Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

ybr125 mi cbf150 mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    dun bi cbf 150 yanima geldi isikta bi kalktik oda ne motor bagiriyo bizim ybr kopmus arkadan nal topluyo cbf 150//

Alıntı clint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yeni bir cbf150 sahibi olarak bu motorun o kadar tipsiz olduğuna katılmıyorum (tabii kargaya yavrusu kuzgun görünür) Ybr'ye bişey demiyorum, zaten bana bu tip kıyaslamalar hep saçma gelmiştir.Bana YBR küçük geldiği için bunu seçtim hem 150cc. + yeni teknoloji. Şu ana kadar sürüşü de çok rahat, ben iyi ki bu motorla başladım demeye başladım bile

Buyrun fotolar, tipli mi tipsiz mi. Ve tabii ne kadar köfte o kadar ekmek denklemini de unutmamak gerekir

Bence de yorum yapmak için çok erken, bizler sadece ilgili cbf150 topiğinde ilk izlenimleri yazıyoruz.
    Ayrıca hep söylerim, yine söyliyim, insanın motoru yokken bahane vermek çok kolaydır, ama cg125'i tip olarak hiç sevmem mesela, fakat ona binen de Honda motosiklete binip mis gibi de deneyim kazanıyor ya da işini görüyor.
    Yamaha da Honda'da büyük markalar, kıyaslamak yerine herkes istediğini alsın ve motosiklet keyfini sürsün derim. Tabii ki ybr kendini ispatlamış bir alet, 3 günlük motoru nasıl YBR ile kıyaslayabilirsiniz ki.YBR'si ve CBF'si olan arkadaşlara da sakın gaza gelip sokaklarda kıyas yapacaz diye yarışmayın derim.

Bir de ekleme yapayım, benim bir ybr125'im olsaydı, o motordan sonra zaten en azından bir 250'lik motora geçiş yapmak isterdim. Tıpkı bundan sonra daha büyük cc (Umarım, aksilik olmazsa) düşündüğüm gibi. Ben ve sanırım benim gibi ilk motorunu alan ya da başlangıç yapan arkadaşlar için zaten ybr, cbf farketmez ama boy pos ve tip tercihinizi etkiler. Ben de olduğu gibi. Herkesin zevki farklı değil mi ya.
    aynen katiliyorum ama ybr su an daha iyi bi konumda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    burak..01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 150 chopper, bmw R69 & hero honda
    arkadaşım bir laf vardır...

HONDA...hayat onda...

:bounce:[B][I][COLOR="Navy"]Sür ya da öl ...[/COLOR][/I][/B]:cat:

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    olmazsa drag yarışı yaptırında yrb ile cbf yi ona göre millet karar versin
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Benim babam senin babanı dövere benzemiş bu nedir abi???Hangisi geçer..Siz yarışmak için mi alıyorsunuz bu motorları yoksa hobi-iş vs amaçlı mı?Saçmalamayalım lütfen.Ozaman ybr'nin yanına bi tane cbr125 yanaşır tokatı basar gider salladım sadece.Bilemem nasıl oluur.Yarışmak istiyorsanız kullanmayın motosiklet falan...Ama illaki yarışırım 125cc olacak diyorsanız 93 model sanırım harbi japon yamaha king'ler var onlar ybr-cg-cbf takmaz herbirine tokatı basar... Yarışmak için motora binmeyin...

Bence bu iki motordan tercih sebepleri şu şekilde olur.Şahsen ben 180 boyunda 70kg bir kişiyim..Boyum uzun şahsen ama zayıfım..Ama herif 180boyda 90kilodur ybr altında biraz ufak durur ozaman gider cbf alır..Biraz daha iri bir motor çünkü.Pişman olur mu kesinlikle olmaz.Çin modellerinde bile sorun çıkarmayan aletler çıkıyor ki kronik problemler için honda motorlarını kendi çağırıp parçalarını deiştiriyor.unutmayalım kaliteli kendini ispatlamış markalar o güveni sarsmaz...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ne yarisi ya bu iki motorlada ancak haci murat la yarisir ben sadece izlenimimi soyledim yanlisanlasilmasin degerli arkadaslarim sonucta hepimiz motosiklet tutkunuyuz bazen tatli rekabetlerde olacak tabi} hepinizin 29 ekim Cumhuriyet bayramini kutlarim.

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dun bi cbf 150 yanima geldi isikta bi kalktik oda ne motor bagiriyo bizim ybr kopmus arkadan nal topluyo cbf 150//

aynen katiliyorum ama ybr su an daha iyi bi konumda

cbf kullanıcısı rodajda olduğu için iyiki de basmamış. Akıllı adammış.
    Dün benim yanımdan bir ybr"li arkadaş geçti bana korna ile selam verdi ben de ona verdim. Ve hiç birbirimize yarışçı gözüyle bakmadık.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf kullanıcısı rodajda olduğu için iyiki de basmamış. Akıllı adammış.
    Dün benim yanımdan bir ybr"li arkadaş geçti bana korna ile selam verdi ben de ona verdim. Ve hiç birbirimize yarışçı gözüyle bakmadık.
    tamam bende aynisini dusunmustum zaten ama motor neden yirtilir gibi bagirip eksantrik zinciri yerinden firlayacakmis gibi ses yapiyodu onu anlamadim

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belki o da benim gibi acemidir ve bağırtıyordur motoru. Gerçi benim motor da herhangi birşey yerinden fırylayacakmış gibi ses çıkmıyor ama.
    Asıl komik olan bu tarz şeyleri kafaya takmak bence, arkadaşlar keyifle sürün işte ybr ve cbf'lerinizi, nedir bu anlaşılmaz tavırlar. Giderek bir çekememezlik gibi görünüyor ki komik oluyor. İki büyük markanın motorları, yazık kafaya takmaya değmez binin motorlarınıza yahu.

Yakında buralarda ybr mi fazer mi diye başlıklar görürsem şaşırmayacam yani
    Yuh daha ben derken birisi ybr mi jawa 350 mi diye başlığı açmış bile, ya bu işler giderek komikleşmeye başladı, hiç bir teknik veri yok paso lafla karşılaştırma yapılıyor...
    Konuyu açan arkadaş bile iki motorun teknik verilerini sitelerine girip rahatlıkla bulabilir oysa...
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

ks89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa ybr 2005
    siyahı züperde kırmızısı iyi durmuyo beah . tabi fiziki görünüm açısından ybr hepsine basarda . fiyat olarak ve güc olarak cbf derim.

hıhıhı direksiyon döndüğünde farlar öbür taraftamı duruyo bu motorda yeni farkettim :D scooter gibi :D:D:D

Motosikleti
    yok yok yarış temizler bu baslıgı anca saka tabi canım,bir kullanıcı yrb geçti falan diye yazınca bende biraz gırgıra alıyım dedim iyi sürüşler

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    cbf li arkadasi bugun gene gordum ya cocuk hakkaten acemi yazik dedim motora ya 1200 kmdeymis ne bagirttirip duruyosun alican eline eksantrigi dedim biraz lafladik trafikte ya onu bunu bilmemde oturusu ybrden daha iyi bu motorunyani isin kisacasi birbirimize bi cekememezlik sinyali degil bu olsunda bole tatlicekismeler olsun be yoksa ne anladik bu isten

vedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    Cbf 150 güzel motor. Fikrim olumlu yönde. Ybr yi kesecek gibi görüyorum. Zaten Hondanın amacıda bu. Yandaki çıkartmalar motorun görünümünü ucuzlatıyor bence.
    Photoshop kullanan bir arkadaş siyah olanı çıkartmasız yapıp koyarsa topiğe çok sevinirim.
    Less is more...

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    çıkartmalar konusunda hem fikirim bende...
    bende ybr 125 var merak ediyorum şu cbf 150yi denemek istiyorum ama iki bayiye sordum denettirmediler:(
    bildiiniz bir bayi var mı istanbulda?
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkartmalar konusunda hem fikirim bende...
    bende ybr 125 var merak ediyorum şu cbf 150yi denemek istiyorum ama iki bayiye sordum denettirmediler:(
    bildiiniz bir bayi var mı istanbulda?
    valla ben ilk bodruma test motoru geldiginde denedim hatta ilk deneyen benim burda ancak aldigim bilgiye gore test motorlari tadimlikti ama belki orada bazi bayilerin elinde olmasi gerek bilgi edinemedim ama buyuk bayilerde olmasi gerek

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    bence cbf150

Motosikleti
    Aslına bakarsaniz bu motoru en iyi karşılaştırıcak elemanlar daha önce YRB kullanmış sonra honda da cbf kullananlar olacaktır Umarım böyle biri çıkar ve aradaki farkları bize söyler

Slymn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan==>CBF 250==>CBF500
    Honda hayat onda!

olumdanscisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ybr125 Mi Cbf150

arkadaslar sıfır motor almak ıstıyorum ama ıkı mode arasında kararsız kaldım ıkısının fıyatıda aynı yamaha ybr125 honda cbf150 hangısını tavsiye edersınız saglamlık.parca ucuzlugu bakımından hangısı ıyı sehırıcı ve sehırdısı kullanacagım tavsıyelerınızı beklıyorum. tesekkurler.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

bende cbf150 sahibiyim ve bir ybr125 ile şeyy biraz kapıştımşöle bi durum var kalkışta kafa kafaya bi süre gidiyolar ama ybr bi süre sonra tıkanıyo max speed yani ben 110 yapana kadar o daha 100 e ulaşamamıştı bunu nerden mi biliyorum ybr sahibi arkadaşımdı ve bu minik yarıştan sonra biraz lafladık ayrıyatten ybr yide kullandım ya honda benim diye sölemiyorum ama gerçekten honda hem daha rahat hem hızlı hem ekonomik hemde daha yakışıklı cbf al derim mesela bakın arkadaşımdaki ybr nin gazını birden fazla açınca hemen stop ediyo ama honda direk kavrıyo sonra yeni ybr lerde elden stop etme tuşu yok bilmem bu bi dezavantajmıdır ama ... (arkadaşımın ybr siyle benim motor aynı yenilik ve aynı km de aynı anda aldık)
    HONDA CBF 150 ilk motorum e kullana kullana öğreneceğim ve motorumu büyüteceğim -> CBR600RR

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler