Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Çin malı motorlara her fırsatta laf atanlara duyurulur

Motovento
    REKLAM ALANI
    burak..01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 150 chopper, bmw R69 & hero honda
    nurgül demirbaya katılıyorum...bn şu an jinlun 150 marauder kullanıyorum...gayette memnunum.ufak problemler dışında hiçbir problem çıkarmadı...ayriyetten bir de hero honda kullanıyorum...her ne kadar HONDA kadar seri,dayanıklı olmasa da...ki olamaz jinlun'umu seviyorum...sen motosikletine nasıl davranırsan o da sana öyle davranır...

AKÇAKOCA'dan sevgilerle ...

Evet nurgüldemirbay'a katılıyorum...ben de jinlun 150 marauder kullanıyorum.made in china olmasına ragmen çok memnunum.her türlü koşulda kullanıyorum.ufak pürüzler dışında hiçbir problem le karşılaşmıyorum.o bir china'lı olabilir.o benim motorum.bu yüzden ona çok değer veriyor,verdiğim değerin de karşılığını alıyorum... AKÇAKOCA'dan sevgilerle...

:bounce:[B][I][COLOR="Navy"]Sür ya da öl ...[/COLOR][/I][/B]:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yaw cogu marka sadece cınde ucuz ıs gucunu kullanıyor onemlı olan patenttır adam bu parca krom olcak dıcek cınlı yok ben ucuz ıs yaparım plastık olsunmu dıcek tam bı sacmalık sankı hondanın parcaları cınde olmuyor kullanmasını bılmezler sucu cıne atarlar arkadasımızın dedıgı gıbı bugun bı honda parasına 2 tane cınlı motor alırsın sankı onlar ucuz verdıde bız almadık

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Motoru alıorsak kullanmak için alıoruz eşşeğe bıner gıbı bınersek ondan sonra tüh bozuldu vay şu ıyı degıl vay bu kotu surası olmadı servısı ıyı degıl dersin
    Motor a bakarsan Motor da sana bakar İşine gelıorsaa...
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

Motosikleti
    99' Kawasaki KLR650
    Arkadaşlar tartıştığımız konu Çin - Japonsa bunun bir anlamı yok aslında...Hepimiz japonların daha kaliteli olduğunu biliriz zaten...Yani Çinde üretilen bir Honda veya bir Yamaha modeli de aynı 100 usd yi alan işçiler tarafından yapılıyor diğer Çin malı dediğimiz piyasada bolca bulunan modellerde...Aralarındaki tek fark; isim yapmış şirketler Japonyada kullandıkları parçaların mühendislik ve hammadde yönünden aynılarını Çinden çok daha ucuza mal edip, düşük işçilik maliyetiyle ürünü daha ucuza üretiyorlar ve bu onların kar marjlarını olumlu yönde etkiliyor...bunu da iyi biliyoruz...

Söylenildiği gibi kazaların arttığı da doğru Çinlilerin gelmesiyle...Ama sorun Çinlinin falan gelmesi değil arkadaşlar; sorun ülkemizde MOTORSİKLET kültürünün daha yeni yeni gelişiyor olması...Biraz çarpık bir gelişme belki ama olumlu gelişmelerinde fazlasıyla olduğunu en azından bu sitede okuduğum bazı sohbetlerde görebiliyorum...Çarpık bölümünü ise hergün sokaklarda fink atan belli tipteki motor sürücülerini (ki hepimiz biliriz bu tipleri) izleyerek görebiliriz...

Km olayına da fazlaca takılmışız bu konu başlığı altında...
    Evet abi verirsin 12.000 Ytl alırsın bi Shadow yada ne istiyorsan git Fizana kadar kim tutar seni...eyvallah sözüm yok ama herkesin ekonomik durumu da belli...Açıkçası benim 10.000 Ytl verip 50.000 km yapacak param yok birde bu açıdan bakarsanız iyi olur diye düşünüyorum...Evet yanımdan Vıınnnn diye de geçebilirsiniz ona da birşey demiyorum...Ama şunu biliyorum 3.500 Ytl verebilirim...250 cc lik dandik te olsa bir motorum olur ve ben onunla yavaş yavaş öğrenirim, tecrübe kazanırım modeli yenidir masrafı az olur tepeden tırnağa bakımını yaptırırım 200ytl veririrm yeter bakımına zaten sonra depoyu doldurur gezerim tozarım eğlenirim...Belki Hondam olsa yılda 1 kez bakıma götürürüm 1000 Ytl ye çıkarım ortalama...ama dandik Çinlimin(ki yok) 280 Ytl ye grankını değiştirir yine giderim...Benim derdim Çinliyle 100.000 km yapmak değil zaten hevesimi almak ve bu makinelere daha çok bağlanıp daha iyisinin hayalini kurmak...Ve daha iyisine sahip olmak tabiki...Gerçek te şudur bu sitedeki herkes bir Japon veya Amerikan malına sahip olmayı ister eminim...Hatta bence Cİhanın cillop gibi 1100 cc lik bi japonu olsaydı eminim onun bakımına vereceği para 5.000 de olsa hevesi için gözünü kırpmadan verirdi o parayı...ben de verirdim şahsen....Tabi 1100 lük canavarı besleyecek gücümüz olsaydı...şu an...

Sonuç olarak arkadaşlar marka model evet önemli ama en az onun kadar önemli 3 şey var bence HEVES, BAKIM ve KÜLTÜR
    Elinizdeki makine neyse ne abi iyi bakın...her makine bozulur öyle veya böyle...
    Ben babamın arabasıyla(benim yok) yola çıkarken 120km de olsa gidip tamircime 30dk zaman harcayıp rahat çıkıyorum yola...Araba Ford olmasına rağmen...Yani AMERİKAN BİDE DÜŞÜNÜN Gerek yok bakıma falan nası olsa 150.000 de Şaka biryana arkadaşlar elinizdeki makineyi sevin ama makineyle değil kendinizle övünün ona ne kadar iyi baktığınızla övünün...

Motosikleti
    tabanvay
    biz bu konuyu arbetusla bayaa bayaaa tartıştık bilmiyorum önceki mesajları ne kadar okudunuz ama .. tekrar okuyun... uzatmanın meanası yok gibi...

piston segma vakası ve piston segman v2 başlığını bi okuyun isterseniz... taziye tebrik bölümünde

Motosikleti
    -18
    Motor durduk yere neden bozukluk yapsın ki

Motosikleti
    Tabanvay
    benimde ilk motorum çinliydi.. ilk kez motor kullandığım için scooter almıştım. 5000 km yaptıkdan sonra tarz değiştirdim ve keeway sl150 aldım.. ama ikisindede masrafdan bıktım

şimdi honda cbf 150 alıcam yandan çinli honda inşallah bunda bi sorun yaşamam

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki diyelim ki çinliye 3500 lira verdiniz...tecrübe de kazandınız...yeni motor da alıcam dediniz.peki ya sonrası???çinli motorunuzu elden çıkarabilecek misiniz peki?

3500 liraya cillop gibi ybr dururken bir çinliye vermeyin arkadaşlar tarzınız ne olursa olsun ybr başlamak için ideal bir motosiklet.ilerde ben cruiser sürcem diye çinli almayın.ybr ile başlayın hem bakımı az olur hem 2. eli para eder sonra dragstar mı istersiniz shadow mu istersiniz alın istediğinizi.önce müsait yollarda alışın sonra akın trafiğe kim tutar sizi...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    waLaaa ben 1100 YTL ye aldm ÇiN li race imi

2100 YTL veriyoLar da vermiyorum demeK ki eLimizden çıkarmak da koLay mış diel mi bıcak
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    waLaaa ben 1100 YTL ye aldm ÇiN li race imi

2100 YTL veriyoLar da vermiyorum demeK ki eLimizden çıkarmak da koLay mış diel mi bıcak
    hepsi için değil geneli için konuşuyorum abi...adam 2000 liraya aldığı 151 rs yi 900 milyona satamıyo şimdi...3 aylık makina 7000 km de...marş motoru bozuk sadece...sonra mondi kt ve mct nin 2. el fiyatları...bakın bi ne kadar zarar ediliyormuş...

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    birazda şu yönden bakın.
    1=çinliler piyasaya girmeseydi çok kişi motosiklet zevkinden mahrum kalcaktı
    20çinlilşer girmeseydi japonların elinde bulunan motosiklet tekelinde fiyatlar nasıl düşçekti.bir ara 103 pejoların bile sıfır fiyatı 1buçuk milyara yaklaşmıştı.

türkiyede kaldığım sürede bende bir çin malı kullanıyorum.gayette memnumun.daha arızası yok ve ara sıra hor kullanıyoz.dahada olacağını sanmam.
    bu birazda şanslada ilgili.aynı modelin 1 tanesi gerçekten sağlam çıkıyo ama diğeri çok temiz kullanılmasına rağmen ustadan çıkamıyo
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı Bicak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi için değil geneli için konuşuyorum abi...adam 2000 liraya aldığı 151 rs yi 900 milyona satamıyo şimdi...3 aylık makina 7000 km de...marş motoru bozuk sadece...sonra mondi kt ve mct nin 2. el fiyatları...bakın bi ne kadar zarar ediliyormuş...
    neden öle diyorsun ki ben 2 ay önce mondi kt'nin sıfırı 2550 iken 2400'e satcaktım ama taksitle oğlan güvencede verdi ama aklıma yatmadığı için satmadım şu an sıfır burada 2200
    2000 yada en düşük 1800'E rahat satarsın
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

@melocann

sizin orayı bilmem de bizim burda 1500 e zor gidiyo ona da iyi bir müşteri bulursan...ama şu bir gerçek scooter da zarar daha yüksek en az zarar yine kt modelinde...

1800-2000 ytl ye seyhan 150c var çünkü...

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    peki öyle olsun ama satılmaz felan dendimi olmuyor lütfen genelleme yapmayalım

satılmaz demiyorum ki ben bazı modellerde satıldığı zamanki zarar çok yüksek oluyor.adam atıyorum motoru bozula bozula 750 milyon masraf yapmıştır motoru sattığı fiyat 1 milyar...bunun gibi örnekleri günlük yaşantımızda veya mtnet forumlarında çok görmüşüzdür.bakın bu konuyu açan arkadaş bile sonra yolda kalmış.anlatmak istediğim çinli motorların piyasası hiçde iyi değil.illa ki çinli alacaksan sağlam birşey alacaksın beni dayanabildiği kadar götürsün sonra yenisini alırım diye düşüneceksin ki motorundan memnun kalasın.nasıl olsa satarım sonra hacim büyütürüm diyorsanız 2. el japon piyasası daha uygundur bence...

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Çin malı motorlar kullanırken sorun çıkarmasa bile elden çıkarması cok zor oluyor.En azından benim için durum böyle
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    bence bisorun yok arkadaşlar benim gözümde japonları artmıyor hem daha önce kaç kez söledim cbr'yi veya ybr'yi 2200'e verdilerde biz gidip çinmi aldık herkes maddiyata göre alıyor

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Melocan kkardes guzel sölemişşş Honda , Yamaha , regal raptor, bu gibi Motorlar 2000 3000 ytl ye 24 ay vade farkı almadan taksıt yaptı da bız mı aldık bıız de ısterız ıyı motor olsun para olsa bızde bılırız ybr125 leri regal raptorlar ı tiger250 liler almayı ama işte para yokkkkk herkesin maddı gucu neye yetıorsa onu alıyor bu kadar karalanmamalı cın malları bence sorun nerdeyse onu çözmelı cozum yolları arıyacagımız yerdee cın MALı kotu hayatta alma elınde kalır vs vs ...dıceğimize yardımcı olalım bırbırımıze cın malı dıe es gecmeyelım bu forum nıye kuruldu _?? neden böle forum sıtelerı var__?? Motorcular kaynaşsın Motorcular sohbet etsın buluşsun Bırbırlerıne yardım etsın dıe var degıl mı
    Onun İçin bırbırımıze yardım edelım DESTEK YERINE KÖSTEK OLMAYIN
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Yamaha ve keeway var. her ikisi de aynı kiometrede. keewayde bujilerin değişmesi dışında bir sorun çıkmadı. arasıra tekliyor ama yolda bırakmıyor. Tabii yamahada hiçbir sorun yok. Fakat çinliler olmasa belki de bu siteler bile olmazdı çünkü motorcu sayısı bu kadar fazla olmazdı. Nasıl Türk insanı otombili Anadol ile tanıdı ise motsikleti de çinliler ile tanıdı. Anadolda da ufak tefek sorunlar çıkarırdı ama tüm Türkiyede insanlar dağ, dere, tepe dolaşmıştı.

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta iddia ediyorum 2 yıllık bir çinli motordan beklenmeyecek kadar iyi durumda
    peki o kadar iddalısında neden bu cümleyi kurdunn sence mucizemi buuu
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)