Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CBF 150 ile ilk günüm

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız günlerde kullanman dileklerimle.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Motorlarda far açma kapama düğmesi olmazki kardeşim. Kısa farlar her zaman yanar zaten kural olarak da yanması gerekiyor. Bu problem değil hatta arabalarda da aynı özellik yapılabilir yakında.

Yan sehpa olmaması bana garip geldi ama motordan inmeden sehpaya alıp motoru bırakmak zevkini yaşayamıycaksın...
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    Ben de cbf-150 yi izmir fuarında görmüştüm devir saatini göremeyince hayret ettim bende 125 kt var onda bile devir göstergesi var ayrıca bende kendi motoruma kızıyordum sorunlar için demek ki honda da dahi oluyormus bence benim has be bas çinli mondail 125 kt bu parayı hak ediyor diğer modelleri için yorum yok.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı mayko33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.Bugün itibarı ile cbf 150'mi aldım.
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler ;)

Alıntı mayko33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajı tamamlayana kadar bence hızdan öte uygun devirde kullanmak önemli.Benim görüşüm böyle.Makina devir yükselmeden 110 yaptığına göre sorun yok demektir.
    Düşük devirde hız yapıyorsan yüksek devirde...
    Anlamadım ben bu işi, gaza yüklenmeden mi görüyorsun o hızı o motorda?
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    YAMAHATDM ve YAMAHAXT ve YAMAHACYGNUSX
    Hayırlı olsun öncelikle. Ancak ışıkdaki gazladıkça olan parlama ve kararmalar cbf manyetolu olduğu için oluyor. Yani yapacak fazla birşey yok. Vites sorununa gelince muhtemelen üretim hatası ve sıfır seri olduğu için. İlerideki üretimlerinde bu sorunun aşılacağını umuyorum.

sozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan 150
    hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    bende baharda almayı düşünüyorum.

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun ve de çok hızlısın arkadaş.
    Ben de aldım bi tane ama işten güçten daha doğru düzgün binemedim.
    Farlarla ilgili gaza bastıkça farların ışımasının arttığını ben de gözlemledim. Bana da ilginç geldi yani motorun devri yüksekse farlar daha çok aydınlatıyor, rölantide azalıyor, ben acemi olduğum için bu bir sorun mudur bilmiyorum?
    Vitesle ilgili çok kısa kullanmama rağmen henüz bir sorun yaşamadım. Ayrıca vibrasyon hiç olmadı, aynalarda gram sallantı görmedim. Bakalım ileride uzunca kullanınca cbf150 topiğinde yazarım izlenimlerimi.
    Benim için şu anda tek olumsuz yan, motor koruma demiri olmayışı ve yan ayaklığın olmayışı. Bu arada şunu da belirtmeden geçemiycem bu fiyata Honda alıyorsunuz ve motor benim gibi acemilere göre tam bir başlangıç motoru. Ama açık söyliyim deneyimli ve görüntüye önem verenler için bu motoru almanın anlamı yok zaten. Benim amacım tamamen motosiklette tecrübe edinmek adına bildik bir markanın malını almaktı (daha fazlası için maddi imkanım da yok), fazlası için daha çok acemiyim zaten.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    hayırlı uğurlu olsun arkadaşım.rodajdan sonraki yorumların daha önemli.ama vites problemi biraz soru işareti yarattı??

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    http://www.sundiro-honda.com/product...46&p_sort_id=3

Cbf 150 de normalde devir saati var ama ne yazık ki bizimkinde yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sundiro-honda.com/product...46&p_sort_id=3

Cbf 150 de normalde devir saati var ama ne yazık ki bizimkinde yok...
    Adamlar çine ellerinde kalan parçaları yollamışlar....Onlar bitince yeni kasalara koyarlar...Toplama motor bence daha görmedim ama fiyatından buna kannat getirdim.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    ulan şu piyasada adam gibi bir motor bulamam...kalitelidir pahalı olur...ucuzdur arka kampana olur...güzel deriz bir poku püsürü çıkar...cbf de yan ayaklık yok farketmemiştim bayide...önemli detaylar...arkaya disk taksalar sanki başları göğe erecek...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulan şu piyasada adam gibi bir motor bulamam...kalitelidir pahalı olur...ucuzdur arka kampana olur...güzel deriz bir poku püsürü çıkar...cbf de yan ayaklık yok farketmemiştim bayide...önemli detaylar...arkaya disk taksalar sanki başları göğe erecek...
    Piyasada ki en ucuz çinlilerin içinde, kendilerinin bilem şaşırdığı bir motor var. Eğer tarzına uyarsa sky team al. hem dağ taş gidersin hemde taş gibi motor...
    Adamlar yurt dışında fan clup bile kurmuşlar.......Aldıktan sonra sadece amortisörler kaldırılıyo lastikler deişiyo eksoz açılıyo motorunda hafif oynamayla hondadan yamahadan kawa dan farkı kalmıyo......Bodrum da cros yarışları yapılıyo 400 lük makinelerin eline variyo valla........
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    CGL125 'e sataşma var galiba. 2003 de aldım. Acemiliğimi 1 yıldan fazla her türlü hava şartında kullanarak attım. Eşdeger Çin lilerin bugün sanayide leşleri yatarken hiçbir sorunla karşılaşmadım, Sattığım vatandaşın her türlü işkencesine rağmen bugün bile sorunsuz tıkır tıkır çalışıyor .Bunu gözönüne alarak cbf150 ninde gayet sağlam ve dayanıklı olduğunu tahmin edebiliyorum. Çevremde yeni motor alacaklaraısrarla tefsiye ediyorum. Yeni başlayacak olsam gözümü kırpmaz alırdım. Honda ile kullanıcı olmak dışında hiçbir bağım yok. Bir sonraki motorumda muhtemelen Suzuki gsr600 olacak . İsim yapmış firmalar honda olsun yamaha olsun suzuki olsun v.s. nerede üretildiği değil kalite garantisi önemli.Çinde üretilmesi kalitesiz olmasını gerektirmez.Neticede Türkiye'ye gelen ucuz ve dayanıksız markalar Türk firmalarının tercihi . Parayı bastırıp kalitelisinide alabilirler. Bugün Boeing firmasının ürettiği uçakların bile pekçok önemli parçası Çin de üretiliyor. Sonuç olarak Honda ucuz ekonomik kullanımı kolay bir motor üretmiş.Binin keyfinize bakın. hayırlı sürüşler.

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı geçici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. maddedeki sorunun bir arıza sebebi normalde rolantide neyse yolda giderkende aynı yanması lazım farların elektirikle ilgili bir sorun var akü yada akımı ayarlıyan bi devrede sorun olduğu kesin.
    3.madde de far ayarıyla ilgili bişey bence ayar vidasını bulup düz bir duvar önünde aşağı yukarıbi oyna bakalım değişecekmi?
    cbf150 de eski tabir hitap edilen traktör ampulleri kullanılmaktadır motor rolantide çalısırken farın az yanması normal motorunda hiçbir arıza yok içini ferah tut
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

ELeCtRiCkChi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZeaLSun 125-7
    WaLLa ARkadaşLaR mayko33 kankamızın memnun kalmadığı tüm olayları çinli motor kullanan herkes yaşıyor...! en azından zealsunla ben...! Sanırım bu problemler tüm çinlilerde var ve aşılamıyor...!
    [CENTER][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"][B]:queen: Ben Yandım, Sen Yanma ; Sakın MondiaL ALma...! :queen: [/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]

valla o kadar arastırdım cbf 150 dıye motor yok dunyada neden sadece turkıyede var bu hehe ulan bu çinlıler den korkmaya basladım ben en son kendılerını ıtal edecekler galıba

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada ki en ucuz çinlilerin içinde, kendilerinin bilem şaşırdığı bir motor var.

Eğer tarzına uyarsa sky team al. hem dağ taş gidersin hemde taş gibi motor...

..

yuh ayuu...bana 7 ay önce önerdiği makinaya bak...skyteam dağ keçisi...hay o keçiler kovalasın seni...iirezill alp...yıkıl karşımdan zındık...senle dostluğumu ezelden kesmeliymişim...sana Çinliler bişiymi yaptı kankü...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde Cbf'in konsolu şu şekilde... Cbf'e ilk bindiğimde o ortadaki gereksiz petekli honda yazısının yerinde birşey olması gerektiğini anlamıştım...

Ortada vites göstergesi
    Solda km göstergesi
    Sağda devir göstergesi
    Köşesinde benzin göstergesi....
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    bir zamanlar sağ dikiz aynası olmayan araçları son model diye satan firmların olduğu ülkemizde global pazar gümrük duvarını aşınca bi zahmet adam gibi üretmete başlamışlardı.
    Honda Türkiye neresinden kırpsam kar mantığı ile unicorn modeli yerine kırpılmış modeli son model diye piyasa sürdü üzerinde honda yazar diye herkes gidip aldı. kimse protesto edip almamazlık etmedi.
    kar hırsı ile gözü dönmüş çinden motor ithalatçıları ise ne kadar çin standardına bile uymayan motor var memlekete kilo hesabı alıp %300 e varan paralar ile sattı.
    eğer adam gibi modelleri getirmiş olsalardı honda bu modeli devir saatli olarak getirmek zorunda kalacaktı. ama nerde iki günü düşünemeyen ithal ederse 4 büyük motor üreticileri istedikleri modeli getirirler ister al ister alma fiyat politikası ile satışa sunarlar
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler