Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizce Hangisi ?

Katılımcı sayısı
320. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda 600 RR

99 30.94%
  • Yamaha R6

88 27.50%
  • Suzuki GSX-R600

84 26.25%
  • Kawasaki ZX-6R

49 15.31%
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Honda 600 RR-Yamaha R6-Suzuki GSX-R600-Kawasaki ZX-6R

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    O kadar da değil Mehmet, bunun yanlış olduğunu biliyor ve alıyor ehliyetini.. Yıllarca bir sürü şehir gezenlerden değil hiç değilse.. Şimdi herkes siper alacak, adam geldiğinden beri herkes üstüne gidiyor.. Bilinçli bi motorcu, kendini bilen bi insan olduğunu düşünüyorum.. Hiç değilse arada bi kaç tane olan bu aklı başında olanları da kaybetmeyelim Mehmet cim, lütfen....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Aaaah aaaaaahhh boş işler bunlar...
    Herkes neye binmek istiyorsa binsin, nasıl kullanmak istiyorsa kullansın...
    Artık hergün duyduğum ölüm haberlerine inanın hiç üzülmüyorum!
    Çünkü ölen ya ehliyetsiz çıkıyor, ya acemi altında R1 var, ya da usta ama kendini bilmez.
    Bundan sonra da artık benden mantıklı tavsiyeler ve yorumlar beklemeyin, dalga sırası bende çünkü
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Ehliyetiniz yok, buna rağmen VROD kullanıyorsunuz.
    2. Ehliyetiniz yok, buna rağmen SS soruyorsunuz.

Akıl sağlığı yerinde olan insan bunu yapmaz bence.
    Size vermiş olduğum tüm tavsiyeleri unutun.
    Neye istiyorsanız ona binin.
    Hatta size en iyi, en güçlü SS almanız için yardım edeyim.
    Hatta benimkini size satayım, üzerinde yarış ekipmanı da var.
    Normal SS kesmez belki sizi...

Söylediklerim size özel değil. Ehliyeti olmadan 125cc motora binene de karşıyım, VROD kullanana da. Sonuçta fark yok. İki motor içinde aynı ehliyete sahip olmanız gerekiyor. Sizi kesinlikle "günah keçisi" yapmıyorum. Senelerdir dil dökmemize rağmen hala aynı yanlışların yapılması, bu foruma verdiğimiz zaman olarak emeğimizin boşa gittiğini görüyorum. Yazık ki, sizin gibi tahminimce orta yaşlı birinin de aynı hataları yapması beni iyice üzdü... Biz gençleri doğru şekilde yönlendirmeye çalışırken, "ağabey" diyeceğimiz kişilerin bu yanlışları bile bile yapması beni karamsarlaştırıyor...
    iste bak buna acikcasi gülüyorum. cocuk gibi davranmissin.

evet, shadow'un ehiyetsiz motosiklete binmesi dogru degil. ancak ayni zamanda "beni günah kecisi yapmayin, yaptirmam" demesi de dogru cünkü o ne ilk oluyor, ne son. cözüm onda degil, trafigi denetleyenlerde.

senin verdigin "dedigim herseyi unutun, alin size benim yaris motorum" somurtan bir cocugun yapacagi seyler. ardindan da "dediklerimizin bosa gitmesi beni üzüyor" demissin. ne his ettigini her ne kadar iyi anlasam da bu islerin normal gidisati bu. babamin cok iyi bir arkdasi bana bir zamanlar "oglum, bu isler bu kadar basit olsaydi zannediyor musun ki dünya seni beklerdi?" demisti. senin burada yazdiklarin, milleti bilgilendirme bilinclendirme cabalarin bos gitmiyor. ama herseyin 2 sayfa yazi ile düzelmesini de bekleyemezsin. yilmadan devam!

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar da değil Mehmet, bunun yanlış olduğunu biliyor ve alıyor ehliyetini.. Yıllarca bir sürü şehir gezenlerden değil hiç değilse.. Şimdi herkes siper alacak, adam geldiğinden beri herkes üstüne gidiyor.. Bilinçli bi motorcu, kendini bilen bi insan olduğunu düşünüyorum.. Hiç değilse arada bi kaç tane olan bu aklı başında olanları da kaybetmeyelim Mehmet cim, lütfen....
    WAKE UP!!!

simdi benim neden tavsiye vermedigimi ve millete "sana katilmiyorum, bence böyle ama sen ne istiyorsan onu yap" dedigimi de anladin herhalde. baskasina fikir vermek cok nadiren iyi bir yöntemdir. kendinin nasil yapacagini belirtip milleti birakacaksin, R1'i ile önündeki duvara cakiyorsa sinyalini sola verip arkani kontrol ettikten sonra yoluna devam edersin. "ben demistim ..."

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Predator[23rd]
    senin burada yazdiklarin, milleti bilgilendirme bilinclendirme cabalarin bos gitmiyor. ama herseyin 2 sayfa yazi ile düzelmesini de bekleyemezsin. yilmadan devam!
    Sen üye olalı henüz 1 sene olmuş, o yüzden bu konularda ne kadar çabaladığımızı çok net şekilde bilemiyorsun. MT'nin ilk kurulmasından beri (2003) üyeyim ve her fırsatta insanları bilinçlendirmeye çalışıyorum. Yani senin dediğin gibi 2 sayfa yazı değil bu yazılanlar. Evet birçok insana çok faydam oldu ama belli bir statüdeki ve yaştaki insanların da bu şekilde davrandığını görmek beni üzüyor. Demek ki bizim insanımız böyle... Bu siteye hergün yeni birileri geliyor. Sen derdini anlatıyorsun, adam çekip gidiyor. Ben yine buradayım. Biri daha yeni üye oluyor. Sen derdini anlatıyorsun çekip gidiyor. Bu döngü hep bu şekilde... İnsanların birşeyi doğru yapabilmesi için illa ki başkalarından tavsiye mi alması gerekiyor? O zaman "beyin" denen organ ne işe yarıyor?

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    @Predator[23rd]

Sen üye olalı henüz 1 sene olmuş, o yüzden bu konularda ne kadar çabaladığımızı çok net şekilde bilemiyorsun. MT'nin ilk kurulmasından beri (2003) üyeyim ve her fırsatta insanları bilinçlendirmeye çalışıyorum. Yani senin dediğin gibi 2 sayfa yazı değil bu yazılanlar. Evet birçok insana çok faydam oldu ama belli bir statüdeki ve yaştaki insanların da bu şekilde davrandığını görmek beni üzüyor. Demek ki bizim insanımız böyle... Bu siteye hergün yeni birileri geliyor. Sen derdini anlatıyorsun, adam çekip gidiyor. Ben yine buradayım. Biri daha yeni üye oluyor. Sen derdini anlatıyorsun çekip gidiyor. Bu döngü hep bu şekilde... İnsanların birşeyi doğru yapabilmesi için illa ki başkalarından tavsiye mi alması gerekiyor? O zaman "beyin" denen organ ne işe yarıyor?
    dedigim gibi, YILMDAN DEVAM.

"2 sayfa" derken zaten cok daha fazlasini yazdigini ve bir o kadarini da özel mesajlarla aktardigini kestiriyordum. sana kisir döngü gibi gelse de aslinda öyle degil. burada hep birlikte bir duvar örüyoruz, ancak tugla tugla degilde daha cok ufacik cakil taslariyla. milletin kafasina soktugun tek bir soru isareti, cevaplayabildigin tek bir soru, düzeltebildigin tek bir yanlis bile iyidir ama kesinlikle kolay degildir.

bütün bunlari yaparken dogal seleksiyona karsi calismayacaksin! R1i alip senin örnegine uymak istemeyenleri birak gitsinler nereye kadar gidiyorlarsa ...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Predator[23rd] arkadaşım, senin bu aralar pek bir mantıklı konuştuğun konusunda düşüncelerim var...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    wake up ne demek yaa, kötü bişey değil dimi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    uyan demek ti galiba
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    İnsanların bazıları optimist, bazıları da pesimist ne yazıkki. Bardağa dolu tarafından bakalım:

Ben hiç bu siteye üye olmasaydım, veya üye olsaydım da bana bir sürü üyeden gelen yazıları kaale almasaydım, belkide motor almaya karar verdikten (aldıktan sonra değil, karar verdikten) sonraki İLK ehliyet sınavına girmeyecektim. Belki bu forumda yıllardır üye olupta daha yeni ehliyet sınavına girmiş veya hala girmemiş arkadaşlar gibi olacaktım.

Belkide bu foruma üye olup okuduğum için, ve yazılanları değerlendirdiğim ve süzgeçimden geçirdiğim için önümdeki ilk ehliyet sınavına girdim. Belki o yüzden sürekli tam koruma geziyorum (pantolon hariç - sadece uzun yolda korumalı pantolon giyiyorum) ve anormal terleyen bir kişiyim ben. Belki de o yüzden kullanırken gazı sonuna kadar açmıyorum veya ani hızlanmalar yapmıyorum. Belki de o yüzden bir sürü kursa gittim ve gitmeye devam ediyorum.

Yeni bir tartışma başlatmak istemiyorum ama, sürekli kursa giderek kendini geliştiren bir insanım, ehliyet ise yasal bir zorunluluk, gördüm işte geçen hafta nasıl ehliyet verildiğini. O zaman ehliyet alıp hiç kursa gitmeyip kendini geliştirmeyen arkadaşlara hiç bir tavsiyede bulunmayalım, bu mudur doğru olan? Nasılsa ehliyeti var, problem değil.

İnsanları eleştirmek o kadar kolay ki, ama yardımcı olmak bir o kadar zor. Ben bu sitedeki HERKESi çok kolaylıkla - bir değil - bir çok yönden eleştirebilirim. Türkçe kelime kullanmadığım içinde eleştirildim, ama burada herkes yapıyom, ediyom, ehehühe şeklinde konuşuyor, bu sorun olmuyor. Noktalamalar hak getire, cümleler zaten düşük, ne dediği anlaşılmıyor. Bunlar sorun değil, benim Türkçe olmayan 2 kelime kullanmam sorun.

Bütün bunları yiyeceğim yutacağım, teşekkür edeceğim, en ufak aksi cevap veya yorum bile vermeyeceğim, herkese yine güleceğim... E kusura bakmayın, o kadar da değil.

Seviyeli ve saygılı olduğu sürece her tartışmaya açığım.

Sevgiler, saygılar...

Boy bu arada senle meslektaşmışız bak. Bence öpüşüp barışalım...
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Uyuyan kim ki

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Shadow.Man
    Yeni bir tartışma başlatmak istemiyorum ama, sürekli kursa giderek kendini geliştiren bir insanım, ehliyet ise yasal bir zorunluluk, gördüm işte geçen hafta nasıl ehliyet verildiğini. O zaman ehliyet alıp hiç kursa gitmeyip kendini geliştirmeyen arkadaşlara hiç bir tavsiyede bulunmayalım, bu mudur doğru olan? Nasılsa ehliyeti var, problem değil.
    Kursa gitmeniz, kendinizi geliştirmeniz sizin için olumlu birşey. Ehliyeti almak için ne seviyede olmak gerektiği açıkça belli. Sınavlarda insanların ne halde motor kullan(ama)dıklarını görmüşsünüzdür. O konuda da yüzlerce kez düşüncemi belirttim. Sistem başından kelek! Dikkat edersiniz ki, ben ehliyetsiz kullanmanın sadece hukuksal etkilerinden bahsettim. Sonucu hayatınızı karartacak etkiler... Bence ehliyeti alana kadar biraz sabırlı olmak daha doğru bir yol diye düşünüyorum. Ehliyeti olan ama kendini geliştirmeyen ve kaza sonucu hayatını kaybeden bir sürü arkadaşımız oldu. Bu insanlar için hiçbir şey diyemem artık.. Çünkü aramızda değiller. Benim tavsiyelerim, bu forumda kendi kendimi parçalamam hala hayatta olanlar için... Bence "evet bu yaptığım yanlış ama yaptım işte" lerden vazgeçelim. Çünkü herkes herkes için bir örnektir... Genç insanlara yanlış örnek olmayalım.

Bakın bu tartışmalar sonucu bu başlığı açan arkadaşımız 600cc bir Supersport motor almak yerine doğru bir karar verdi ve CBR125R gibi motora başlangıç için uygun olan bir motor almayı tercih etti...

Motosikleti
    @Boy: Çünkü herkes herkes için bir örnektir... Genç insanlara yanlış örnek olmayalım.

Mantıklı söze diyecek yok. Kabul ediyorum.
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Predator[23rd] arkadaşım, senin bu aralar pek bir mantıklı konuştuğun konusunda düşüncelerim var...
    sen bekle biraz daha, zamanla beni baya seveceksin...

wake up veya get a life benzer anlamlara geliyor ve "kendine gel" "uyan artik (gercekleri gör/kabul et)" diye tercüme edilebilir. yer yer biraz sert bir söylem olabilir, yerine göre yumusak bir uyari/hatirlatma da olabilir ...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hımmmm o zaman benden de sana wake up !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Shadow.Man
    Boy bu arada senle meslektaşmışız bak. Bence öpüşüp barışalım...
    Barışmak? Sizi bilmiyorum ama ben kimseye küs falan değilim. Ben düşüncemi söylerim, deneyim ve bilgimi aktarırım, gerisi karşımdakine kalmış. Sizinle olan muhabbetimizde de şimdiye kadar yanlış birşey söylediğimi veya iddia ettiğimi sanmıyorum çünkü bilgim olduğu konularda konuşurum, olmadığı konularda dinleyip öğrenirim.

Siz de bilgisayar sektöründesiniz demek ki... Uzmanlık alanınız ne? Ben Oracle uzmanıyım ama onun dışında da her türlü konu ile uğraştım. Donanım ve yazılım. Buluşmalara gelirseniz daha detaylı konuşuruz. Tabi ehliyetinizi aldıktan sonra

Motosikleti
    @Shadow.Man

Barışmak? Sizi bilmiyorum ama ben kimseye küs falan değilim. Ben düşüncemi söylerim, deneyim ve bilgimi aktarırım, gerisi karşımdakine kalmış. Sizinle olan muhabbetimizde de şimdiye kadar yanlış birşey söylediğimi veya iddia ettiğimi sanmıyorum çünkü bilgim olduğu konularda konuşurum, olmadığı konularda dinleyip öğrenirim.

Siz de bilgisayar sektöründesiniz demek ki... Uzmanlık alanınız ne? Ben Oracle uzmanıyım ama onun dışında da her türlü konu ile uğraştım. Donanım ve yazılım. Buluşmalara gelirseniz daha detaylı konuşuruz. Tabi ehliyetinizi aldıktan sonra
    Ben bilgisayar mühendisiyim fakat o işi yapmıyorum, diploma var sadece

Buluşmalara gelince, katılmak istiyorum fakat ben bir buluşma olayı yakalayamadım açıkçası, en son Yalova olayı var, onda da uzun kullanım yapılmayacak zannedersem, ama bakacağım. İlk fırsatta katılmak istiyorum açıkçası.

tek kelimeyle r6........

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Erhan ile konusiyimde kendi açtığım konuları kapatma yetkisi versin bu konuyu kapatmayı planlıyorum hatta veri tabanından da silmeyi

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı CenkKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhan ile konusiyimde kendi açtığım konuları kapatma yetkisi versin bu konuyu kapatmayı planlıyorum hatta veri tabanından da silmeyi
    chicken! chicken! chicken!

Motosikleti
    Bence çok güzel bir konu ve yazışma oldu, niye kapatmak istiyorsun?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler