Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başka ilden alınacak motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi Günler Bi Motorsiklet Alıcaktım Fiyatlarını Araştırdım Burda 1800ken 1550ye Başka Bi İlde Buldum Alıcam Ama Plaka Ruhsat İşi Nasıl Yapılcak Onu Bilemiyorum Ne Evraklar Lazımsa Bilen Bi Arkadas Yardım Etsin Yardımlarınız için Şimdiden Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Başka bir ilde olması sorun olmaz.
    Gidersin notere motoru üstüne alırsın. Ordan bilgilerin zaten saniyesinde bulunduğun il'e (Şubeye) internet yolu ile anında gidiyor. Sende memleketine dönünce Eski ruhsatla birlikte trafik şubesine girer. Yeni ruhsat çıkartırsın. İstersen plakayıda değiştirebilirsin. Tabii bunlar hep ek ücret.
    Sen ne kadar tutar diye merak ediyorsan. Motosohbet bölümünde ruhsat çıkarmanın kaça mal olduğu ile ilgili biri konu açmıştı. Sayfa sayfa gezersen muhakkak bulursun.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir ilde olması sorun olmaz.
    Gidersin notere motoru üstüne alırsın. Ordan bilgilerin zaten saniyesinde bulunduğun il'e (Şubeye) internet yolu ile anında gidiyor. Sende memleketine dönünce Eski ruhsatla birlikte trafik şubesine girer. Yeni ruhsat çıkartırsın. İstersen plakayıda değiştirebilirsin. Tabii bunlar hep ek ücret.
    Sen ne kadar tutar diye merak ediyorsan. Motosohbet bölümünde ruhsat çıkarmanın kaça mal olduğu ile ilgili biri konu açmıştı. Sayfa sayfa gezersen muhakkak bulursun.
    cevap yazdıgın için saolda 0 motor alcam 2.el deil onun plaka ruhsatı nasıl çıkarttırcam onu soruorum

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    0 alacağını belirtmediğin için ben 2.el dir diye düşündüm.
    Genelde sıfır işlemlerini bayii yapar. Sen sadece motorun satışını alabilirsin.
    Trafikte evrak işleri ile kendin uğraşırsın. SAtış sözleşmesi ile takipçiye gidip evrakları verebilirsin. yapılması gerekenler ne dersen bilemiyorum.
    Ama bu şekilde alınabildiğini biliyorum. inşallah en kısa zamanda biri sana istediğin cevabı verir. Bizde öğrenmiş oluruz.

Bu arada 250 TL'lik bir fark için başka şehirden motor almaya gerek yok derim.
    Motorda oluşabilecek arızalar vb. durumlar için bayii gitmek zorundasın. Başka bir bayii ne kadar ilgi gösterir bilmiyorum.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    CBR 600F
    ruhsatı üzerine geçirme işini mümkün olduğunca hızlı yapman lazım zira yakın zamanda bunun çok fazla örneğini gördüm. Ruhsatı üzerine geçirmeyi geciktiren bikaç kişi, aracı aldığı kişiye gelen haciz sonucu araçları bağlandı. Ya aldığın kişiyi iyice araştır tanı, ya da bu işlemi mümkün olduğunca hızlı yap.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ben giresunda oturuyorum
    kawasaki ninja 250r aldım istanbuldaki bayiisinden
    çünkü karadenizde satan yok bu motoru
    neyse
    ücretsiz kargoyla getirdiler
    istanbuldan faturayı ve yetkili satıcı olduğuna dair bir belge veriyorlar
    bayii veriyor yani lazım olacak tüm belgeleri
    plaka ruhsat işlemlerimi giresunda yaptım
    hiç bir sorun olmuyor
    saygılar

cevaplarınız ve önerileriniz için çok teşşekürler 250tL fark var ama kredi kartı faizi karşılıo çok işime gelio.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende başka ilden motoru aldım faturayı kesti kdv yi ödedi bende plakayı ikamet ettiğim yerde çıkarttım ama motoru kargo ile geldi hiç sorun olmadı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)