Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Muayenelerle ilgili her şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekt1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    ben yeni motor aldım muayenesi 3 yıl yani 2009 yazıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hayır önceki kişiye ait sigorta ile ilgili hiçbirşey yapamıyorsunuz o geçersiz oluyor siz tekrar kendi adınıza sigorta düzenletiyorsunuz

fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    anladığım kadarıyla bu olay her ilde farklı olarak uygulanıyor 20Temmuz 2005 yılında çıkan bi genelgeyle 3+2 sistemi uygulanmaya geçmiştir (internette güncel halini bulabileceğinizi sanmıyorum bana da buradaki bi trafik takipçi arkadaşım söylemişti )burada yani antalya da bu tarihten sonra sıfır motor alanların ilk muayenesi 3sene sonra ve bundan sonraki takiben her 2yılda 1 olmak üzere değiştirilmişti o tarihten önce motor alanlar ise o yasadan sonra ki ilk muayenelerinde 2yıl sonra girecekleri burada yani antalyada uygulanmaktadır .benim ve biçok arkadaşımın yeni aldığı motorlarımızda ilk muayene süresi kafadan 3 sene sonrası yazıyor eğer bunun böyle olmadığını ve halen muayene süresi senede 1 kez fikrini savunan memurlar warsa antalyanın vergi dairesini bi zahmet arayıp yanlışlığın kendilerinde mi yoksa antalya da mı olduğunu anlasınlar gerekirse ruhsatımızınn fotokopisini scan edip biçok arkadaşımla birlikte siteye koyarız lütfen arkadaşlar hakkınızı arayın ;)
    Saygılar...
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en son 2004 yılında!! aktif olmuş olan izmirpolis gov tr deki soru cevap bölümüne şu mesajı attım :

İyi çalışmamalar.

18.05.2006 tarihinde trafiğe çıkan 35 CMA 14 plakalı 233 cc lik sıfır motorsikletimin ilk muayene geçerlilik süresi 18.05.2007 olarak yazılmıştır.

Kendi yaptığım araştırma sonucunda Resmi Gazete Tarihi: 23/09/2004 Resmi Gazete Sayısı: 25592 da yer alan "Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik" de yer alan:

Muayene Süresi
    Madde 14-
    d) İki veya üç tekerlekli araçlar ve bunların her türlü römorkları, ilk üç yaş sonunda ve devamında iki yılda bir,

maddesinden yola çıkarak izmir devir işlemleri amirliğini aradığımda, görevli amir
    "kardeşim her resmi gazetede yayınlanan şey kanun mudur madem bu işlem istanbulda yapılıyor oraya gitbana yazı mazı gelmedi" şeklinde gayet kanunlara uygun!!! bir cevap aldım.

Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesinde yayınlanmış ve 01/01/2005 de kanunlaştığı belirtilen bu yönergeye göre hakkım olan 3 yıllık muayene süresini alabilmem için ne gibi bir yol izlemem gerekmektedir.

(ilgili yönetmelik linki aşağıdadır:
    http://rega.basbakanlik.gov.tr/main....9/20040923.htm)

(bu yönetmeliğin 19. maddesinin değiştiği ve 01/01/2005 de kanunlaştığına ilişkin diğer bir link:
    http://www.alomaliye.com/arac_muayen...gis_181204.htm)

bu yazı geçerli sayılmazsa, e-devlet projesini rafa kaldırıp elimde dilekçe dilekçe hangi mercileri gezmem gerekmektedir?

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    valla hocam hakkımızı ancak biz anlarız onlara anlatmak için bi gazetede ilan vermek lazım eğer doğruysa tabi araştıralım konu gerçekten varsa bir gezi organizasyonunda aramızda para toplanır ve günlük okunan bi gazeteye ilan veririz heralde onu kaale alırlar yapılan başvurularda burada not olarak alınıp düzenlenir sona ilan verilir
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karar çıktıktan sonra yapılan işlemlere uygulanır senin muayenen yapıldıysa bikere onun süresini uzatamazsın ki
    açıkyol bu arada benim bildiğim otomobillerden 5 senelik süre ile yaptıran bile var yapılabiliyo bildiğim kadarıyla
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    arkadaşlar konu burada da var

http://www.motosiklet.net/forum/arch...hp?t-3115.html
    yani bu konu bayagı uzar taa o zamandan beri sanırım 30 ytl kırdıkları paraya bakarsan o kadar morotcudan ses çıkarmazlar
    ayrıca otobüs ve kamyon da 1 yıl arkadaşlar yanlız değiliz

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    26 nisanda aldığım pembişimin de 1 yılmış süresi...
    ya sabır....
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    yav üzülmeyin bizi de ağırdan alıyolar baksanıza ağır vasıta sınıfındayız

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Valla 1000RR'ı aldığım Pazarbaşı Honda'ya ve 125R'ı aldığım Konşuk Honda'ya açıp sordum. Her ikisi de böyle birşey olmadığını çalıştıkları muamelecilerden teyid ettiler. Skullhunter'ın ruhsatta da 2009 tarihi yazıyor. Forumda bazı arkadaşlar da gidip düzelttirmiş tarihi. Bu iş nasıl oluyor hala anlamış değilim? Birşey ya vardır ya yoktur...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boy ne diyim, burası Türkiye, oluyor işte, ortada bir karar var, uygulayan da var,
    uygulamayıp eski sistem ile devam eden de var.
    vaktim olsa gidip araştıracagım ama maalesef, konuyu bir iki arkadaş
    takip edip düzelttirmeye çalışıyor eger başarılı olurlarsa bizler de gidip
    yaptıracagız, bu değişkilik de bize fazladan uğraş, sinir harbi olarak geri dönecek
    , vatandaş olarak bu şekide hizmete layık görülüyoruz.....

Captain Future - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Bugün izmit trafik tescile gidip komsere durumu anlattık. Evet haklısınız dedi, ruhsatta düzeltme yapamıyorlarmış. Muayenenin olduğu sayfayı yeniyelim dedi. yirmi küsür liraya maloluyor. muayene istasyonuna gittim. motosikletin harcı 50YTL... Bu durumda ruhsatı yenileteceğim yarın. muayene istasyonunun dediğine göre 5 haziran dan beri motosiklet muayenelerini 2 sene olarak yapıyolarmış.Nereden ne yazısı geldiyse...aynı yazı emiyete de gitmiş...

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar, bu yazılardan sonra motorumun ruhsatına tekrar baktım. Tescil tarihi (motoru sıfır aldım ve plaka-ruhsat işlemlerini bizzat kendim yaptım) 23 ocak 2006, ilk muayene geçerlilik süresi 23 ocak 2009. Selamlar.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar bu konuda bir gelişme yok mu? Bazılarının ruhsatta muayene süresi 3 yıl. Bazıları yanlış olmasına rağmen değiştirebiliyorlar. Ne iş anlamadım?

ozturk_sertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    İstanbulda bu işi kontrol edebilecek bir arkadaşımız var mı. Ben iş yerimden izin alıp çıkamıyorum. Telefon ile sorduğum Borusan ın ruhsat işlemlerini yapan yer ise biz yanlış yapmayız esas muayene her yıl yapılır. Diğerlerininki yanlış tavrı içinde.

muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Valla muamelecilerden yok böyle bir uygulama diyenlere gülüyorum sadece.
    Adamlar değiştirttim diyor var mı dahası. Mehmet tembel herif sende abuk subuk siteye yazı yazacağına haftaya gidip düzelttirelim. Kalabalık gideriz olay olur. Olmadı showtv yi falan ararız. Ben Beylikdüzünde kazık yemiştim mayıs ayında. Varsa orada yaptırmış olan gidip beraber düzeltelim. Özellikle değiştirmiş arkadaş varsa o da yanımızda gelsin bizimle.
    Konu kapanmıştır!
    DBTYSG

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    01.02.06 da aldığım motorumun muayenesi 03,02,2009 da bitiyor muayene süresi 3 yıl.

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    haydaaa len daaa dün geldi benim ruhsat 1 sene..

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Yok abicim bizi ayakta düdüklüyorlar, biz de elinize sağlık diyoruz

Bir arkadaş da şunları yazdı :
    Mehmet bende incelemiştim bu muaeyene süresi olayını, yürürlükteki trafik kanununu internetten indirip bakabilirsin istersen. Motosikletler için her yıl yapılacak deniyor. Bu arkadaşların ruhsatlarını yapan adam yanlışlıkla arabaymış gibi yapıyor . arabaların böyle çünkü alınınca 3 yıl sonra 2 senede bir. Yani heriflerde alışkanlık oluyo pat pat 2 sene yazıyolar. Şansına denk gelirse senin de 2 sene oluyo. Benimkine 1 sene dediler daha yeni yaptırdım.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ttopchu adlı üyeden alıntı
    izmir merkezden aldığım telefon numarası (bu işlemlere devir bölümü bakar dedi)

489 05 00 dahili hat 6150 (devir bölümü amiriymiş)

adama süreyi sordum 1 yıl kardeşim dedi bende ilgili resmi gazetenin sayısını tarihini vererek yeni yönergede 3 +2 diyor dedim.

Adam cevap olarak kardeşim her resmi gazetede yayınlanan şey kanun olmuyor bana öyle bir yazı gelmedi dedi.

Bende istanbulda bu değişimi yapıyorlar bu nasıl oluyor diyince o zaman oraya git kardeşim cevabı aldım!!! Biraz salak ayağına yatıp devam edince oraya belki yazı gitmiştir dedi.

Bu kounlarda ana merci kimdir ne yapmamız lazım avukat arkadaşlar umarım yardımcı olurlar
    Alıntı ttopchu adlı üyeden alıntı
    en son 2004 yılında!! aktif olmuş olan izmirpolis gov tr deki soru cevap bölümüne şu mesajı attım :

İyi çalışmamalar.

18.05.2006 tarihinde trafiğe çıkan 35 CMA 14 plakalı 233 cc lik sıfır motorsikletimin ilk muayene geçerlilik süresi 18.05.2007 olarak yazılmıştır.

Kendi yaptığım araştırma sonucunda Resmi Gazete Tarihi: 23/09/2004 Resmi Gazete Sayısı: 25592 da yer alan "Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik" de yer alan:

Muayene Süresi
    Madde 14-
    d) İki veya üç tekerlekli araçlar ve bunların her türlü römorkları, ilk üç yaş sonunda ve devamında iki yılda bir,

maddesinden yola çıkarak izmir devir işlemleri amirliğini aradığımda, görevli amir
    "kardeşim her resmi gazetede yayınlanan şey kanun mudur madem bu işlem istanbulda yapılıyor oraya gitbana yazı mazı gelmedi" şeklinde gayet kanunlara uygun!!! bir cevap aldım.

Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesinde yayınlanmış ve 01/01/2005 de kanunlaştığı belirtilen bu yönergeye göre hakkım olan 3 yıllık muayene süresini alabilmem için ne gibi bir yol izlemem gerekmektedir.

(ilgili yönetmelik linki aşağıdadır:
    http://rega.basbakanlik.gov.tr/main....9/20040923.htm)

(bu yönetmeliğin 19. maddesinin değiştiği ve 01/01/2005 de kanunlaştığına ilişkin diğer bir link:
    http://www.alomaliye.com/arac_muayen...gis_181204.htm)

bu yazı geçerli sayılmazsa, e-devlet projesini rafa kaldırıp elimde dilekçe dilekçe hangi mercileri gezmem gerekmektedir?

evet arkadaşlar izmir için sonuç alındı dünden itibaren trafiğe çıkışı yapılan tüm motorlar için artık 3 + 2 yıl uygulanacak.

Açıkcası bunu neden olan da benim izmirpolis.gov.tr sorular kısmına attığım mail.

Bu gün yenişehire gidip daha önce telefonda konuştuğum amir ile yüz yüze görüştüm eline ruhsatı alıp adnan türker topçu ha o mailda bahsettiğin kişi benim şeklinde giriş yapınca tamam dedim fırçayı yedim . Daha sonra şu CMA 41 mi 14 mü ne onun dosyasını bana getirin dedi, memur getirince mailda içinde mi diye sordu (derslerine çalışmışlar)

ama gayet ılımlı olarak yaklaştı amir, benim maillardan sonra olaya el attığını yeni yönetmeliğin dökümlerini aldığını , antalya istanbul adana gibi şehirlere faks çektiğini ve gelen cevapları gösterdi.

Tamam dedi ben sana kardeşim dedim her resmi gazetede yayınlanan kanun olmaz demedim dedi. Meğersem mevzuat şöyleymiş:

Resmi gazetede yayınlanır
    yürürlüğe girer
    ankara merkezden illere bu yasaya dair yazı (yönergeler dağıtılır)
    il merkezinden ilçe ve taşralara dağıtılır.

işte izmir e nasıl olduysa yazı gelmemiş. Bu sebeple 1 yıl olarak uygulanmaktaymış ve maillarda ilgili resmi gazete ve sayıları amire ulaşmadan bundan haberdar değilmiş. Haberi oluncada inceleyip uygulamaya koymuş.

Fakat şöyle bir terslik var amire çıkmadan önce bankodaki memurla görüştüğümde bugünden iti baren uygulamaya başladık sen motoru daha önce aldığından sana olmaz dedi. Bende yasa 01 01 05 de yürürlüğe girmiş diyince amire git dedi.

Amiri bekledik yukarda yazılanlar konuşuldu ben peki benimki ne olacak dediğimde, aslında eskiler için işlem yapmıyoruz ama sizin gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizin ruhsatı değiştirelim dedi, bende 30 ytl verecek durumda değilim dediğinde, tarih özel kalemle düzeltildi ve tekrardan soğuk mühür vuruldu. Yanımda götürdüğüm dilekçeye değişimin neden ve ne zaman yapıldığı eklendi. Bu dilekçede ilgili dosyamı koyuldu.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler