Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

köprüden scooterla geçmek çok mu zor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Abi soru çok saçma ve herkezde cevap vermiş . "köprüden scooterla geçmek çok mu zor?" sorusuna şu şekilde birkaç cevap verilebilir.

KAykaylada geçerim kralını tanımam .

Ben koşarak geçmiştim scooter koşmayı biliyorsa sorun yok.

Derecesine göre geçirme ;

a) Crossla geçmek çok kolay
    b) Enduroyla geçmek kolay
    c) Cruiser ile geçilebilir
    d) Racing ile geçmek biraz zor
    e) Scooter ile geçmek çok zor ama geçilebilir...

Ayrıca bende bir soru sorayım ehehehe saçmalıcaz madem

Maxi scooterla mı geçeceksin mini mi ? Ya böyle soruları soracağınıza kafanızı köprüden geçerken bir sağa sola çevirinde bakın bakalım geçerken zorlanan, kanter içinde kalan, gözleri yaşaran adam var mı scooter üstünde .

Ayrıca scooter alacaksan ilk önerim tüm scootercıların hayalinde olan Gilera Runner 200 veya 180 ( ama 180 2 zamanlı olduğu için çok yakar ) sonra Aprilla, Vespa, Piaggio, Kymco, Yamaha scooterlarada bakabilirsin ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    makarna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı
    Abi soru çok saçma ve herkezde cevap vermiş . "köprüden scooterla geçmek çok mu zor?" sorusuna şu şekilde birkaç cevap verilebilir.

KAykaylada geçerim kralını tanımam .

Ben koşarak geçmiştim scooter koşmayı biliyorsa sorun yok.

Derecesine göre geçirme ;

a) Crossla geçmek çok kolay
    b) Enduroyla geçmek kolay
    c) Cruiser ile geçilebilir
    d) Racing ile geçmek biraz zor
    e) Scooter ile geçmek çok zor ama geçilebilir ...
    mesajımı saçma bulmakla beraber en net ve anlaşılır cevabı vermişsiniz, teşekkürler...
    saçma şeyler sordugum için de üzgünüm, ama saçma da olsa aklima takılıyor, umarım fazla sorun olmuyordur sizin için..
    [FONT="Fixedsys"][SIZE="4"][COLOR="Magenta"]Ebru[/COLOR][/SIZE][/FONT]

A rh+
    Piaggio Liberty200
    34 DM 8840
    İstanbul

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    makarna, sanırım sen bayan bir motorize olacaksın anladığım kadarıyla, boy kilo oranı + sorduğun sorunun anlamsızlığı + yazılan yorumlara cevap veriş şeklin + nick ya bir bayan ya da o eğilimde olan erkek bir arkadaşımız neyse bunuda belirteyim dedim. Soru kopardı ama yaa sanki rüzgar esse motordan uçup gidecekmiş gibi bir korku sarmış arkadaşı , hem tahminlerim doğrultusunda bir bayansan köprüden değil scooterla geçmek tanklada geçsen senin için zor olacağı kesin çünkü öyle centilmen sürücülerimiz var ki seni dikiz aynasından görüp "yazık önlerde harap olur bu" diye önüne kırıp arabaya almak isteyenler dahi olacaktır üzücü ama gerçek ...

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200

bugün köprüden geçecegim..

Alıntı speedrunner adlı üyeden alıntı
    bende runner 18o vardi gileranin motor bulusmasina gidecektim kopruden gececektim site admini skullhunter beni ariyordu neredesin diye bende koprudeyim az kaldi geliyorum die cevapladim ve devam ettim :D kopruden kolayca gecilebilir ruzgarli havalarda bile maksat dikkat etmek ve tecrubee
    gerçekten yüreklendim.. bir de beni çok heyecanlandıran birşey oldu, burada sordugum saçma soruların çok daha saçmalarını ve fazla sayıdasını çok daha sık sık motor hocama hergun sorup duruyordum, o da sonunda pes edip bu sabah köprüden kendi kendime geçemeyeceğimi ama arkasında onunla geçip en azından nasıl bir rüzgar var vs kendim gorebilecegimi söyledi... bunu da saçma bulanlar olacaktır kesin ama ben çıldırıyorum heyecandan!!

demek ki zaman zaman saçmalamak da işe yarayabiliyor...

sevgiler...görüşürüz...

A rh+
    Piaggio Liberty200
    34 DM 8840
    İstanbul

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    MeTaL, canim kardesim benim.
    senide bekleriz birgün fsm köprüsüne
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

aydinynr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125 t gri
    makarna, Biraz tecrübe kazanana kadar arabalı vapuru kullan sonra çok rüzgar olmayan bir havada köprüden geç... Korkacak çok fazla birşey olmadığını göreceksin... Ben öyle yaptım (Gilera runner 200 harika bir seçim olurdu bence de 0-100'ü 5,2 sn yanılmıyorsam)
    \"Turkish Choopers\"

aydinynr, sen hala motora paraşüt taktırmadınmı?

aydinynr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125 t gri
    ChatnoiR, Hayır taktırmadım... ehu
    \"Turkish Choopers\"

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    aydinynr, 0-100 km. arası 6 sn. de çıkıyor. Ayrıca arkadaş daha rüzgarlı havadamotor sürmekten korkan birisi ona Gilera Runner önermek hata olur. Motora binmesiyle düşeceğine adım gibi eminim Titan sürüyormuş titandaki gibi gaz verirse kendini yerde bulur motor altından uçar gider . Rüzgar olan havada vapur olmayanda köprü diyorsunda zaten yakında kış gelecek 2-3 ayı kaldı maximum onun için elini biraz çabuk tutması lazım ...

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    makarna,

ben bu yıl motor kullanmaya başladım ve 172 cc lik bir scooter kullanıyorum.aldığım ilk hafta köprüyü bırak köprü yolu bile gözümü korkutuyordu.ki ben 1.78 boyunda ve 72 kiloyum ( ne farkediyosa sen söyledin diye söyledim

ilk haftanın sonunda " ee ben bunu caddeye sahile falan inmek içinmi aldım" diye dellendim.ben bu sabah işe giderim abi dedim.iş yeri karaköyde ev göztepede.25 dk sürdü işe gelmem 2 aydır hiç vapura binmedim.artık mp3 playerimi takıp gülümseyen bir suratla beşiktaşa gidip kahvaltı yapıp işe yinede 20 dakika erken gidiyorum.gaza gelip bi ortaköy turu yapıp öyle gidiyorum falan)

şimdi işin ruh hali kısmını geçersek.
    köprüde sert rüzgar adamı bayaa geriyo araçlarla aranda 2 mt kadar mesafe bırakman iyi olur.arkadaşlarında dediği gibi çok sertse rüzgar bul bi servis yada körüklü iett paşa paşa yanında takıl.köprü üstünde sürat çok fazla olamıyor zaten yol nekadar boş olsada.köprü ayaklarına rüzgarda çok dikkat et yanından geçerken rüzgarı bir anda keser ve aynı şiddetle tekrar verir gözün açık olsun.

ama bununla ilgili çok stress yapıyosan yukardakilerin hepsini boşver.stresliysen zaten hepsini unutur içgüdüyle yada panikle hareket edersin.

ozaman şöyle yap
    hiç yapmadıysan önce nispeten ufak motorlu bir arkadaşının arkasında geç köprüyü rüzgarı ne olup bittiğini falan gör hisset sonra kendin geç.

yada üşenme köprünün boş olacağı bir saat bul pazar sabahı saat 7 mesela ortala köprüyü yayıla yayıla gez hatta dur bi sigara iç falan))

çok uzattım.korkçak hiçbişey yok düşünme yap sadece.
    fazla düşünüyo olsaydık hepimiz arabayla gezerdik değilmi

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Şimdi sorunun saçmalığına bakıyorum kızamıyorum gülüyorum çünkü beni biraz geriye ilk motor kullanacağım dönemlere götürüyo bende milleti az bunaltmamıştım ya nasıl vites değiştiriyosun, freni nasıl yapayım, omu, bumu, şumu ve eminim durum hepimiz için aynı yaş kaç olursa olsun
    Makarna motor hocanın arkasına atla geç köprüyü hazır gaza gelmişken git kendi motorunu al dikkatli olarak bi daha geç

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Vay be ne köprüymüş. Çanakkale geçilmez geri dönün. Ben istanbula gelmiştim o köprüyü gecmem 1 saati almıstı nerede ise
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    bence köprüden geçmek çok büyük bi sorun değil başarırsın, rüzgarı her ortamda yaşadım, çok rüzgarlı havada motor kullandım, benim motor kullanırken dikkat ettiğim en önemli konu dönüşler , ani frenleme ve ani yön değiştirmek, malesef kaza yaparak bu konunun önemini anladım, asıl bol bol antremanla bunlara hazırlıklı olmak lazım, istanbul un trafiğinde doğal etkilerden ziyade doğal olmayan etkilere hazır olmak lazım, heran herşey olabilior
    onun dışında köprüden geçerken fırtına olmaz ve çok saçma şeyler yapılmazsa problemsiz geçilir, rüzgar her zaman vardır o nedenle motorun bi parçası olan rüzgardan korkma bence, uyumlu olmak yetior

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    rüzgardan korkmam diyenler daha hiç gerçek yüzünü görmemiş galiba ben geçen sene nerdeyse yandan gelen sert rüzgar tarafından yoldan dışarı çıkıyordum daha öncede söyledim en dikkat etdiğim otobüslerinin geçerken yaptığı rüzgar girdabı
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    arkadaslar!!

eve yeni geldim, sabah ilk iş buraya mesaj atmıştım ya, hocamın arkasında köprüyü geçecegim diye.. geçtik, hatta bir de geri dönerken geçtik yani toplam iki kere..

korktum, çok da eğlendim...

tek başıma yapmam sanırım zaman alacak.. ama birşeyi anladım daha çoook saçma sorular sormam lazım... şimdiden bütün gelecek saçmalamalarım için diyorum ki "mazeretim var acemiyim ben!"

bir de aklimdan şöyle birşey geçiyor, ehliyetimi aldıktan sonra gitsem birgün bir scooter kiralasam, sonra başka birgün başka aklimda kalmiş bir motor filan.. sabah erken veya akşam geç, köprü boşken yavaş yavaş denemeler yapsam..anladim ki kendim deneyip görmeden asla emin olamayacagim..

alacagim motor şu yüzden de önemli, fiyatı 5milyarın üstünde olan bi motor almak için arabamı satmam gerekiyor..yani pişman olmayacagim bir seçim yapsam iyi olur.. o yüzden kararım önemli..

paylaşım için çoook teşekkürler

A rh+
    Piaggio Liberty200
    34 DM 8840
    İstanbul

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    Alıntı just_life adlı üyeden alıntı
    Vay be ne köprüymüş. Çanakkale geçilmez geri dönün. Ben istanbula gelmiştim o köprüyü gecmem 1 saati almıstı nerede ise
    neden????

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    yukarda arkadaşlar runner demiş ama sana runnerı önerip vicdan azabı çekemem
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    makarna, ya neden köprü? Neden Kordon Boyu değilde köprü? Ne var bu köprüde? Yoksa sen köprünün bacaklarından birisinde mi yaşıyorsun? Köprü gişesinde mi çalışıyorsun? Köprünün öbür tarafına seni çeken birşeyler mi var? Köprüden korkun neden? Küçükken seni köprü mü ıssrdı? Anti Köprücü müsün? Bu sekizinin cevabını istiyorum Hep sen mi soru soracaksın al bakalım halkımı dillendirim .

Bu arada al bakalım sana uygun birkaç motor yazayım.

Scooter : Aprilla SR 50cc, Piaggio Skipper 150cc, Kymco Movie xL 125cc, Daelim History 125cc, Vespa 125-150cc, Yamaya Cycnus 110cc, Yamaha BWS 100cc, Yamaha Nouva 100cc, Kymco 50cc şu anda kaliteli ve uzun süre kullanabileceğin 5.000 YTL altında sadece bu motorlar aklıma geliyor.

Vitesli Naked Özentisi : Yamaha YBR 125cc, Kymco 125cc (Model Hatırlamıyorum) başkada aklıma gelmiyor.

Aynı zamanda bir öneride daha bulunabilirim. Kanuni Bobcat 150 de diyebilirim sana, sonuçta Çin malı değil, İtalyan motoruna sahip ve dış grenajlarıda İngiliz malıdır. Son tercih olarak onada bakabilirsin ...

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    anlatmadım tabi..

haklısınız..

öğrenciyim, evim okula uzak. arabamın masraflarına yetişemiyorum, toplu taşıma araçlarında çoook zaman kaybediyorum. okulum rumeli hisar üstünde=avrupa yakası (arabalı vapur sirkecide=hisar üstüne gene çok ters bir yer) evim anadolu yakasında.. bi motorum olmasını çocuklugumdan beri istiyorum..dolayısyla bir motor almamın zamanı geldi diye duşundum.. burada bir başımayım ve birşeyler öğrenene kadar servislerde kazıklanmaktan bir de ciddi bi kaza filan yapıp ailemin yüreğini ağzına getirmekten korkuyorum..

gerçekten bu kadar saçma mi sordugum şeyler??

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Tamam ağlatacaksın bizi yapma böyle, ben geleyim bu hafta sonu alalım sana bir motor, sürüş antremanlarıda yaparız . Şaka bir tarafa durumunu az da olsa tahmin ediyorum neyse allah kolaylık versin sanırım bu forum başlığında benim işim bitti yardım edebildiğim kadar ettim .

Saygı ve Sevgiyle Kalın ...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler