Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Basında Çıkan "Motor Kazası" Haberleri Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Dengesiz haberciliğin babasını hatırlıyorum her nedense bu konuları gördükçe....Haberleri bağıra bağıra okuyan Reha Muhtar birden aklıma geldi...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada sırada iğnenin ucunu kendilerine batırmaktan aciz insanlar vardır ya, sende onlardansın demek istemiyorum...Çünkü mesleğini bilmiyorum..Ama eğer muhabirsen gittiğin yol yol değil derim...Çünkü benim babam da gazeteci,ama insanların prensipleri olmalı,ve insanlar karşıdaki kişinin insan olduğunu unutmamalı...Saygılarımla...
    mesleğimle ilgili ne düşündüğün zerre kadar alakadar etmiyo beni. iğnenin ucunu kendime batırmamı gerektiren birşey yaptığımı da sanmıyorum. gittiğim yolun yol olup olmadığını da senden öğrenecek değilim ayrıca. babanın gazeteci olmasının konumuzla alakasını da kuramadım bu arada. her şey bir yana ben insanların prensipleri olmamalı gibi birşey mi dedim?? ve sana küçücük bir soru; motosikletle kaza yapan biri için 'kamyonla kaza yaptı' denebilir mi? bunun prensiplerle nasıl bir ilgisi var?

kısacası bu konu gereksiz ve saçma tek kelimeyle (bu forumda beni tanıyanlar bilir ki hiç bu kadar seviyesiz bir tartışmanın içine girmedim ama beni bu yapmak zorunda bıraktınız)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve sana küçücük bir soru; motosikletle kaza yapan biri için 'kamyonla kaza yaptı' denebilir mi? bunun prensiplerle nasıl bir ilgisi var?
    Motor kazası olduğu zaman kopan kafalardan bahsediyorlar,ama araba kazası olduğu zaman yüzeysel bilgiler veriliyor.....Bunu demek istedim,fakat babamın bi sözü var ( evet yine babam ) ; " Sen ne kadar söylersen söyle,anlatacakların karşındakinin anlayacağı kadardır "
    Bu kadar başka da sözüm yok...Bu sitede açılan topiclerin gerekli veya gereksiz olduğu konusunda senden bilgi alındığında hiç sanmıyorum....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    donniedarko
    ve sana küçücük bir soru; motosikletle kaza yapan biri için 'kamyonla kaza yaptı' denebilir mi?
    iyi okumamışsın sanırım. burada motosiklet kazasına kamyon kazasımı densin yazıyor. bir daha oku istersen..

Uzunca zamandan beridir dikkat ediyorum,ne zaman bi motosiklet kazası haberi yayınlanacak, başlık ;"Motosiklet kazasında beli kırıldı" , "Motosiklet kazası kafası koptu" , "Motosiklet kazası,5 yerinde kırık var" vs vs...
    Hiçbir araba kazasında bu kadar detaya girilmiyor..İki kamyon çarpıştı 2 ölü,1 yaralı şeklinde oluyor...Ee haliyle ailelerimizin aklına bu haberi okuyunca ilk bizler geliyoruz,ve ben annemi sakinleştiremiyorum !!
    Bizde motor kullanıyorsak o kadar da korkusuz değiliz,bazen öyle haberler görüyorum ki resmen irkiliyorum !
    Aileme,arkadaşlarıma, kısaca motora karşı olan tüm çevreme de kahrolası bir duyguyla hak veriyorum !
    dişi haklı. sen hangi araba yada başka bir taşıtın kazasında orası koptu, burası kırıldı diye en ince ayrıntısına kadar yazan bir başlık gördün. ama motosiklet kazası olunca kafası koptu, kolu bacağı boynu kırıldı yazıyor. anlatılmak istenen bu. umarım neyin anlatılmak istendiğini anlamışsındır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    [QUOTE=dishy;539950Bunu demek istedim,fakat babamın bi sözü var ( evet yine babam ) ; " Sen ne kadar söylersen söyle,anlatacakların karşındakinin anlayacağı kadardır "[/QUOTE]

hadi ya senin baban mevlana celalettin-i rumi mi? bildiğim kadarıyla o söz mevlanaya ait de...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Babamın eski patronu Konya'da otomobille kaza yaptı, adam ikiye bölündü ama haberde yazmadılar. Motorla yapsaydı iddia ederim iç organlarının nerelere fırladığını bile yazarlardı.

"Sol bacağı olay yerinden 400m ileride, sağ bacağı 600m geride, dalağı ise motorunun üzerinde bulunan A.B. (42) tüm çabalara rağmen kurtarılamadı."

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    hiç mi tv'de izlemediniz, hiç mi gazetelerde okumadınız, ''alev alan otomobilde cayır cayır yandılar'', ya da ''sıkıştıkları otomobillerinden güçlükle çıkarılabildiler'' gibi haberler?? tamam tamam özür dilerim hepiniz sütten çıkmış ak kaşıklarsınız ya o yüzden sizin yada bizim hiç hatamız yok hata hep başkalarında

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Haberi ben yazmıyorum,kazayı da ben yapmıyorum, demek ki benim hatam yok

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    tamam tamam özür dilerim hepiniz sütten çıkmış ak kaşıklarsınız ya o yüzden sizin yada bizim hiç hatamız yok hata hep başkalarında
    Yaa,arkadaşım..Yapma valla üzülürüm ben gerçekten..Topiği açarken aramızda gazeteci olduğunu düşünmedim hiç,tamam ama sende kabul et.Bi iki teker sevdalısı olarak böyle haberler hoşuna gidiyor mu?????
    Bende Eczacıyım,ve yalnış ilaç veren meslektaşlarımı savunmuyorum,aksine kızıyorum!
    Senin gibi mi olayim....

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Gazeteci görevini yapıyor.

Daha önce çeşitli başlıklar altında bu konuları tartışmıştık.
    Doğrudur... Toplum motosikletçileri ciddiye almıyor.
    Peki motosikletçi motosiklet kullanmayı ciddiye alıyor mu?
    Hayır....
    Türkiye'de ehliyet ve sigorta sistemi değişir, motosiklet kullanacak şahıs (tıpkı gelişmiş ülkelerde olduğu gibi)
    çeşitli eğitimlerden geçer, motosiklet kullanmak için sadece motosiklet almak değil, diğer ekipmanların da alınması gerektiğinin bilincine varır
    ve hatta kanunen buna zorlanır ise yaptığı işte ciddiye alınmaya başlanacak demektir.
    Günümüzde motosiklet kullanıcılarının bir çoğu ehliyetsiz,
    bir çoğu kabiliyetinin ve tecrübesinin üzerinde motosiklet kullanıyor.
    Bir çoğu kaskı kola takılan bir aksesuar zannediyor.
    Bir çoğu bu yetersizliklerden dolayı trafikte tehlike yaratıyor ve hem kendi, hem de başkalarının hayatını riske atıyor.
    Bu durumdayken, toplumun motosiklete bakış açısının başka bir şey olması zaten beklenemez.

Yukarıda yazdıklarım kesinlikle bu kaza ile ilgili değildir ve gazetecileri savunma gibi bir amaç da taşımamaktadır.
    Kardeşimizin neden düştüğü hakkında bir yazıya rastlayamadım.
    Belki de hayvanın (çok afedersiniz) biri sıkıştırdı. Bu nedenle kaza hakkında yorum yapmamız yanlış olur.
    Gazeteci gördüğünü yazmak mecburiyetindedir.
    Motosikletle yapılmış bir kazayı kamyonla yapıldı diye yazması beklenemez.
    Tabii güzel olan, gördüğünü yorum katmadan yazmasıdır.
    Saygı ve sevgilerimle....

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Ama "motosiklet kazasında kafası koptu" diye değilde ne bileyim "Boğaz köprüsünde motosiklet kazası" deseler olmuyormu. illa kaç parçaya ayrıldığını yazmak zorundalarmı. habercilere bumu öğretiliyor. motosiklet kazası olursa bu fırsatı kaçırmayıp hemen milleti motosikletten soğutunmu deniyor.

Çok doğru.Haberi görünce irkildim direk kafası koptu demis adamlara bak

Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama "motosiklet kazasında kafası koptu" diye değilde ne bileyim "Boğaz köprüsünde motosiklet kazası" deseler olmuyormu. illa kaç parçaya ayrıldığını yazmak zorundalarmı. habercilere bumu öğretiliyor. motosiklet kazası olursa bu fırsatı kaçırmayıp hemen milleti motosikletten soğutunmu deniyor.

bu bi tercih meselesi işte.. haberi yapan habercinin yada onun editörünün hedef kitlesine göre yapmış oldukları tercih meselesi.. aslında daha türkçesi tamamen ticari kaygı..

- Ülkemizde ; ilkokul mezunu da haberci olabiliyor...

(Sadece bunu yazmak istedim.)

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    ewet haklısın viper_1
    bu durum sadece türkiyeye mahsus olmasa gerek gene bu forum sitesinde okumuşdum u.s.a dada motorculara direk organ verici diyorlarmış
    biraz daha derine inselerdi heralde erkek arkadaşının alyuvarları kız arkadaşının göz bebeğine kadar sıçrayan kazada 1 kişi öldü
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    ya arkadaşlar sizinle kalkıp bu forum üzerinden haberciliğin kuralları, haber yazma teknikleri, gazetecilik etiğini tartışacak değilim. başkalarının hatası beni ilgilendirmiyor, beni ilgilendiren tek şey bu sitede ne zaman bir haberle ilgili konu açılsa, hemen herkesin tekvücut ''gazeteciler tukaka'' demeleridir. son tahlilde bu da beni ilgilendirmiyor. herkese mutlu günler diliyorum nokta

bu arada eğer ben bir motosiklet kazası haberi yazarsam artık şöyle yazarım galiba (her ne olmuşsa olsun) ''kazada bir kişi öldü''. neden öldü? nasıl öldü? nerede öldü? gibi soruları da boşverin değil mi, o haberi okuyan artık merak ederse bi zahmet kendisi araştırsın bulsun bu soruların yanıtlarını dimi bana ne

Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

komik olmayalım lütfen

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir cümlen yeter

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    oho biz boşuna yazıyoz ozaman kaç cümle yazdık baksana viper yaz hocam sen 10 cümle kapansın bu konu yaf
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Valla o konuşmasa da olur,alla alla ya..Bi kıskançlık eksikti...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    ya arkadaşlar sizinle kalkıp bu forum üzerinden haberciliğin kuralları, haber yazma teknikleri, gazetecilik etiğini tartışacak değilim. başkalarının hatası beni ilgilendirmiyor, beni ilgilendiren tek şey bu sitede ne zaman bir haberle ilgili konu açılsa, hemen herkesin tekvücut ''gazeteciler tukaka'' demeleridir. son tahlilde bu da beni ilgilendirmiyor. herkese mutlu günler diliyorum nokta

bu arada eğer ben bir motosiklet kazası haberi yazarsam artık şöyle yazarım galiba (her ne olmuşsa olsun) ''kazada bir kişi öldü''. neden öldü? nasıl öldü? nerede öldü? gibi soruları da boşverin değil mi, o haberi okuyan artık merak ederse bi zahmet kendisi araştırsın bulsun bu soruların yanıtlarını dimi bana ne

komik olmayalım lütfen

Savunduğumuz motosiklet ibaresinin vurgulanarak ifade edilmesi... Neden motosiklet kazası diğerlerinden ayrıcalıklı oluyor...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler