Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kanyon'da kask hırsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20-30 Ytl lik bir çözüm:
    Kaskı ve montunuzu rahatlıkla kilitleyebiiyorsunuz, kullanımıda rahat tavsiye ederim.
    bu kilit nasıl kullanılıyor acaba? bana da acilen böye bir çözüm lazım. topcase yok kask ve montu kilitleyebilirsem harika olur.
    ==============================

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    hepsiburada.com da kdv dahil 29.42 ytl. küçük tipleri de var. Kullanımı nasıl? kullanışlıysa bi tane de ben alabilirim.
    http://www.hepsiburada.com/productDe...=hrmaster4605k

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    arkadaşım olan olayı tabiki tasvip etmiyorum ama sizde kaskınızı uluorta yerlere bırakmayın...ben genelde elimde taşırım artçım olduğu zamanlarda bile kaskı bıraktırmam ya ona taşıtırım yada kendim taşırım...sizde bırakmayın çalınmasın biz niye taşıyoruz o zaman yanımızda kaskları süs olsun diyemi...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

scuba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v strom 650
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmmm bu önemli. Daha bugün akşamüstü Metrocity'deydim, spora yazılacağım Kanyon'a mı Metrocity'mi diye düşünüyordum. Metrocity'nin uygulaması hoşuma gitti açıkçası, hiç akla gelmez. Ufak bir detay gibi ama önemli.
    bu arada arkadaslar 10 seneden berı spor egıtmenlıgı yaptıgım ıcın essporta da ve baska spor merkezlerınde calısan arkadaslarım var rakamlar konusunda kafanıza takılan unsurlar olursa son raklammı degılmı sorarız özelden mesaj atarsınız (konuyla alakası yok ama yardımcı olmak ıcın )

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı Bilooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım olan olayı tabiki tasvip etmiyorum ama sizde kaskınızı uluorta yerlere bırakmayın...ben genelde elimde taşırım artçım olduğu zamanlarda bile kaskı bıraktırmam ya ona taşıtırım yada kendim taşırım...sizde bırakmayın çalınmasın biz niye taşıyoruz o zaman yanımızda kaskları süs olsun diyemi...
    Çok güzel söylemişsin ama bazı durumlarda bırakmak gerekiyor... BU durumda hırsızın hiç mi suçu yok ¿
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

mabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 - Suzuki İntruder M800

kaskı taksim meydanına bıraktığımı söylemedim. Kanyon'un motorlar icin özel ayrılmış otoparkına motorumun kask askısına bıraktığımı söyledim. Düsüncem de şuydu: Kaskı yanıma aldığımda kalk otur derken kask ciziliyor. Sonucta İstanbul'un en modern ve en kalbur üstü mekanından bahsediyoruz. Kim kanyon'a gelip de kendi kaskı dururken bir baskasının kaskını almayı akıl eder?
    Hem motosikletin kask askısını kullanamayacaksam Piaggio bu askıyı kimler için icat etmis? Süssevmeyenler için mi! Biraz anlayış kalbi de korur, aklı da...

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    arkadaslar konu acilmisken motor kullanmaya yeni baslayacagim icin birsey soracagim ? kask hirsizligi falan tamam ama motor hirsizligi ne durumda ?
    ben scooter kullanmayi dusunuyorum. buyuk motorlarin her zaman tehlikesi var ama scooter'lar da caliniyor mu ? ne gibi bir guvenlik onlemi almak lazim. ne zamanlar kilitlemek lazim vs. konu hakkinda tecbrubeli arkadaslar fikirlerini paylasabilirlerse sevinirim.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı scuba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada arkadaslar 10 seneden berı spor egıtmenlıgı yaptıgım ıcın essporta da ve baska spor merkezlerınde calısan arkadaslarım var rakamlar konusunda kafanıza takılan unsurlar olursa son raklammı degılmı sorarız özelden mesaj atarsınız (konuyla alakası yok ama yardımcı olmak ıcın )
    vay kaan kardeşim seni buralarda görürmüydük hangi rüzgar attı seni söyle bakem... nasıl gidiyo yeni işyerinde durumlar nasıl...umarım keyfin yerindedir...neyse kendine iyi bak dostum görüşürüz...

Alıntı mabel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskı taksim meydanına bıraktığımı söylemedim. Kanyon'un motorlar icin özel ayrılmış otoparkına motorumun kask askısına bıraktığımı söyledim. Düsüncem de şuydu: Kaskı yanıma aldığımda kalk otur derken kask ciziliyor. Sonucta İstanbul'un en modern ve en kalbur üstü mekanından bahsediyoruz. Kim kanyon'a gelip de kendi kaskı dururken bir baskasının kaskını almayı akıl eder?
    Hem motosikletin kask askısını kullanamayacaksam Piaggio bu askıyı kimler için icat etmis? Süssevmeyenler için mi! Biraz anlayış kalbi de korur, aklı da...
    arkadaşım kask askısına kaskı iyi kilitlediğinden eminmisin...CBF250'lerdede var kask askısı bende arasıra taktım ama hiç sorun yaşamadım...ordan çalmaları için sadece kilidi kırmaları lazım...sen tam olarak takamamış olmayasın...

kask bu abi çizilicek tabi böyle şeylere kafanı takma...geçen bende kanyon'dan dönerken motorumun yanına çekmiş bi arkadaş gördüm...adam iki kaskıda ikiside nolan öylesine selenin üstüne bırakıp gitmiş...elini uzatsan alırsın yani...onu öyle görünce sinirlendim ondan biraz sert çıktım...ama en mantıklısı yanında taşımak yada kilitli çantaya koymak...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

ya şu kilit hakkında yorum yapacak birisi yokmu acaba?

hey yawrum heyyy nereye gidiyo türkiye böle

ne oluyo bu insanlara be kardeşim ne anlamadım gitti

mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Alıntı richy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya şu kilit hakkında yorum yapacak birisi yokmu acaba?
    Başlanışta iyi bir çözüm gibi gözüksede işin aslı öyle değil. Çelik halatı çok ince olduğundan bir pense ile kolayca kesilebilir. 3 haneli şifresini 000 dan 999 a kadar deneyerek açmak en fazla 10-15 dakika sürer.

penseyle kesiliyorsa elde taşımaya devam derim. mont+kask 700-800 lira. ciddi bir çözüm olsaydı siparişi vericektim ama neyse.
    cevabın için teşekkür ederim mkirdal

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mkirdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 haneli şifresini 000 dan 999 a kadar deneyerek açmak en fazla 10-15 dakika sürer.

Pek öyle düz mantıkla yürümüyor bu iş ona bakarsan Pense yerine bagajdan demir makasıda çıkabilir ya da Kangoo doblo ile gelir komple alır. O yüzden hırsıza kilit dayanmaz Sonuç: Acı ama gerçek: Hedef şaşırtmak. seninki olmazda yukardaki arkadaşınki gibi kilitsiz kasklar gider

Çelik ip yeteri kadar çekilir kaskın ve montun kolundan geçirip büyük siyah düğmeye basarak fazlası geri sarılır .
    Kilit öyle asma kilit gibi sarkık vaziyette değil montun koluna kaskın vizörünün iç tarafına saklanır. Zahmetli bir yere koyunki kurcalanma olmasın siz nasıl olsa tek denemede açabileceğiniz için problem yok
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Bence hırsızın amacı k a s k çalmak ise hiç bir şey durduramaz, zaten hazırlıklı gelmiştir, keser biçer vs. İsterse motoru da çalar zaten. En azından örnekte verilen benzeri bir kilit konularak, oradan geçen işgüzar ve hiç ihtiyacı olmayan bir kişinin k a s k ı geçerken almasını önlemek önemli. Ben sanki böyle bir durum var gibi seziyorum. K a s k ı görmüş, beğenmiş, belki ihtiyacı var belki yok, almış götürmüş. Neden, çünkü alabiliyor. Hırsızın hiç mi hatası yok? Tabiki HIRSIZ olduğu için zaten baştan hatalı. En azından caydırıcı önlemler alınmalı bence.
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

usta kanyon gibi biyerde de kaskını çaldılarsa açık otoparka falan hiç bırakma sen. ne motorunu nede kaskını ..

dediğin gibi aslında cami önünden ayakkabıları çalıyorlarsa dua et motorunu götürmemişler. ...

scuba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v strom 650
    [QUOTE=Bilooo;698040]vay kaan kardeşim seni buralarda görürmüydük hangi rüzgar attı seni söyle bakem... nasıl gidiyo yeni işyerinde durumlar nasıl...umarım keyfin yerindedir...neyse kendine iyi bak dostum görüşürüz...

eyvallah babacım kosturmaca artık gerı dondum bol bol konusuruz artık

bu arada bı arkadas scooter ıcın calınma olayını sormustu valla ben sunu cok ıyı bılıyorumkı scooterı calmak daha kolay adamlar artık kamyona yukleyıp goturuyorlar ısı buyuttuler motor ufak olunca tasımasıda kolay bu arada

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    [QUOTE=scuba;699072]
    vay kaan kardeşim seni buralarda görürmüydük hangi rüzgar attı seni söyle bakem... nasıl gidiyo yeni işyerinde durumlar nasıl...umarım keyfin yerindedir...neyse kendine iyi bak dostum görüşürüz...

eyvallah babacım kosturmaca artık gerı dondum bol bol konusuruz artık

bu arada bı arkadas scooter ıcın calınma olayını sormustu valla ben sunu cok ıyı bılıyorumkı scooterı calmak daha kolay adamlar artık kamyona yukleyıp goturuyorlar ısı buyuttuler motor ufak olunca tasımasıda kolay bu arada
    Evet ben sormustum Ya evet kolay oldugunu biliyorum ama acaba ne sıklıkta calınıyor onu merak ettim. Sonucta buyuk motor iyi para eder de 2000 3000 liralik motorlar cok caliniyor mu ? Garaji olmayan ne gibi bir onlem almali ?

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    aradan bir yıl geçti sanırım.. bi bayan arabasını otoparka bırakmış ve hırsızlar arabanın teybini falan çalmışlar.. kadın gelmiş cam kırık, teyp yok.. otopark görevlisine niye biz arabamızı buraya bırakıyoruz siz ne iş yaparsınız falan diye güzel bi fırça kaymış sonra da işi büyütüp otoparkı mahkemeye vermiş.. mahkeme sonucundan kadın haklı görülmüş ve hasarı otopark tarafından karşılanmak zorunda bırakılmış..

Bu dava diğer otopark hırsızlıklarına da emsal teşkil ettiği için haber ilk çıktığında otoparkçılar baya teleşlıydı... ama durum değişmedi.. otopark görevlisi sahibi sizin aracınızdan sorumlu..

Kanyon'un otoparkında da hırsızlık olsa yine de sorumlular.. otopark parası almayı biliyorlar.. o zaman ordaki araçlara eşyalara sahip çıkacaklar... ne demek kamera yok.. madem kamera yok o zaman oraya bi tane güvenlik görevlisi dik.. olur mu böyle sorumsuzluk...

Bence gidip kanyon yetkilileriyle durumu konuşun gerekirse mahkemeye vereceğinizi falan söyleyin ve masrafınızı talep edin.. Gerçi elinizde bir polis raporu falan yoksa durumu ispat etmeniz zor ama denemekte yarar var... Tabi bi de kaskı vs öyle ulu orta bırakmamak da lazım...

Forumdan Uzaklaştırıldı İRON HORSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc super l.
    abicim kaskımı yanımdan ayırmam cüzdanım gibi değerli zaten cüzdanı boşalttı kuşkucu yaklaşıyorum ben zaten her zaman yanıma alırım bırakmam sağda solda sizde öğle yapın .

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Alıntı İRON HORSE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim kaskımı yanımdan ayırmam cüzdanım gibi değerli zaten cüzdanı boşalttı kuşkucu yaklaşıyorum ben zaten her zaman yanıma alırım bırakmam sağda solda sizde öğle yapın .
    en iyisini yapıyorsun.. kask bu ya bırakılır mı bi yerde.. kafanı koruyor.. çalınmasını geçtim, kazayla yere düşse sonra da düşüren dallama alıp kaskı yerine geri koysa.. sen de hiç bişe olmamış gibi giyip kaskı gitsen... sonra allah korusun bi kaza yapsan, kask karpuz gibi yarılsa ortadan ikiye... ne bilecen, nerden bilecen.... sonra hala hayattaysan tabi kaska suç atarsın markayı kötülersin...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)