Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

davetlimsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Ümmet Pertikan'ı kınıyorum ehliyetsiz bir çok masum insanların canlarını alabilirdi ehliyetini aldığında gezmesini daha taktir ederdim değişik özel markalar böle ehliyetsiz bir kişiye motor veriyorlar onlarıda kınıyorum birine allah korusun çarpsaydı ne cezalar alacaktı birde sitede bizleri uyarıyorlar ehliyetsiz kullanmayın ehliyeti olmayanlarıda taktir ediyorlar artık almış ehliyetini bundan sonraki yolculuklarında kazasız belasız sürüşler dilerim...
    1 Ehliyet kullanmaz aracı sen kullanırsın ama şarttır hatta faidelidir..
    2 Ehliyetsiz birçok masum insanın canını alması için otobüs kullaması gerekir
    3 Ehliyet almak nasıl Türkiyede?Yani ne fark ediyo aldıktan sonra?(EĞİTİM ŞART)
    selamlar.......
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gitarci1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    helal olsun bende vaz geçtim ehliyet almaktan(kimse yanlış anlamasın istesemde vermiyolard

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

slm

Alıntı eradnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetiniz hayırlı uğurlu olsun sanırım yurtdışına bir tur yapmayı planladığınız için ehliyet aldınız
    evet onun için aldım kıbrısla başlıyorum arkası gelir.diğer arkadaşlara cevap vercek değilim.kim ne davası açarsa açsın ben hepsinin cevabına hazırım.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    hyosung karion 125
    insanlar eşittir , bazıları daha eşit..
    "Kalkın ey ehl-i vatan" dediler. Kalktık... Onlar oturdu. Biz ayakta kaldık.

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı rEnE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abimsin.
    Gelemesemde gönlüm orda bir yerlerde olur

Ehliyetsizliğe karşı bi insanım şahsen, hiç bir şekilde koruma kask ve ehliyetsiz sürüşü desteklemedim şimdiye kadar desteği bırakın töleranslıda bir tek mesaj atmadım, ehliyetsiz motorcu başlıklarında negatif yorumlar yaptım kendimce, bunları okurda o kişi belki etkilenir alır ehliyetini diye.
    Ancak Ümmet Perkitan'a bu saatten sonra bunları söylememeli, kırmamalı onu, kitap olucak o yaşamışlığı zedelememeli.
    birşeyleri geride bırakmış, pırıl pırıl bir yolculuk hatırası var arkasında binlerce km ile dolu. Onun motorculuğunu sorgulamak benim ne haddime,
    ehliyetsizliğe, kasksızlığa, korumasızlığa karşı modern bilinçli motosiklet sürücüleriyle dolu yollar hayal eden bir motorcu olarak ben bunu yapamam. Ne çapım nede bu adamın arkasında dağ gibi duran yol anıları buna izin vermez. Kendisini kanıtlamaktan öteye gidip yüzlerce insana ulaşmış, yapılan bu yoldan hiçbir maddi gelir sağlamamış, sadece insanlar ona bir şekilde ön ayak olmuşlar, gününü kurtarmış yoluna bakmış, devam etmiş. bu hatıra ehliyetsizlikle eleştirilemez.

ümmet abi bu zamana kadar ehliyetsizdi diyede, bunu görüp ehliyeti bende almayayım o zaman diyen adam benim gözümde zamanında "Bu aksam ölürüm" adlı parcayı dinleyip etkilenen ve intihar etmeye kalkan insandan farksızdır. Zaten o ehliyet alsada tehlikeli olabilmektedir, doktora görünmeli, ilaçla tedaviye başlamalıdır.

Artık ehliyetli bir yolcu abimiz. bu zamana kadar gittiği yolun daha ne kadarını gidecek, neler yaşayacak, neler fotoğraflanacak, konuşulacak bunlar düşünülmeli, teknik detaylarda takılınarak, onu üzmenin ve yaşı itibariyle germenin manası yoktur.

Ümmet abi mihenk taşı gibi adam camia da. normal yada yeni bir motosiklet kullanıcısından bahsetmiyorsun ? bu zamana kadar da keyfi olarak ceza yemeye arzulu bir bünye olduğu için almamış değildir elbet? Vardır bir nedeni? Yoksa öylemi düşünüyorsun? Tanıyorsun onu, her gün gittiği yerlerden çektiği fotoğralara bakıyor, yazılarını okuyorsun, neden sert bir duruş sergileyip standart bir tavır koyuyorsun
    entellektüel kimliği yok, senden benden gibi görünseden yaptığını anlamaya çalışmıyorsun, çözemiyorsun. Çözülmezlerin adamı o.
    Her motorcunun "O gün gelsede şöyle çıksam yollara, bitmese o yollar,gitsem gitsem.." diye aklından geçirdiği şeyi yaptı o. Enseside kalın değilken hem. cesaret ve özgürlüğün karışımı özgür bir ruh o, motorcuya görsel ve işitsel hazzın dışında ruhsal bir destek, bir tad, kafasındaki imaja bir örnek, işine gücüne odaklanmış, zaman ayıramayan motorcuya o rüzgarı hissettiren bir birey oldu. altar egolara hitap etti hep. Tozuda yuttu, düştüde, parasızda kaldı, üşüdüde, ama bütün bunları yollarda yaşadı o. Evde, caddede, parkta, eşiyle, kardeşiyle, değil. Motosiklet ve asfalt vardı. Birde o. Bu özveriye bu cesarete kimse gölge düşüremez. ehliyeti var-yok boyutunda değerlendirilecek bir motorcu sıfatının üstünde bir ünvanın adamı olmuş o artık. Yaşa değil bunlara
    SaygI duymalı..

birinci tekil şahsa yönelik oldu yazı. konuyla ilgili farklı düşünen ve yorumlayan motorcu arkadaslarım üstlerine alınabilirler. Cansınız, canansınız
    gelde gurur duyma 'gelde motosiklet'ci duygusunu bu satırlarda yaklama barış'tan sonra senide sevmiyorum kıskanıyormuyum ne yazın yazın alacağınız olsun ümmet babaaa öpüyorum seni hemde o öpülesi ellerinden
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    ummet abı hayırlı olsun ehlıyetın haftaya ızmıre gıdecekmıssın balıkesırden gecersın heralde bu sefer beklıyorum ıstersen ozelden tel numaramı vereyım bu sefer barı tanısalım gecenkınde haberımız yoktu
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele :bounce:

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Hayırlı olsun Ümmet abi artık yüce gezilere...
    Boş gezenin boş kalfası rallici cadde tayfası...

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    mesajlarınızı hiç sıkılmadan tek tek okudum kiminiz bazı şeyleri bilmeden önyargılı davranıp uslubunu bozmuş ve hiç şık olmamış başka türlüde yazabilinirdi.bazılarınız hoşgörmüş ve ona göre yazmış.ama unuttuğunuz bir nokta var.ben bu başlığı sizleri davet etmek için açmıştım. amaç bu değildi.bu yazdıklarınızın yeri öteki başlıktı yani.(gelişime sonsuz teşekkürler)burası olmalıydı .ben kızmadım sadece yanlış başlık olduğu için biraz yadırgadım.gelelim asıl meseleye,yani neden ehliyetsiz motor kullandığıma
    1.ehliyetsiz motor kullanarak suç işledim
    2.ilkokul mezunu olduğum için yılbaşından önce ehliyet alamadım
    3.ilkokul mezunlarına hak açılır açılmaz hemen başvurdum
    4.ancak 4 ay sonra ehliyetimi alabildim.4.hakkımda
    budurumda motor kullanma sebebine gelince,motoru çok seviyorum cezamı 2 kere ödedim,ve kuralara aynen uydum,ben ehliyetsiz motor kullandığım için bana ancak yasalar ceza verebilir,pc başında ahkam kesenler değil,ben yasalara karşı bedelini ödedim benim gibi yapan olursa oda bedelini öder hiç şüphesi olmasın.son olarak benim genç motorcu kardeşlerime tavsiyem lütfen ehliyetsiz ve korumasız motora binmesinler benim yaptığım yanlış ve hatalara düşmesinler.inanın ehliyetli motor kullanmak çok ama çok farklı oluyor.gerisi sizlere kalmış taktir sizlerin hepinize saygılar.
    www.perkitan.com

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    ummet abim hayirli olsun da...herhalde gunun bombasi bu olsa gerek yani..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun ümmet abi kim ne derse desin aldırma sakın seni tanıyan tanır zaten maddeler halindede açıklamışsın sebebini bilinçli bir kullanıcı olduğunu herkez biliyor.

bende gelmeye çalışcam.

Motosikleti
    bajaj boxer 150

slm

Alıntı crazyrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ummet abı hayırlı olsun ehlıyetın haftaya ızmıre gıdecekmıssın balıkesırden gecersın heralde bu sefer beklıyorum ıstersen ozelden tel numaramı vereyım bu sefer barı tanısalım gecenkınde haberımız yoktu
    merhaba selamlar yazmışın izmire giderken,balıkesire uğra tanışalım diye sadece mekezdeysen,sende müsaitesen görüşebiliriz,bulunduğun yeri yazarsan geçerken uğrar birer çay içeriz,davetin için çok teşekkürler,
    benim tel: 0 5427624303 selamlar görüşmek üzere.
    www.perkitan.com

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Abi hayırlı olsun, bu arada ehliyetsiz Türkiye turunu tamamlayabildiğin içinde tekrar tebrik ederim...
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    ümmet abi hayırlı olsun

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Ümmet abi iyi bir insan olabilir.. ama ehliyetsiz trafiğe çıkması hiç doğru değil, yasal olup olmamasını zaten geçtim bunun tartışılacak bir yanı yok ama ümmet abi'nin birçok motorcuya örnek olduğu da hatırlanırsa bu davranışın hiç doğru olmadığını tekrar söylüyorum.

Ümmet abi kaç kere Türkiye'yi dolaştı, 3-4? kaç kilometre yol yaptı, 100 bin? Bunca kilometre yolu ehliyetsiz yapması gerçekten üzücü. Ayrı bir trajediyse Türk polisinin bunu görmemesi ve görmezden gelmesi...

Hepiniz biliyorsunuz artık internette de yazılanlardan yazanlar hukuki olarak mesul. Geçenlerde bir valinin kasksız fotoğrafları yayımlanmıştı hatta biz burda da konuştuk tartıştık, şuan anasayfada valiye bu davranışı için sonradan ceza kesildiği yazıyor.. ümmet abinin de yaptığı gezilerin fotoğrafları ortada, ehliyet aldığı tarih de... birisi çıkıp ümmet abiyi şikayet ederse ne olur, nasıl bir ceza alır bilemiyorum, düşünmek de istemiyorum

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümmet abi iyi bir insan olabilir.. ama ehliyetsiz trafiğe çıkması hiç doğru değil, yasal olup olmamasını zaten geçtim bunun tartışılacak bir yanı yok ama ümmet abi'nin birçok motorcuya örnek olduğu da hatırlanırsa bu davranışın hiç doğru olmadığını tekrar söylüyorum.

Ümmet abi kaç kere Türkiye'yi dolaştı, 3-4? kaç kilometre yol yaptı, 100 bin? Bunca kilometre yolu ehliyetsiz yapması gerçekten üzücü. Ayrı bir trajediyse Türk polisinin bunu görmemesi ve görmezden gelmesi...

Hepiniz biliyorsunuz artık internette de yazılanlardan yazanlar hukuki olarak mesul. Geçenlerde bir valinin kasksız fotoğrafları yayımlanmıştı hatta biz burda da konuştuk tartıştık, şuan anasayfada valiye bu davranışı için sonradan ceza kesildiği yazıyor.. ümmet abinin de yaptığı gezilerin fotoğrafları ortada, ehliyet aldığı tarih de... birisi çıkıp ümmet abiyi şikayet ederse ne olur, nasıl bir ceza alır bilemiyorum, düşünmek de istemiyorum
    Arkadaşlar imkanı yokmuş ki alamamış.

Ayrıca Türk polisinin görmemesi demişsin. Ümmet abi ehliyetsiz yakalandığından 2 kere ceza yemiş.

Yazılanları hiçmi okumuyorsun?

Motosikleti
    Arıyor
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar imkanı yokmuş ki alamamış.

Ayrıca Türk polisinin görmemesi demişsin. Ümmet abi ehliyetsiz yakalandığından 2 kere ceza yemiş.

Yazılanları hiçmi okumuyorsun?

türkiye'yi 3 kez dolaşıp sadece 2 kere mi polis çevirmesine girmiş...? ben polisin bu durumu görmemezlikten gelmesinden bahsediyorum...

Tamam parası yok alamamış.. peki 2 kere yediği cezayı nasıl ödemiş? motorunu bağlamamışlar mı? ehliyetsizlikten yenilen 2 ceza parasıyla ehliyet alınamaz mı?

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    E burası Türkiye diyelim olur böyle şeyler

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilnapoli

başlıkları okuma içeriğinede bak..o ceza kesilen vali yunan valisi türkiyedede vali kullandı kasksız ona ceza falan yok..

bide şaşıyorum Ümmet abiyi bu günekadar takdir ediyodunuzda bir anda takdirinize mazhar olamadımı ..hepimiz veya çoğunluğumuz ehliyeti almadan önce motorla dolaşmadıkmı.. şehir içinde 1000 km gitmekle şehirlerarasında 100000 km gitmek çokmu farklı ikiside kural ihlali değilmi..Bende ehliyetimi almadan yıllarca ehliyetsiz bindim motora ..geçen sene istanbul emniyet müdürünün korumaları bizim motorculara çarpmıştı daha doğrusu savaşın motoruna bunun üstüne bi uygulama yapmışlardı 7 arkadaşın motoru bağlanmıştı ehliyetsizlikten .. siz gezilere gittiğiniz beraber yol yaptığınız herkeste ehliyet varmı zannediyosunuz ..güldürmeyin beni
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Arıyor
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilnapoli
    başlıkları okuma içeriğinede bak..o ceza kesilen vali yunan valisi türkiyedede vali kullandı kasksız ona ceza falan yok..
    öyleymiş gerçektende pardon..

biz de ümmet abiyi çok seviyoruz ve taktir ediyoruz... gezilerini beğendiğimiz, takip ettiğimiz ve bunun yanında taktir ettiğimiz gibi her yaptığını da taktir etmek zorunda değiliz tabi ki. Ehliyetsiz bunca süre motosikelt kullanması bence hiç taktir edilecek bir davranış da değil. En azından bundan sonra ehliyetli olarak gezilerine devam edecek olması güzel.. ne diyelim...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetsiz motora binmek yasalara aykırıdır ..aynen ümmet abinin dediği gibi ..biz herkes mutlaka ehliyetini alsın ve korumalarını kullansın diyoruz.. aksini tavsiye etmiyoruz..bu iki kavram karıştırılmasın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler