Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: A2 ehliyetiniz var mı, ehliyetsiz almadan önce trafiğe çıktınız mı?

Katılımcı sayısı
126. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • A2 ehliyetim var, hiç ehliyetsiz trafiğe çıkmadım

35 27.78%
  • A2 ehliyetim var, fakat almadan önce trafiğe çıktım

58 46.03%
  • A2 ehliyetim yok, ama 2007 yılında alacağım

24 19.05%
  • A2 ehliyetim yok, ileride belki alırım

3 2.38%
  • A2 ehliyetim yok, ve almayı düşünmüyorum

0 0%
  • A2 ehliyetim yok, ama motorum da yok zaten

6 4.76%

A2 kontrolü...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr
    slm arkadaşlar bişey soracam yarın tüm yurt genelinde mi direksiyon sınavı bana

26 mayıs dediler
    [B][COLOR="Sienna"]Rekabet etmem, takip edilirim.[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı GoxHell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok saol...

herhalde bu hafta içi ehliyetimizi alırız... B ehliyetim var, yeni ehliyet mi veriyolar yoksa eskinin üstüne bi A-2 mi basıolar
    Ehliyeti yeniliyorlar...Ama üztünde B-A2 yazıcaklar....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Yamaha Virago XV 750
    Tam 12 sene ehliyetsiz motor kullandım.
    5 adet farklı motora sahip oldum.

Bu 12 sene içerisinde 1 kere yakalandım.
    O da yazın benzinlik çıkışında yaklaşık 15 metre kadar kaskımı kolumda taşıyıp motoru park edecektim, kasksız kullandım diye çevirdi. (Normal şartlarda hiçbir zaman kasksız motor kullanmadım).

Motorunu çekmemiz lazım dedi. Biraz agresif yapım vardır. İyi kardeşim hadi çek işim gücüm var dedim. Çekici çağırdı. Çekici şöyle bi süzdü aleti... bunu kaldıramam dedi, düşer. Polis arkama bindi, Kızılay'dan Cebeci'ye arkamda polis ile parka kadar motoru yine ben götürdüm. Bıraktım. Aynı gün mahkemeye çıktım. Hakim amca bi daha yapma dedi. 300 ytl ödedim (sanırım 2002 yılı idi). Aynı akşam parktan motorumu kendim gidip aldım.

12 yılda bir kere!!!
    Temmuz başında sınava gireceğim. 12 sene ardından 30 yaşımda ehliyet sahibi olacağım. Bir kere bile olsun işime yarar mı bilmem??? Asıl sorun ehliyeti alabilecek kapasitede (yanlış anlaşılmasın, kurallara uygun kullanım, araca hakimiyet gibi konularda kapasiteden bahsediyorum) olan ya da olmayan insanların ayırd edilip edilmiyor olmasında.

Not: Ehliyetsiz kullanmış olmamla övünmüyor, yapılmaması gerektiğine inanıyorum. Tamamen kendi öküzlüğümdür.
    [COLOR="Red"][B][I]Motobiyografi[/I][/B][/COLOR]; [B]1997-1998 [/B]Kawasaki KMX 125 [B]1998-1999 [/B]Kawasaki ZZR 250 (Pert) [B]1999-Depoda Duruyor [/B]1952 BMW R67/2 [B]2001-2003 [/B]Honda CB750Four [B]2007[/B] Yamaha Virago 750:bounce:

marten1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ 6 Diversion F
    Ehliyet var motor yok

Bence topiğin genelinde iyi niyetli , samimi olucaz derken hataya düşülmüş.. Her ne şartlarda olursa olsun , işe yarasın yada yaramasın ehliyetsiz trafiğe çıkılmamalı.. Çıkılmışsada bu utanç sebebi (evet aynen öyle) gibi saklanmalı..

Forum genelinde bilinçli kullanım , korumalıklara önem , eğitime önem derken; gırgırına bile olsa başka bir topikte "ben zamanında ehliyetsiz kullandım" diye anlatmak asıl amacı baltalıyor..

Yani yeni başlayan A2 yi beklememek , Allahın sıcağında kask takmamak için bahane üretir.. Gerçek amacında ilerlemiş 20 konu bile okusa, böyle bir topik görünce savunma mekanizması güçlenecek , "yapan yapmış kimseye bişey olmamış" gibi yorumlarla kendini avutup yola devam edecektir..

Ben motorumu aldığımda yazdı.. Dayanılmaz sıcaklarda kullanıyordum motoru.. Ve forumda sürekli koruma aksesuarlarının , eğitimin şart olduğunu vurgulayan konuları okuyordum.. Okuduklarımdan öylesine etkilenmiştim ki motordan indiğimde sırılsıklam terlemiş oluyordum , çantada sürekli yedek giysi taşıyordum ama asla hiçbir korumamdan vazgeçmiyordum.. Ve 2 ay sonra çok ciddi bir kaza geçirmeme rağmen yerden gülerek kalkıyordum.. Bu forumda güvenli sürüş üzerine çizgisini bozmadan (yeri geldiğinde çok sert) yorum yapan insanlara borçluyum hayatımı yada sağlığımı..

Yani anlatmak istediğim yeni başladığında insan A2 , koruma , pratik sürüş antrenmanları gibi angarya işlere bulaşmadan , atlayıp motora sürüşün keyfini çıkarmak istiyor.. Tecrübeli sürücüler zaten etkilenmez ama yeni arkadaşlar bu gibi kaçamak itiraflarını okuduğunda istem dışı etkilenip hataya gider..

Umarım anlatmak istediğimi doğru anlatabilmişimdir.. Saygılar...
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Tencere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence topiğin genelinde iyi niyetli , samimi olucaz derken hataya düşülmüş.. Her ne şartlarda olursa olsun , işe yarasın yada yaramasın ehliyetsiz trafiğe çıkılmamalı.. Çıkılmışsada bu utanç sebebi (evet aynen öyle) gibi saklanmalı..

Forum genelinde bilinçli kullanım , korumalıklara önem , eğitime önem derken; gırgırına bile olsa başka bir topikte "ben zamanında ehliyetsiz kullandım" diye anlatmak asıl amacı baltalıyor..

Yani yeni başlayan A2 yi beklememek , Allahın sıcağında kask takmamak için bahane üretir.. Gerçek amacında ilerlemiş 20 konu bile okusa, böyle bir topik görünce savunma mekanizması güçlenecek , "yapan yapmış kimseye bişey olmamış" gibi yorumlarla kendini avutup yola devam edecektir..

Ben motorumu aldığımda yazdı.. Dayanılmaz sıcaklarda kullanıyordum motoru.. Ve forumda sürekli koruma aksesuarlarının , eğitimin şart olduğunu vurgulayan konuları okuyordum.. Okuduklarımdan öylesine etkilenmiştim ki motordan indiğimde sırılsıklam terlemiş oluyordum , çantada sürekli yedek giysi taşıyordum ama asla hiçbir korumamdan vazgeçmiyordum.. Ve 2 ay sonra çok ciddi bir kaza geçirmeme rağmen yerden gülerek kalkıyordum.. Bu forumda güvenli sürüş üzerine çizgisini bozmadan (yeri geldiğinde çok sert) yorum yapan insanlara borçluyum hayatımı yada sağlığımı..

Yani anlatmak istediğim yeni başladığında insan A2 , koruma , pratik sürüş antrenmanları gibi angarya işlere bulaşmadan , atlayıp motora sürüşün keyfini çıkarmak istiyor.. Tecrübeli sürücüler zaten etkilenmez ama yeni arkadaşlar bu gibi kaçamak itiraflarını okuduğunda istem dışı etkilenip hataya gider..

Umarım anlatmak istediğimi doğru anlatabilmişimdir.. Saygılar...
    İyide arkadaaş kimse istemedi ki bizden ehliyet.....Kimse durdurrmuyordu da....Sadece kağıt üstünde vardı A2..Kanunlarda vardı....

Vardı da almadıkmı?....Eskiden atalarımızın sözü geçerliydi....Aleti ehliyet sürmez....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    var hemde kapı gibi A2-B olaraktan...A2 yi bilerek öne yazdırdımmm...tarih 06/05/2004 tarihli...motordan ve herşeyden önce onu aldım...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Ehliyet imtihanına girmek için aylarca bekleniyor.Bu işi her ay yapsalar kimse ehliyetsiz kalmaz

mtsport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150-T {değiştircem inş}
    inş pasartesi alcam....sınavları kazandım :D
    [MEDIA] SARIKIZIMI ÇOK SEVİOM ;) [/MEDIA]

Motosikleti
    tiger 250
    arkadaşlar ben 493 ceza 60 cekici ve 30 park parası ödedim bence alın bide kaza falan olur allah göstermesin mahvolursunuz
    [CENTER][B][I][COLOR="Navy"]only god will judge me...[/COLOR][/I][/B] ::pala:: [COLOR="DarkRed"][B][I]06 BB 6703 [/I][/B] [/COLOR] [COLOR="Black"][B][I]BlacK_HawK[/I][/B][/COLOR][/CENTER]

Alıntı furkankyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 493 ceza 60 cekici ve 30 park parası ödedim bence alın bide kaza falan olur allah göstermesin mahvolursunuz
    Arkadaş bunu nasıl başardın

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende dün ön kayıt yaptırdım...evraklar hafta içi...sınav Temmuz başı...kısmet artık...
    Buradan anlıyorum ki, ehliyetsiz arkadaşlar DA geziye katılabiliyor... Temmuz'da bende giriyorum, görüşürüz orada, daha önce olmaz ise

Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım ehlıyetım var olmasa yok derdım dert degıl ayrıca anket ıcın dememıstım ben neyse anlıyan anlar
    GeCe, yorumum sana değildi, sen söyledin zaten ehliyetin olduğunu. Senin yazın vesile oldu halka hitap ettim ben...
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pek doğru bir anlayış değil naçizhane fikrime göre ama siz bilirsiniz yinede
    ankara mt ile gezebilmek için 1500 km bekledim ben

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı karsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bunu nasıl başardın
    ehiliyetin yoksa basına gelmesin derim...ank kızılayda yakaladılar ceza 493 ytl zaten bu gecen senenin cezası tabi zam geldi mi bilmiyorum...cekici çağırdılar motoru yuklediler bu parada benden çıktı bi 10 gun parkta bekledi onun parasınıda benden aldılar...kimsenin basına gelmesini istemem inan ki
    [CENTER][B][I][COLOR="Navy"]only god will judge me...[/COLOR][/I][/B] ::pala:: [COLOR="DarkRed"][B][I]06 BB 6703 [/I][/B] [/COLOR] [COLOR="Black"][B][I]BlacK_HawK[/I][/B][/COLOR][/CENTER]

Motosikleti
    Benim anlayış tamamen sapıtmış bugün herhalde. Ben de 493 ADET ceza yedin, 60 kere motorun çekildi, 30 kere de park parası ödedin zannediyorum. Nasıl olur, alla alla derken ADET'ten ziyade YTL diyormuşsun... Bugün hava çok rüzgarlı idi ondan olsa gerek...
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlayış tamamen sapıtmış bugün herhalde. Ben de 493 ADET ceza yedin, 60 kere motorun çekildi, 30 kere de park parası ödedin zannediyorum. Nasıl olur, alla alla derken ADET'ten ziyade YTL diyormuşsun... Bugün hava çok rüzgarlı idi ondan olsa gerek...
    anladım abi sen rüzgarı ii yemişin bugun

babyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125cc
    BEN DE YARIN SINAVA GIRGEM 8DE HAYIRLISIYLA,

AMA KURS 25YTL SINAV ÜCRETI ISTEDI ÖYLE BIR PARA VAR MI HIC DUYMADIM DA KURS HAVADAN PARA ALIYOR OLMASIN
    yapma ya benden 60 ytl istediler benim kafam şu an çok karışık??Yok mu buna bi açıklık getirecek?
    [B]Atam Cumhuriyeti Sen kurdun, Onu biz koruyacağız!!! [/B]

Motosikleti
    anladım abi sen rüzgarı ii yemişin bugun
    Yedim valla ) 25 karakter (bu 25 karakter olayını da yeni öğrendim bu arada)

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedim valla ) 25 karakter (bu 25 karakter olayını da yeni öğrendim bu arada)
    ben karakter olayına noktala koyarak çözüm buluyorum

cemerol88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot speedfight2 Honda CBR 250 R siyah
    BEN DE YARIN SINAVA GIRGEM 8DE HAYIRLISIYLA,

AMA KURS 25YTL SINAV ÜCRETI ISTEDI ÖYLE BIR PARA VAR MI HIC DUYMADIM DA KURS HAVADAN PARA ALIYOR OLMASIN

bende b+a2 alıyorm evt kurs alıyo öle bi para bende olmaz öle şey deyip başka yerden alan arkdaşlara sordum ama maalesef varmış....

bnm ehliyet işi çok karşık yaa düşündükçe sinirim bozuluyo. kasım gibi başvurdm sürücü kursuna 09.12.06 da girdim yazılı sınava b için geçtm ama o zaman vize tatili old. için memlekette olmam nedeniyle direksiyon sınavına giremedm...kursa sordum eğer önündeki sınavları geçersen haziran gibi elinde olur dediler. o arada b için diraksiyon sınavınada girip geçtm...tabiki ben ona göre birsürü hayal kurdum nerlere nerlere gitcektm ki) bu geçtiğimiz yazılı sınavdan önce tekrar gittim kursa ne kadar para yatırıyoduk die???sen para yatırmıcaksın çünkü bu sınava giremiyosun dediler...o girmediğim sınavdan kaynaklanan sertifika mı ne bi sorun oluyomuş hatta bnm gibi 2 kişi daha varmış 7 temmuzdaki sınava girecekmişim.ehliyet anca ağustosta anlıyacağınız duyduğumda sinirden ağlıcaktım ya!!!sen o kadar hayal kur motorun tüm sekman pistonlarını krank kolunu yenile mtru uzun yola hazırla herşey boşa gitsin...neyse çok üzüldüğüm için sizinlede paylaşmak istedim...

tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)