Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar motor almayı düşünüyorum ama cüsseliyim.Siz ne önerirsiniz??Lütfen yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    99' Kawasaki KLR650
    Öncelikle herkese merhaba...
    Geceyarısı, hayalini kurduğum motorlara tek tek bakıp "Acaba ne yapsam? Şimdi param yok belki babamı kandırırsam ne alsam??" diye sızlanırken pc başında, sizlerle tanışmak nasip oldu Arkadaşlar ben son bir kaç ay içinde iyice çileden çıktım şu motorsiklet konusunda...Motor görünce ellerim falan titriyor direk anlamsız bir gülümseme beliriyormuş yüzümde (ilk görenler gülmeye başlıyor zaten direk ki onlar söylediler böyle olduğunu..kız arkadaşım fenalaştım sanmıştı bikeresinde) Ruh halimden biraz bahsettikten sonra size danışmak istediğim konuya geliyim...
    Arkadaşlar ben 1.80 boyundayım 95kg'ım anlayacağınız gibi yapılıyım. Ve cruiser tarzı bir motor düşünüyorum Ama alacağım motorun üstünde de Mobylette'e binmiş Conan gibi durmak istemiyorum...Sizden ricam tecrübelerinize dayanarak yani benim gibi yapılı arkadaşlarınızın motorlarının üstünde nasıl durduklarını düşünerek bana model tavsiye etmeniz...Aslında En 500 istiyordum ama güvenemiyorum düşük model olanlara; yüksek modellere ise param yetmeyecektir...Şu aralar Jinlun'a taktım baya ama RR ı da merak ediyorum çok övülüyor ve su soğutmalı olması benim için büyük bir avantaj diye düşünüyorum ama üstüne binip bakma şansım da olmadı...V motorlu modeller için ise deliriyorum ama neredeyse hepsi Virago taklidi olduğundan yanaşamıyorum çünkü Virago altımda küçük kalıyor Başka tavsiye edebileceğiniz modeller de olursa lütfen benimle paylaşın...İlgilerinize şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    boyum 1.80 kilom 97 2 sene asya scootera bindim ben kulaklarımı kapayıp herşey imkan meselesi para olsa alırım 650 lik bir v-storm eşitleniriz ama yok işte ybr ile idare ediyoruz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

shadow_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    enduro alabilirsin.. RR'a o kadar vereceğine aynı paraya nx4 falcon al. 400cc seni tatmin edeceğinden eminim..

Motosikleti
    99' Kawasaki KLR650
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 1.80 kilom 97 2 sene asya scootera bindim ben kulaklarımı kapayıp herşey imkan meselesi para olsa alırım 650 lik bir v-storm eşitleniriz ama yok işte ybr ile idare ediyoruz
    dostum ben de 3 sene mobylette kullandım anlıyorum seni...Ama şimdi acayip bir cruiser deliliğine tutuldum gerçi 6 senedir var bu delilik ama yaşım elvermiyodu şimdi ise kısa zamanda halletmem lazım bu durumu

1.82 boy 98 kiloyum
    Kanuni Scooter a biniyorum
    $imdiye kadar kimse "Mobylette'e binmiş Conan gibi duruyosun" demedi

Bu motordan sonra burgman almayı dusunuyorum.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    valla ben doğru kategoriye başlık açmayı öneririm

başlığı taşıyorum, bir daha olmasın kilitlenir sonra
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Titreşimin olmadığı,seri, vfr motor doğru karadır.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    aprilia leo 150
    1.80 boy 95 kilo bence abartılacak ölçüler değil.. piyasadaki motosikletlerin (scooter'larda dahil) çoğuna binebilirsiniz diyorum... bende 1.83 boyunda ve 90 kilo civarlarındayım ve scooter kullanıyorum... kal sağlıcakla...

Motosikleti
    99' Kawasaki KLR650
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben doğru kategoriye başlık açmayı öneririm

başlığı taşıyorum, bir daha olmasın kilitlenir sonra
    Sitenizde yeniyim kusura bakmayın bidahaki sefere daha dikkatli olurum. Başlığımı silmek yerine taşıdığınız için çok teşekkürler.

shadow_1905' in önerdiği nx falcon baya tatlı bir makineymiş aslında ve japon olması büyük avantaj.Tek problem bu benim ilk makinem olacak ve şimdilik 250cc üstü motorlara biraz çekingen bakıyorum...Arkadaşlar daha çok CRUISER modeller üzerinde yardım bekliyorum ve RR konusunda biraz bilgi istiyorum özellikle kullanan ve boyutları konusunda bana yardımcı olacak arkadaşlardan ki ben bi türlü denk gelemedim bu motorun yaşayan bir örneğine

Motosikleti
    250cc scooter
    bence boy çok ideal benimde boy 1,80 kg 80 90 civarı zaten motor üreticileri motorları ortalama bu boy üzerinden tasarlıyorlarmış(rüzgarın kızı bmw yi test ederken bmw müh. 1,80ve kg80 85 ortalaması alıyolarmış diye bilgi aktarmıştı)ben onun yalancısıyım
    yani çok küçük olmamak şartıyla bence beyendiğin her motosiklet olur

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşım merhaba.eğer ilgilenirsen bende, 250 cc,su soğutmalı,18 hp.,üzerinde orjinal radyo/teyp/mp3 çalar/alarm/4 lü flaşör/uzaktan çalıştırma olan,gümüş renkli,2007 model(henüz 6 aylık),5.000 km.de DORADO/CORVUS var.bana kalırsa tam senin aradığın motor.titreşim yok.su soğutmalı,oldukça cüsseli bir motor.
    ilgilenirsen:537 249 94 49 borakarakas@gmail.com

Motosikleti
    -18
    cüsseliysen problem yok hemen hemen tüm motorlara hakim ola bilirsin

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni

Sevgili crsd arkadaşım, hoşgeldin, safalar getirdin... Ben de ilk başlarda senin yaklaşımınla motosiklete sevdalandığım için seni çok çok iyi anlıyorum. Çok fazla galeriyi ve modelleri gezdim dolaştım. Üzerlerine binip aynada baktım. 250 cc grubunda ve crusier olarak bana en uygun Kanuni Tiger 250 geldi. Bu arada ben de 1.80 boy ve 120 kg bir adamım. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Kendi kategorisindeki en iyi 250 cc... Tabii bunu yazarken 4 büyüklerin dışında bir yaklaşımla yazıyorum. En ekonomik ve servisi en yaygın, parçası en bol bir model. Bir depo benzinle 550 km yol yapıyorum. 140 km hızlara çıktım. 12 bin km oldu, çok şükür hiç bir derdimiz olmadı. Çok farklı ortamlarda dolaştım, bana mısın demedi. Sıfır almaya kalksan bile seni kasmayacak fiyatı ve ödeme seçenekleri var. Sadece kendi tecrübelerimi yazdım. Bir çok arkadaşım daha sana tavsiyelerde bulunacak, son karar senin. Motosiklet sitelerinin bizlere fikir ve teknik konularda çok yardımcı olacak arşivleri var. Bu güzel nimeti iyi değerlendir. Ben çok faydasını gördüm. Hadi kolay gelsin...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

shadow_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    Alıntı crsd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitenizde yeniyim kusura bakmayın bidahaki sefere daha dikkatli olurum. Başlığımı silmek yerine taşıdığınız için çok teşekkürler.

shadow_1905' in önerdiği nx falcon baya tatlı bir makineymiş aslında ve japon olması büyük avantaj.Tek problem bu benim ilk makinem olacak ve şimdilik 250cc üstü motorlara biraz çekingen bakıyorum...Arkadaşlar daha çok CRUISER modeller üzerinde yardım bekliyorum ve RR konusunda biraz bilgi istiyorum özellikle kullanan ve boyutları konusunda bana yardımcı olacak arkadaşlardan ki ben bi türlü denk gelemedim bu motorun yaşayan bir örneğine
    abicim nx4 falconun 400cc olmasına bakma enduro dur başlangıç motorudur. honda dan eğitimini alırsın 600cc endurolarla bile başlarsın sen kafana takma..

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Raptorla ilgili bilgiyi bu sitedeki Raptor başlığından veya www.regalraptor.net sitesinden edinebilirsin
    Satılık Asya125t-Spidi mont

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    hoş geldin arkadaşım..alacağın motorun ekonomik boyutunuda yazsaydın daha kolay yardımcı olabilirdik sana ..mesela ben yapına göre hyosung gv 650 yi tavsiye ederim sana..nedenine gelince cüsseli ve güçlü motorlardır..2. el 9-10 bine bulabilirsin..tabi birde sorunsuz olması isin cabası..ama allah gönlüne göre versin..umarım motoruna en kısa zamanda kavuşursun .hoşca kal
    2014 YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    kanuni tiger RR den daha yapılı.bence bir bayi ye gidip gör ikisini karşılaştır.kanuninin nerdeyse heryerde bayisi var zorluk çekeceğini sanmıyorum.RR ise fazla bayi si yok sanırım ama istedikten sonra fizanada gidip bulursun
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    99' Kawasaki KLR650
    Alıntı cemal yortanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin arkadaşım..alacağın motorun ekonomik boyutunuda yazsaydın daha kolay yardımcı olabilirdik sana ..mesela ben yapına göre hyosung gv 650 yi tavsiye ederim sana..nedenine gelince cüsseli ve güçlü motorlardır..2. el 9-10 bine bulabilirsin..tabi birde sorunsuz olması isin cabası..ama allah gönlüne göre versin..umarım motoruna en kısa zamanda kavuşursun .hoşca kal
    Fiyat olarak en fazla 4-5 bin ytl ye gücüm yetebilir diye düşünüyorum...Evet gv 650 gerçekten güzel bir model hatta sırf hyosung sahibi olabilmek için babama bayiliğini almayı teklif ettim geçen ayhala düşünüyor kendisi

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Hoşgeldin öncelikle,
    Cüsse ile estetik görüntü hariç çook çok alakası yok motorculuğun
    Mopete bindiğini yazmışsın ki bu benim dediğimin aynısı biliyorsun
    aslında motor sevda işidir birazda ve sen tarzını belirlemişsin gibi. Umarım istediğine kavuşursun.
    Sana tavsiyem, bizim PANDA ya danış sitenin demirbaşlarından
    Üşenmeden sana sabahlara kadar anlatabilir motorları Kendiside maşallahı olan bir arkadaşımızdır, elinden geleni yapar senin için

Bitmedimi mapusluk daha yaavv Handrosum kader kurbanım
    Poturdak

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı crsd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat olarak en fazla 4-5 bin ytl ye gücüm yetebilir diye düşünüyorum...Evet gv 650 gerçekten güzel bir model hatta sırf hyosung sahibi olabilmek için babama bayiliğini almayı teklif ettim geçen ayhala düşünüyor kendisi
    hoşgeldin dostum.
    düşündüğün paraya git 2005mod. bi CBF250 al bak keyfine seni hiç üzmez ve isteklerine cevap verir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)