Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizce Hangisi ?

Katılımcı sayısı
320. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda 600 RR

99 30.94%
  • Yamaha R6

88 27.50%
  • Suzuki GSX-R600

84 26.25%
  • Kawasaki ZX-6R

49 15.31%
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Honda 600 RR-Yamaha R6-Suzuki GSX-R600-Kawasaki ZX-6R

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    boy
    Mehmet abi 600F ile 600RR arasında ki farkları tam olarak göremedim SS kullanmamıs biri olarakda fazla bişi iddaa edemem okuduklarım uzerinde konusa bilirim ama görmeme yardımcı olursanda sevinirim bunu uklalık anlama ama ndir fark ?

CBR 600 RR
    TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor Sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, 16 valfli, DOHC, 4 silindirli
    Silindir Çapı x Strok 67 x 42,5mm
    Silindir Hacmi 599cm3
    Sıkıştırma Oranı 12 ; 1
    Ateşleme sistemi PGM-DSFI Elektronik yakıt enjeksiyonu
    Max. Güç 117 BG @ 13.000 d/d
    Ateşleme Elektronik ateşleme
    Çalıştırma Elektrik marşlı
    Şanzıman 6 vites
    Aktarma O-ringli zincir
    Boyutlar (UxGxY) 2.065 x 685 x 1.135mm
    Tekerlekler Arası Mesafe 1.390mm
    Sele Yüksekliği 820mm
    Yerden Açıklık 135mm
    Yakıt Kapasitesi 18lt (3,5lt yedek)
    Tekerlekler

Ön/Arka Üç kollu alüminyum jant
    Lastikler

Ön 120 / 70 ZR17 (58W)
    Arka 180 / 55 ZR17 (73W)
    Süspansiyon

Ön 45mm HMAS tipi teleskobik çatal, 120mm esneme aralığı
    Arka Pro-link amortisör, 120mm esneme aralığı
    Frenler

Ön 310mm çift disk, hidrolik, dört piston kaliperli
    Arka 220mm tek disk, hidrolik,tek piston kaliperli
    Ağırlık 169kg
    Renk Seçenekleri Kırmızı, Beyaz

CBR 600 F
    TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor Sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, 16 valfli, DOHC, 4 silindirli
    Silindir Çapı x Strok 67 x 42,5mm
    Silindir Hacmi 599cm3
    Sıkıştırma Oranı 12
    Ateşleme sistemi PGM-FI Elektronik yakıt enjeksiyonlu
    Max. Güç 110 BG @ 12.500 d/d
    Max. Tork 63 Nm @ 10.000 d/d
    Ateşleme Kompüter kontrollü elektronik ateşleme
    Çalıştırma Elektrik marşlı
    Şanzıman 6 vites
    Aktarma O-ringli zincir
    Boyutlar (UxGxY) 2.100 x 685 x 1.135mm
    Tekerlekler Arası Mesafe 1.385mm
    Sele Yüksekliği 810mm
    Yerden Açıklık 135mm
    Yakıt Kapasitesi 18lt (3,5lt yedek yakıt haznesi dahil)
    Tekerlekler

Ön/Arka Üç kollu alüminyum jant
    Lastikler

Ön 120 / 70 ZR17 (58W)
    Arka 180 / 55 ZR17 (73W)
    Süspansiyon

Ön 43mm teleskobik çatal, 120mm esneme aralığı
    Arka Pro-link amortisör, 120mm esneme aralığı
    Frenler

Ön 296mm çift disk, hidrolik, dört piston kaliperli
    Arka 220mm tek disk, hidrolik,tek piston kaliperli
    Ağırlık 170kg
    Renk Seçenekleri Mavi, kırmızı, gümüş

Şu anda Honda'nın kişisel sitesi açılmadığından netten buldum bunları güvenirliliği süpheli o yüzden ama daha önceden arastırdığım ile aynı diye hatırlıyorum. gördüğüm kadarıyla ortada 7hp ve 1 kg lık bir fark mevcut ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @CenkKeskin
    Mehmet abi 600F ile 600RR arasında ki farkları tam olarak göremedim SS kullanmamıs biri olarakda fazla bişi iddaa edemem okuduklarım uzerinde konusa bilirim ama görmeme yardımcı olursanda sevinirim bunu uklalık anlama ama ndir fark?
    Farkı ancak iki motoru da kullandığın zaman çok iyi anlayabilirsin. Teknik özelliklerin birbirine yakın olduğu doğru ancak ufacık bir değişiklik o kadar çok farka neden oluyor ki. 600RR, Racing Replica yani yarışta kullanılanın kopyası olan safkan yarış motorudur ve Supersport tipindedir. 600F ise Sport Touring tipindedir.

Genel olarak farklar şunlar :

Oturuş pozisyonu farklıdır, RR modellerde gidon daha aşağıda, sele, ayak pegleri, vites ve arka fren daha yukarıdadır. Bunun nedeni yarış pozisyonunu (poponuzu selenin dışına çıkarıp, dizlerinizi asfalta sürterek destek alıp motoru daha dik pozisyonda tutmak bu sayede viraj içerisinde daha süratli olmak) daha rahat almak içindir.

RR teknolojik olarak daha üstündür. Mesela süspansiyon olarak Unit Pro Link (MotoGP'de de aynı sistem kullanılıyor) kullanılmıştır. Ön fren diskleri daha büyüktür. Eksantriği çok farklıdır. Gaza tepki verme süresi 600F'e göre çok hızlıdır. Rölantide çalışırken iki motorun gazını belli bir devire kadar aniden yükseltip bırakın, aradaki farkı göreceksiniz. Aynı zamanda yolda giderken de 600F gazı açtığınızda aniden fırlamaz, gazı yavaş yavaş alır, RR altınızdan kaçarcasına fırlar. Tekerlek aralığı daha kısadır (bu viraj almada çok etkilidir, bu aralığı zamanla kısaltıyorlar). 600F 110hp, 600RR 120hp gücündedir ama önemli olan tekerleğe verilen güçtür. 600RR tekerleğe 110hp verir, 600F yanlış hatırlamıyorsam 98hp veriyordu. Yani arada 12hp gibi bir fark var ki ağırlık farkını da göz önünde bulundurursak kilo başına düşen beygirleri farklıdır.

Aklıma gelen belli başlı özellikler bunlar... Ancak sonuç olarak her iki motor da deneyimi olmayan biri için tehlikelidir.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    suzuki daha iyi bence

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Mehmet abi çok teşekkür ederim . Düşüncelerim değişdi baya bu aralar CBR 125 alıcam bu 2 ay içinde ondan sonra 2. bir zamana kadar Gerçek bir SS ile tanısmasam daha iyi olucak gibi Tabi arada orada burada bulduğum makinaları denemek fırsatlarını değerledirip gelişimi takip edicem ona göre bi gidişaat izliycem ...
    Aslında bu konuyu daha iyi açıklıyan bir konu başlığı açıla bilir. Bir çok insanın görüşlerini değiştirir çünkü. Çoğu kimse bu kadar detaylı bir bilgiye muhtaç. Yani insanlar benim gibi kağıtdaki açıklamalara bakıp F alacağıma RR alırım daha iyi diyip alabilir.
    İlgin için Teşekkür ederim Mehmet abi.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Cenk'cim, kafandaki yanlış düşünceleri bırakıp bir SS yerine CBR125R almaya karar vermiş olduğuna inan çok sevindim. İyice deneyim kazandığında, zamanı gelince Supersport motor sahibi olman en doğrusu. Bu konular ile ilgili özellikle başlangıç motoru seçimi ile ilgili çok detaylı bilgiler var zaten bu forumda...

Aşağıdaki başlığı da baştan sona okumanı rica ederim...

Motosiklete neden büyük hacimli ve süratli motorla başlanmaz?

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    fark edenler olmustur, "F" serisi gibi birsey gelisiyor yavas yavas. Honda'da uzun süredir vardi, CBR600RR ve CBR600F. simdi Suzuki de ayni seyi yapiyor, GSX-R600 ve GSX-650F. "F-Serisi" diye adlandirdigim sey, boy'un da anlatmaya calistigi gibi, yaris versiyonlara cok yakin üretilen superbike/supersport motosikletlerin biraz "evcillestirilimis" versiyonlari. en belirgin farklari motorlarin daha zayif ama oturma pozisyonlarin daha rahat olmasi. böylece naked bike rahatligini ve superbike performansini bir tek motosiklette birlestirmeye calisiyorlar.

seneye yolda rastlarsam GSX-650F'in benim Z750'ye dayanip dayanamiyacagini test etmek isterim ...

bu arada: ZR-6R (2007!!!) rulz.

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fark edenler olmustur, "F" serisi gibi birsey gelisiyor yavas yavas. Honda'da uzun süredir vardi, CBR600RR ve CBR600F. simdi Suzuki de ayni seyi yapiyor, GSX-R600 ve GSX-650F. "F-Serisi" diye adlandirdigim sey, boy'un da anlatmaya calistigi gibi, yaris versiyonlara cok yakin üretilen superbike/supersport motosikletlerin biraz "evcillestirilimis" versiyonlari. en belirgin farklari motorlarin daha zayif ama oturma pozisyonlarin daha rahat olmasi. böylece naked bike rahatligini ve superbike performansini bir tek motosiklette birlestirmeye calisiyorlar.

seneye yolda rastlarsam GSX-650F'in benim Z750'ye dayanip dayanamiyacagini test etmek isterim ...

bu arada: ZR-6R (2007!!!) rulz.
    Bi an ZX-6R gibi gördüm, ben de çok beğeniyorum diyecektim ama yanlış görmüşüm. ZR-6R ne olaki?
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZR-6R ne olaki?
    benim salakligim!

tabii ki ZX-6R olacakti. 600cc NINJA!

Motosikleti
    benim salakligim!

tabii ki ZX-6R olacakti. 600cc NINJA!
    Haydaaa, bende yeniyim ya, gerçekten ZR-6R filan var zannettim, siteleri dolaşıyorum saatlerdir, nasıl bişey diye

ZX-6R çok şık bi motor gerçekten.

Kawasaki severlerin bir forumunda (http://www.kawasakimotorcycle.org) tecrübemi falan anlattım ve ZX-6R almayı düşünüyorum ne dersiniz gibi bişiler sormuştum. Bu arada şu an bir yorum geldi, buraya koymak istedim:

--------
    Sorry I know this is a Kawi site, but I wouldn't go with the Kawi if you are planning on 07 models. It looks to be a great track bike, but it's too heavy, too slow, and too uncomfortable compared with the other offerings.

In terms of comfort, I'd strongly suggest sitting on the 07 CBR, followed by the Suzuki. Honda has built some pretty crappy (imo) 600cc race bikes in the past few years, but now they have come back to build a bike that is head and shoulders above the competition... relatively speaking of course.

------
    Burasının Kawi (kawasaki) sitesi olduğunu biliyorum ama, eğer 2007 model düşünüyorsan Kawi almazdım ben. Güzel bir track (pist herhalde) motoru gibi gözükmesine rağmen, çok ağır, çok yavaş ve çok diğer sunulanlara göre çok rahatsız.

Rahatlık açısından, 2007 model bir CBR'ye oturmanı tavsiye ederim, arkasından Suzuki'ye. Honda geçtiğimiz yıllarda (bence) bayağı b*ktan 600cc yarış motorları üretti, ama şimdi rakiplerden çok daha iyi motorlar üretiyor... Göreceli konuşuyorum tabiki... (tam doğru tercüme olmadı son cümle ama çok önemli değil)

------

İşte böle bi yorum gelmiş, bu topic'i açan arkadaşa ek bir bilgi olur sanırım.
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    yamahadan şaşmıcan birader

gsx 6 r da çok çekici tabiki
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    okuduguma göre 600cc supersport sinifindaki en kelek motosiklet su anda yamaha'nin R6si. en iyisi CBR600RR, ikinci GSX-R600, ücüncü ZX-6R.

yani kawasaki forumunda yapilan yorum okuduklarimla uyusuyor. ancak bu motosikletlerin aralarinda sadece suzuki'yi kullandim ve aslinda supersport motosiklet karsilastirmasi yapacak kadar da tecrübem yok. bana hepsi acaip iyi geliyor ...

CBR600RR ve ZX-6R karsilastirmasin okumustum. adamlar sadece üstüne oturup kullandiktan sonra yazmamislar. motosikletleri motorlarina kadar söküp gecen seneye nazaran teknik bazda neler degismis diye de incelemisler. amac gecen seneye göre ileriye dogru en büyük adimi kimin attigini incelemekti. sonuc olarak tabii ki CBR600RR acik arayla kazandi cünkü artik piyasada zayif ve eski kalmis bir motosiklet tamamen yeniden gelistirilmis iken digerleri gecen yil ki modelleri gelistirmeye devam etmisler. buna ragmen kawasakinin ninja modelleri daha hala cok iyi motosikletler, en agirlari olmalarina ragmen ...

however, KAWASAKI FOR LIFE ...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cenk'cim, kafandaki yanlış düşünceleri bırakıp bir SS yerine CBR125R almaya karar vermiş olduğuna inan çok sevindim.
    Alla alla noldu bu iş şimdi, atasözü bulamadım uygunundan
    Biz uğraştık, Mehmet efendiye teşekkür etti Yukarda ki sözleri ben söylemeliydim

Cenk sakın repsol alayim deme Böööö Mavi ya da siyah al
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    okuduguma göre 600cc supersport sinifindaki en kelek motosiklet su anda yamaha'nin R6si. en iyisi CBR600RR, ikinci GSX-R600, ücüncü ZX-6R.
    .
    .
    .
    however, KAWASAKI FOR LIFE ...
    600cc sport sınıfında en şık görünen motor ZX-6R. 1000 ve üstünde ise Hayabusa, tartışmasız...

Bu arada ben ss'lere oturmaya başladım Ehliyet sürüş testi vardı bugün ve BMW'deydim yine (oradan çıktık yola) hemen gittim bi daha bi K 1200 S'e şöle bi oturdum, ehliyet gelsin bi test sürüşü yapacağım.

Bu arada konu dışı ama - 600cc motor (konu başlığında yazılanlardan) kiralayabileceğimiz yerler varmı? Şöyle 1 günlük hepsinden sırayla kiralayayım diyorum, hangisi en uygunu acaba, test etmek lazım.

ks89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa ybr 2005
    ölümüne yamaha...............

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Shadow.Man
    ehliyet gelsin bi test sürüşü yapacağım.
    Pardon ama ben bu cümleden birşey anlamadım. VROD kullanıyorsunuz ve ehliyetiniz yok mu?

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bu arada ben ss'lere oturmaya başladım Ehliyet sürüş testi vardı bugün ve BMW'deydim yine (oradan çıktık yola) hemen gittim bi daha bi K 1200 S'e şöle bi oturdum, ehliyet gelsin bi test sürüşü yapacağım.
    K 1200 S ss değil yahu, taktın sen de ss deme şu alete

Evet Mehmet ehliyeti yok, sakin ol, sakin..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Ehliyetim yok ne yazıkki henüz, bunu 1. günden belirtmiştim zaten, beni az çok tanıyanlar bilir. Sınavlardan geçtim lakin, en kısa sürede elimde olur inşallah.

2 hafta sonra ehliyet geldiğinde hemen Hayabusa veya Honda Goldwing alayım, hangisi daha zor ise artık, ehliyet varya, herşeyi kullanabilirim. Yokken V-rod kullanılmıyor ya, ondan diyorum...

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    ... Yokken V-rod kullanılmıyor ya, ondan diyorum...
    aferin len! aman haaa, ehliyet yokken ciddi motosiklete binme zaten. VROD, mobilet, bisan bisiklet felan yeter sana...

ama gercekten, ehliyetsiz kullanmaman gerekir. bunu kabiliyet veya bilgi/beceri/hakimiyet olarak da söylemiyorum. yasal olarak en ufak bir kazada suclu direk sen olursun ve, allah göstermesin, altindan kalkilmayacak sorumluluklar dograbilir. suc meselesi öyle bir noktaya geliyor ki yol kenarinda motosikletinle duruken minibüs seni ezip gectiginde yine suclu sen olursun cünkü ehliyetin olmadan motosikletin üstünde (park halinde olsa bile) hic isin yok ...

sabret, parasi neyse ver, ehliyetini cabuk al ama ehliyetsiz binme (artik ... yani su birkac gün dayan artik ...)

Motosikleti
    Yeni bir tartışma başlayacak şimdi ve hiç istemiyorum. Kesinlikle ehliyetsiz motor kullanılmasını tavsiye etmiyorum haliyle ve kullanmamın da doğru olmadığını biliyorum. Bu sitede, eski üyeler var, bayağı eski bir sürü MT turuna katılmış, onlarda da yok. Onlarda olmaması, bende olmadan kullanmasını gerektirmiyor (iki yanlış bir doğru yapmaz, biliyorum) farkındayım.

Boy'un vurgulamak istediği, zannedersem, ehliyetsiz kullanmamdan çok, ehliyetsiz v-rod kullanmam idi. Ben hem BMW'den toplu hemde özel ders aldım, ayrıca autodrom'da da özel ders aldım ve derslere devam ediyorum. BMW'nin ileri seviye (ileri derken, başlangıçtan bir ileri seviye) kursunuda alacağım pek yakında.

Eğer ehliyetsiz kullanmam eleştiriliyorsa, yeni bir konu açılsın ve tüm forumdaki arkadaşlar eleştirilsin, yalnızca ben değil. Bugüne kadar hiç bir şeye hiç bir şekilde ses etmemeye çalıştım ama günah keçisi ben olamayacağım, kusura bakmayın.

İlk yazılarımı ve onlara verilen cevapları okursanız, 16 yaşındaki veletlerden düzeysizce aldığım cevapları göreceksiniz. Hepsini yuttum, sesimi çıkarmadım.

Boy tabiki bir profesyonel, onun düşünceleri fikirleri ve önerileri önemli, ehliyetsiz motor kullanmamı eleştirmesi de doğru bende biliyorum yanlış olduğunu, bilmiyorsam çok kötü zaten. Ben sadece günah keçisi olamayacağımı bildirir, herkese sevgi ve saygılarımı iletirim.

Bu konuda yazacaklarım bu kadar. EHLİYETSİZ araç kullanmanın hem DOĞRU olmadığını hemde YASAL olmadığını biliyor ama yinede yapıyorum. Veya yapıyor idim, çünkü 2 hafta sonra ehliyetim elimde.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Shadow.Man
    Ehliyetim yok ne yazıkki henüz, bunu 1. günden belirtmiştim zaten, beni az çok tanıyanlar bilir. Sınavlardan geçtim lakin, en kısa sürede elimde olur inşallah.

2 hafta sonra ehliyet geldiğinde hemen Hayabusa veya Honda Goldwing alayım, hangisi daha zor ise artık, ehliyet varya, herşeyi kullanabilirim. Yokken V-rod kullanılmıyor ya, ondan diyorum...
    1. Ehliyetiniz yok, buna rağmen VROD kullanıyorsunuz.
    2. Ehliyetiniz yok, buna rağmen SS soruyorsunuz.

Akıl sağlığı yerinde olan insan bunu yapmaz bence.
    Size vermiş olduğum tüm tavsiyeleri unutun.
    Neye istiyorsanız ona binin.
    Hatta size en iyi, en güçlü SS almanız için yardım edeyim.
    Hatta benimkini size satayım, üzerinde yarış ekipmanı da var.
    Normal SS kesmez belki sizi...

Eğer ehliyetsiz kullanmam eleştiriliyorsa, yeni bir konu açılsın ve tüm forumdaki arkadaşlar eleştirilsin, yalnızca ben değil. Bugüne kadar hiç bir şeye hiç bir şekilde ses etmemeye çalıştım ama günah keçisi ben olamayacağım, kusura bakmayın.
    Söylediklerim size özel değil. Ehliyeti olmadan 125cc motora binene de karşıyım, VROD kullanana da. Sonuçta fark yok. İki motor içinde aynı ehliyete sahip olmanız gerekiyor. Sizi kesinlikle "günah keçisi" yapmıyorum. Senelerdir dil dökmemize rağmen hala aynı yanlışların yapılması, bu foruma verdiğimiz zaman olarak emeğimizin boşa gittiğini görüyorum. Yazık ki, sizin gibi tahminimce orta yaşlı birinin de aynı hataları yapması beni iyice üzdü... Biz gençleri doğru şekilde yönlendirmeye çalışırken, "ağabey" diyeceğimiz kişilerin bu yanlışları bile bile yapması beni karamsarlaştırıyor...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler