Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

- Yetenek mi? Eğitim mi? Yoksa ikisi mi? -

Motovento
    REKLAM ALANI
    cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (İstek) Motora biniyosan zaten istediğin için biniyosundur... (Risk) Hayatın gerçeğinde zaten her an her dakika vardır... Düşüncene saygım var tabi ki... Sonuç ise zaten (göze almak) tır...
    senin demek istediğini anladım da
    her binen istediği için binmeyebilir heves diye de bişey var anlatmak istediğim geçici olmaması isteğin
    risk konusunda da diğer bütün taşıtlardan daha riskli olduğu kesin gibi bişey (alternatif araçalarda var sonuçta yamaç paraşütü planör falan filan)motosikletin hayatın içindeki diğer risklerle karşılaştırılması bana anlamsız geldi
    göze almak konusunda da demek istediğim aslında yapılan hataların ne gibi şeylere sebep olacığının farkında olmak idi mesela bi çok motor kullanıcısı barbaros bulvarındaki bu sene meydana gelen acı verici kazadaki gibi bi olayı gördüğün de üzülmek yerine öncelikle şaşırıyo halbuki olası bi kazanın gayet bu kadar büyük kayıplara sebep olabileceğinin farkında olmalı bence altındaki motorun racing olmasına gerek yok bunun farkına varmayı beklemesi için
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuya şu şekilde örnek verebilirim. Valentino Rossi çok yetenekli ama bir o kadar da eğitimli. Eğitim almasa bu kadar başarılı olacağını sanmıyorum. Beceri, deneyim, eğitim... Bu üç özellik bir arada olursa sürüşünüz zaman içerisinde mükemmelleşir. Bu işin büyük bir kısmı beceri de olsa tek başına yetmiyor.
    Mükemmel karışım yani 3 ü 1 arada hauhau

abimin dediklerine katılıyorm arkadaşlar tamamen öyle , valantinonun tipini sevmıyorum çok artist ib..ne ama olsun güzel kullanıyor

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Alıntı ice300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetenek tecrübeyle kazanılmazmı? ilk motosikletle bindiğim günle bugün arasında çok fark var..
    Yetenek doğuştandır bence... Tecrübe ile beslersin...
    Cüneyt Eralp

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Öncelikle neden bahsediyoruz ? Yarışçı olmak mı ? yoksa normal bir ulaşım ve zevk aracı olarak motor kullanmaktan mı ?

Eğer birincisi ise, fikir yürütecek kadar bilgim yok !

Ama ikincisi ise, bahsedilen seçeneklerden ziyade iki farklı şık üzerinde duruyorum.

1) Arzu ve İstek 2) Akıl fikir sahibi olmak
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Yetenek+eğitim+tecrübe(belki de en önemli unsur)
    Ducatista:)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    eğer beceri yeterli değilse eğitimle geliştirilebilir bence yani sıralama yapacak olursak ikinci sırada eğitim, üçüncü sırada da beceri-yetenek gelir bana göre, peki ilk sırada ne var? bence ilk sırada heves-istek gelir

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama ikincisi ise, bahsedilen seçeneklerden ziyade iki farklı şık üzerinde duruyorum.

1) Arzu ve İstek 2) Akıl fikir sahibi olmak
    benim mesajı yazdıktan sonra bunu gördüm kopya çektiğimi düşünmeyin sakın

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor kullanmakta araba kullanmak gibi hiç bir özel yetenek gerektirmeyen eli ayağı tutan her insanın yapabileceği bir iştir..Motoru adam gibi kullanmak ise her insanın yapamayacağı ve akl-ı selim olmayı gerektiren bir özelliktir.
    motoru iyi kullanmak ona çok hakim olmak ise eğitimle olan bişeydir ,birazda yetenek ister ..görüldüğü gibi motoru adam gibi kullanmak ile çok iyi kulanmak aynı şeyler değildir ...

motoru frenleyerek olduğu yerde 180 derece döndürmek..tek tekere kalkmak..stopi denilen ön teker üstünde tek teker yapmak ...motora hakim olabilmeye örneklerdir..ama bunları yapabilen motoru adam gibi kullanıyo anlamına gelmez..

motoru adam gibi kullanan kişi kimsenin gazına gelmeden trafikte uygun şeritte ve uygun hızlarda bu işten zevk alarak kullanan kişidir ..motorcu evriminin son hali budur ..eğer motorcu uzun yıllar motorun üstünde sağ salim kalabilmişse belli yılların sonunda motora neden iki teker dendiğini ve ve ısrarla o aleti tek teker üstünde götürmeye çalışmanın mantıksız bir hareket olduğunu kavrayacak yıllar içinde motoru iyice tanıyıp aletin hangi yol ve hava koşullarında ne yapabileceğini çok iyi bilecek ...ve böylelikle kendini hemen hemen çok nadir durumlarda geçebilme olasılığı olan gariban 4 tekerlerle yarışma gereği duymayacak ..zaten trafikte gördüğü çoğu motorun ne olduğunu bildiğinden otomatik olarak onun ne yapabileceğinide bilecek ve bir yarışa kalkışmayacaktır..

karar sizin siz motoru iyi kullanmakı mı istiyosunuz yoksa adam gibi kullannmakmı istiyosunuz ...söylemesi benden zor olanı 2. si
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı 007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Motosiklete binmek, doğuştan (piyanist olmak, ressam olmak v.b.)yetenek mi ister
    2- Motosiklete binmek, eğitim, ders alma ve sürüş teknikleri v.b. fiziki olgulara sahip olamakla yeterlilik kazanır mı
    Her ikisi de...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    yetenek başta gelir bencede

Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kullanmakta araba kullanmak gibi hiç bir özel yetenek gerektirmeyen eli ayağı tutan her insanın yapabileceği bir iştir..Motoru adam gibi kullanmak ise her insanın yapamayacağı ve akl-ı selim olmayı gerektiren bir özelliktir.
    motoru iyi kullanmak ona çok hakim olmak ise eğitimle olan bişeydir ,birazda yetenek ister ..görüldüğü gibi motoru adam gibi kullanmak ile çok iyi kulanmak aynı şeyler değildir ...
    Sevgili Barış... Bende adam gibi kullanmaktan bahsediyorum tabi ki... Aramızda bayanlar da olduğu için bu ifadeyi kullanamadım...
    Cüneyt Eralp

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    yetenek 1 şart. olmassa ne tecrübeye ne de eğitime fırsat olmaz belkide.
    adam gibi sürmek se aile terbiyesi ile bütünleşerek insanın kafasını kullanma yeteneğiyle birleştirilmesi demektir.
    ahlakı bozuk birine eğitim de versen tecrübede kazandırsan nafile boşşşş.
    dediğim dedik. olmaz bence

Alıntı ice300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetenek tecrübeyle kazanılmazmı? ilk motosikletle bindiğim günle bugün arasında çok fark var..
    yanlış. tecrübe yetenekle kazanılır. yetenek yoksa tecrübe kazanamassın. tecrübe ile kazanılan pratiklik dir. çabuk karar verebilmek.ama yeteneğin yoksa bu pratikliğide uygulamaya geçiremessinkiiii???
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Alıntı zed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetenek başta gelir bencede
    Sanırım...
    Cüneyt Eralp

arkadaşlar hiç kusura bakmayın ama en başta sevgi gerekir sen motorsikleti sevmiyorsan ne yetenek nede tecrube nafile motorsikleti kulanacak olan kişinin motoru sevmesi gerekiyor tıpkı bir sevgili gibi bende böyle ama sizi bilemem önce sevgi gerekir sonra sürmek peşinede tecrübe gelir bunun bende baska şekli yok saygılar

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetenek 1 şart. olmassa ne tecrübeye ne de eğitime fırsat olmaz belkide.
    adam gibi sürmek se aile terbiyesi ile bütünleşerek insanın kafasını kullanma yeteneğiyle birleştirilmesi demektir.
    ahlakı bozuk birine eğitim de versen tecrübede kazandırsan nafile boşşşş.
    dediğim dedik. olmaz bence

yanlış. tecrübe yetenekle kazanılır. yetenek yoksa tecrübe kazanamassın. tecrübe ile kazanılan pratiklik dir. çabuk karar verebilmek.ama yeteneğin yoksa bu pratikliğide uygulamaya geçiremessinkiiii???
    katılmıyorum. çünkü yeteneği neye bağlıyorsun? ilk motosiklete bindiğinde onu sürebilmekmi yetenek? hepimizin ilk motosiklete bindiği günle bugün arasında çok fark vardır. buda tecrübeyle oluyor. motosiklet kullanmakta öğrenilebilecek bişeydir. özel bi yetenek yada ayrıcalık istemez! kim daha çok çalışırsa o daha iyi kullanır..
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi speedrunner arkadaşımız var motorla olmadık hareketler yapıp her türlü cambazlığı deniyor...ama görüyoruzki hep yara bere içinde ...motora hakimiyet isteyen şeyler yapıyo devamlı ..bu doğuştan gelen bi yetenek değil düşe kalka öğreniyo bu hareketleri ...

yetenekle oluşacak fark şudur ...aynı tecrübede aynı eğitimi alan sürücülerin altına aynı cc de motorlar verilir ve yarıştırılır ..içlerinden 1-2 tanesi hemen sivrilir ..işte bu sivrilenler doğuştan yetenekli olanlardır.. rossi gibi, adam rega gibi,shumi gibi ....ama hiç birimiz bu saydığım isimlerin pistler dışındada çok iyi sürücüler olduğunu iddaa edemeyiz ...kıssadan hisse şudur adam gibi kullanabilmek hiç bir yeteneğe sahip olmayı gerektirmez...çalışan bir beyin yeterli olacaktır..

yoksa çok şeymi istiyoruz ....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Konu istediğim yerlere doğru gidiyor... Saol BBRR ...
    Cüneyt Eralp

eğitimle bu işi çözersin vites olayını biraz fazla abartıyor insnalar bence ama yarsıçı filan olcaksan elbetteki yeteenk sart eğitimde gerektiri zxaten peşinden profösenelce bakrsan olaya ama bi iki eğitim aldımı tamamdır.Arkadasın bile olsa birisi gösterdimi tamamdır

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    mesele motor kullanmayı motoru sevmek motorcu ruhu tasımak.ıcınde bısıler warsa enınde sonunda ortaya cıkar..ama egıtım tabı kıde sart

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ewet Her Iki Maddeyi De Taşir
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

berkforce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    Şimdi balık adama hadi sen çık karada hayat var cennet var ağaçlar kuşlar var gel burda hayat var dersen oda bir sabah pılını pırtısını toplayıp sudan çıkıp karada yaşamaya karar verirse ne olur.... ne olacak yaktığı oksijeni karıştırıp solungaçlarına toz dolup bogulup gidecek değilmi... şimdi böyle bir topik açılırsa ne olur olanlar olur kimi boğulur kimi suda yaşamaya devam eder ama gönlünde karada bir gün kalsamda arada bir güneş görsem hayali kurar kimide bizim yaptığımız gibi sevgisini eğitimini alır kaskını giysisini eldivenini botunu tam tekbir karadaki şartlara ayak uydurur ve gezer gönlünce ordan oraya bir kelebek misali hayatın tadına varır bu işinde doğasında bu vardır... efendim sevgiler
    Rüzgar gibi geçti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler