Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hyo Gt650 veya Ducati Monster 600

Katılımcı sayısı
93. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hyosung Gt650 2006 model

45 48.39%
  • Ducati Monster '98 model

48 51.61%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Acil kıyaslamaya yardım!! Hyo. Gt650 vs. Ducati Monster 600 '98 model

Motovento
    REKLAM ALANI
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    spperzzt
    anladığım kadarıyla bütçen kısıtlı, kısıtlı bütçeyle eski motora girilmez,
    al kendine garantili bir hyo en azından başını ağrıtacak bi sıkıntı olursa kendini rahatlatana kadar garantiden çözersin sorununu..
    şimdi eski motora biniceksen, ya maddi sıkındtın olmicak zevk amaçlı biniceksin
    yada çok ii yedek parça piyasasını bilen ve el işçiliği çok iyi olan birisi olucaksınki en büyük arızada bile bir an önce durumdan sıyrılarsın..

xt660x e gelince eğer 0 yada 2006 alıyosan bence 2 sindende iyidir, parça fiyatı da makuldür, ve çok yakışıklı bir süpermotodur, hem şehir içinde kıvrak hemde uzun tolda keyiflidir, ama bahsettiğin diğer 2 motor kadar performanslı değildir..
    kısacası yeni olanı al, tarzına uygun olanı al, naked larda uzun yolda keyiflidir, üzmez seni..
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zangif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    derin-07 kardeş benim avartarı araklamış be ama canı sağolsun bide yakışıklı cıkmışım değılmi

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    98 ducati sana sorun çıkartır.Çokta pahalı yedek parçaları.Monster muhteşem ama ikinci eli alınmaz bence.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    bütçe malum kısıtlı ama doğru diyorsun gkd işçilik yedek parçadan anlamam daha önceki servis deneyimlerimden çok çok kazık yedim ki ucuz motorlarda kazık yedim tabii tecrübe ile artık daha az kazık yiyorum ama monsterda kazık yemesem bile periyodik bakımı istanbuldaki bütün servislerde 3 aşağı beş yukarı 400-500 aralığında vede 7500km.de bir periyodik bakım gerektiriyormuş monsterlar.Hyo.nun periyodik bakımı daha ucuz ve parça genelde bulunuyor.Dün bir ducati sahibiyle telefonda görüştüm almak için bir görüşebilirmiyiz dedim.Motorun konjektörü yanmış parça bekliyormuş gelir gelmez arayacakmış.Dolayısıyla aklımda şu soru oluştu işin cahili olduğum için konjektör nasıl yanar ve en önemlisi ne işe yarar,yanması halinde yolda giderken olası durum nedir? Adam italyan motoru vede eski model olduğu için biraz parça beklemes yaşandığını belirtti.Diğer taraftan hyo.da konjektör yansa bir hyo. servisi çok çabuk haledebiliyor parça beklemeden genelde...Xt660x e gelince güzel alet çok aklımdan geçmesede olabilecek bir ihtimal ama ilk tercihim hyo veya ducati olmazsa xt660x.Daha öncede hyo. gv250 kullandım garantisi bitti ve bir hafta sonra aletin elektrik tesisatı gitti motor ateşleme yapmadı yolda giderken bir anda kitlendi ve kazaaa işte , bu sorunu anlattığımda kimse yaşamadı ama bana patladı ve fabrikasyon hata ama garanti bitmişti,hyo. ile yaşadığım bu problemden sonrada ben biraz hyo.dan soğudum.Ama bakalım sizin görüşleriniz ve tecrübeleriniz dahilinde cumaya kadar karar vereceğim

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    ikinci el ducatı uğraştırabilir üstelik 10 yıllık şimdi çıkarmasada ilerde mutlaka bi sorun çıkarır

parçası sıkıntılı ve pahalı

ben hyo derim

şimdiden hayırlı olsun
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe malum kısıtlı ama doğru diyorsun gkd işçilik yedek parçadan anlamam daha önceki servis deneyimlerimden çok çok kazık yedim ki ucuz motorlarda kazık yedim tabii tecrübe ile artık daha az kazık yiyorum ama monsterda kazık yemesem bile periyodik bakımı istanbuldaki bütün servislerde 3 aşağı beş yukarı 400-500 aralığında vede 7500km.de bir periyodik bakım gerektiriyormuş monsterlar.Hyo.nun periyodik bakımı daha ucuz ve parça genelde bulunuyor.Dün bir ducati sahibiyle telefonda görüştüm almak için bir görüşebilirmiyiz dedim.Motorun konjektörü yanmış parça bekliyormuş gelir gelmez arayacakmış.Dolayısıyla aklımda şu soru oluştu işin cahili olduğum için konjektör nasıl yanar ve en önemlisi ne işe yarar,yanması halinde yolda giderken olası durum nedir? Adam italyan motoru vede eski model olduğu için biraz parça beklemes yaşandığını belirtti.Diğer taraftan hyo.da konjektör yansa bir hyo. servisi çok çabuk haledebiliyor parça beklemeden genelde...Xt660x e gelince güzel alet çok aklımdan geçmesede olabilecek bir ihtimal ama ilk tercihim hyo veya ducati olmazsa xt660x.Daha öncede hyo. gv250 kullandım garantisi bitti ve bir hafta sonra aletin elektrik tesisatı gitti motor ateşleme yapmadı yolda giderken bir anda kitlendi ve kazaaa işte , bu sorunu anlattığımda kimse yaşamadı ama bana patladı ve fabrikasyon hata ama garanti bitmişti,hyo. ile yaşadığım bu problemden sonrada ben biraz hyo.dan soğudum.Ama bakalım sizin görüşleriniz ve tecrübeleriniz dahilinde cumaya kadar karar vereceğim
    bahsettiğin türden sorunlar birçok araçta olabiliyor. bizim bi arkadaş bmw compact otomobil almıştı. ilk yağmurda tavanı aktı. bi arkadaşın 1200lük bmw'si yolda kaldı durup dururken. 2500 ytl motor toplama masrafı.
    aynı şartlarda bir gt250r de arkadaş krank kırdı. ve garantiden değişmek üzere serviste şimdi. parçası da geldi. perşembeye alıcak. sadece motor yağı parası ödücek.
    hyosung her ne kadar diğer motosikletlerden ucuz da olsa, kalite ve performans olarak bence aratmıyor. elbetteki ducati ile kıyaslamak doğru olmaz. ama teknoloji bir noktaya geldi. yani marka politikası güden firmaların ürünleri genelde güvenilir derecede iyi. hem göztepede oturuyorsun sanırım. yakınında çok şeker bi hyosung servisi de var . bendeki 250R uzun yolda çok rahat bi kere. 650r aratmaz başka motoru eminim. bir de motor teknolojisi bakımından hiçbir markadan geri kalır değil. dolayısı ile hyosung'a aslında daha kalitelisi var ama bu da alternatif gözü ile bakmamak lazım. geçen yıllarda bir çok japon markasından daha çok satan bir marka oldu. üstelik çeşitli şikayetleri değerlendirirsek, birçok markaya göre çok daha az şikayet alınıyor hyosunglardan kronik vites geçmeme problemlerini falan işi bilen teknik servis 15 - 20 dk'de hallediyor. ford focusların da ilk çıktıkları zaman fren sistemi yüzünden. yarısı piyasadan geri toplanıp beyinleri değişmişti.
    !?

Motosikleti
    mz 251
    ben ce hyo al yeni teknoloji yeni motor ikinci el ve parca sorunu yok

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    bende yavaş yavaş hyo.a doğru kararım ilerliyor ama hyo .alırsam aklımda ducati kalır mı?

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Hyosung derim ducati de olsa 10 yaşındaki motora para bağlama taraftarı değilim

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    bende yavaş yavaş hyo.a doğru kararım ilerliyor ama hyo .alırsam aklımda ducati kalır mı?
    arkadaşım o senin kararın

ama ducatıyi de alırsan da hyoda aklın kalacak

hiç aydınlatıcı bi konuşma olmadı dimi
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorunu sadece haftasonları kullanacaksan ve estetik dersen ducati, çok km yaparım,ekonomik olsun dersen hyosung..

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Öttürmüyor terimi güzel olmuş

Bana kalırsa Ducati al derim.. Yılını boşver makina sağlamsa 5 yıl götürür zaten seni.. Hyo yu benim ne kadar sevdiğimi herkes bilir ama Ducati ile kıyaslamamalı bence.. Evet elin cebine çok gidecek ama Hyo alırsan aklın Ducatide kalıcak emin ol.. Ducati alırsanda ne kadar masraf yaparsan yap motor seni tatmin edeceği için hep "iyiki almışım" dedirtecek..

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    @ Pınarr

Hyo. alırsam sonradan keşke ducati alsaymışım derim kesin derim çünkü kendimi iyi biliyorum.Ama ducati alıp aylarca parça bekleyip sonra serviste fiyatını duyupta yutkunduğumda o zamanda keşke hyo. derim.Ama şuan tarz şekil, şemal olarak,ducati bir kült haline gelmiş,bir klasik, hyo.u hesaba bile katamıyorum bu konuda hyo.da çok iyi motor ama bir ducati değil

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bence böyle bi kıyaslama olamaz bile Ducati ducatiyse Hyoda hyo dur yerin dibine sokmasın kimse. Gayet sıkı ve sağlam bi makine. İtaljet bile Hyosung gt650 motoru kullanıyor.Comet 650 kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ediyorum.(ayrıca ducati yedek parca fiyatlarını bi gözden geçir derim)

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Birde ankete katılan arkadaşlar oy kullandığında neden tercih yaptığını yazarsa;maksat oy kullanmak olmasın

Peki ducati yedek parça fiyatlarını öğrenebileceğim Türkiyeden bir internet sitesi var mı?

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    @ Pınarr

Hyo. alırsam sonradan keşke ducati alsaymışım derim kesin derim çünkü kendimi iyi biliyorum.Ama ducati alıp aylarca parça bekleyip sonra serviste fiyatını duyupta yutkunduğumda o zamanda keşke hyo. derim.Ama şuan tarz şekil, şemal olarak,ducati bir kült haline gelmiş,bir klasik, hyo.u hesaba bile katamıyorum bu konuda hyo.da çok iyi motor ama bir ducati değil
    İkisinde de ah keşke diyeceksen gönlünden geçen motoru yani Ducatiyi al o zaman.. Ama yok parça fiyatları vs bana gelmez diyosan zaten topiğin açılması gereksiz olmuş olur gider hyo alırsın..

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Çok sorun çıkartmadıktan sonra vede parça değişimi sık olmadığı sürece ducatidir.Topiği açma sebebim benim fark edemediğim yada gözümden kaçırdığım bazı olasılıkları sizlerden duymak vede genel olarak muhabbet etmek.Sizlerle şahsen tanışamasamda burdan yazılarınızdan azda olsa tanışmak muhabbet etmek.

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Çok sorun çıkartmadıktan sonra vede parça değişimi sık olmadığı sürece ducatidir.Topiği açma sebebim benim fark edemediğim yada gözümden kaçırdığım bazı olasılıkları sizlerden duymak vede genel olarak muhabbet etmek.Sizlerle şahsen tanışamasamda burdan yazılarınızdan azda olsa tanışmak muhabbet etmek.
    Taam anlaşıldı topiğin açılma sebebi

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    arkadaşlar en son düşündüm taşındım hyo.da karar kıldım,yarın gidip almayı düşünüyorum.Yardım edenler vede ankete katılanlara teker teker çok teşekkür ederim.Ducatide ilerde bir 5 sene sonra sıfırına inşallah...

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    arkadaşlar en son düşündüm taşındım hyo.da karar kıldım,yarın gidip almayı düşünüyorum.Yardım edenler vede ankete katılanlara teker teker çok teşekkür ederim.Ducatide ilerde bir 5 sene sonra sıfırına inşallah...
    Çok çabuk karar verdin.. Biraz daha muhabbet etseydik kararını sonra açıklardın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)