Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Basında Çıkan "Motor Kazası" Haberleri Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Zaten komik olan da bu!

---

BeyFa çık aradan... Sen bizim mesajları mı takip ediyon...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Haber abartma meselesi kanımca Türkiye'ye has bir durum değil. Aynı kaza Brooklyn köprüsünde yaşansa ne gazetelerdeki başlığın ne de oradaki motosiklet forumlarındaki tepkilerin değişeceğini zannetmiyorum.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savunduğumuz motosiklet ibaresinin vurgulanarak ifade edilmesi... Neden motosiklet kazası diğerlerinden ayrıcalıklı oluyor...
    ben bir ayrıcalık yada bir ayırımcılık olarak görmüyorum bunu sadece olayın tarifi yani bir uçak düşerse bu uçak kazası olur, tren raydan çıkarsa tren kazası olur, ne bileyim daha saymama gerek var mı? yani motosiklet kaza yapınca da motosiklet kazası olur bunun neresi ayırımcılıkki ben de onu anlayamıyorum ve neden bunu tartışıyoruz onu da anlamıyorum kaldıki bütün gazeteler olayı olduğu gibi verdiler ki bu da normal olan değil midir? başka türlü nasıl verebilirdiki, vermesin mi? o haberi öyle vermeli ki o haberi okuyanlar biraz daha dikkatli olsun nasıl bir tehlikeyle karşı karışa bulunduğunu anlasın diye değil mi? bu haberde sizi rahatsız eden nedir ki anlamıyorum. bu bilgi dezenformasyonudur başka bişey değil. yani kazayı değil de hep haberi tartışıyorsunuz hep yaptığınız budur çünkü böyle yönlendiriliyorsunuz

he bu arada bekçi olmak için ilkokul diplomasına da gerek yok

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazeteci gördüğünü yazmak mecburiyetindedir.
    Motosikletle yapılmış bir kazayı kamyonla yapıldı diye yazması beklenemez.
    Tabii güzel olan, gördüğünü yorum katmadan yazmasıdır.
    Saygı ve sevgilerimle....
    budur

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    bu haberde sizi rahatsız eden nedir ki anlamıyorum.
    peki allah korusun seni başına böyle bişey gelse. arkandan burada "donniedarko nickli arkadaşımızız kaza kaptı. Başı koptu. Sağ bacağı ise hala bulunamadı" diye bir konumu açılsa yoksa "donniedarko nickli arkadaşımızı kaybettik" yada vefat etti falan diyemi bir başlık olsa daha güzel olurdu. sen böyle bir konunun açılmasını istermiydin.

ben artık daha ne diyeyimki...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " Sen ne kadar söylersen söyle,anlatacakların karşındakinin anlayacağı kadardır "
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben artık daha ne diyeyimki...
    Bişey deme canım,sende diğerleri gibi yap..
    Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın de...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar şu bir gerçekki ne kazası olursa olsun bizim bazı yayın kuruluşlarımız bu haberleri abartılı bir biçimde vermektedir çünkü bu haberlerin ancak böle abartılı yazılırsa haber değeri görüceğini düşünen bir kısım insan var bizi burda asıl ilgilendiren soru şu olmalı bence biz araba yada motor kazası olsun bu eyyamcı diyebileceğimiz haber yaptığnı zanneden yayın kuruluşlarına karşı ne yapabiliriz bence böle haberler çıktığında ilk yapıcanız iş kanalı arayıp bu olaydan rahatsız olduğnuzu bildirmek ikincisi bunu yaptıktan sonra rtük e şikayet etmek çünkü yapılan yorumlar biraz insani değerlerin dışındadır bunu hem motor kazaları için hemde araba kazaları içinde geçerli olduğnu düşünüyorum ve bu motor kaza haberlerinin bu denli fazla değinilmesinin sebebinin motor satışlarındaki artışlara bağlıyorum

bende en az sizler kadar rahatsızım bu konuda bu haberler çıktığında sürekli ailemle kavga ediyorum ama insanları kırmakta bir yere kadar

Bence Bize Asıl Lazım Olan Çok Reyting alan kannalların birinde ciddi bir motor programı bir sürü abuk subuk program var tv lerde neden adam gibi insanları bilinçlendirici bir motor programı yok insanların bizi potansiyel risk altında görmelerinden bıktım bu hayat zaten toplam bir risk herseyiyle bıraksınlar bizide özgür olalım bir iki tekerimiz var onuda bize zehir ediyorlar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    ''benim oğlum bina okur döner döner yine okur''

hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    şimdi aklıma geldi ! gene bi gazeteci krayolunda kaza yapan motosiklet sürücüsü yaşamını yitirmişdi ve gazetecinin yapdığı yorum şöyleydi (motosikletin üzerindeki devil yazısı dikkatleri çekdi) ... -- - - - -
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''benim oğlum bina okur döner döner yine okur''

hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum

O kadar adam şikayetçi...Belki gaztecisin bazı şeylere farklı yaklaşıyorsun....Haklısın , motor kazasına motor kazası, otobüs kazasına otobüs kazası, kamyon kazasına kamyon kazası yazarsın başka birşekilde anlatamazssın....

Haber şu '' Motosikletiyle aşırı hız yapan adamın başı koptu''......Sence etikmi?...Anneler babalar çocuklarının motora binmesini bu gibi haberler yüzünden istemiyor...Gözleri hep yollarda oluyor....

Ama oğlu kamyon sürenin annesi kapılarda beklemiyor, 1 saat gecikse hastane hastane dolaşmıyor.....

Zaten 2 teker üzerindeyiz her açıdan sıkıntıdayız...Gerek ailesel gerekse trafiksel olarak....Bide kaza yaparsan tamam...Hayattaa kurtulamassın ''Oğlum binme şu şeytan icadına'' laflarından....

Kaza yapan kamyoncunun annesi oğluna demezki '' oğlum binme şu kamyona''...

Tuğba nın anlatmaya çalıştığı bu....Hiçbir gazeteciye kötüleyici yazı yok....Masumane bir istek...Mesleğin icabı alınmış olabilirsin ama alınacak bişey yok...Gazeteciler olmasa haberleri de alamazdık bunun bilincindeyiz...Sevsekte sevmesekte onlarla yaşamak zorundayız...Her meslek için geçerli bu sözlerim..

Kazasız günler.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Medya zaten hareket ariyor haberi nasıl edip ballandırarak anlatacak..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    tamamiyle katılıyorum ama haksızda sayılmazlar.motorla yapılan kaza arabayla yapılanlardan çok az.motorla yapılan kaza arbaya bakarak çok daha fazla bedene zarar verdiği için öyle yazıyor olsa ger haber manşetleri

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar adam şikayetçi...Belki gaztecisin bazı şeylere farklı yaklaşıyorsun....Haklısın , motor kazasına motor kazası, otobüs kazasına otobüs kazası, kamyon kazasına kamyon kazası yazarsın başka birşekilde anlatamazssın....

Haber şu '' Motosikletiyle aşırı hız yapan adamın başı koptu''......Sence etikmi?...Anneler babalar çocuklarının motora binmesini bu gibi haberler yüzünden istemiyor...Gözleri hep yollarda oluyor....

Ama oğlu kamyon sürenin annesi kapılarda beklemiyor, 1 saat gecikse hastane hastane dolaşmıyor.....

Zaten 2 teker üzerindeyiz her açıdan sıkıntıdayız...Gerek ailesel gerekse trafiksel olarak....Bide kaza yaparsan tamam...Hayattaa kurtulamassın ''Oğlum binme şu şeytan icadına'' laflarından....

Kaza yapan kamyoncunun annesi oğluna demezki '' oğlum binme şu kamyona''...

Tuğba nın anlatmaya çalıştığı bu....Hiçbir gazeteciye kötüleyici yazı yok....Masumane bir istek...Mesleğin icabı alınmış olabilirsin ama alınacak bişey yok...Gazeteciler olmasa haberleri de alamazdık bunun bilincindeyiz...Sevsekte sevmesekte onlarla yaşamak zorundayız...Her meslek için geçerli bu sözlerim..

Kazasız günler.....
    benim alınmam filan sözkonusu değil sadece bazı arkadaşların yersiz ve gereksiz eleştirilerine karşı ben de görüşlerimi yazdım o kadar ama o arkadaşlar ne yazıkki ne kendi yazdıklarını anlayabiliyor ne de benimkileri o yüzden o arkadaşlarla tartışmayı bir kenara bıraktım. tabiki hiçbirimiz günahsız değiliz ama eleştirirken neyi nasıl eleştireceğimizi hala öğrenemedik. aslında bu eleştirilerin nedeni bana göre toplumun medyadan çok şey beklemesi ve bu beklentileri karşılanmayınca da saldıracak bir neden arayışından kaynaklanmaktadır.
    medya güzel şeyleri yazınca iyi, sitemizin ismini en küçük bir gazete köşesinde okuyunca sevinçten dört köşe oluruz ama olumsuz bir satır görünce don kişotluk yapmaya kalkarız. ne yani medya hep sizin isteklerinizi karşılamak zorunda mı sizin hoşunuza gidecek şeyler yazmak zorunda mı?
    afedersiniz serserinin biri çıkar tem otoyolunda artistlik yapar bunu haber yapınca medya suçlu olur, iki kendini bilmez yarışa girer ama sonuçta bir ağaç gövdesine toslayıp diğer tarafı boylar bunu yazınca medya suçlu olur, zilzurna sarhoş direksiyona geçip hem kendi hem çevresindekilerin hayatını tehlikeye atar, haber olunca da medya suçlu olur. oldu, görürsem söylerim...
    inan şurda küçük bir anket yapsak, insanların yüzde 80-90'ı entelektüel kesilir, kesinlikle haber ve belgeselden başka birşey izlemediğini söyler ama ne hikmetse paparazzi programları rating rekorları kırar. türkiye'de en çok satan gazete hangisi bileniniz var mı? ben söyleyeyim; Posta... başka bişey söylemeye gerek var mı?

medyadan tek beklentim sağduyu eyyam yaparak bir olay haber değeri kazanmaz bir olayın haber değeri varsa haberdir zaten geri kalan süslü laflar sadece bir pazarlama çabasıdır bana göre, medyadan aslında sağduyu beklemekte yanlış çünkü gazete satsında reklam fazla alalımda gibi dertleri var onlarda satıcak kazanıcakki birileri ekmek yesin malesef böyle bir çark var tek suçlu o haberi yapan değil alıp onları okuyan insanlarda suçlu birileri alıp okumazsa onlarda insanların istediği gibi gazete çıkarırlar ama ne yazıkki ülkemizde demiyim dünyada böyle bir trend var biz iki tekerciler olarak gerekli kurallara riyayet edip böle platformlarda sesimizi duyrdukça illaki birileri bizi görecek duyucak ve dinliyecektir, birşeyleri değiştirmeye önce kendimizden sonra çevremizden böle devam edelim eninde sonunda biz belki göremeyiz ama ileriki nesiller rahat eder en azında

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    benim alınmam filan sözkonusu değil sadece bazı arkadaşların yersiz ve gereksiz eleştirilerine karşı ben de görüşlerimi yazdım o kadar ama o arkadaşlar ne yazıkki ne kendi yazdıklarını anlayabiliyor ne de benimkileri o yüzden o arkadaşlarla tartışmayı bir kenara bıraktım. tabiki hiçbirimiz günahsız değiliz ama eleştirirken neyi nasıl eleştireceğimizi hala öğrenemedik. aslında bu eleştirilerin nedeni bana göre toplumun medyadan çok şey beklemesi ve bu beklentileri karşılanmayınca da saldıracak bir neden arayışından kaynaklanmaktadır.
    medya güzel şeyleri yazınca iyi, sitemizin ismini en küçük bir gazete köşesinde okuyunca sevinçten dört köşe oluruz ama olumsuz bir satır görünce don kişotluk yapmaya kalkarız. ne yani medya hep sizin isteklerinizi karşılamak zorunda mı sizin hoşunuza gidecek şeyler yazmak zorunda mı?
    afedersiniz serserinin biri çıkar tem otoyolunda artistlik yapar bunu haber yapınca medya suçlu olur, iki kendini bilmez yarışa girer ama sonuçta bir ağaç gövdesine toslayıp diğer tarafı boylar bunu yazınca medya suçlu olur, zilzurna sarhoş direksiyona geçip hem kendi hem çevresindekilerin hayatını tehlikeye atar, haber olunca da medya suçlu olur. oldu, görürsem söylerim...
    inan şurda küçük bir anket yapsak, insanların yüzde 80-90'ı entelektüel kesilir, kesinlikle haber ve belgeselden başka birşey izlemediğini söyler ama ne hikmetse paparazzi programları rating rekorları kırar. türkiye'de en çok satan gazete hangisi bileniniz var mı? ben söyleyeyim; Posta... başka bişey söylemeye gerek var mı?

Arkadaşım biz yazmasına bişey demiyoruz. Yazış biçimine diyoruz. Hâlâ bunu anlayamadınmı...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    Arkadaşım biz yazmasına bişey demiyoruz. Yazış biçimine diyoruz.
    arkadaşım adam öldüyse öldü demenin başka yolu var mı? ''hakkın rahmetine kavuştu'' diye bir deyim vardır ama onu da habercilik dilinde kullanamıyoruz

ayrıca bu topici açan arkadaşın konunun başında yazdığı haberde de ben abartılı bir ifade göremiyorum. haberde sadece olay olduğu gibi aktarılmış. bu da normaldir diyorum siz de hala bunu anlamadımız. ha polis-adliye haberleri, realty showlar gerekli mi gereksiz mi o ayrı bir tartışma konusu ben onu tartışmıyorum

Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    medyadan tek beklentim sağduyu eyyam yaparak bir olay haber değeri kazanmaz bir olayın haber değeri varsa haberdir zaten geri kalan süslü laflar sadece bir pazarlama çabasıdır bana göre, medyadan aslında sağduyu beklemekte yanlış çünkü gazete satsında reklam fazla alalımda gibi dertleri var onlarda satıcak kazanıcakki birileri ekmek yesin malesef böyle bir çark var tek suçlu o haberi yapan değil alıp onları okuyan insanlarda suçlu birileri alıp okumazsa onlarda insanların istediği gibi gazete çıkarırlar ama ne yazıkki ülkemizde demiyim dünyada böyle bir trend var biz iki tekerciler olarak gerekli kurallara riyayet edip böle platformlarda sesimizi duyrdukça illaki birileri bizi görecek duyucak ve dinliyecektir, birşeyleri değiştirmeye önce kendimizden sonra çevremizden böle devam edelim eninde sonunda biz belki göremeyiz ama ileriki nesiller rahat eder en azında
    Katılıyorum arkadaşım artık hayatımız reyting üzerine kurulu oldu. Herşey daha fazla dikkat çekici hale getiriliyor zira gittikçe duyarsızlaşıyoruz. Hurriyet ve tarzi gazetelerde ne yazıkki bu ballandıra ballandıra anlatış biçimi devam edeceğe benziyor. Al işte donniedarko arkadaşımız hala bizim neyi anlatmak istediğimizi anlayamıyor kaldıki içimizden biri diğerleri nasıl anlasın.
    İYİ ŞANSIMIZ BOL OLSUN MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ:rendeer:

kurallara uymayanların herkez karşısında bunu sende iyi biliyorsun bu siteye üye olupta alkollü kullanımı destekliycek arkadaş yoktur sanırım, ama şuda bir gerçek adamın kafası kopabilir bunu söylemek gereklimi bunu sorgulamak lazım benim arkadaşımın babasının kamyon kazasında kafası koptu ve öldü ama hiç bir gazete bunu haber yapmadı yapasa öle yazılmasını istemezdim, sonuçta medyayı kazayı haber yaptığı için suçlayan yok bizim takıldığmız nokta uslup bunu haber ediş şekli ve sende boşa tartışıyorsun sonuçta hepimiz 2 tekere gönül verdik bizi bizden iyi kimse anlamaz biliyorsun

biz medyadan sağ duyu beklerken biz sağduyumuzu kaybetmiyelim arkadaşlar

sanırım bu formu açan arkadaş köprü yolunda ölen arkadaşımızın haberine sinirlenmiş olucakki ondan açtı bu forumu nası olduğnu bilmediğimiz bir kazada arkadaşımız öldü birde hürriyetin internet sitesinde o haberle ilgili çok abuk subuk diyebileceğimiz bir insanın ölmüyle dalga geçilmesi derecesinde yorumları gören herkez bende dahil çok üzüldüm

şunu unutmamak gerek şu an ortada biz motoru kurallarına göre süren arkadaşlar için kötü bir zaman çıkan haberler hep bizi ailelerimizle karşı karşıya getiriyor ailelerimizle tartışıyoruz neden bir kaç kendini bilmez diycem ama bu konu dahada derin 16 yaş altı scooterlara kasksız binen minik veletler ara sokaklarda vss yerlerde gazlarlar racing motorla kasksız otobanda hız yapan kazıklar 7-8 şişe damacana ile scooter kullanan sucular hayatında bisiklete bile binmemiş scooterla lahmacun tasıyan kebabcılar bu liste uzar gider zaten böle adamlar yüzünden adımız çıkmış dokuza inmez sekize bide medya vursun anasını satıyım

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    arkadaşım adam öldüyse öldü demenin başka yolu var mı? ''hakkın rahmetine kavuştu'' diye bir deyim vardır ama onu da habercilik dilinde kullanamıyoruz
    Motosiklet kazasında kafası koptu
    03 Ocak 2007
    Şefik DİNÇ/İSTANBUL

MEHMET Doğan (26) dün kız arkadaşı Aysun Bozlak'ı (25) motosikletinin arkasına oturtup, Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na gidiyordu. Boğaziçi Köprüsü çıkışına yaklaşıldığında motosiklet devrilince Doğan yolun ortasındaki bariyerlere doğru, Bozlak ise yola savruldu. Kafasında kask olmasına rağmen boyun kısmı bariyere gelen Doğan'ın kafası koptu. Yaralı Bozlak ise Şişli'deki bir hastaneye götürüldü. Arkadaşının ölümünden habersiz olan Aysun Bozlak'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
    yani bu haber sana normalmi geliyor

bir haber başlığında bu kadar ayrıntı vermeye gerek varmı.

araba kazalarındaki gibi "motosiklet kazası; 1 ölü" yada daha öncede dediğim gibi "Boğaz köprüsünde motosiklet kazası" gibi bir başlık kullanılsa sencede daha normal olmazmıydı. açıklamada yazarsan yaz ama başlık olarak böyle bir cümlenin seçilmiş olmasından gerçekten çok rahatsız oldum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı cc delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al işte donniedarko arkadaşımız hala bizim neyi anlatmak istediğimizi anlayamıyor kaldıki içimizden biri diğerleri nasıl anlasın.
    tamam ben gerizekalıyım aslında

Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu siteye üye olupta alkollü kullanımı destekliycek arkadaş yoktur sanırım,
    keşke öye olsa ama şöyle alkol diye bir arama verip küçük bir araştırma yapabilirsin forumda

yani bu haber sana normalmi geliyor
    haber tekniği olarak normal geliyor bana yani abartı yok, duygular hisler habere katılmamış, yorum yapılmamış, sadece oradaki olay anlatılmış. bunda bişey yok bana göre.

haberin başlığıyla ilgili benim ne yazdığımı merak eden varsa kazayla ilgili topice bir gözatabilir, ilk gördüğümde sadece başlığı okudum ve haberi okumadım. kazanın ayrıntılarını açılan başlıktan öğrendim. bir haberci olarak bugüne kadar benzer yüzlerce olayı bizzat görmüş olmama rağmen o haberi okuyamadım, çünkü başlığı okuyunca bir an kendimi o vefat eden arkadaşın yerinde düşündüm ve bu bir film şeridi gibi geçti gözümün önünden, ki sabah kahvaltım boğazımda düğümlendi ve ben o an haberin ne kadar kötü yazıldığını düşünmektense bir daha kesinlikle motosikletle riskli hareketler yapmamak konusunda kendi kendime söz verdim o an.

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    boş verin arkadaşlar medya olayı abartıyor bir çok haberde olduğu gibi motosiklet kazalarındada aşırı abartarak yansıtıyorlar.bunu anlamanın kolay yolu türkiyedeki kaza istatistiklerine bakarsak genelde büyük araçlar karşımıza çıkacak.motosiklet kazaları nın yüzdesi daha düşüktür.(sadece bu haber için demiyorum geçmişte motosiklet ile ilgili bazen insafsızca haberler yaptılar.)
    SUZUKİ BURMAN UH 200

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler