Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

davetlimsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı İRON HORSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc super l.
    ümmet abi ile aynı yerde sınava girdim rekor onda neyseki artık yasal olarak yollara çıkabilir sanırım herkes şaşırdı ümmet abi yapma abicim hayırlı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    sevgili Ümmet Perkitan
    Davetinizi şahsımıza mecburiyet addederiz. denizcimuzaffer ve denizcieylem olarak sizi kutlamaya geleceğiz elbette

Yaşasın Motosiklet,
    Yaşasın Ümmet Perkitanlar
    Poturdak

Motosikleti
    2006 fazer a
    ehliyet trafik ekipleri durdurmadıkca yada bi kazaya karışmadıkca bi işe yarıyor mu ?
    kimlik olarak kullanılmaktan başka !

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Hayırlı olsun. Senin ehliyetini yeni aldığını duyunca doğrusu birazcık şaşırdım. Neyse sonunda almışsın ehliyetini. Haftasonuna denk gelirde Bursaya uğrarsan belki bi ara çay içeriz. Malesef haftaiçi okul ve işim var. Bu yüzden haftaiçleri pek müsait olamıyorum. Özelden cep numaramı gönderiyorum. Haftasonu Bursaya uğrarsan beraber bi çay içmeyi isterim
    Okan ACAR

Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    ummet abı gercı telde konustuk ama yınede yazayım ben balıkesır merkezde baglar sokagı işçi kahvesı karsısındayım cd dukkanı gorusmek uzere benım tel 05428312113
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele :bounce:

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilnapoli

başlıkları okuma içeriğinede bak..o ceza kesilen vali yunan valisi türkiyedede vali kullandı kasksız ona ceza falan yok..

bide şaşıyorum Ümmet abiyi bu günekadar takdir ediyodunuzda bir anda takdirinize mazhar olamadımı ..hepimiz veya çoğunluğumuz ehliyeti almadan önce motorla dolaşmadıkmı.. şehir içinde 1000 km gitmekle şehirlerarasında 100000 km gitmek çokmu farklı ikiside kural ihlali değilmi..Bende ehliyetimi almadan yıllarca ehliyetsiz bindim motora ..geçen sene istanbul emniyet müdürünün korumaları bizim motorculara çarpmıştı daha doğrusu savaşın motoruna bunun üstüne bi uygulama yapmışlardı 7 arkadaşın motoru bağlanmıştı ehliyetsizlikten .. siz gezilere gittiğiniz beraber yol yaptığınız herkeste ehliyet varmı zannediyosunuz ..güldürmeyin beni
    maşşallah super moderator ve harika bir yazı diyecek laf bulamıyorum şapkamı çıkarıp super moderatorumuzun yuzunu onunla örtmek istiyorum belki bu yazdıklarını tekrar okurda utanılacak hatalı bir yazı olduğunu anlar diye yapılan guzel şeyleri nasıl övüyorsak destekliyorsak elbette hatalı davranışları eleştirecez bundan garip olan nedir sizi rahatsız eden nedir anlamadım????

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz motora binmek yasalara aykırıdır ..aynen ümmet abinin dediği gibi ..biz herkes mutlaka ehliyetini alsın ve korumalarını kullansın diyoruz.. aksini tavsiye etmiyoruz..bu iki kavram karıştırılmasın
    demişim yukarıda.. Sen kötüm olanı örnek alacaksan o senin sorunun ona ben bişi yapamam ..bu ülkede sıfırdan zirveye çıkanda var zirveden sıfıra inende kimi örnek alacağına kararı sen vereceksin ..Ümmet abinin azmini hırsını örnek al.. tam 5 defa istanbula geldi ehliyet için 5. sınavda aldı ehliyetini.. bu azmi örnek al .. ehliyetsizliğini örnek alıyosan diyomya yapacak bişi yok ..Zaten demiş ben devlete cezamı ödedim diye .. sen hesap sorma makamı değilsin ..sanada kimse hesaap soramaz ..kask tak diye tavsiyeveririz sadece takarsın takmazsın o senin bileceğin iş..ehliyet al deriz sen alırsın almazsın yine kendi bileceğin iş..

Süper mod olmam fikirlerimi yazmama engel değil.. sen nasıl yazıyosan bende yazarım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Ümmet abiyi tanımadan bu kadar yazı yazmayı maharet sanan arkadaşlar sözüm size.Ümmet abi bir motosiklet sevdalısıdır.Ehliyetsiz motosiklet kullanmanın yasalara aykırı olduğunuda tabiki biliyor ama ehliyetini alamamasında bazı sebepler vardır,bilip bilmeden konuşmayalım.Ehliyetsiz kullanır,polis durdurursada yasalar çerçevesinde cezası kesilir.Sizemi kaldı bunu sorgulamak?
    Bu kadar yazı yazmışsınız.Bende size sorarım kaç kere Türkiye turu yaptınız?Kaç km. yol alabildiniz?
    Ümmet abi; sana saygımız sonsuz,ellerinden öperiz.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    hayırlı olsun diyorum tekrar, daha nice motosikletli km ler..

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    ben bu başlıktaki yazılanları okudukça şok oluyorum hayretler içinde kalıyorum kişiye özel muamele bu olsa gerek motosiklet sevdalısı olmak yada başka kişiye has sebeplerle ehliyetsiz dolaşmak hoşgörülebliyo demekki gerçekten hayret bu ulkenin neden bu halde olduğunu anlamak için bu başlığı okumak yeter sanırım sanki kahvede mevzu tartışılıyo dunyaya açık bir sitede bilinçli yada bilinçsiz kişilerin rahatça ulaşabileceği "bilmediklerini" öğreneceği tartışabileceği bir sitede yazılanlar muhteşem destek muhteşem diycek sözcuk kalmıyo sanırım bize buradan anladığım sonuç şu eğer medyatiksen kendine has engellerin varsatrafik kurllarını ihlal edebilirsin polis yakalayabilirse ceza keser yada kesmez ama sonuçta seni destekleyecek yaptığın olumlu yada olumsuz davranışları onaylayak kitle hazır eleştirmeye asla musade edilmez "saygısızlıktır" ..

Motosikleti
    Z800
    Hayırlı olsun.Kazasız belasız yolculuklar.

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

selam

Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümmet abi iyi bir insan olabilir.. ama ehliyetsiz trafiğe çıkması hiç doğru değil, yasal olup olmamasını zaten geçtim bunun tartışılacak bir yanı yok ama ümmet abi'nin birçok motorcuya örnek olduğu da hatırlanırsa bu davranışın hiç doğru olmadığını tekrar söylüyorum.

Ümmet abi kaç kere Türkiye'yi dolaştı, 3-4? kaç kilometre yol yaptı, 100 bin? Bunca kilometre yolu ehliyetsiz yapması gerçekten üzücü. Ayrı bir trajediyse Türk polisinin bunu görmemesi ve görmezden gelmesi...

Hepiniz biliyorsunuz artık internette de yazılanlardan yazanlar hukuki olarak mesul. Geçenlerde bir valinin kasksız fotoğrafları yayımlanmıştı hatta biz burda da konuştuk tartıştık, şuan anasayfada valiye bu davranışı için sonradan ceza kesildiği yazıyor.. ümmet abinin de yaptığı gezilerin fotoğrafları ortada, ehliyet aldığı tarih de... birisi çıkıp ümmet abiyi şikayet ederse ne olur, nasıl bir ceza alır bilemiyorum, düşünmek de istemiyorum
    ben cezadan hiç çekinmedim hertürlü cezayada razıyım ben ehliyetsiz gezdim diye seninde gezmenmi lazım veya bi başkasının.herşeyi göze aldım çıktım yola bu yaptığım başkasını germemeli bence.ama maksat başkaysa onu bilemem.birisi suç işlemişse benimde aynı suçu işlemem şart değil.isteyen herkes beni şikayet etmekte sebesttir .eğer bunun bi cezası varsa ben zaten onu baştan kabül ettim .fakat bu yazılan yazılar sakın bir hazımsızlık olmasın.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    ya ummet abı bosver yazılanları burda bunları yazanların hepsınde ehlıyet varmı sankı ehlıyetı olmayanlar bırak turkıye turunu sokaga cıkmaya cesaret edemıyorlar sen burda yazılanları cıddıye alma elınde sonunda almıssın ne guzel işte yazılanlara aldırma hayırlı kazasız yolculuklar ummet abım pazartesı gunu nu beklıyorum tanısmak ıcın balıkesırden selamlar
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele :bounce:

swort
    aferin sana sen örnek motorcusun ne güzel hepimiz senin ışığından feyz alıyoruz ..
    bide şapkanı çıkartıyosunya ..tak geri şapkayı .. öle çoluk çocukla uğraşacak vaktimiz yok ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı swort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu başlıktaki yazılanları okudukça şok oluyorum hayretler içinde kalıyorum kişiye özel muamele bu olsa gerek motosiklet sevdalısı olmak yada başka kişiye has sebeplerle ehliyetsiz dolaşmak hoşgörülebliyo demekki gerçekten hayret bu ulkenin neden bu halde olduğunu anlamak için bu başlığı okumak yeter sanırım sanki kahvede mevzu tartışılıyo dunyaya açık bir sitede bilinçli yada bilinçsiz kişilerin rahatça ulaşabileceği "bilmediklerini" öğreneceği tartışabileceği bir sitede yazılanlar muhteşem destek muhteşem diycek sözcuk kalmıyo sanırım bize buradan anladığım sonuç şu eğer medyatiksen kendine has engellerin varsatrafik kurllarını ihlal edebilirsin polis yakalayabilirse ceza keser yada kesmez ama sonuçta seni destekleyecek yaptığın olumlu yada olumsuz davranışları onaylayak kitle hazır eleştirmeye asla musade edilmez "saygısızlıktır" ..
    bak sevgili arkadaşım şehitleri anma törenin'de olacağım tören sonun'da bi konuşalım seninle bizim nasıl bir aile olduğumu'zu anlamak istersen anlatayım! barış olsun ümmet abi olsun gönül dostu kardeşlik sevdalısı motosiklet'cilerdir .
    bu tavrın çok itici! kortej'den sonra ben sana bu gönül dostlarını anlatayım anlamak istersen? anlamak istemezsen bu aile' birbirini kıran yeren bir aile olmadığı için bu anlayışla burada bu tavırla durman sana zarar verecektir dikkatini çekerim....
    ogün bülent desperadost.......
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

slm

Alıntı swort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerken heşeyi yazdım.artık youm yapmıcam,bu yazdıkların ve buna yakın yazılan önyargılı yorumları sahipleriyle başbaşa bırakıyorum.ve ben bunların çok küçük bir çocuk olduklarına inanıyorum.bunlar tahsilli birinin yazacağı şeyler değil.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Bazılarımız motosiklete sadece bir ulaşım aracı gözü ile bakıyor.. bu işin bir ruhu bir jargonu olduğunu bilmiyor..onlarda öğrenecekler bunları ama zamanla..bakın bu başlıkta bir abimiz ..ehliyetini almış mutlu olmuş ve bizleri bu mutluluğu paylaşmaya davet ediyor. Bırakın motorcu olmayı Türk adet ve örfünü almış biri ya bu davete icabet eder yada orda olamıyacam ama sizin adınıza sevindim der..siz hangi örf adetle büyüdünüz ..ehliyeti almakla kaskı takmakla ruh yakalanmaz .. Motorculuk başka bişidir yaaa.. yolda duran taşı durup kenara almaktır motorculuk ..yolun üstünde karşıdan karşıya geçen kaplumbağaya yardım etmektir.. Motorculuğun ruhunda asilik ve asillik vardır..Duruşumuz farklıdır. olayları değerlendiriş açımızda farklıdır..bir toplulukta birbirimizi buluruz. Çünki aynı dili konuşuruz.

Vay ümmet abi sanane ya senki ehliyetsiz dolaşıp kuralları çiğnemiş adamsın nasıl olurda ehliyetini aldığında sevincini bizle paylaşırsın seni avrupa insan haklarına şikayet edelimde akıllan ..bak biz hepimiz ehliyetli kasklı korumalı motorcularız seni esefle kınıyoruz..

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Ümmet abiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    Çınar çay bahçesi nerede?
    Bursa'dan yeni geldik abi öğrenemedik daha her yeri
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    herşey yerinde ve şartlarında değerlendirilir..bizim zamanımızda normal ehliyetle motorlarımızı sorunsuzca sürerdik..sonradan ab ye uyum adına motosiklet ehliyeti ayrı olacak dediler.bizlerde 2-3 yıl gibi aradan sonra baktık olmuyor mecburen ehliyetimizi aldık..ehliyetimiz olmadığı zaman ne acemi nede delikanlıydık..çoğu arkadaşda börokrasiden sıkılıp motordan vazgeçti..şimdi burada delikanlılar ahkam kesiyor..benim çocugum 27 yaşında belkide oyorum yapanların çoğundan büyük ve haksız yorumlar yapıyorsunuz.....motosiklet ehliyeti almak mecburi kılındiğında türkiyede sadece 3-5 büyük vilayette ehliyet veriliyordu..örneğin ben yozgatta olduğum için alma imkanım yoktu ne zamanki vakit bulduk istanbuldan2000 senesinde aldım..veriyorlardıda bizmi almıyorduk ehliyeti..türkiyeyi siz gençler sadece istanbul izmir ankara zannediyorsunuz galiba...netice olarak ümmet bey kimseye kötü örnek olmamıştır..şartları onu gerektirdiğinden öyle davranmıştır..ve arkadaşımız sevincini bizlerle paylaşmaktadır..söylemese hangimizin haberi olurdu..adamın hevesini sevincini kursağında bıraktınız....lütfen biraz saygı en azından yaşımıza saygı yorum yazarken karşınızdakinin sizin kankanız olmadığını en az babanız amcanız dayınız yaşında olduğunu unutmayın...herşey yerinde ve şartlarında değerlendirilir

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Harbiden ıslatılcak ehliyet diye ben buna derim işte ...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler