Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

köprüden scooterla geçmek çok mu zor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    makarna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    motosiklet,bilgisayar
    powerbyaydın arkadaşım neden Runner'ı önermiyosun. sanırım fiyatı yüzünden ama şunuda bilmende fayda var kalite ucuz değildir ve seninde şu anda bindiğin Hussar Runner'ın tıpa Tıp benzeridir yani taklittir çinlileri bu yüzden tutmuyorum hepsi birbirine benziyo.geçtiğimiz cumartesi Bursaya gittim benim hayalimdeki motor için (runner)baktım vitrinde yok noldu dedim elinizde kalmadımı bu Runner 3 gün önce verdik,ne zamanda geleceği belli olmaz gibi bir söz çıktı ağızlarından moralim altt üst oldu bu arada ben Balıkesir/Gönendeyim bakalım kredi seçenekleri için görüşmem lazım birde metal arkadaşım nasıldır bu motor sen benim ustam olarak anlatırmısın biraz birde titandaki gibi gaz verirsek nolur acaba onu çok merak ettim Saygılarımla...
    MaXwELL

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    makarna, arkadaşlar çok güzel cevaplar yazmışlar, sen de yolcu olarak denemişsin ve olayı anlamışsın, iş şimdi senin denemene kalmış.
    Benim eklemek istediğim, bence köprü işin en kolay yanı. Her iki köprüde motorcu için en zor kısım köprüye gelene kadar ve köprüden çıktıktan sonra olan hızlı trafik akışı. Hep rüzgar diyoruz ama bu kısımlarda da rüzgar çok farklı etkilemiyor insanı. Bunun için yapılacak şey rüzgara karşı kontra tekniğini uygulamak ve bunu yaparken yoğun trafik, hacimli araç ve köprü ayağı geçişi vs. gibi unsurları muhakkak hesaba katmak -bkz. sitedeki ilgili teori-
    Ama en önemli konu önce motora ve trafiğe tam hakimiyet.. Köprü trafiği önceliklerinden olmasın derim ben sanaaa. [/b]

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    Benim için harika bir gelişme oldu, artık bir kararım var..öncelikle scooter almamın daha amacıma uygun oldugunu farkettim. Çünkü hergun okula gidip gelmem demek, aslında okula gidip bir de orada derse girmem, korunma malzemelerim dışında okulda kullanacagım eşyaları da beraberimde taşımam, temiz giysiler vs demek.. ve bunu en rahat mumkun kılacak modeller de scooterlar..
    ve göreceksiniz köprüden de geçeceğim, zamanı gelince :-)
    şimdi marka ve model seçimi kaldı. onun için de zamanım var, önerilerinizi duymak isterim.
    bir de artık ufak ufak korunma eşyalarımı almaya başlamak istiyorum, o konuda da hem marka hem de kullanışlılık saglamlık konusunda dikkat etmem gerekenler neler.?

sevgiler
    [FONT="Fixedsys"][SIZE="4"][COLOR="Magenta"]Ebru[/COLOR][/SIZE][/FONT]

A rh+
    Piaggio Liberty200
    34 DM 8840
    İstanbul

memo71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 ABS
    ebru bence korkma bende ilk 150 lik scooterla başladım ve 3. gün köprü geçtim cesaretini topla ve hız yapma kenardan git sorun olmaz. tercihe gelincede scooter ı 1.5 ay kullanıp sattım şimdi vn 500 almayı düşünüyorum

ii şanslar kendine güven

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    bu kadar köprü muhabbeti yeter sanırım artık kapatsak mı?
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Köprüyümü
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Alıntı MaXwELL adlı üyeden alıntı
    powerbyaydın arkadaşım neden Runner'ı önermiyosun. sanırım fiyatı yüzünden ama şunuda bilmende fayda var kalite ucuz değildir ve seninde şu anda bindiğin Hussar Runner'ın tıpa Tıp benzeridir yani taklittir çinlileri bu yüzden tutmuyorum hepsi birbirine benziyo.geçtiğimiz cumartesi Bursaya gittim benim hayalimdeki motor için (runner)baktım vitrinde yok noldu dedim elinizde kalmadımı bu Runner 3 gün önce verdik,ne zamanda geleceği belli olmaz gibi bir söz çıktı ağızlarından moralim altt üst oldu bu arada ben Balıkesir/Gönendeyim bakalım kredi seçenekleri için görüşmem lazım birde metal arkadaşım nasıldır bu motor sen benim ustam olarak anlatırmısın biraz birde titandaki gibi gaz verirsek nolur acaba onu çok merak ettim Saygılarımla...
    yazmandan belli zaten sana yorum bile yapmazdım ama yapıcam burda kullanıcı daha yeni başlamış bir bayan bunu göz önünde bulundurarak öneri yapıyoruz amacı hız değil sadece kullanım amacına uygun bir scooter, senin hayalin runner diye kimse runner alamaz dimi ? mantıklı düşün öyle yorum yaz bana karşı
    ERASER WİLL COME BACK

X9EVO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150
    Ebru merhaba,

ben motorumu daha bu cumartesi kullanmaya başladım ve pazar günü köprüden geçtim. şimdi sürekli her gün sabah akşam körüden geçip işe gidiyorum. günde 70 km. Rüzgar etkiliyor tabiki ama yavaş geçersen sorun olmaz. Bütün arkadaşların söylediği gibi köpri ayaklarına dikkat etmen iyi olur. orada rüzgar aniden kesiliyor ve sonra aniden başlıyor. yalpalayabilirsin. Bu arada hangi kursa gidiyorsun bende kursa devam ediyorum. Villa levente.
    Benim motorum mondial zat 150. maksi scooter başlangıç motoru olarak iyi bir motor fazla hız yapmıyor ama başlangıçta hız yapmak zaten iyi değil.
    Sana tavsiyem önce motorunu al motoruna bir güzel alış, sonra körüye çık korkmadan stres yapmadan ama rüzgarı az bir gün seç ilk geçiş için. Ancak bazı arkadaşların söylediği gibi büyük bir aracın yanına sığınıp gitmeni tavsiye etmem arkandan gelenler sıkıştırır ve panik olursun en iyisi en sağ şeritin ortasından git ama 60'ı geçme. Sonra geçersin

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    x9evo, tebrik ederim darısı başıma

kursum kadıköy görsel, 26kasımdaki direksiyon sınavına gireceğim, çok ısrar edince sürüş derslerine önceden başladı hocam.

marka-model kararıma gelince..fiyatın yüksek oldugunu biliyorum ancak taksit şartlarını da inceleyince arabayı da elden çıkarmadan, tabi biraz sıkıntıya girecegim ama deger diye düşünüyorum, gt200 e karar verdim gibi...şimdiye kadar da fiyatı dışında bir dezavantajından bahseden olmadı..

sanırım birkaç aya kadar ben de o köprüyü vızır vızır geçiyor olacagim.. artık gerçekten o kadar korkutmuyor gözümü. işlerin bu kadar bile netleşmiş olması kuş gibi hafifletti beni, herkese ne kadar teşekkür etsem az :-)

dediğim gibi artık köprü konusu bir soru işareti değil, söylenenlerin hepsi aklımda, deneyip göreceğim artık..

bundan sonra modele kesin karar vermem ve bir an önce kaskti diğer koruyucu malzemelerdi, toparlamaya başlamam lazım.. bunlarla ilgili de forumlar var, takip ediyorum oralardan.

artık motorumu aldıktan sonra herkesi beklerim birlikte köprü geçmeye

sevgiler

makarna, köprü için sen genede yanında bi paraşüt bulundur

Motosikleti
    Virago 535
    Makarna, denemeden hakikaten o endişeleri kafandan atamıyorsun, atmadığın gibi büyüyüp seni daha da korkutmaya başlıyor. Ben motor almayı tasarladığım süreçte köprüyü bir korkulu figür haline getirmiştim ki, köprü dediklerinde sanki dizlerimin bağı çözülüyordu
    Ben de 125lik var, aldığımın üçüncü günü köprünün rüzgarıyla dans ediyordum Önce yavaş yavaş, şimdi ise gayet güvenli ve kendinden emin...

Arkadaşların dediklerine de katılmadan edemiyorum. Aman arabalara fazla yaklaşılmasın, yandan gelen rüzgar bazen seni yan şeride kaldırıp bırakacak kadar kuvvetli olabiliyor.

cenkmenderres arkadaşım. Haddim değil tabii ki, sadece sormak isterim. Sanki scooterın ara boşluğundan rüzgar daha kolay atlatabiliyor, ne dersin?

Makarna, sana emniyetli sürüşler dilerim. neye karar verirsen ver, motoru aldığında ve yeterince cesaret topladığında istersen ilk köprü geçişini beraber yaparız. YAŞASIN KADIN DAYANIŞMASI!!!

Motosikleti
    Piaggio/Liberty
    vespa için en iyi bilgiyi, yine öyle ufacık tefecik bir tatlı kızdan.. Anicik'ten alabilirsin..

Motosikleti
    Virago 535
    Alıntı ChatnoiR adlı üyeden alıntı
    ChatnoiR sanırım paraşüt ticareti yapıyorsun

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Abi ne iş Bayanlar ayrımcılık Yapıo oldumu şimdi YAŞASIN KADIN DAYANSMASI
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    YAŞASIN KADIN DAYANIŞMASI

Makarnanın kurs hocasına sesleniyorum
    Bi daha arkanda bayan öğrencileri köprüden geçirme kardeşim arabalı ile geçsinler
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

Motosikleti
    Virago 535
    aaaa bi çırpıda kıskanç yapılmışşşşş

X9EVO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150
    Makarna arabanı satmadan motosiklet alma kararın çok yerinde. çünkü araba da lazım olacak yeri geldiğinde. Mesela kışın

Motor kararında bence güzel vespa bu konuda gerçekten 1 numara ben de nickimden de anlayacağın gibi aslında piaggio X9 almayı istiyorum ancak ilk motorum biraz ucuz bir motor olsun acemiliğimi atayım sonra daha hızlı ve daha iyi bir motor alırım diye düşündüğüm için mondial aldım.

Koruma konusuna gelince seni tebrik ediyorum. Çok bilinçli bir davranış. Bazı arkadaşlar önce motorunu alıp sonra koruma malzemelerini alma ya da almama gibi bir davranış sergiliyorlar. Motora mutlaka her mevsim koruma ile binmelisin. bunaltıcı sıcak bile olsa. bu arada ucuz malzeme alma bence özellikle kask konusunsa. bu çok önemli. Ben de motoru almadan kask vs aldım. hatta 3000 ytl lik motor almama rağmen 650 ytl lik kask aldım kendime bilmem anlatabiliyormuyum. ÇOK ÖNEMLİ
    motorunu al belki biryerlerde görüşürüz

güvenli ve zevkli sürüşler.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    makarna, aşağıya bakmadan git yeter
    çapır yada reyzing önemli değil, önemli olan sen hangisisin.

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    Alıntı ChatnoiR adlı üyeden alıntı
    gerçekten paraşüt ticareti mi yapıyorsunuz

[/quote]

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler