Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Ben 4 sene önce B sınıfı ehliyetimi Maltepe Şubesinden almıştım ve son derece rahat, neredeyse hiç sıra beklemeden ve sabahın köründe kalkıp sıraya girmeden almıştım ayrıca kağıtlar içinde kimseye para vermedim..

Şimdi A2 için sınava girdim. Eğer pratik sınavdan da geçersem 15 Ocakta sertifikamı alıcam.

Bu durumlarla boğuşmamak için ben Maltepe şubesine gitmeyi tercih ederim hoş belki artık orasıda böyledir ya bilemem..

Kursum Kadıköy de (Gelişim) illa Kadıköy şubedenmi ehliyetimi almam gerekir? Yoksa Maltepeye gidebilirmiyim? Eğer Kadıköyden alıcaksam bende 1-2 gün haberleşmelerini beklemek zorunda kalıcam sanırım..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    desenize en kolay benimki olmuş sorgu yok telefon yok bu cuma saat 16:30 da cebimde ama çok sıra var orda biraz zorlandım neyse resmini çeker siteye koyarım belki olmayanlar gaza gelirlerde alırlar,
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    Mr Sandman, evet kursun bagli oldugu subeden aliyosun, yani buyuk ihtimalle sende bostancidan alacaksin :(
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    EDİT:tüm mesajları okumadan bi soru sormuştum, sonra mesajları okuyunca gördümkü aynı soru ve cevap var teşekkürler...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

Selamlar. Abi , ben A2 ehliyetimi ESKİŞEHİR / SEYİTGAZİ ilçesinden aldım.
    Seyitgazi'nin Trafik Şubesi sadece 4 metrekarelik bir oda.
    İçeri girdim tabi büyük şehirdeki gibi stresli olmayan 2 tane güler yüzlü trafikçi beni karşıladı.(Saat 12.00)
    Oturdum.(Ramazan olduğu için çaylarını içemedim.Ama ramazandan sonra gidip ziyaret ettim.)
    Belgelerimi aldılar.(Tabi bu arada muhabbet başladı).
    Sohbet , sohbet , sohbet.
    Adamların küçücük ilçede yapacağı fazla iş olmuyor.
    Benim durumumda bir abi daha geldi.Yarım saat oturduk.
    Daha sonra öğle paydosu oldu.(12.30)
    Çıktım , ilçeyi gezdim , SEYİT GAZİ müzesini , ilçeyi falan filan gezerken saat 14.00 oldu.
    Tekrar 4 metrekarelik Trafik Şubesine geldim.Abilerle yine uzun muhabbetler.
    Bulmuşlar benim gibi Mekatronikçiyi. İfade alır gibi , PC , İnternet ve Elektronik konusunda bir yığın soru. İnternet bağlantıları kesiliyormuş onu onardım. Bilgisayarın , Harddiskini temizle ( Eski dosyalar , İnternetten güncelle ....)
    Derken saat 16.00 olmuş bilene.Hehehehe

Tabi bu arada , O bahsettiğiniz ; B ehliyetini aldığım yerden cevap geldi , formlar dosyalar dolduruldu , ehliyet basıldı . Herşey bitti. Saat 17.00 da Eskişehire , araba var. 15 dk kala gidersin dediler. Yine sohbet , muhabbet ... Derken ,,,,,

Yaw insanın birdaha ehliyet alacağı geliyor..

burakara13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ankara'da Ehliyet Kursu Önerileriniz?

Merhaba Arkadaşlar!

İçimdeki motor hevesiyle bu yaz motosiklet.net'e üyeliğimi yaptım önce; öğrendim, öğreniyorum...

Bir aksilik olmazsa, bu yaz motorlanacağım; ama önce ehliyet...

(okul nedeniyle) yılın büyük kısmını Ankara'da geçirdiğimden; burada bir kurs bulmam gerekiyor; ama gerçek bir kursa ihtiyacım var; çünkü hiç tecrübem yok!!! (nitekim, zaman ve para ayarlayabilirsem, honda'nın kursuna da katılmayı düşünüyorum)

A2 ehliyet konusunda, bildiğiniz, güvenilir kurs önerilerinizi bekliyorum...

Eğer biliyorsanız telefon numaralarını da yazarsanız çok sevinirim!

Şimdiden teşekkürler!

Site Yönetimine Not: Böyle bir liste, Ankara'da ehliyet almak isteyen/isteyecek diğer arkadaşlara da 'faydalı' olur diye düşünerek başlığı buraya açtım.
    vardığım yer sınırlarımdır, özgürlüğüm yollarımdır...

Motosikleti
    bmw f 650+asya 125t
    merhaba burakara ben sana ankarada bır kere en iyi dersi alabilecegin hocayi önereyim ismi soner tanrıkulu cep 05334743891 kendi motorlari var ve seni trafige iyi bir sekilde cıkartacak kadar ogretiyor cok tavsiye ederim bende onun ogrencisiyim simdi vızır vızır vallaha..
    ayrıca ben ve esim bartas surucu kursundan aldık ehliyetimizi. onuda onerebilirim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    evet, soner tanrıkulu'nun iyi olduğunu duyduk biz de. onun dışında ehliyet kursları ne kadar eğitici olur bilemem. ekonomik durumun iyiyse, soner bey'den ders alabilirsin.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    SELAM ARKADAŞLAR, KİMLER KAYIT OLACAK BU DÖNEM KAÇ KİŞİYİZ, BEN BUGÜN BAKIRKÖYDE KAYIT YAPTIRDIM, SAOLSUN ''SHEMOTO'' SAYESİNDE A2 EHLİYET ALACAĞIZ..(KALMAZSAK)..

demgah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 1000 RR
    Merhaba Shemoto

Üç arkadaşım Bakırköyden A2 fark almak istiyorlar özeline isimleri atıyorum teşekkür ediyorum bu özverin için

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    cenkmenderes alıntı...

Direksiyon sınavına girerken verilen 50 YTL parayı unutmayın.. Onu kimse yazmamış.. Sonradan yılbaşı piyangosu gibi karşınıza çıkıyor aniden sınav günü haberiniz ola..
    Gelişimden aldım ehliyeti ve direksiyon sınavına girerkende kimse benden 50 YTL. istemedi... O isteyen kursların işine öyle geliyor demekki... Direksiyon sınavına girerken devletin extra para mara istediği yok... Ama seçtiğiniz kursa göre değişiyor demekki...

Huniyi devirdin 10YTL. daha öde lütfen...

SHEMOTOcuuumm... Bence bu konuya açıklık getir... Kurs ile ne konuşuldu ise odur... Sonradan denildiği gibi extra para çıkaranlar olabiliyor...

Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Bana toplam herşey dahil 289,00ytl mal oldu.Daha dün elime geçti.
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    bayaa bi para abicim..........
    bendede B var , yazıldım A2 için, 400 küsür liraya geliyor......

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    arkadaşlar............
    30 aralık 2005 tarihine kadar istanbul avrupa yakasında A2 ehliyet almak isteyen tüm ilgilinenleri forumumuzun duyurular bölümündeki / A2 ehliyet almak isteyenler başlığını okuyup detaylı bilgi almasını tavsiye ederim.Konuyu değerlendirecekler shemoto ile özelden yazışıp önkayıt yaptırabilirler............sevgilerimle
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

SHEMOTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

A2 ehliyet kurs teorik ve pratik ders saatleri

Sevgili ferrari_tayfur

Çok teşekkür ederim arkadaşım birlikten kuvvet doğar sözünü bir kez daha doğruluyoruz işte böylece.... ....dayanışma ve paylaşımlarımızla daha neler neler yaparız biz.... kalmak diye bişi aklına bile getirme ...sınavı ciddiye alırsak, sorularımıza çalışırsak 100 çekmememiz için hiç bir sebep göremiyorum valla... elimizde olmayan sebepler dışında...bu arada şu bilgiyi de veriyim Teorik dersler ocakta başlıyor...çarşamba günleri 19.00-21.00 arası yapılacak olan bu derslerden sonra hocamızla beraberce ayarlayacağımız program çerçevesinde öğreninceye kadar paratik eğitimlerimiz devam edecek...Sonunda biz de ehliyetli motorcu olacağız ve polis amcalarımız ebelemece oynamak istediğinde biz kazanacağız...çok da zevkli olacak eminim...

kursta yüzyüze görüşmek üzere
    sevgiler
    Paylaşımlarımız ve yolumuz hep açık olsun!

Motosikleti
    HONDA CBF500
    çok güzel bir organizasyon böyle organizasyonlar sayesinde ehliyetli arkadaşların sayısı çok hızlı bir şekilde artacak TEBRİKLER

İST- Avrupa yakası A2 ehliyet grubumuzun 2006 ilk sınav için kurs kayıt tarihi...

Alıntı demgah adlı üyeden alıntı
    Merhaba Shemoto

Üç arkadaşım Bakırköyden A2 fark almak istiyorlar özeline isimleri atıyorum teşekkür ediyorum bu özverin için

Sevgili Demgah,

Sağolun....sizler de beni yalnız bırakmıyarak katılımlarınızla grup olarak kayıt avantajını değerlendirmemize yardımcı oluyorsunuz ben de bunun için teşekkür etmek istiyorum. 3 arkadaşınızın isimlerini de listemize ekleyerek istediğiniz kursa bildirdim .....sizlerden de tel ve diğer iletişim alternatiflerinizi bekliyorum...Geçen hafta itibariyle kayıt olmaya başladık isimleri bildirmiş olduğum için teker teker gidebiliyoruz.
    Bazı evraklar için kurslar yardımcı oluyor ....savcılık, sağlık raporu.....vs gibi....detaylar için konuşalım...az vakit kaldı...
    telefonunuzu bekliyorum(ÖM de yazdım)
    sevgiler

IST-Avrupa yakasıda A2 ehliyet grubuna destek

Alıntı erkiran adlı üyeden alıntı
    çok güzel bir organizasyon böyle organizasyonlar sayesinde ehliyetli arkadaşların sayısı çok hızlı bir şekilde artacak TEBRİKLER
    Sevgili erkiran,

çok teşekkürler ..sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Organizasyonumuzdan haberi olmayan arkadaşlara haber verebilmek için yardımlarınız olabilir belki...ehliyetli arkadaş sayımız daha da artar böylece... diye düşündüm

sevgiler

Motosikleti
    HONDA CBF500
    Teşekkürler shemoto ama ben ehliyetimin yeni aldım benimde böyle bir yazım vardı sürücü kurslarıyla ilgili ama senin yazın daha avantajlı gözüktü bana. Bende destek amaçlı böyle bir yazı yazdım

İST- Avrupa yakası A2 ehliyet grubu

Merhaba arkadaşlar,

Merak edenler için...listemizi burada özellikle yayınlamıyorum....yanlış anlaşılmasın....çünkü bazı arkadaşlarımızın nickleri yok diğer arkadaşlar kanalıyla ulaştılar...gerçek isimleriyle listede varlar....tam liste yazmamış olacağım haliylen... teker teker sormadım ama istemeyen arkadaşlar olabilir ...eğer herkes bana "bi sakınca yok!" derse açıklarım..ama son haliyle 10 kişiyi geçtik bilginiz olsun...bir kaç kişiden daha haber gelecek...soru işaretli olarak listedeler...

Bu arada haberi olmayan arkadaşları haberdar etmek konusunda yardımlarınız olabilirse onlar da faydalanır bizim imkanımızdan...az vakit kaldı...evrak tamamlamak için süreye ihtiyaçları olacaktır...

görüşmek üzere

sevgiler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler