Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Model yükseltmek hk

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    %80 şehir içi kullanım ama biraz daha güç tork hız aramaya başladım. Nk250 ile 2.500 km geride kaldı. Sizce sonra hangisini alayım? Beklersem Cb750, Cb650r, T7, Mt9 falan alacağım scope’a. Tracer 9 sağolsun yetişilmiyor, twin ile ayrı saz çalıyorlar.

Listemdekiler (bütçeme göre)
    cf Clx700
    cf sr450
    ktm 390 adv
    domi 400
    honda cb650f - bayağı fanı olan ağır abiler var
    cf 650mt
    voge 502
    sv650
    crosstourer - listemin son uç sınırında kedi patisiyle yakalayabiliyorum ama kendisiyle ilgişi hiçbir bilgim yok
    triumph enduro modelleri - hiç bilgim yok tatlılar sadece

naked, enduro tarzı bakıyorum. bir tane ss şekli sebebiyle listemde. şekil şukul şıkır olsun, yola çıkınca gidelim dediğim modelleri yazdım. nk dan da memnunum bu arada merak eden olursa.modeli yeni motosikletler bakıyorum, versys, cbr500 vs bu sebepten listemde yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Tercihim Cbr650f olurdu, mis gibi 4 silindir ve sport touring benim gözümde. 650F alırsanız belki T9 bile istemeyebilirsiniz .

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    clz700 olur.mod tusu var ve 50 beygire dusuyor sehir içinde rahat oluyor ancak çok agır.avantajı modla 75 beygir olyuor guc ve tork asırı fazla kullandım.
    voge 500ac olur.sr450 olur,390adv duke 390 olur.cb650f ve r olur.domi 400 olur.650mt almam.sv650 olur.
    benim tercihim şu şekilde olurdu
    birinci sıra triumph trident 660 3 silindir 80 beygir.basmassan 4 basarsan 6 yakıyor.rain modla 50 hp olması lazım.alternatifleri tiger800 ve tiger sport 600.
    ikinci sıra efsane suzuki sv650 ve duke 390
    ucuncu sıra honda cb650r
    sonra voge 500ac yada clx700

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Bu hafta Tiger 800 satıp Tiger 850 Sport aldım.
    Tiger 800 gerçekten çok iyi motormuş, biraz pişmanlık var içimde... Ağırlığıyla ilgili bir sıkıntınız yoksa kesinlikle tavsiye ederim.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger 800 gerçekten çok iyi motormuş, biraz pişmanlık var içimde... Ağırlığıyla ilgili bir sıkıntınız yoksa kesinlikle tavsiye ederim.
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürmen dileğiyle

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Tracer - Arora Verano 50/125
    bu konuyu ben de takibe alıyorum ehliyetim a2 ama bütçe ve ilgilerimiz benzer diye görüyorum. çok heyecanlandıran model olursa ehliyete yazılırım. cb650f yeni öğrendim hoş motormuş ben hornet bakıyordum. enduro ya da racing bakarken naked da bakmaya başladım yol yapmak konusunda biraz sıkıntılı sanki rüzgardan dolayı ama olsun bir de bunu deneyelim zaten memlekete giderken bir buçuk saatte bir dinleniyorum motosiklet grubuyla giderken de dinlene dinlene gidiyoruz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hayırlı olsun. Neden 800'den 850 Sport'a geçişte pişmanlık oldu acaba? 800'ün hangi varyantıydı? 800'de daha off-road'a yönelik varyantlar var, 850 Sport yol endurosu tabir edilen sadece asfalt veya sıkı zemin toprak yolda kullanıma yönelik bir model.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %80 şehir içi kullanım ama biraz daha güç tork hız aramaya başladım. Nk250 ile 2.500 km geride kaldı. Sizce sonra hangisini alayım? Beklersem Cb750, Cb650r, T7, Mt9 falan alacağım scope’a. Tracer 9 sağolsun yetişilmiyor, twin ile ayrı saz çalıyorlar.

Listemdekiler (bütçeme göre)
    cf Clx700
    cf sr450
    ktm 390 adv
    domi 400
    honda cb650f - bayağı fanı olan ağır abiler var
    cf 650mt
    voge 502
    sv650
    crosstourer - listemin son uç sınırında kedi patisiyle yakalayabiliyorum ama kendisiyle ilgişi hiçbir bilgim yok
    triumph enduro modelleri - hiç bilgim yok tatlılar sadece

naked, enduro tarzı bakıyorum. bir tane ss şekli sebebiyle listemde. şekil şukul şıkır olsun, yola çıkınca gidelim dediğim modelleri yazdım. nk dan da memnunum bu arada merak eden olursa.modeli yeni motosikletler bakıyorum, versys, cbr500 vs bu sebepten listemde yok.
    İlla bu motorlardan seçecek olsam ve piyasa endişem olmasa Sv 650'yi seçerdim. İlanlarda 2022 model 350.000 TL'ye var. Cb 650F'lerin en yenisi 2018 model ve fiyatları daha pahalı, bir de uğraşmak ister misin bu sorunun cevabı sende, Cb 650R alsan güzel motor ama onun da fiyatı Sv 650'nin en az 100.000 TL üzerinde. Clx 700 tatlı motor ama onun da fiyatı Sv 650'den yüksek. Listen dışında bu fiyat aralığında motor bakıyorsan Cb 750 Hornet de senlik motor.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Bütçe yeterli ve tarzı sana uyarsa cbr650f, yok naked diyorsan da cb650f. En az yakan 4 silindir, showa amortisör var. SV650a da hoş motor ama benim bu listede para verip alacağım tek motor cb veya cbr650f olurdu.
    Vallahi kendi motorum diye övmüyorum.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercihim Cbr650f olurdu, mis gibi 4 silindir ve sport touring benim gözümde. 650F alırsanız belki T9 bile istemeyebilirsiniz .
    motosikletler bana göre ikiye ayrılır:
    TRACER 9-7
    Twin ve diğerleri

Bendeki Tracer aşkı sorgulanamaz. Yani ben kesin isterim. Twin’e binsem gönlüm, GS’e binsem aklım Tracer’da kalır. <3 keşke daha çok tracer’cı olabilsem, izli mermim üzümlü kekim.

listeme ekleyeceğim, teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    clz700 olur.mod tusu var ve 50 beygire dusuyor sehir içinde rahat oluyor ancak çok agır.avantajı modla 75 beygir olyuor guc ve tork asırı fazla kullandım.
    voge 500ac olur.sr450 olur,390adv duke 390 olur.cb650f ve r olur.domi 400 olur.650mt almam.sv650 olur.
    benim tercihim şu şekilde olurdu
    birinci sıra triumph trident 660 3 silindir 80 beygir.basmassan 4 basarsan 6 yakıyor.rain modla 50 hp olması lazım.alternatifleri tiger800 ve tiger sport 600.
    ikinci sıra efsane suzuki sv650 ve duke 390
    ucuncu sıra honda cb650r
    sonra voge 500ac yada clx700

mod olayı bayağı aklımı aldı. vites göstergesi de varsa 1.sırada clx devam teşekkür ederim çok güzel detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim.

ağırlık sıkıntım köprüde iyi olur kalanında kötü olur gibi geliyor. fırtınada tenere ile günahlarımdan arınıp köprü geçtim. öldüm öldüm dirildim. bana fazlaymış o sanırım yada beni öldürür
    okanius bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    nicknamer bence sen fazla araştırmaktan, fazla sormaktan motor alamayacaksın
    espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nicknamer bence sen fazla araştırmaktan, fazla sormaktan motor alamayacaksın
    sorma, bende nerelere geldim anlamadım. yanarım yanarım senle bir tur yapamadık ona yanarım :D ama az kaldı kapadım farkı

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorma, bende nerelere geldim anlamadım. yanarım yanarım senle bir tur yapamadık ona yanarım :D ama az kaldı kapadım farkı
    Bizim turlarımızda her cc'ye, her arkadaşa yer var. Nk 250 varken de gelebilirsin, çekinme. Zaten Nikkfurie bizimle gelmediği sürece tempoyu çok arttırmıyoruz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    benim gibi meraklılar olur diye notlayayım hem bana da not olur:

Tracer alamıyorum - map problems
    Twin alamıyorum - map problems
    Anladım ki 300-500 cc’ler beni paklamayacak
    700 cc serisinden devam.

1) cf moto clx 700 iki modeli var:
    -heritage
    -sport
    bu arkadaşlar nk250’deki gibi fren olayını becerememiş heritage’de. bana göre hatalarını da anlamışlar, sport modelde çift ön kaliper ve brembo var ama fiyat 280k₺’den hop 350k₺+ oluyor. vites göstergesini o yuvarlak ekrana koymuşlar, beğendim. kalitesi ve sesi de güzel denedim. cafe racer ve scrambler ifadeleri geçmese gönlüme de sinmişti. lakin şu fren meselesi canımı sıktı. ayrıca yedek parça sorunu. bu cc’de beklemek istemem şahsen. nk’da da elim yüreğimde geziyorum. ayrıca bluetooth bağlantısı yok ama nk’da var. wtf.

2) triumph trident 660. yenisi olsa bayağı sevilmiş. beğendim de, üstelik naked’mış bu arkadaş. sevildi ama cb hornet olmayan map için en azından bana öyle. 800 için ise yıl konusuna takıldım biraz ama ben endurolarda hepsini beğendiğimden triumph değil kriter, tüm sport touring ve endurolar - tipi kayık gibi değilse güzeldir.

3) honda cb hornet 750. yav bu listeme nasıl girdi bilmiyorum ama çift silindir değil de 4 silindir olsa direkt buymuş aradığım yanıt. transalp ile cb650f cbr650f cb650r - cb de cb a’lar f’ler vallahi yoruldum- ama şu kesin bunların yeni olanları ikinci el satış gücünü de düşünerek listemde top sıradalar. nc serisine bakmıyorum, henüz bulgur yiyesim yok önce biraz tatlı. cb hornet, gönlüme hitap etti sanki.

4) yamaha fanı biri nasıl honda’ya sarılır? xsr tarzım değil gibi çok ağır abi, mt ise bana göre fazla serseri hayatında teker yapmamış hiç merak etmeyen ben. tenere 7’ler ikinci elde boşları 400k₺ ve world muhabbetine giremiyorum bile. tracer 9 varken de 7’ye bu paraları vermeyeceğim. uzun yol gidenlerden rüzgarın da etkisiyle salındığını duymuştum 130 kmh üstüne ufak ufak.

5) suzuki sv650, suzuki markasına ısınamıyorum yoksa tatlış görünüyor. clx ama naked gibi. kullanıcıları nezih görünüyor. kalite var. kafamda park ettim.

kawasaki z800 yada h2s’de güzel ama hangi yollarda? mt09’da güzel ama hangi yollarda?

özetle hondayı ve serilerini biraz araştıracağım. o modeller eskiyse onlarda olmaz ama cb hornet ve transalp “taş gibiyiz, burdayız” diyorlar. keşke honda cb500’ü üretmeye devam etseydi ama o da hiç kaslı görünmüyor. gençlik bitmedi ki enerjim bitsin biraz durulayım

cevap veren herkese teşekkürler, bilgi buldukça yazarım. tekeriniz düz bassın.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Kafayı üşütürsün ha Allah korusun
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Teşekkürler, sende yenilersin umarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

850 Sport kesinlikle daha teknolojik, hafif, şık ve kullanımı bilhassa trafikte daha kolay. 800 ün malzeme kalitesi sanki daha iyiymiş gibi geldi. Üstelik kesinlikle daha güçlüydü. Sanırım 10 hp kadar. Sesi çok güzeldi, aralarında ciddi fark var. Ağır olmasına rağmen sanırım alıştığımdan kullanmak çok keyif veriyordu. 2013 modelden 2022 modele geçiş yapmak iyi geldi ama...
    Biraz kullanayım fikrim değişecektir
    Cyan bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun
    bende afrika yı satıp rally pro 900 mu alsam diye ikilemdeyim fiyatları afrikası olan için çok makul
    görünüş olarakta çok yağuşuklu

Motosikleti
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafayı üşütürsün ha Allah korusun
    üşüttüm üşüteceğim. cb hornet i acil denemem lazım yoksa üşüteceğim. tracer 9 için kafayı kırmak üzereyim.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Hocam bahsettiğiniz tüm motorlar gayet güzel lakin anlayamadığım bir durum var. Bu listedeki tüm motorlar bambaşka kullanım stillerinde ve boyutlardalar. CB750 Hornet’i alabilecek bütçeniz varsa neden Tracer 7-9 bakmıyorsunuz? Bu kadar aklınızdaysa neden listenin dışında kaldı anlayamadım ben.. Bu liste biraz daha şey gibi olmuş, 400 bin liraya kadar bütçem var bu bütçeyle ne alayım? SV650 ve CB650F olan listede neden CF Moto ve Voge var mesela?

Gönlünüzde olan motor Tracer’sa, ne alırsanız alın her dönüp baktığınızda ulan şurada bir Tracer olsaydı diye içinizden geçireceksiniz T9 biraz overkill olabilir, T7 diyorum ben.

Bir de 2500 km tecrübe, saf bir tork canavarı için bana az gibi geldi. Tabii ki siz daha iyi bilirsiniz kendinizi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili kardeşim,

Seninki gibi 250 lik motor ile 2500 km lik minimal bir tecrübe ile çıkılabilecek maksimum nokta SV650 dir . Gaz kolu oldukça affedici ve makina olarak kendisini kanıtlamış yüzbinlerce km sağlıkla hizmet edecek bir motordur. Maalesef 400 cc bandındaki piyasadaki motorların hiçbiri için sağlıklı diyemem hepsinin ayrı ayrı kronik sorunları yada servis parça sıkıntıları var.

Sevgilerimle

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler