_vtec

valla parça sorunum yok dersen al ama bizim gibi düşük bütçelerle alıyosan bulaşma derim kardeş.....

o_yagmur

konuş be baba kim tutar seni duy aye duy.........

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sen iç iç rakıyı, git patla sonra honda dandik, sen leopar tankla patlasan yine gelir dandik diye başlık açarsın.

Motosikleti
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen iç iç rakıyı, git patla sonra honda dandik, sen leopar tankla patlasan yine gelir dandik diye başlık açarsın.
    açarım dayıcım...... bi firma atık malzemeden parça yapıyosa ve anasının nikahına millete kazık atıyosa başlıkta açarım patlarımda honda kazık onda işte kabul et arkadaş

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    açarım dayıcım...... bi firma atık malzemeden parça yapıyosa ve anasının nikahına millete kazık atıyosa başlıkta açarım patlarımda honda kazık onda işte kabul et arkadaş
    Dostum sen şu Mırronun kırılan debriyaj manetini sanayiden yapsana...aklı başına gelsin hem...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)