Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: A2 ehliyetiniz var mı, ehliyetsiz almadan önce trafiğe çıktınız mı?

Katılımcı sayısı
126. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • A2 ehliyetim var, hiç ehliyetsiz trafiğe çıkmadım

35 27.78%
  • A2 ehliyetim var, fakat almadan önce trafiğe çıktım

58 46.03%
  • A2 ehliyetim yok, ama 2007 yılında alacağım

24 19.05%
  • A2 ehliyetim yok, ileride belki alırım

3 2.38%
  • A2 ehliyetim yok, ve almayı düşünmüyorum

0 0%
  • A2 ehliyetim yok, ama motorum da yok zaten

6 4.76%

A2 kontrolü...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Bende
    E
    A2
    G
    ve
    Turing ehliyetleri (Uluslararası sürücü belgesi) var
    Denizde ise yakın yol kaptanlığı var
    Hava olayına henüz girmedim çünkü aşırı derecede pahalı :(

Ehliyetsiz araç ve motor kullandım küçüklüğümde epey bir müddet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    xnode, bende Uzakyol Çarkçıbaşısıyım
    Meslektaşmışız. ehliyetsiz trafiğe çıktım Özellikle Akdenizde kiralayıp antik yerleri gezerdik
    ehliyet alalı çok oldu ama daha bir kere bile sormadı polis yavv
    Poturdak

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ehliyetsiz 2 ay kadar kullandım sonra ehlıyete yazıldım bı 2 - 3 ay kadar da o surdu yanı toplamda 5 ay kadar ehlıetsız bındım ama sımdı var BA2 ım cok sukuur
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    [QUOTE=Shadow.Man;678190]Yoksa yok deyin arkadaşlar, nasılsa kimin ne cevap yazdığı bilinmiyor... Yalancılık, ehliyetsizlikten de kötü, öyle söyleyeyim, siz karar verin

benım ehlıyetım var olmasa yok derdım dert degıl ayrıca anket ıcın dememıstım ben neyse anlıyan anlar

Haftaya direksiyon sınavına gircem fakat motor kullanmayı bilmiyorum
    direksiyonum çok iyidir yetmez ama en azından bi scooter kullanmam lazım scooter verirlerse geçerim yoksa napiciz bilmiyorum kursda eğitim vermiyormuş zaten iş yoğunluğundan bir kayıt olurken gitmişdim bir de sınava giriş belgesi için
    zaten şu sınavı bir geçiyim özel eğitim almayı düşünüyorum..
    inşallah 2007 ehliyeti almış olacağım seçenek o yani

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    dostum korkma yaw sınava zaten altına scoter verıyorlar.artı gıttıgın kursta egıtım olması lazım tabıı ıstege baglı dıreksıyon egıtımı

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    21 senelik A2 sahibiyim ancak daha önce A2 yoktu onun için almadım
    30 senelik motor sevdalısıyım,ilişkim var itiraf ediyorum,O beni ben o nu seviyorum.
    Şimdi ben eski kaşar mı oluyorum,yoksa küflü kaşarmı?
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    ASYA T-I
    arkadaşlar ben ağustostaki sınava girebiliyorum yaa, ama bu pazartesi motoru alıyorum. Ne yapsam yani 4 ay kullanmayayim mi yaa? :( ehliyetsiz motor kullanmanın sonucu nedir? Sadece para cezası mı yoksa mahkeme falan da var mı? :S ne kadar hem bu ceza?

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Yavv İhtiyar olur mu öyle şeyy
    Biz daha Ilık sütüz Taze, günlük.
    Benim zamanımda ehliyet diye bişi yoktu Beygir binebilene hükümet konaandan dağıtırlardı Motur karnesini. Kasaba merkezinde yere kaat para attırırdık kalantorlara, jawa ile yanından geçerken eğilip ağzımız ile kapardık parayı. Bir hafta sonunda aylık maaşı toplardık
    Ne yalan diyeyim, o zamanlar ehliyet kelimesini bilmiyorduk ki
    Poturdak

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı babyboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yarın sınava gircem
    BEN DE YARIN SINAVA GIRGEM 8DE HAYIRLISIYLA,

AMA KURS 25YTL SINAV ÜCRETI ISTEDI ÖYLE BIR PARA VAR MI HIC DUYMADIM DA KURS HAVADAN PARA ALIYOR OLMASIN

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Arkadaşlar ben bir sene ehliyetsiz kullandım... Tamamen yoğunluktan iş için şehirlerarası seyahatler yüzünden fırsatını bulamadım; (birde ehliyet kursu olan bir arkadaşınız varsa alması daha geç oluyor; yani nasıl olsa tanıdık alırız bi ara bla bla bla) tabi bunlar bahane değil ama böyle bir cahillik yaptım... Şimdi ehliyetim cebimde daha rahat kullanıyorum...

İhmal etmemek lazım aslında...

Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavv İhtiyar olur mu öyle şeyy
    Biz daha Ilık sütüz Taze, günlük.
    Benim zamanımda ehliyet diye bişi yoktu Beygir binebilene hükümet konaandan dağıtırlardı Motur karnesini. Kasaba merkezinde yere kaat para attırırdık kalantorlara, jawa ile yanından geçerken eğilip ağzımız ile kapardık parayı. Bir hafta sonunda aylık maaşı toplardık
    Ne yalan diyeyim, o zamanlar ehliyet kelimesini bilmiyorduk ki

Sizi gidi sizi az değilmişsiniz hani.......

Aman kimse duymasın!!! Serhoş binmişliğim bile vardır
    kötü örnek olmayalım gençliğe
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    wallaa henüz motorum yok... Scooter kullanıyodum ama ehliyetsiz tabii ki Bu zamana kadar da kimse ehliyet sormadı bana Bu yıl hem ehliyet hem de cbr 125 imi almayı düşünüyorum (inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş)
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende ön kayıt yaptırdım ama bi türlü gidip evrakları teslim edemedim işten fırsat bulupta inş. hafta içi gidip kökten halletcem ehliyetsiz bir kaç kez kullandım uzun yolda yaptım hatta polis durdurdu bir kaç kere sadece ruhsata baktı kontrol yaptırdı geçtim ehliyet sormadı yaklaşık 3 4 haftadır çıkmıyorum ehliyeti alıncaya kadarda motoru çıkartmayı düşünmüyorum artık temmuzdaki sınavdan sonra ehliyetimizi alıp öle çıkarız

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    önce ehliyeti aldım ama ne ehliyetli nede ehliyetsiz trafiğe çıkmak nasip olmadı :(
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Muxa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Ehliyetim yok 2 haftadır artık vitesli motor kullanıyorum...Dandik çin scooterlarını daha önce kullanmıştım ama şimdilerde kırmızı bir ybrm var. İlk başlarda biraz zorlandım ama şimdilerde biraz iyiyim. yanlız dur kalkları yapmakta hala zorlanıyorum. Bunu yapan nasıl yapıyor anlamıyorum..Öndeki araba duruyor bende duruyorum o hareket eder etmez benim arkamdaki dallama daaaat diye kornaya basıyor beni strese sokuyor halbuki önümden az önce kalkan adam 5-10 metre ilerde gene durmuş..Panikten bazen motoru stop ettiriyorum..Bide rolanti düşük onu kaldırtmam lazım...

Ehliyetle ilgili benim herkesten gizlediğim bir sorunum var..Doğuştan gözümün birisi çok az görüyor yüzde 10 falan. Bir çok ünlüde olan bir göz hastalığı bu üstelik kolay kolay farkedilmiyor..Yani hiç belli olmuyor...Sevgilim dahi bilmiyor.. Mesela zülfü livanelide de var.Ailem ses çıkartmıyor ama ehliyete başvurduğumu bilseler sitem ederler sanırım gerçi motordan da haberleri yok..Motora yönelmemin sebebi de zaten buydu yani arabaya bir türlü hakim olduğumu hissedemiyordum sanki bir yerleri hep göremiyormuşum gibi geliyordu oysa motorda cihaza hakim olduğumu hissediyorum..Geceleri çok sürmüyorum ama bazen çıkıyorum...B ve A2 alacağım bu yaz.. Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız arkadaşlar..Hiç tek gözünüzü kapatıp sürmeyi ve yaşamayı düşündünüzmü? Herkese keyifli sürüşler.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı GoxHell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEN DE YARIN SINAVA GIRGEM 8DE HAYIRLISIYLA,

AMA KURS 25YTL SINAV ÜCRETI ISTEDI ÖYLE BIR PARA VAR MI HIC DUYMADIM DA KURS HAVADAN PARA ALIYOR OLMASIN
    var arkadaşım bende verdim...

Motosikleti
    Siyah YBR 125
    Ehliyetim var fakat ülkemizdeki standartlar gereği bunun bu kadar büyütülmemesi gerektiğini düşünüyorum...Neden derseniz sağlık kontrolü dışında (ki bununda ülkemizde usülsüz almanın kolay yolları var) aldığımız belgenin pekte işe yaramadığı kanaatindeyim..Çünkü yazılı sınava girdikten sonra bir çoğumuz bazı işaret ve kuralları unutuyoruz..Ve ayrıca 2 huniden dönüp vitesli motor ehliyeti veriyorlar ülkemizde bunun Türkiye yol şartlarında, Türkiye trafiğinde ne kadar eğitici ve öğretici olduğuna ehliyeti olan arkadaşlar çok rahat karar verebilirler...Bana göre ülkemizde ehliyet ve özellikle A2 ehliyeti yolsuzlukların üstünü örtmek ve halktan para toplamak için çıkarılmış bir belge...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    1982 den beridir kullanıyorum....1988 de B, 1993 de E,1999 da A2,2001 de F, Ehliyeti aldım...

Ama yaklaşık 11 sene kullanmışım motoru ehliyetsiz....Hiç de soran olmadı...?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var arkadaşım bende verdim...
    ok saol...

herhalde bu hafta içi ehliyetimizi alırız... B ehliyetim var, yeni ehliyet mi veriyolar yoksa eskinin üstüne bi A-2 mi basıolar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)