Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Agility City
    olum onlara bizim halk dilimzde öküzzz diyolar
    wwallaha bikerede ehliyet alamayınlara
    yaws sorular zaten çok basit 70 yapamayanlara yuh yani
    :bestmt:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    dostum öyle diyorsun ama herkes senin gibi değil. ne 70 i. 70 alsalar ne mutlu. vardır illaki bir mazaretleri abisi mazur gör artık.
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

Motosikleti
    Kymco Agility City
    burda 90 nın altında alamayanları dövüyolar beah
    euheuhe

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    burada dovemıyorlar... çünku kımseye demıyorlar.... soranlara dıyorlarkı... işte sorularda kaydırma oldu.. hocalan kavga ettım felan..
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

Motosikleti
    Kymco Agility City
    wallaha sizin oralarda da çok var galiba bizim halk dilimizde öküzz diye telaffuz ettiğimiz insannlar

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    arkadaşlar dua edelimde bu soruları düzeltsinler... bizde kurtulalım bu sistemde kurtulsun..
    hiç değilse sınava girenler biraz zorlukla karşılaşır daha dikkatli olur daha çok çalışır.. adam gibi sürücüler meydana gelir..

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    yok abi ne güsel beleşe ehliyet alıyoss değiştirmesinler ya en azından ben aliim ehliyet öle değiştirsinler.-))))))
    racing racing ve racing.............

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Beleşe alınmasına alınıyor ama beleşe can elden gidiyor.... hayat tehlikeye giriyor.. Artık eskıden ınsanlar kotuaraba kullananlara " hey ehliyetı kasaptanmı aldın" derlerdi.. Artık dilencidenmi aldın diyorlar.... O kadarki basitleşti.. Yolda giderken bile birisi sizi çevirip ehliyet verecek yahu. O kasabın verdiği ehlıyetler bile özlendi.

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    oda doğru ya

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    aslında fiyatları ucuzlatsalar daha iyi olur... hem sorular hakkıyla hazırlanmış olur hemde fakirlerde alabilir... ama şimdi ki sistem hem pahalı hemde sorular berbat... en iyisi güzel sorular ve ucuz.. fakir ama çalışkanın hakkı yenmemiş olur

Motosikleti
    2013 Cbf 150

Ehliyet Alacakların Dikkatine.. Ehliyet Böyle Alınır!!!

Motosiklet Sürücü Belgesi Nasıl Alınır?

A2 sınıfı olarak adlandırılan Motosiklet Sürücü Belgesi'ni alabilmek için öncelikle 17 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Sonra sıra A2 sınıfı ehliyet veren bir sürücü kursu bulmaya geliyor. Sürücü kurslarının hafta içi ve hafta sonu farklı günler ve farklı saatlerde birçok kurs alternatifleri var, yani mutlaka sizin zamanınıza uygun bir kurs bulacaksınızdır.
    Eğer direkt A2 ehliyeti alacaksanız yani başka bir sınıf ehliyetiniz yoksa, altı hafta boyunca kurs görüyorsunuz. Bu kursta göreceğiniz dersler Trafik ve Çevre, İlk Yardım, Motor ve Direksiyon. Kurs sonunda gireceğiniz sınavda 50 Trafik ve Çevre, 40 İlk Yardım, 50 Motor sorusu soruluyor, Direksiyon sınavında da sürüşteki başarınız test ediliyor. Bu sınavlardan 100 tam puan üzerinden en az 70 almanız gerekiyor.

Başka bir sınıf (Örneğin B sınıfı) ehliyetiniz varsa işiniz biraz daha kolay. Bu durumda kurs süreniz 15 güne iniyor ve yalnızca Motor ve Direksiyon dersleri görüyorsunuz. Sınava da sadece bu alanlarda giriyorsunuz. Motor sınavında 20 soru soruluyor ve yine 100 tam puan üzerinden en az 70 almanız gerekiyor.
    Sınavda karşılaşacağınız sorular B sınıfı sorularından pek farklı değil. Trafik ve Çevre, İlk Yardım soruları bire bir, Motor sorularının da çok büyük bir kısmı aynı. Bu sınavlara B sınıfı sürücü belgesi için hazırlanmış kitaplardan çalışabilirsiniz. Motosiklet ile ilgili motor sorularının neler olabileceğine dair gerekli bilgi ve kaynaklar da gideceğiniz kurslar tarafından sağlanıyor.
    Sınava ilk girdiğinizde başarılı olamadığınız takdirde tekrar girebilme hakkınız var ancak bu hak beş defa ile sınırlı. Eğer beş sınavda da başarı sağlayamazsanız dosyanız yanıyor. Bu hiçbir zaman sürücü belgesi alamayacağınız anlamına gelmiyor. Bu durumda tekrar kursa gidip yeni bir dosya oluşturuyorsunuz.
    Ufak bir hatırlatma, kursların çoğu motosiklet kullanmayı biliyor olmanızı tercih ediyor.
    Sürücü kurslarının fiyatları farklılıklar gösterebiliyor.

Hazırlamanız Gereken Belgeler:
    · Nüfus Cüzdanınızın fotokopisi
    · Diplomanızın noter tastikli fotokopisi
    · İkametgah Senedi
    · Sabıka Kaydı
    · Sağlık Raporu
    · Kan Grubu Belgesi
    · 12 Resim
    · Varsa ehliyetinizin noter tastikli fotokopisi (A2 fark için)

İstanbul'da A2 sınıfı Sürücü Belgesi Veren Kurslardan Bazıları

AKIN SÜRÜCÜ KURSU
    İstanbul Cad. Meydan Pasajı Kat: 4 Küçükçekmece
    0 212 579 39 10

ALTINAY SÜRÜCÜ KURSU
    Alemdağ Cad. No: 9 Ümraniye
    0 216 398 98 11

ALTIYOL SÜRÜCÜ KURSU
    Mürver Çiçek Sk. No: 9/2 Kadıköy
    0 216 347 83 62

ATAMAN SÜRÜCÜ KURSU
    Söğütlüçeşme Cad. No: 96/2-3 Altıyol/Kadıköy
    0 216 349 84 88

ATİLLA SÜRÜCÜ KURSU
    Fahri Korutürk Cad. Gür Çarşısı Kat: 4 No: 10 Bakırköy
    0 212 575 94 36

AYDINLAR SÜRÜCÜ KURSU
    Merkez Cami Karşısı Mahir Çelebi İş Merkezi Kat: 4 Pendik
    0 216 354 99 83

BORA SÜRÜCÜ KURSU
    Fermani Renk Cad. No: 82 Üsküdar
    0 216 343 67 81

ÇETİNLER SÜRÜCÜ KURSU
    Uncular Cad. No: 36 Üsküdar
    0 216 492 63 10

DOĞAN SÜRÜCÜ KURSU
    Gençler Cad. No: 38/2 Bakırköy
    0 212 543 62 60

EYÜP SULTAN SÜRÜCÜ KURSU
    Kışla Cad. No: 17 Kat: 1/15 Rami
    0 212 576 49 37

FATİH SÜRÜCÜ KURSU
    Macar Kardeşler Cad. Toprak Pasajı No: 78 Fatih
    0 212 531 22 93

HİLAL SÜRÜCÜ KURSU
    Selamsız Cad. Üsküdar Kapalı Çarşı Üstü No: 30 Üsküdar
    0 216 310 75 85

İPEK SÜRÜCÜ KURSU
    Rıhtım Cad. Şükrü Sk. No: 3 Kadıköy
    0 216 346 29 41

KARALAR SÜRÜCÜ KURSU
    Cumhuriyet Cad. No: 90 Dragos
    0 216 352 04 10

ÖZEL ADAY SÜRÜCÜ KURSU
    Sanayi Mah. Sultan Selim Cad. Boz Sk. No: 19 Levent
    0 212 269 77 76

ÖZİPEKLER SÜRÜCÜ KURSU
    Büyükdere Cad. No: 3/4 Şişli
    0 212 246 06 42

Motosikleti
    Kymco Agility City
    aferim lam kirk yilin basinda bi ise yaradin herkes sorup duruyodu 18 yasindami aliniyo diye bende 17 yazmaktan bikmistim

Motosikleti
    Motor,akvaryum,foto
    Ya bana kurstan normal kitap verdiler....Motorsikletin ıvırını zıvırını anlatan bişey yokki içinde,,hep arabayı anlatmışşşş....Napçaz şimdi? Allah Allah....

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    bedri_somon, kursdan sana daha onceki sınavlarda cıkmıs A2 sınav sorularını vermeleri gerekiyor. Zaten 50 tane falan soru var yaklasık aynı sorular cıkıyor kursdan iste kesin verirler.

Ayşe Şule Bilgiçin bir yazısında motor eğiti veren birkaç yer hakında bilgi vermişti yazıyı aşağıya ekliyorum.
    Ayrıca benim bildiğim birkaç kurs ismi adres ve telefonlarıda ağağıda

ETİK SÜRÜCÜ KURSU
    TalatpaşaCad. No:25 Kat:1 80640 Gültepe-Levent-İSTANBUL Tel: 0 212 282 46 81 - 0 212 282 46 82 Fax: 0 212 270 92 68

OLCAY SURUCU KURSU
    Tel:212 554 31 31 Tel:212 554 44 97 Fax:212 554 44 98 Gsm:0544 554 31 31 Gsm:0555 407 47 72 Merkez Mah.Arkın Sok. No:18 Güngören/İST. (Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü Yanı)

Hep bir ağızdan: 'Eğitim şart!'

İşte size söz verdiğim motosiklet eğitimi veren yerlerle ilgili bilgiler... Umarım birilerinin gerçekten işine yarar. Üzgünüm ki ancak İstanbul merkezli bir eğitim dosyası oldu. Diğer illerdeki motosiklet eğitimi veren kurumlar bana bilgi geçerlerse ileri ki haftalarda onlara da seve seve yer veririm. Bu arada aklımdayken söyleyeyim Honda da kulağıma gelen haberlere göre pek yakında bir motosiklet okulu açmayı planlıyormuş...

Süleyman Memnun Motosiklet Okulu

Süleyman Memnun pek çoğunuzun da bildiği gibi yıllarını motosiklete vermiş, bu sektörde markalaşmış biri. Ayrıca Türkiye'de motosiklet eğitimi konusundaki ilk kurum da bu okul...

Süleyman Memnun Motosiklet Okulu'nda şu an eğitim programı, her hafta Salı-Cuma 4 gün, saat 16:00-20:00 arası düzenlenen toplam 16 saatlik bir uygulama ile sürüyor. Verdikleri eğitim konusunda Süleyman ağbi bakın ne diyor:

'Alıştırma çalışmalarının ön planda tutulduğu, bilginin uygulamayla iç içe olmasının amaçlandığı bu programda eğitim vitessiz motosikletlerle başlıyor. Simülatör platformu ile devam edilerek vitesli motosiklet kullanımı tehlikesiz ve kolay anlaşılır bir şekilde öğretiliyor. Dört, iki zamanlı ve vitesli motosikletlerle eğitimimizin her aşamasında öğrencilerimize, her süratte çok çeşitli motosiklet kullanma olanağı da sağlıyoruz.'

Kurs, Hezarfen havaalanında 1750 metrelik uçak pisti ve 2000 metrekarelik eğitim alanında, trafikten ve her türlü tehlikeden uzak, sürücü güvenliği tam olarak sağlanmış bir ortamda gerçekleştiriliyor.

Unutmadan Motokrosa filan bulaşmaya niyetiniz varsa özellikle bu konuda eğitim alabileceğiniz yegane okul burası. Okulun tesislerinde bulunan Motokros ve Enduro parkurunda hem yetişkinlere hem de 4 yaş ve üstü çocuklara özel motosikletlerle ve korumalı giysilerle hafta sonları Motokros-Enduro eğitimi de veriliyor. Gelelim sadede, her şey okula ait olmak üzere yani motosiklet temini, korumalı kıyafetler, kask, benzin hepsi dahil, bu 16 saatlik eğitimin hediyesi 220 dolar. Size düşen spor bir kıyafet giyip okulun yolunu tutmak.

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2. kısım 34. sok. No: 1404 Maslak

0 212 285 08 88-285 95 38 www.suleymanmemnunmx.com

OMM Riders

OMM-One More Mile Riders 1998 yılında motosiklet sürüşlerini geliştirmek isteyen bir arkadaş topluluğu tarafından kurulmuş. Zamanla yurt dışından getirttikleri hocalarla ilgi çekip gelişmeye başlamış. 2001 yılında önce resmi dernek sonra da spor klübü olmuş. Şunu belirtmeden geçemeyeceğim; OMM tamamen motosiklet sevdalılarının gönüllerini ortaya koyarak kurdukları bir kurum. Yani hiçbir faaliyetinin ticari bir amacı yok. Alınan ücretler tamamen masraflara harcanıyor.

Üzülerek söyleyeceğim ki henüz ikiteker tecrübeniz yoksa bu eğitim kurumundan size fayda yok. Çünkü OMM yalnızca ileri seviyede sürüş eğitimi veriyor. Başlangıç seviyesinde eğitimleri yok.

1- Alman Trafik Birliği ve Turing Kurumu (DVR-ADAC) İleri Sürüş Kapalı Alan Eğitimi: ARA-KONTROL

2- İngiliz Motosikletli Polis Kurumunun kullandığı ve dünyaca tanınan Roadcraft (Yol Sanatı) Sistemi'ni temel alan İleri Sürüş Yol Eğitimi: ARA-YOL, olmak üzere iki eğitim modelinin üstünde yoğunlaşıyor OMM...

ARA-KONTROL Uluslarası bir kurum (DVR-ADAC) tarafından eğitilip belgelendirilen ilk Türk eğitmenler olarak OMM üyeleri tarafından trafiğe kapalı bir alanda yürütülen 8 saatlik yoğun bir İleri Sürüş çalışması. Eğer bu eğitime katılırsanız, belli bir sistem ve sıra takip ederek yavaş hızda sürüş teknikleri, fren, viraj, ilk yardım, etkin ve edilgen güvenlik önlemleri ve ACİL durumlarda baş vurulacak teknikler vb. konular hakkında açıklama, uygulama, alıştırma ve değerlendirme ile dolu yoğun bir gün geçirmeye hazır olun. Bu eğitimin hediyesi tanıtım amaçlı olarak şu an için 50 milyon lira.

Diğeri ARA-ROAD İngiltere'den gelen en üst düzey Motosikletli Polis eğitmenleri tarafından yürütülen İleri Sürüş Yol Eğitimi. İngiltere IAM ( Institute of Advance Motorist) enstitüsünden gelen eğitmen Jon Taylor ve Paolo Volpara ile birlikte yapılan 'Gözlem Sürüşü ' eğitimidir. Tamamı yolda geçen ,iki gün süren ,bir gece başka şehirde konaklamalı, maksimum 700 km. yol yapılan bir eğitim. Bu eğitimin hediyesi ise eğitmenlerinin yurt dışından gelmelerinin de katkısıyla konaklama hariç ortalama 300 milyon lira. Ayrıntılı bilgiyi www.ommriders.org adresinden edinebilirsiniz. Ayrıca OMM'nin gönüllü, Ileri Seviye ve Güvenli Sürüş hocalarından özel eğitim almak isterseniz bu konuda www.lamaride.com'a da mutlaka uğrayın.

BMW Rider Academy

BMW Rider Academy, Türkiye'deki en yeni motosiklet okulu. BMW Borusan İstinye tesislerinde, başlangıç seviyesinden, daha önce formal bir eğitim almamış olan deneyimli, iyi bir sürücüye kadar tüm motosiklet severler için sürüş eğitimi veren bir okul.

Ayrıca önümüzdeki günlerde BMW Rider Academy'de motosikletli yaşam hakkında yararlı bilgiler veren seminerler, toplantılar, aktiviteler de düzenlenecekmiş. BMW Rider Academy buna ilave olarak motosikleti yaşamak ve keyifli vakit geçirmek için Türkiye'nin veya dünyanın başka noktalarına da geziler düzenlemeyi planlıyormuş.

Dediğim gibi İstinye Borusan tesislerinde oldukça şık ve geniş bir alanda eğitim veriliyor. Verilen eğitimler 1 saatlik kişiselleştirilmiş eğitimlerden, yurtdışından gelen hocalar eşliğindeki 4 günlük özel eğitimlere kadar geniş bir yelpazede. Fiyatlar da bu yelpazede kendi motorunla veya okulun motoruyla katılma durumuna göre de değişmekle beraber 40 Euro ile 390 Euro arasında...

BMW Rider Academy hakkında daha detaylı bilgiyi www.bmwrideracademy.com adresinde bulabileceğiniz gibi, BMW Rider Academy yöneticisi Hakan Erkmen'e de 0212 229 62 72 pbx. ve 0212 359 30 40 numaralardan ulaşabilirsiniz.

Villa Levent Sürücü Kursu

Villa Levent, sürücü kursu statüsünde motosiklet eğitimi veren ilk kurum. Özellikle başlangıç seviyesi için bu kursların en büyük avantajı eğitimle beraber A2 ehliyetinizi almanızı da sağlaması. Küçük bir sitem; Villa Levent'in iki haftadır yazdığım yazıları umursamamasına rağmen burada yer almış olması da objektifliğimin kanıtı olsun ama kırgınım vallaha en ufak bir bilgi geçmediler bana. Bu yüzden fiyatları konusunda da hiçbir fikrim yok. Dilerseniz ben telefonlarını vereyim siz arayıp sorun... 0 212 280 30 50- 51/0212 280 99 40 www.villalevent.com.tr

Villa Pera Sürücü Kursu

Villa Pera da A2 ehliyet yanında özellikle başlangıç seviyesinde sürüş eğitimi de veren nadir sürücü kurlarından biri... Villa Pera'da A2 ehliyet öğrencileri öncelikle, motor, trafik, ilk yardım konularında 120 soruluk sınav için bu derslerden teorik eğitim alıyorlar. Otomobil ehliyeti olanlaaar... Hadi iyisiniz... Siz sadece 20 soruluk motor sınavına gireceksiniz. Daha sonra, başlangıç scooterlarla, ileri seviye de vitesli motorlara geçilmek suretiyle pratik sınav tarihine kadar öğrenciye uygun gün ve saatlerde '6' Saat pratik eğitim veriliyor.

A2 ehliyet öğrencileri için bu eğitimin toplam hediyesi 400 milyon (Kurs-KDV-Sınav Harcı- Eğitimler dahil)

Villapera Sürücü Kursu: Abide-i Hürriyet Cad. Akman İşhanı No : 259/3 Kat : 2 Şişli (Şişli Adliyesi Yanı)

Tel: 0212 232 42 35-232 21 57 GSM: 0533 370 46 48 Faks: 0212 233 24 90 web: www.villapera.com

Ayşe Şule Bilgiç

Motosikleti
    Motor,akvaryum,foto

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amma çok belge istiyorlar yahu
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Alıntı Oytun adlı üyeden alıntı
    Amma çok belge istiyorlar yahu
    Gülü seven dikenine katlanacak...
    Olmazsa olmaz..Bu işler..
    Free Wind Madem ben işe yaramıyordum sen yara o zaman da görelim faydanı
    Darısı ehliyeti olmayanların başına..

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Darısı ehliyeti olmayanların başına..
    Evet benimde
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    abi çok para yaaa 650 milyon ulan bi kinetic honda parası bee.-))))

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Ehliyeti... kısa zaman önce almış bir arkadasımızın, kendi ağzından daha ayrıntılı olarak, ince noktaları ile anlatan yazısını okumanızı öneririm....
    Tecrübe nede olsa..
    (Bazı fiyatlar elbetteki orada yazıldıgı gibi değildir.. Türkiye .Zam ülkesi
    http://www.motosiklet.net/forum/viewtopic.php?t=59

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler