Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Çin malı motosikletler için güzel bir yazı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı zonex2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu goruse katılmıyorum NCAP TESTINDEN GECEMEMIS sence su an turk pıyasasında 5000ytl ye satılan bır aracı sok gorelım (ornek:tofasın dogan suan 6000ytl zor bulursun pekı o gecebılırmı )cinlıler bence ıyı yapıyor
    Ben Doğan'lar çok iyi demiyorum ama kalkıp da ortalıkta. Anladın mı şimdi farkı?

Ayrıca Doğan'ın arkasında muhattabın Tofaş-Fiat grubu var. Fabrikası belli adresi belli. Hangi Çin malının fabrikası belli? Mondial'ler Mondial fabrikasında mı üretiliyor sanıyorsunuz?
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Gerçekten şans işi. bu tür başlıklarda zamanında çok tartıştım bi işe yaramadı bi faydası olmadı.

Kullanmayla ilgili filan değil bu motorlar. Benim motorum bozulmadı ama iyi ve çok temiz kullanan arkadaşlarımın motorları durduk yerde bozuldu gerçekten. çin mallarının tek iyi yanı ucuz olması. öğrenmek için ideal. biniceksin sonra yeni motor aldığında bir köşeye kaldıracaksın.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Doğan'lar çok iyi demiyorum ama kalkıp da ortalıkta. Anladın mı şimdi farkı?

Ayrıca Doğan'ın arkasında muhattabın Tofaş-Fiat grubu var. Fabrikası belli adresi belli. Hangi Çin malının fabrikası belli? Mondial'ler Mondial fabrikasında mı üretiliyor sanıyorsunuz?
    Arkalarında Koç grubu var....Çok tanırım arabasını sıfır alıpta hatasından dolayı değiştirdiklerini...Ayrıca destek ve yedek parça sıkıntısı olmayan araç...

Çinlileri kim getiricek arkasında kim duracak...Sabancı gurubu durursa tamam...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    NS300 Forza
    Bence de tam bir piyango çin malı motorlar. Bir tane de ben kullandım. Sıfır almıştım. Ne kadar üzerine titrediysemde beni olmadık problemlerle ugrastırdı. Ayrıca satabilmek için de cok ugras verdim bu çin malı damgası yüzünden. Bir daha da almayı düşünmüyorum. Halinden memnun olanlara diyeceğim bir şey yok tabi.

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de çin malı var. 2. el almıştım. en baştaki yazıya kendi tecrüblerime dayanarak katılıyorum...

bmw'ci arkadaşlar tabi çin malına bakmaz .

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    çok doğru söylemişsin mücahid. halinden memnun olanlara laf yok. Fakat çin motorlarında malzeme kalitesi diye birşey yok. Kullanılan parçalar genellikle sınıfının en kalitesizleri. Evet belki birçok kişinin de motosiklet hayalini gerçekleştirmiş olabilirler ama bunlar benim motosiklete olan aşkımı törpülemeye yarar ancak. Bende iyi kötü bir yamaha 125 cygnus var ve 10 tane çin motoruna değişmem. Zevk meselesi valla.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı marwel114 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok doğru söylemişsin mücahid. halinden memnun olanlara laf yok. Fakat çin motorlarında malzeme kalitesi diye birşey yok. Kullanılan parçalar genellikle sınıfının en kalitesizleri. Evet belki birçok kişinin de motosiklet hayalini gerçekleştirmiş olabilirler ama bunlar benim motosiklete olan aşkımı törpülemeye yarar ancak. Bende iyi kötü bir yamaha 125 cygnus var ve 10 tane çin motoruna değişmem. Zevk meselesi valla.

Neden aşkını törpülesin ki?....Sen almassın binmessin olur biter...Ama gerçekten imkanı kısıtlı olan arkadaşlarımız var....Onlarda motor alabilsin isterim...

Herkesin bir motoru olsun iyi ya da kötü...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar bende çinli kabul edermisiniz etmezmisiniz bilmem ama geçen ağustosta bi arn150 aldım 4 ayda 6500 km yol yaptım 5000 küsür km deyken istanbuldan niğdeye gitim orada sattım neyse bu motor motosiklet halkı arasında kötünün iyisi olarak tabir edilen bir modeldir ama parasına görede parasının hakkını veren bir motodur ben şahsen motorun huyundan suyundan anlayan bir adamım anlamayan ve ilk motoru çin olan arkadaşlara özellikle istanbulda olan arkadaşlara allah sabır versin çünkü o bisiklet tamircisi olarak tabir edilen nalbatlar çok insafsız motoru bir bakıma götürüyorsunuz başka bir arıza çıkıyor doğrudur o yüzden hep bakım ve tamir sırasında yanında olurum şimdi çağlayanda bir motor servisi var adamlar tamirhaneye sokmuyolar isterse içerdeki uşta arşıala olsun gökten parça indirsin benim gözümde sıfır. çin motolarının kalitesiz olduğu doğru ama ona göre bir kullanımla dikkat edilirse parasının hakkınıda verir neden olmasın mesela ben arn yi aldığımda ve satarken neden gidip bir honda beat almadım diye salak salak yakındım şimdi motorum kanuni popcorn sadece adı kanuni sadece motor aksamı çin değil 16000 km devirdi buda farkı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    ya söledikleri doğru sayılır ama nasıl

eğer şansınıza sağlam çıkarsa onu doğru kullanırsanız güzel gider ama kötü çıkarsa şansınıza küsün sadece
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı T_uruncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de çin malı var. 2. el almıştım. en baştaki yazıya kendi tecrüblerime dayanarak katılıyorum...

bmw'ci arkadaşlar tabi çin malına bakmaz .
    yine mi sen
    Onur Yollarda

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    Ben karakaçanımı 600 km de aldım . . . Rodajı tanıdığım biri yaptı ve guvenım sonsuz bi sekilde basladım kullanmaya. Suan 4000 km de en ufak sorun cıkarmadı . . . He neden memnun diilim kullanılan malzeme gercekten kotu ama onunda sıkıntısını cekmedım henuz umarımda cekmem. . . Her hava kosulunda kullanmaya calısıyorum yogun kar yagısı dısında . . . Seviyorum motorumu ...

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    işimiz şansa kaldıysa giderim aynı parayla şahin-doğan alırım yine ben kârlyım
    Discovery Detailing Adana

roa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZN
    yazı güzel olmuş ellerine sağlık arkadaşım.Ne demişler 'NE KADAR PARA O KADAR KÖFTE'. Ben ve benim gibilerin bütçesine göre motor yapan çinlilerde sağolsun.Bu fiyata bu motorlar olmasaydı bukadar muhabbette zor olurdu böyle motor sitelerinde
    [COLOR="DimGray"]GREY ZN[/COLOR]

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Nüfusunun %70i kendi ülkesinin belirlediği açlık sınırının altında aylık kazançları olan insanlardan oluşan bir toplumda daha bu çook yazılır çizilir..

Sabredin para biriktirin 2. el japon alın. Tamirciye götürün baktırtın. Canınızı, paranızı, çocuklarınızın geleceğini düşük kaliteli motorlara emanet etmeyin.
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)

aga süpersin.bende anlamıyorum bu çinli motorları kötüleyenleri.motora bakarsan oda sana bakar bu her motor için geçerli bana göre.
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Çin mallarının içindede kaliteli - kalitesiz ayrımı yapılabilir.Ben 2750 ytl para verdim ve memnunum ama daha ucuz modellerin erken döküldüğünü görüyoruz.Bu motorları alan arkadaşlarda keyfinden almıyor sonuçta bütçe meselesi ve düzgün kullanıldığında hakikaten yıpranma olmuyor.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazıyı kim yazdı ise gayet güzel yazmış..
    iş birazda çin japon değilde .eğitim ,kültür, görgü meselesi ..
    birde alıntı adresini yazalım lütfen
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bu Çin mallarıyla ilgili daha önce 10 15 başlık daha olması lazım.
    Onur Yollarda

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    çin malını övmek züğürt tesellisidir.
    ama ben övmeyecek züğürtlerdenim.
    kalite yok, işçilik yok, kesinlikle güvenilmez; hadi bu fiyata daha iyisi olmaz dedik; bunların alayı zangır zangır titriyor buna ne diyeceksiniz. motorumun arka maşa bağlantı vidasının çıkmak üzere olduğunu motorun üstündeyken anlamak zorunda kalmadığım için kendimi şanslı sayıyorum. sakın benimki titremiyor demeyin her türüne bindim bunların alayının ciğerini biliyorum; birde japon veya koreli vs.. kaliteli bir motora binin de titreşim nasıl olmaz görün derim.

evet bir hevesle aldım zamanında bir çinli ama şimdiki aklım olsa hiç motor almazdım da çinli motor da almazdım.
    ybr 125, cbf 150, tvs apache var gayet uygun fiyatlara.

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Tebrik ederim. Muhteşem bir anlatım. Elinize sağlık.
    Free Motorcycle Team

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)