Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

ybr125 mi cbf150 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    ben ybr diorummm cunku 150 cc olduguna aldanmayın hız konusunda ikiside birbirine bir üstünlük sağlaayamıo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    arkadaşlar teknik anlamda ciddi sayılmayacak fark varken neden cbf e 700 ytl fazla ödeyeceksiniz ki.anlamıyorum aradaki farkla çok kalite koruma takım yaparsınız be.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD

cbf150

URL=http://imageshack.us][/URL]
    Shot with DSC-S650 at 2007-07-10

cbf150 her konuda ybr125 ten üstün bu herkezce bilinen birşey
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    kime sorsan bence ybr diecektir cbf saglam bir arac değil bence ybr al torunlarına miras bırakırsn devir sayacı yok cbf de ayaktan marş yok geceleri gaz wermessen farlar kuvvetli yanmıyor ben ybr diyorum ybr al pişman olmassın

LegendHE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda hayranı olarak cbf150'i tasarım açısından kaba buluyorum ybr biraz daha hoş duruyor.Özellikleri bakımından cbf150 daha iyi.Görünüşe önem veriosan ybr kullanış açısından cbf150 önde kalın lastiklerde sayesnde hakimiyet daha iyi.Son karar senin ikisinide iyice bir araştır imkanın varsa dene ona göre al.Tek gerçek ikisinde alırsan pişman olmazsın belirliyici faktör kullanım amacın.

Forumdan Uzaklaştırıldı EROLL88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    puhaha motorun tıpıne bak yahuu barı koltugunu felan cek bak orasını begenıyorum benımkınden buyuk gerısı yalan motorun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cbf 150 tabi sorulurmu şık,güzel endamlı,gösterişli ybr artık kargocularda görüyorum genelde.bi özelligi kalmadı bana göre.

LegendHE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YBR CBR125 ve CBF150 ve daha üst modelleri kuryeciler bunların hepsini kullanıyor.Özellik kuryeler kullanınca ortadan kalkıyorsa özelliği kalan motor kalmıyor piyasada

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.

Hangisini Almalıyım? CBF150 mi YBR 125 mi?

Merhaba Arkadaşlar, 1 aydır düşünüpte bir türlü karar veremediğim bir konu var..
    1 ay önce honda innovayı sattım, çok pişman oldum çünkü yaya gitmek zoruma gitti, 2 senedir ilk defa çok zoruma gitti. işten eve servisle gelmek çok zor, saçma sapan bir ford yapımı olan 550 bin km de transit minibüsle hergün çile çekiyorum yolda, trafik bi yandan, minibüsün için toz toprak kokuyor, hoplaya zıplaya gidiyorsun bir yandan, sürücünün artizliği, mide bulandırıcı sıkıcı ve aşırı bunaltıcı kahrolası arabesk müziğini dinlemekten gına geldi kısa zamanda. 15 dakikada motorla gideceğim yere 1 saat 15 dakikada gidiyorum.. Neyse

2000 lira paramız var, şimdi ben gidiş geliş günde 45 km. yol yapıcam ve hep tem den (kaçak-beleş) gidip gelicem.
    1. si 0 km cbf150 alabilirim, babam kefil.
    2. si 2006 model 10000km. de ybr var 2500 istiyor.
    3 2005 model ybr 21000 fiyat 2200
    4 2006 cg 125 11000 km. fiyat 2500 çok temiz.

bazı haftasonları çorluya veya bursaya gidiyorum, başka devamlı olarak gittiğim yer yok, genellikle şehiriçi, ayrıca ybr servisi evime 5 km. honda servisi ise 30 km. işyerim erenköyde evim samandıra tarafında.

şimdi 4 seçenek var, sizlerin değerli yorumlarını ve nasihatlerini acilen bekliyorum. Teşekkürler

ozbaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    kesinlikle cbf derim çünkü gerçekten çok verim alabileceğin rahat bir motor ybr de düşünülebilir ama cbf ten memnun kalırsın ben öyle yaptım
    baha

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    2.el de 250-300 ytl arasında noter ve satış masrafı oluyor. Bunu da unutma. Sıfır almanı kesinlikle tavsiye ederim. CBF150 de ybr125 de kesinlikle sorun çıkartmayacak motorlar.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    cbf diğerlerinden biraz daha iyidir

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    hocam cbf alırsam sırf arka amörtisor mono-shock olduğu için birde jiklesi ve kontağı elden olduğu için alırım. çekindiğim bişey, yağ yakıyor dedikoduları.
    mono-shock amörtisörün faydası nedir? uzun yol izlenimlerinizi yazarmısınız? yarın motoru alıyoruz inşaallah

sılwes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdiden hayırlı olsun.darısı benım basıma.okuduma göre forumlardan.
    iki motorda sorunsuz.tıkır tıkır.
    Koşulların mükemmel olmasını beklersen hiçbir zaman harekete geçemezsin.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    muttaki kardeşim seçeneklerin hepside kendini ispatlamış ve birbirine yakın değerde olan motorlar artık sana şunu al bunun buyu var demeye gerek yok zaten neyin ne olduğunu biliyorsun bence maddiyat olarak sana hangisi cazipse yada gözüne şık görüneni al
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    ben cbf kullanıyorum.ybr ile 15 gün sürekli gezdim.ikisi de sağlam motorlar.yakıt açısından cbf,konfor açısından cbf.titreşim hiç yok.ybr de vardı.dediğin gibi yağ yakma sorunu yok.ben karşılaşmadım.15 mayıs ta aldım motoru.şu anda 4000 e geliyor.yağ eksiltme yaşamadım.herhangi bir sorunu yok.ayna ve aydınlatma hariç.lastikler 3000 den sonra kıvamına geliyor.sert biraz.az önce 120 km yapıp geldi.şu anda burası 18 derece.rüzgarlı.ama buna rağmen ybr den daha stabil.rüzgardan grenajı sayesinde minimum etkileniyor.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    paşam gel sana 3500 yetl peşine plaka dahil bayiden cbf 150 alalım...0 alabilirim diyosun...2.el temiz bulursan kaçırma ama olay kendi rodajında biliyosun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    kardes benım yapacagım tek yorum sıfır alman konusunda olur ne olursa olsun sıfır al bence çünkü motor tecrüben var neyın ne oldugunu bılıyosun ıkıncı ele hıc gırme fıyat farkı 1000 tl cıvarında olur zaten calısıyomussun babanın da destegı varsa kesınlıkle sıfır al derım ben

yamahada honda da kemdını ispatlamıs markalar kafanda hıc soru işareti olmasın
    MÖTÖRÜM MÖTÖRÜM MÖTÖRÜMÜ VAR GALİ YÜCE YARABBİM:queen:

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    aslında 0 km. innova almak var benim içimde, satarken babama, daha büyük ve 5 vitesli motor alıcam diye sattım, ama hergün cg125 e biniyorum iş icabı ve motor 80 den yukarı çıkmıyor kesinlikle. aşağı doğru eğimlerde 130 yapıyor ama onu çin mallarıda yapar, zevkli olanı düz yolda ve rüzgarda yapmak, innova hız ve tork konusunda hepsinden iyi.

Geçen gün 2006 model 15000 de bir ybr ye bindim, 3. viteste 40 ı göremedi. bilmiyorum neyden dolayı olduğunu ama, kesinlikle rodaj dönemi berbat geçmiş bence. ybr den soğudum biraz. bana torku yüksek motor lazım.

Cbf 150 nin torku innovadan %20 daha fazla.

şimdi gidip innova alırsam hemde 0 km. alırsam babama çok ayıp olur, zamanında 3000 lirayı verdirttik, 21 000 km.de 1600 e sattık. hemde 3 gün önce 100 liraya aldığım pirelli lastikleriyle. (eşşek kafalı)

oooff off. artık pişmanlıktan çok korktuğum için cbf ve ybr arasında kalakaldım. honda innovaya yapmadığım işkence kalmamıştı, 200 km mesafeyi 2 kişiyle gittim mesela, bursa yenişehirin dimdik dağlarını çıktığı aklıma geldikçe beter pişman oluyorum sattığıma.
    ne sağlam motordu be, 21 000 de hala akü bitmedi, hala ampul patlamadı, hala bir sorun bir masraf çıkarmadı bana, ne güzel motordu, ama işte insan rahat durmuyor, illa ki yeni motor, veya büyük cc istiyor, günden güne

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Muttaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında 0 km. innova almak var benim içimde, satarken babama, daha büyük ve 5 vitesli motor alıcam diye sattım, ama hergün cg125 e biniyorum iş icabı ve motor 80 den yukarı çıkmıyor kesinlikle. aşağı doğru eğimlerde 130 yapıyor ama onu çin mallarıda yapar, zevkli olanı düz yolda ve rüzgarda yapmak, innova hız ve tork konusunda hepsinden iyi.

Geçen gün 2006 model 15000 de bir ybr ye bindim, 3. viteste 40 ı göremedi. bilmiyorum neyden dolayı olduğunu ama, kesinlikle rodaj dönemi berbat geçmiş bence. ybr den soğudum biraz. bana torku yüksek motor lazım.

Cbf 150 nin torku innovadan %20 daha fazla.

şimdi gidip innova alırsam hemde 0 km. alırsam babama çok ayıp olur, zamanında 3000 lirayı verdirttik, 21 000 km.de 1600 e sattık. hemde 3 gün önce 100 liraya aldığım pirelli lastikleriyle. (eşşek kafalı)

oooff off. artık pişmanlıktan çok korktuğum için cbf ve ybr arasında kalakaldım. honda innovaya yapmadığım işkence kalmamıştı, 200 km mesafeyi 2 kişiyle gittim mesela, bursa yenişehirin dimdik dağlarını çıktığı aklıma geldikçe beter pişman oluyorum sattığıma.
    ne sağlam motordu be, 21 000 de hala akü bitmedi, hala ampul patlamadı, hala bir sorun bir masraf çıkarmadı bana, ne güzel motordu, ama işte insan rahat durmuyor, illa ki yeni motor, veya büyük cc istiyor, günden güne
    senin kullandığın ybr de sorun var sanırım çünkü ben devir olayına hiç dikkat etmediğim halde bile o km geçiyor,ybr başlığına bakarsan sonix yada pierzig olması lazım 1. viteste 40 km görmüştü
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler