Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Çin malı motorlara her fırsatta laf atanlara duyurulur

Motovento
    REKLAM ALANI
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CGL125 e japon nerde demişim gösterir misin?

Ayrıca konuşmana dikkat edersen sevinirim. Bu samimiyeti nerden buldun anlamış değilim.

CBF150, CGL125 çin malı zaten. Ayrıca çin malı dediğiniz cgl125 10 tane çinli eder. Ben de zamanında kullandım çin malı. Kullanıcıya göre değişir tabi fakat aynı kişi çinliyi kullansın sonra japonu. Bİrisi 10 bin km dayanır japon 100 bin dayanır.

Honda yazsın uzayda üretilse sorun değil. microsoft, sony gibi firmalar bile çinde üretim yapıyor. Fakat kendi FABRİKALARINDA.

Yani ben çin de kullandım japon da. İkisinin arasındaki farkı başkasından öğrenmeme gerek yok. Çin malı motorumda da önemli bir arıza çıkmadı fakat hondaya binince sanki 4 silindir konforu vardı. Herşey yolda kalmakla ilgili değil.

Konfor ve diğer teknik özellikleri çok daha iyi. Ona kalırsa mobilet en sağlam motor. Fakat özelliği az olduğundan bozulacak yeri yok.

konuşmamda bi hata göremedim ama istemeden kusur işlediysem af ola ben çin kullanıcısıyım ama çini övdüğüm veya savunduğum yok haklısınız çinin zaten kalitesi belli ama japon dediklerinizinde çoğu çin; üzerindeki çıkartamalar insanı bi nebze olsun rahatlatıyor karamanda ben honda bayii'ne gittim ve titan sordum adamın dediği kelime oda çin dedi kalite bakımından normal çinlerden çok üstün adamlar cbr125'i neden 2000 ytl'e vermiyor versin gidip mondial alanın yüzüne tükür herkes parasal gücüne bakıyor ve motor zevkimizi gideriyor

Alıntı knkn07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş(melocan) motorun çin malı olaması farklı çinde üretilmesi farklı sey sen hiç hondanın motor blogu çatlak veya arızalı bi motor gördün mü vallahi ben iki defa çin mal motor gordum bloğu çatlak ve adamlar kullanıcı hatası diyor buna böyle bi ihtimal varmı 100 km olmus bi r motorda yani sadece sağlamlık degil üretim kalıtesi onemli olan...
    bak kendi ağzınla diyorsun kullanıcı hatası diye adamlar kullanmsını bilmiyor bende niye sorun olmadı 6500 km yaptım tık yok sen 100'le giderken 1.vitese at neler oluyor bak haaaaa honda veya japon patenliler,çinlilere göre daha fazla dayanıklı ona diyecek lafım yok
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    At sahibine göre kişner. İtalyan scooterları 5000 km de bitirenlerde var.

Motosikleti
    As 150 T
    benim asya 10 T 12.000 de şuan haric abartılacak bir sorun çıkarmadı sayılır...Ama bir ay boyunca CBR 125R a bindim şimdi benim scoot bana garip geliyor cbr ı oluşturmak istiyorum aslında almak istiyom ama imkansız sayılır şuan en iyisi olanıyla yetinmek hani derler ya " KÖŞEYİ DÖNENE KADAR AYIYA DAYI DEMEK" biraz kaba oldu ama tam içinde bulunduğumuz durumu tarif ediyor.ama şu bir gerçekki gün gelecek insanlar honda,suzuki,kawasaki markalarının haricinde markalar arayacaklar... SONUMUZ HAYIRLI OLSUN

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yusufkacmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sen bana böyle diyceğine eeey çinliler bizim ülkemize inşaat demirinden yapılmış öntakım parçası sokma ben motorcuyum iyi motordanda anlarım gileraya binerim 3,5 kişi mutlu ama daha çogu mutsuz onun için benim ülkeme böyle mallar sokma de
    bu insanlara sen mi faydalısın yoksa ben ve benim gibi düşünenlermi çok merak ediyorum
    Ne demek istediginizi, inanin anlayabilmis degilim.. Ben Gilera'ya binmeden once cin mali bir motora biniyordum, ondan daha once cekoslavak mali, ondan daha once bisiklete, ondan daha once yuruyordum. Benim dikkat cekmek istedigim tek konu, aman cinli almayin, aman $oyle kotu, aman boyle kotu diyenler cinli motor alanlarin maddi durumundan bihaber olan insanlar.. Param cok olsada cinli alirim, motor kullanmayi ogrenirim duserim kalkarim, garajimda dursun demekten aciz herkes.. Neden? Cunku cogu, cinli alamayacak kadar zenginler.. Uzerinize neden alindiniz bilmiyorum..
    Ayrica cinli motorlar Ülkemize girmis olmasaydi, siz buralarda olurmuydunuz ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek istediginizi, inanin anlayabilmis degilim.. Ben Gilera'ya binmeden once cin mali bir motora biniyordum, ondan daha once cekoslavak mali, ondan daha once bisiklete, ondan daha once yuruyordum. Benim dikkat cekmek istedigim tek konu, aman cinli almayin, aman $oyle kotu, aman boyle kotu diyenler cinli motor alanlarin maddi durumundan bihaber olan insanlar.. Param cok olsada cinli alirim, motor kullanmayi ogrenirim duserim kalkarim, garajimda dursun demekten aciz herkes.. Neden? Cunku cogu, cinli alamayacak kadar zenginler.. Uzerinize neden alindiniz bilmiyorum..
    katılıyorum lucasok doğru söylüyorsun

silverdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    foresight-- beat
    arkadaşımda cbf 125 war ,kendisi rest ta paketçidir,5 ay önce sıfır aldı şimdi 37 bin km de sadece zincir takımı ve lastik değişti,gene başka bi arkadaşımda mondial var o da sıfır aldı yaklaşık 3 aydır biniyor 2 bin km de,şimdiye kadar motoru tek parça halinde işe getiremedi ,hergün bir başka parçası ya yolda kendiliğinden düşüyor yada arıza yapıyor,şimdi gelelim parasal yönüne kim daha kazançlı,cbf şimdi satsan 3ooo ytl eder ama mondiali 750 ytl ye düşürdük hala alan yok
    <%)))))))))))><<< ::pcgum:: ***ReBeL***::pcgum::

Motosikleti
    daelim s2 250
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım lütfen beni biraz anlamaya çalış önceki mesajlarımı oku .zenginlik ,fakirlik edebiyatı yapma bu motor vergisiyle 500dolra gelipte 2200ytl ye satılıyosa bizler kazıklanıyoruz demektir .ha bu motoru 1000dlr yaptır millet daha kaliteli motora binsin .sen memnun olabilirsin ama memnun olma yanlarıda unutma büyük çoğunluğu.kymco dan biörnek verdim onu oku onun fiyatıda 2200ytl .bizler benimki iyi, diyeride gidiyo işte ,başkasıda ucuzdu bunlarada katlanı yım ,mantığıyla bakarsa bu ülke kalitesi daha düşük motorlar görür.
    bizim ülke için 2200ytl motora ucuz ama çinliye sen bu parayı ver sana gold wing yapar anlata bildimmi
    buarada benim 9 senedir motorum var 28yaşındayım 15senedirde motor biniyorum 1sene çinliye bindim geçen sene gözüm gibide baktım ama genede adam edemedim çeşke olmaz olaydı yani beni ilk motor sahibi yapan motoru sevdiren burda olmamı sağlıyan elini ayanı öpüyüm onun ben bbbwwwsss100 .
    lütfen övercesinede çinlinin artılarından bahsetme artılarından bahsetme ,adamlar sırf ucuz olsun diye bebe şıngırağını dandik pilastikten yapmış bide birsürü yıldız torna vidayla vidalamış .daha bişey söylememe gerek varmı

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    cumleten s.a evet çin japon tartışması gordum kardeşler ben melocanın emmioglusu honda cgl125 in kullanıcısıyım evet bizim motorda made in chına yazıyo fakat bu motor cın malı deil honda nerenin japon demekki buda japon fakat soyle bişey var bizim motor sadece çin montaj neden adamlarda 1.5milyar nufus var belki gunluk 5 milyona calısıyorlar zaten tum markalar işçilik ucuz diye çinde yaptırıyo benim kodak fotograf makinam var koskoca çin yazıyo ayakkabım var nike ondada çin yazıyo fakat su var sayın arkadaşlar honda kodak nike peki bunlar isimlerine kotu leke surmek istermi istemez demekki neymiş her çin malı adi değilmiş fakat sunu soyleyeyım asya mondial celik arora v.b motorlar tam bi çin malı gecen gun evin onunde kaza oldu mondial 150 hs motorun cantı kırıldı dusunebiliyormusunuz ya kardeşim cant kırılır mı adam nerden calacam diye bi tarafını yırtmış ya bu konuya son noktayı koyalım bence honda suziki v.b motorlar japon malı çin montaj fakat son 2 yılda tureyen motorlar(asye mondial arora celik v.b)çin malı çin montaj şimdi benim emmioglu belki bana kızacak fakat suda var eger motora temiz binilirse çin mallarıda dayanır fakat gencler motoru alıyor ucuz diye basıyo tabi kanları kaynıyo olacak bunlar adam belki 4 kişi biniyo temiz binilse bence japon 50bim dayanırsa çinler 40bin dayanır fakat su var hondanın malzeme kalıtesi ile çinin malzeme kalıtesi arasında cok fark var hepinize saygılar dilerim
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumleten s.a evet çin japon tartışması gordum kardeşler ben melocanın emmioglusu honda cgl125 in kullanıcısıyım evet bizim motorda made in chına yazıyo fakat bu motor cın malı deil honda nerenin japon demekki buda japon fakat soyle bişey var bizim motor sadece çin montaj neden adamlarda 1.5milyar nufus var belki gunluk 5 milyona calısıyorlar zaten tum markalar işçilik ucuz diye çinde yaptırıyo benim kodak fotograf makinam var koskoca çin yazıyo ayakkabım var nike ondada çin yazıyo fakat su var sayın arkadaşlar honda kodak nike peki bunlar isimlerine kotu leke surmek istermi istemez demekki neymiş her çin malı adi değilmiş fakat sunu soyleyeyım asya mondial celik arora v.b motorlar tam bi çin malı gecen gun evin onunde kaza oldu mondial 150 hs motorun cantı kırıldı dusunebiliyormusunuz ya kardeşim cant kırılır mı adam nerden calacam diye bi tarafını yırtmış ya bu konuya son noktayı koyalım bence honda suziki v.b motorlar japon malı çin montaj fakat son 2 yılda tureyen motorlar(asye mondial arora celik v.b)çin malı çin montaj şimdi benim emmioglu belki bana kızacak fakat suda var eger motora temiz binilirse çin mallarıda dayanır fakat gencler motoru alıyor ucuz diye basıyo tabi kanları kaynıyo olacak bunlar adam belki 4 kişi biniyo temiz binilse bence japon 50bim dayanırsa çinler 40bin dayanır fakat su var hondanın malzeme kalıtesi ile çinin malzeme kalıtesi arasında cok fark var hepinize saygılar dilerim

ezerim kafanı otur oturduğun yerde ben sana hondanın çindeki fabrikasını göstermedimmi

Motosikleti
    cbf150
    ben size dedim kızar diye fakat sunu soyleyeyım benim emmioglunun motoru cok uzun seneler ona gider cunku cok temiz bakıyo ve herkesi de kendi gibi biliyo o yuzden laf soyletmiyo fakat bu melocan motorunu sile sile eskitecek(benim gibi)

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    ben size dedim kızar diye fakat sunu soyleyeyım benim emmioglunun motoru cok uzun seneler ona gider cunku cok temiz bakıyo ve herkesi de kendi gibi biliyo o yuzden laf soyletmiyo fakat bu melocan motorunu sile sile eskitecek(benim gibi)
    tevecühün emmioğlu senin dediğin gibi herkes benim gibi düşkün ve temiz binse japon 50000 giderse çinde en az 35000 gider

Motosikleti
    cbf150
    tabi arkadaşlar size sunuda soyleyeyım biz bu meloyla altlı ustlu oturuyoruz fakat tartışmayı bile int. doktuk biz kendimizi aştık ellam

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    tabi arkadaşlar size sunuda soyleyeyım biz bu meloyla altlı ustlu oturuyoruz fakat tartışmayı bile int. doktuk biz kendimizi aştık ellam
    asagı inmeye erinmesem kafanı kıracam merak etme emin ol ewinize yolum düşer ve uğramısken kafanıda dağıtır öyle cıkarım yukarı

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    düşünsene canını sıksa kapısını çalar fırçayı basarsın...dahada ileri gidildimi...çık lan dışarı dersin msnde...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    biraz geç görsemde 1,sayfadaki yazıyı yazan cihan ağabey gerçektende söz bırakmamış helal olsun daha güzel açıklanmazdı bu konu
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşünsene canını sıksa kapısını çalar fırçayı basarsın...dahada ileri gidildimi...çık lan dışarı dersin msnde...
    ayrıyeten bide orada görüşüyorz abi

Motosikleti
    HACI MURTAZA (BİSİKLETİM)
    wallaha bende daha 2-3 sendir bi motor aşkı war arkadaşlarda da çin malı kullanan war ama nasıl kullandığna bağlı bence adam gibi kullan uzun gitsin, çatır çutur kullan 1 seneye kalmaz sanayiye abone olursun

bakarsan bağ bakmazsanbağ olur
    herkez kapmış motorunu iyi ama ben nasıl motor sahibi olucammmm.Ağlamak istiiiyomm ya motorum yokkkkkkkkkk:salut:

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence çin mallarından uzak durulmalı teşvik edilmemeli ama şöyle birşey var...

o çok övülen beğenilen honda yamaha gibi firmalar kendi fiyatlarını indirseler de millet kaliteli malı ucuza alsa, çokca satarak da indirim zararlarını telafi etseler daha iyi olur bence.6 liraya 3 motor satacaklarına 3 liraya 6 hatta daha fazla motor satsalar daha güzel olmaz mı?

bence millet niçin çinli motor alıyo onları da bir düşünmek lazım direk almayın şöledir böledir 3 kuruş fazla verin kaliteli alın...işte o 3 kuruşu bulamayanlar da var arkadaşlar...ben aldırcak olsam şimdiye altımda bi mondial ta geçen sene aldırırdım.adamlar aylık 90 milyona motor veriyorlardı.ama naptım?gelecek sene ile beraber 2 sene beklemiş olcam ve ybr gibi bişi alcam inşallah.altımdaki mobiletle idare etcem.çok şükür mobilet var yani oda olmasa kesin kafayı yerdim.

bi örnek vereyim.bi küçük çaplı lokanta açtınız.motor lazım ne yapacaksınız? ilanlar galeriler bakılıyor elimizde 1000 ytl kadar para var o da zor denkleşiyo zaten.mecbur çin malı.moped alınmak isteniyor araştırılıyor bulunamıyor.galeriler çinlilerle dolu zaten servis garanti cart curt var deniyor alınıp konuyor dükkanın önüne.sonra motoru at çöpe.şimdi şeytan bunun neresinde?

kaliteli birşey istediği halde parayı denkleştiremediği için çinli alan kişide mi?
    çinli motosiklette mi?
    yoksa sağlamlığına laf ettirtmeyen fakat yüksek fiyatlı japonlarda mı?

ucuz mal alacak kadar zengin değiliz evet doğru.ama hondaya yamahaya para verecek kadar da zengin olmayanlar da var bunu unutmayalım.
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

yollar çok mu düzgünde sorun çinlilerde diye sormak gerekir önce sonrada kullanıcılara çinlilerin dökülüyor diye bahsedilen modellerinin büyük kısmını heralde scooterlar oluşturuyor.bunlarda yüzde 90 kullanıcı hatasıdır bence.çin çonlu kanuni 1000.6 km yaptı:D şimdilik süperiz ama üstünde ben olduğu için heralde

Motosikleti
    daelim s2 250
    alırken tayvan ve japonlarla 500.600 ün hesabını yapan iktisat bilen arkadaşlar ,önce çinlilerle japonların maliyet kıyaslamalarını ,kaliteyi hadi es geç ,ensonrada bir sene sonra sattıkları zamanki deyer kayıplarını da hesaba katsınlar
    son bi örnek vericem çinliler 2000den başlıyo ,kymco da 2200 veya suzuki de 2900 .
    fark buraya gelişi 300,500 dolar olan motor için çokmu ha amaç albeni ve sadece yedek parçaysa oda sizin düsünceniz tabiki
    bide ben diyorum ki 300dolarlık motor türkiyede 2200ytl ye satılıyo memnun olan kadar memnun olmayanda var ki bu nassı bi kalite sıtandardı
    sonra tamamlıyorum bizim girişimcilerimizde iyiside var ama çoğuda uyanık seni beni düşünen yok ,kimimiz banane ben memnunum,diyeri eh işte gidiyo,bi diyeride ucuza aldık zaten katlanmalı yız derse diyorum bizler daha kötü motorlarda görürüz diyorum, yorumlar hala benim motor bilmem kaçta şöyle iyiydide böyle iyiydi
    aslında benim amacım bunları yazarak çin motoru almamış ama marka motorlarla kıyasyapan motor almaya niyetli kişileri doğru yönlendirmek neden derseniz iyi baktığım halde yollarda kalmış paralar harcamış mağdur olarak 2600e aldığım motoru 1200 e masrafsız halde sattım gecen sene alan kişi inşallah mutlu olurda mutluyum diyede yazar

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)