Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

ybr125 mi cbf150 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Ya honda iyi güzelde tipi bana cazip gelmedi yani benim için görüntüde önemli.Gerçi ybr 125 dede görüntü yok ama cbf den daha güzel duruyor.Yinede 150 cc 150cc dir diyerekden cbf 150 derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslına bakarsaniz bu motoru en iyi karşılaştırıcak elemanlar daha önce YRB kullanmış sonra honda da cbf kullananlar olacaktır Umarım böyle biri çıkar ve aradaki farkları bize söyler

biri benimi çagırdııı......

ahanda benim buyrun bakalım....

YBR ile CBF kıyaslama.....

1--YBR'nin süspansiyonları daha yumşak CBF'ninki daha sert
    2--YBR'nin selesi daha yumşak CBF'ninki daha sert
    3--YBR'nin vitesleri daha yumşak vede kararlı geçerken CBF'nin vitesleri daha sert ve bazende vitesteyken boşa düşme olayı oluyor.
    4--CBF'nin vitesini boşa geçirmek biraz sorun oluyor
    5--CBF'de 1. vitesten 2.vitese geçerken sert ve trank şeklinde bir ses ile geçiyor..
    6--CBF'nin Ön freni biraz zayıf sanırım çift kalıperli olması ve fren elciğine uygulanan kuvvetin ilk uygulanışında yetersiz olması..
    7--CBF'nin motoru ısındıktan sonra daha kararlı ve sesiz çalışıyor..
    8--CBF daha seri atak ve araçların geçilmesinde gaza tam tepki veriyor.
    9--yakıt tüketimi hk.henüz bir şey söylemek dogru olmaz..
    10--CBF'nin farları manyetoya baglı olarak yanması akunun saglıgı açısından olumlu ama akşamları ışklarda duruldugunda ve motor devrının düştüğü durumlarda dezavantaj sayılabılır.
    11--CBF kılo bakımından agır (130 kg) olmasına karşın kullanımı çok hafif..YBR kılo bakımından hafif (109 kg) olmasına karşın daha hantal..
    12--CBF manevralardan sonra çok çabuk kendisini toplama eğilimine giriyor YBR'de bu yok..
    13--CBF'nin jantlarını 3 kollu yapmış olsalardı daha hafif olabilirdi..
    CBF'nin devir göstergesi olmaması dezavantaj,YBR'nin devir göstergesi var
    14--CBF'nin ıkı kişi ile yolda gitmesi gayet rahat..
    15--CBF'nin ön frenine basıldıgında motor öne dogru yıgılıyor YBR fazla yıgılmıyor..

Benım şimdiye kadarki tespitlerim bukadar.... sorusu olan....
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    bence cbf,
    bide nedendir bilmiyorum honda hep yamahadan daha sıcak geldi bana
    daha uzun ömürlü olacak gibi bir his var içimde

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    ben ybr kullanıcısıyım.ybr gerçektende kendini kanıtlamış yamahanın kendini bir çok durumda kanıtladığı yıllardır üretilen güvenilir bir model.çok zorlu koşullarda kullanmama rağmen beni hiç yolda bırakmadı şimdiye kadar..Honda da bu büyük firmalardan biri ancak cbf 150 bana bir hondadan çok uzak görünüyor açıkçası ısınamadım diyelim..yinede tasarımı şık sayılabilir diyebilirm.fiyatı ve 25cc fazlasıda var tabi.ancak kullanımındaki problemler,parça sorunları,çıkarabileceği arızalar beni düşündürüyo ama hondadır en nihayetinde diyen arkadaşlarda haklıdır zevk renk meselesi sonuçta..saygılar..

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    YBR TABİKİDE

linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    Alıntı aydınlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR derim o tipi bozuk motora para vermem ben.zaten ybr düşünüyom

bencee hiç cbfın tipi bozuk deıll bence ybrnın tipi bozukk

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Bencede cbf 150 derim.. Bütün ybr ozellikleri ve daha fazlası onda cunku...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

yzf 125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence o motorun hondayla uzaktan yakından alakası yok etiketi dışında benim fikrim bu sadece sesini dinledim çin malı scooter lar gibi çalışıyo bence bunların arasında karar vereceğine titanla ybr arasında karar versin daha iyi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bi Çok Yönüyle Ybr"den üstün motor. bu 3.cu hafta araştırdım halada Araştırıyorum isteyenlere İstatislik bilgilerini yazarım. Ybr de var bızde mart"da da Cbf alcaz Kısmetse herşeyiyle daha iyi Cbf 150

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    arkadaşlar tip görünüş görecelidir kişiye göre değişir. teknik özelliklere göre kıyaslama yapmak daha doğru olur.

sadece ybr125 ya da cbf150 yazmaktansa biraz açıklayıcı olalım ki alacak arkadaşlara biraz yardımcı olalım fikir konusunda.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    CBF den beklentin hızzsa ewet cbf daha hızlı ve seri

Ama beklentin rahatlıksa ybr'nin sürüşü daha rahat yani ben ybr'nin viteslerinin geçişlerinin daha rahat oldugunu farkettim ayrıca mavi renkte olan cbf'nin igrenc durdugunuda söyleyebilirim

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:   Marka ve Model Kıyaslamaları bölümünde açılacak konularda,kıyaslama yapılacak marka ve modellerle ilgili teknik bilgi ve resim gerekmektedir..Kıyaslamak istediğiniz marka ve model ile ilgili bilgi ve resim ile destekleyip yeniden düzenleyerek başlık açabilirsiniz

Marka Ve Model Kıyaslamaları Hakkında.....!!
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.

ybr125 mi cbf150 mi?

Böyle yararlı bir topik neden kapatıldı daha önce anlamadım Şimdi tekrar açıyorum.Resim ve fabrika verilerini koyuyorum.Haydi kıyaslamaya yeniden başlıyalım

Yamaha yrb 125

Honda CBF 150

kolay gelsin..
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    bence cbf 150

ya bu konu alttada var

ha tamam anlaşıld o kilitlenmiş
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

ben YBR125 kullanıyorum ama bu demek değildirki ybr diyeceğim...

ben her iki motoruda kullandım test ettim cbf150 nini bildiğim kadarı ile artıları şunlar;

Hp yüksek , tekerleri kalın , ufak bile olsa bagajı var vites göstergesi var ybr'yi geçiyor gibi şeyler... birde devir saati koysalardı ya

bilmiyorum bende göz alışkanlığı olduğundanmıdır nedir cfb150 bana biraz kalas gibi geldi

ama ne olursa olsun yavaşta gitse bozulsada(ki öylebirşey olmadı) YBR'm tek aşkımdan vaz geçmem

ybr bence vazgeçilmez bir tutku....
    [B][COLOR="Magenta"][CENTER]Motorunuzu arkanızda anneniz varmış gibi kullanın hep:wiinkk:[/CENTER][/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı MORFiNcik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben YBR125 kullanıyorum ama bu demek değildirki ybr diyeceğim...

ben her iki motoruda kullandım test ettim cbf150 nini bildiğim kadarı ile artıları şunlar;

Hp yüksek , tekerleri kalın , ufak bile olsa bagajı var vites göstergesi var ybr'yi geçiyor gibi şeyler... birde devir saati koysalardı ya

bilmiyorum bende göz alışkanlığı olduğundanmıdır nedir cfb150 bana biraz kalas gibi geldi

ama ne olursa olsun yavaşta gitse bozulsada(ki öylebirşey olmadı) YBR'm tek aşkımdan vaz geçmem

ybr bence vazgeçilmez bir tutku....

YRB kullanıcılarının hepsi böyle nedense motorlarına toz kondurmuyorlar. Dur ben size yapacağımı biliyorum. CBFciler nerdesiniz motorunuzu övsenizee

Motosikleti
    motorcular bu motorları alıcak çok kişi var herkes klaslamayı merak ediyor.Kullanan kişiler yorumlarını cömertçe söylerlerse daha güzel olur Honda ve yamahanın en çok satan modelleri bunlar.

Sgt_Phoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 124 yamaha yedi bizi 125lik diye =)
    arkadaşım bende ybr aldıktan bi hafta sora cbf çıktı keşke dedim bi kaç hafta daha bekleseydim ama ybr mden şikayetçi değilim canavar gibi maşallahı var hee cbf in ön grenajı olması bence motoru kibarlaştırıyo ve vites göstergesiyle bagajı artı ama bilmiyorum morfinciğin dediği gibi tip bakımından önden ne kdr kibar gözüksede yandan filan hoşuma gitmedi tipi hız meraklısı değilim ybrnin yaptığı hız şuan için yeterli benim için ve motorumu seviyorum bence önemli olan üstünlük değil beklentiler ve zevkler yani ikiside hemen hemen kafa kafaya ve bence grenaj ne kadar hoş dursada yarın öbürgün bi devrilmede filan (özellikle benim gibi acemilerce kullanılanları) grenaj ekstra masraf demek ben motorumu 2 kere devirdim walla sadece ilk düştüğünde sadece sağ sinyal camını değiştirdim cbf olsaydı belkide grenaj değişmesi gerekcekti dediim gibi yani bütün olay beklenti ve zevk ben motorumu seviyorum aldığıma hiç pişman değilim ve bu motora kefilim niyetli olan varsa gözlerini kırpmadan alsınlar bence cbf hakkında böyle bi yorum yapamayacağım çünkü kullanmadım yani onada sahipleri yorum yapsın ama sonuç olarak oda honda yani japon olsun çamurdan olsun be abi

gece17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer/mavi
    cbf'imi alalı bugün tam 4 hafta oldu ybr için bi yorum yapamam ama bence cbf 1 numarayı çoktan ele geçirdi ybr kullanan arkadaşların birkısmıda benim gibi düşünüyo ve yeni alacak arkadaşlara tavsiyem şu bence ikisinide test etmeden almayın sonradan aman demektense biraz araştırma çözüm olabilir
    tekrar söylüyorum "bence cbf"
    herkeze kazasız sürüşler
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
    M.K.ATATÜRK

Motosikleti
    yamaha crypton
    abi cbf de tip yok
    motosikletsiz hayatın a.q.:queen:

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler