Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Çin malı motosikletler için güzel bir yazı..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    salcano 125 mt
    evet sonuna kadar katılıyorum benim motor 3000 km de ve maşaalllahı var taş gibi ama temiz bakıyorum hatta onunla değişik illerede gittim hiç beni yarı yolda koymadı nedenmi 125 cclik motorumda 90 ı gecmedim yağını suyunu zamanında koydum rodajını düzgun tamamladım fazla yük almadım marşa bastığımda tık alır su soğuklarda bile jiklesi olmadığı halde 1bir kaç defa bastığımda aldı ama artık beni kesmiyor uzun yolda sırtımda ağrı oluyor 70 km aralıksız gittim belim kırılıo sandım birde kısa mesafe olsa bile kask takıyorum bana gülenler bile var kendimce şöle bir söz yazdım : düşmanlarımın gülmesini dostlarımın ağlamasına tercih ederim diye. Ama çin malı bir motor motor tutkunu için sadece bir basamaktır acemililiği atıp daha güçlü motorlara gecmek için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Ps 150i 09'
    abi bendede var çin malı ilk aldığımda pişman olur gibi oldum hatta ağlıcaktım ama sonradan gördümkü hiçte çürük bir makina değilmiş şuan 500 kmde maşallah. çok memnunum gerçekten banada yetiyor iyiki bws falan almamışım hem motor düşük hem 2 zamanlı Çinler en az 3-4 sene dayanır tabii kullanmanmanıza bağlı. Bence çin alacak arkdaşlar hiç düşünmesin alsın bir sürü para veripte kaliteli aldım diye geçineceğinize bence aklımı kullandım daha ekonomik birşey aldım diye geçinin.
    Saygılar.
    [B]Honda Ps 150i 09':queen:[/B]
    [I][B]Satılık Yamaha Ybr 08' 3600kmde siyah:salut:[/B][/I]

Motosikleti
    as t1
    çin malı ama aldığıma hiç pişman olmadım rahatlığından yana hiç laf ettirmem
    t1 ler çok güzel hem ucuz hemide bakarsan çabuk dağılmıyor ne gerek var 9 10 bin ytl para vermeye scooterlere aynı rahatlığı t1 dede alabiliyorsun uzun yolada gidiyor 2 saat hiç söyletmeden gidiyor çok rahat
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    bu yazılanları doğrulayacak bir tecrübede benden; şirketin koşuşturmaları için (mondial 110 ft) ucuz motor aldırdım bilerek ve isteyerek, beş ayda 12000km. yaptım, bakımları hariç sadece arka teker tellerini kırdı oda normaldi çünkü eşşek niyetine yük taşıttırıyordum. gün içinde zaman sıkıntısı olduğundan hep tam gaz gitmek zorunda kaldım. beş ayın sonunda koşuşturma bittiği için sattık. satarken tertemizdi alan arkadaş güle güle kullansın.
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteli diil bir kere..Bunu harkes biliyor ve bilmeli..

Çinliler iyi yapmıyor tekrar ediyorum..Ucuz yapıyorlar...Ucuz etin yahnisi bu kadar olur....Bunu böyle kabul etmek gerek...
    bu görüşe kısmen katılmıyorum diyebilirim.
    2005 yılında 2 kez gittim ben bu ülkeye iş amaçlı. her tür kalitede ürün yaptırabiliyorsunuz.bir malın 6-7 çeşit kalitede olanını görebiliyorsunuz.
    maliyetleri orda tek tek inceleyip karar veriyorsunuz. bizim ithalatçılarımız kardan zarar etmemek için en ucuz ve kalitesiz olana yöneliyorlarsa sorun çinde olmamalı bence.

dünya markası bir çok ürünün orada üretim tesisleri var.ama hiç biride söz konusu kalitede değil.
    orada enerji çok ucuz,devlet istihdama yönelik olması için vergileri çok düşük tutmuş.yabancı yatırımcılar ve ithalatçılar için teşvikler cezbedici.bir çok üretici firma ürün sevki için nakliye bedeli almıyor.genelde gemi tercih ediliyor ve bedelsiz gibi bir şey.işçilik maliyetleri çok düşük.
    tüm bunları üst üste koyduğunuz zaman size bir ürün düşük maliyet olarak çıkıyor.
    en kaliteliside düşük maliyet dünya piyasasındaki rakiplerine göre.
    en kalitesizide düşük maliyet.
    tüm tercih ürünü getirmek isteyen firmanın yani.

ama yemekleri berbat.ne yediğinizden emin olabilmeniz için iyice araştırmanız gerekiyor.

süper bir paylaşımdı walla....
    çok şey öğrendim. bence herkez okumalı...

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    çok güzel bi paylaşımdı çok teşekkürler
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Ben de çin motoru kullananlardanım. (ASya 125 T-21)hatta sınıfının da en küçük motorlarından sayılabilir. Ben de motorumla şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Ama biraz da şansa bakıyor galiba. Birçoğundan sorunlar duymama rağmen, beni hiç yarı yolda bırakmadı. Şu an scooterim 6000 km de ve halen de kullanıyorum. Bir bayan olarak her türlü yükümü(büyük el çantaları, alışveriş vs. ) taşıdı. İlk uzun yol tecbüremde; Benzinlikteki abilerin gitme kızım, bu motor seni yarıyolda bırakır cümlelerine inat; teklemedi bile. Ben bu motorla 120'yi bile gördüm (Forumda yazılanları okuyunca bir scooter için hiç de fena bir skor değil galiba). Tüm söylenenlere rağmen seviyorum scooterimi. Bunları ilkgözağrıma bir vefa borcu olarak yazıyorum.
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Ewt sunun etkisinde var cin malı ucuz olduundan özensiz kullanılıyor moto biraz alt kısma yaklastı....
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    DİKKAT: neyine hak weriyosunuz bu adamın, resmen hakarete yeltenmiş. konuyu açan arkadaş epey ukala bi stilde yazmış. adam gibi binin bilmemne. ne demek lan bunlar. motosikleti hor kullanırsan çabuk arıza verir demek istemiş ama haddini aşmış bir yazıdır.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    dandik işler bunlar kardeşim
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

Motosikleti
    YOK
    walla yakında giydigimiz boxerlar bile çin üretecek

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Çin de kaliteli üretim de yapılıyor olabilir. Ancak bizdeki ithalatçıların kaliteli olana değil de ucuz olana yöneldiği de bir gerçek. Ayrıca Çin deki sömürü düzeninin bir parçası hatta destekçisi olmak ta istemem. Dünya bu adamların ucuz mallarına yöneldikçe Çin deki halkların (bazılarıyla kan bağımızda vardır) sömürülmesi durmayacaktır.
    Bir şeyi desteklemek istiyorsanız yerli sanayiyi destekleyin. Geçen sene Kanuni 40 milyon $ lık yatırım yaptı. Bazıları 40 milyon $ a fabrika kurulurmu bunlar yine montaj fabrikası kuruyoalr dediler. Geçenlerde Harley Davidson İtalyan MV Agustayı 70 Milyon€ karşılığında satın aldı. MV Agusta 70 milyon € ediyorsa 40 milyon $ lık yatırımda büyük yatırımdır.

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Güzel yazı Olmuş.Tebrikler.
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    cuzi fiyata sahip oluyorsak gerisini düşünmemliyiz zaten ne kadar verdikki... aslında gözden çıkarmaktır bi anlamda adamında dediği gibi biz ucuz istiyoruz onlarda üretiyo krom yapıcak değilller ya
    en çok motor tamircilerine güldü bu iş bizim tamriciye gidiyorum marş düğmesi bozuldu adam dio yok görmüomusn önünde 50 kadar motor bekliyo... kakılı :D

ilk mesajımı buraya atmak nasip oldu. Arkadaşlar sizi çok iyi anlıyorum. Çin malı motosiklete sahip olduğunuz için o size güzel geliyor. Herkesin motosikleti kendisine güzeldir. Ben mondial i elimden çıkarana kadar canım çıktı. Allah bir daha mondiale binme talihsizliğini bana yaşatmasın diyorum. Ha derseniz ki nedir hocam?

Kayış, yağ falan neyse de...
    Bir:
    normal bi motosiklete göre 4 5 kat daha dandik malzemelere sahip bu motosikletlerde hidrolik yağ sızdırmaya başladığında çatır çatır kırılan soyulan bi grenaj:
    İki:
    Sürekli kopup duran gaz teli.
    Üç:
    Kaynaktan kırılıp Düşen egzoz!(Keeway denen motohurdalarda da bu durum aynen böyle)
    4: Vibrasyondan patlayan lamba...
    5: Sürekli değiştirmek gereken marş motoru
    6: 2 Yıl garantili ama hiç bir şeyi garantiye girmeyen motosiklet olma ünvanı!!!
    7: Islak zemin, kuru zemin demeden kayan lastikler.
    8: Çatlayan hidrolik hortumları
    9: Yolda giderken düşen çamurluklar
    10: 88 çizen arka lastikler
    11: Kırık bir ön çatal
    12: Adını hatırlamam şimdi ama darma duman olmuş bir kayışın takıldığı çarklar
    13: İki ayda bir değiştirilmesi gereken fren balatası
    14: Artçı aldığınızda eriyen çamurluk ve dolayısıyla bir süre sonra sırtınıza yüklenen çamur deryası
    15: Takılı kalan gaz teli (olmayan acil stop düğmeleri!)
    16: Hiç bir yere çarpmamış olduğunuz, hiç kaza yapmadığınız halde düşen vida, somun ve parçaları yolda arama telaşı!
    17: Dişlisi çatır çutur eden bir ayak marşı...
    18: Kopup duran km teli...
    19: Çarkı bozuk olduğundan dolayı kopan Km teli
    20: Bulunamayan Km teli çarkı

Her ay yapılan 100 Ytl masraf...
    Buna rağmen garip bi şekilde oynaklık yapan benzin göstergesi... Abuk subuk sorunlar. Motosiklet kullanıyoruz hocam Emocan arkadaş yazmış DANTEL ÖRMÜYORUZ diye... Eh o kadar bakacaksam 24 saat yıkayıp yağlayacak servisten bakımdan çıkarmayacaksam niye biniyorum bu alete?
    Şimdi kimse kalkıp motosiklet kullanmayı bilip bilmediğimi de sorgulamasın. Ben böyle dandik bir aletle çıkıp Altınoluğa kadar gidip geri döndüm. Ha geri dönerkende sıfır alıp taktırdığım Kayışın tozlarını topluyordum serviste. İstanbula gelene kadar ödüm koptu. Öldüm öldüm dirildim. Bir daha bu gereksiz durumu yaşamak mı tövbe?
    Aman be...
    1800 Mondial
    3599 Ybr 125
    Size çok basit bi kıyas yapacağım.
    Mondialin kayışı koptuğunda motoru itersin benzin istasyonuna kadar(tabi şanslıysan yakındır, şanslı değilsen oralarda başıboş dolanan itlerle bol şanslar ) . Şayet geceyse: Bi güzel sabah olmasını beklersin. Çıkar gidersin etrafta bi merkez varsa... Yoksa benzin istasyonunda gelecek duracak bi abi beklersin. Yalvar yakar abi yakın merkezi bi yere at beni diye sonra en yakın şehir merkezine iner, bi tamirci ararsın. Sonra der ki abi kayış koparttıysa motoru buraya alıp gelicen? Niye? Çünkü o kayışın takıldığı alan açılmaz öyle kolay kolay.
    Ybr 125 ile zincir koparsa ne olur?(125 Ybr sadece bi örnektir...)
    Zincirin duruma bakarsın: Küçük bir zincir kilidi vardır yanında. Onu takarsın. Yoluna biraz daha yavaş kasmadan devam eder; istanbula dönersin...
    Tecrübeyle sabittir.
    Ha paran çoksa al mondial sür yollarda düşen her parça 25 30 40 50 60 Ytl arasında değişir. O düşer sen taktırırsın.. Ha yoksa al bi sağlam Tvs bak keyfine...

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1) Motoru açmayı doğru düzgün bilmezsen motor ileride çok sorun çıkarır. Bu her türlü motorlu taşıtın motoru için geçerlidir. Özellikle ilk 500 km'de 40 - 50 km/h hızın üstüne kesinlikle çıkılmaması gerekir. Sen motoru aldığın gibi "hacı bir bakayım kaç basıyor" diye ibreyi sona yaklaştırmaya uğraşırsan altındaki motor ileride durmadan sana sorun çıkarır.
    Ben mondial i alığım gün 3 kişi 80 yaptım acaba bende ki de mi dökülecek.Bi de bu dökülme olayı ne anlama gelmiş oluo yani hangi parca değişmesi gerekecek duruma gelio.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    XL 700 Transalp
    Benim çin malı Jinlun 150' im var. Çok kahrımı çekti.. 40.000 km üzerinde ama km göstergesi çalışmadığı için tam km yi bilemiyoruz. Bir kere motor yapıldı. masrafı 300 ytl. ilk iki yıl sadece yağ değiştirdim. Şu an 4. yılında (2005 model)..

Zaman zaman eksozunun bağlantı kaynağı kopuyor, titreşimden... Ayrıca uzun yola çıkmaya korkuyorum artık. Hafta sonları gezilerimizde motosikletiyle giden arkadaşlara ancak arabayla eşlik edebiliyoruz.

Sanırım artık motosikletimi akşam üstü en fazla 1 saat kullanacağım. Ama maddi durumum el vermediği içinde daha iyi bir motor alamayacağım. Bu yazın sonunda genel bir bakım yaptırmayı düşünüyorum. Sanırım 200 YTL kadar bir masrafı çıkacak..

Şimdiye kadar yazdıklarımla durumu paylaştım. İçimden geçen çok kaliteli bir motor almak ve bu motorla sorun yaşamadan uzun yollara gidebilmek.

Bu durumda alternatif, ucuz çin motorlarında değil, km si düşük model yılı eski kaliteli 2. el (yani ucuz) bir motosiklet kullanmak olsa gerek.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    bu yazıyı çinliler ilk pazara girdiğinde yani 3 yıl önce yazsaydın seni topa tutardı çok bilmişler....

3 yıl önce mondi zat150 almıştım, 1-2 yıl kullanır dağılırsa çöpe atarım diye..

dandik activa'dan daha ucuza, üzerine gemi gibi gelmişti, konforu, seriliği, kullanışlığı, yol tutuşu, vb.

bakımını aksatmadım, kayışını-yağını vaktinde değiştirdim, abuk sabuk zorlamadım, 3 yıl 10bin km bindim, dere tepe gezdim, hiç yolda kalmadım . şimdi de kardeşim biniyor ve motor taş gibi hala...

kullandığım sürece "memnunum " dedim diye millet neler söylemişti, yok 1000km dayanmazmış, yok bisiklete binerlermiş daha iyiymiş, yok bir senede dağılırmış, vs., vs.

mondial babamın oğlu değil, zat'ı da bedava almadım, buna rağmen kullandım ve kullandığım süre içinde memnun kaldım, parasının karşılığını fazlasıyla veriyor. kuzenim ve arkdaşım da tavsiyem üzerine aldı ve gayet memnunlar.

özlü sözler:

- at sahibine göre kişner,

- ne kadar ekmek o kadar köfte

kalın sağlıcakla...
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son not: Ticaret yaptığımız bir Çin firmasının yetkilisi bir sohbetimiz sırasında şunu söylemişti: "Biz kötü mallar yapmıyoruz, siz ucuz - dolayısıyla kötü- mallar yapmamızı istiyorsunuz. Unutmayalım ki bugün dünyanın en kötü malları da, en iyi malları da "Made in China"dır.
    Çin olayının kısa özeti olmuş herşey ne istediğini bilmekle alakalı

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)