Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Dominar 250 Bu sorun neyin nesi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Muqarnas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Herkese günaydın,

Tatsız bir olayla uyandık çok şükür. Motorumu sıfır almıştım ve yağ bakımları yetkili serviste yapıldı hep. En son 5bin km bakımına götürdüğümde motorun ön tarafından bi tıkırtı geliyordu onu da sordum. Egzantrik mili değişecek garantiden dediler, haftaya gelir diyip yağ bakımı yapıldı ve kullanmamda bir sakınca olmadığı söylendi. Bu arada havalar soğuduğundan beri gaz vermeden çalışmıyordu motor. Servis bunların Hindistan menşeili oldukları için soğuk havalarda bu tarz bir sorun yaşattığını ve gaz vererek çalıştırmam gerektiği servis tarafından bizzat söylendi. Çoğu kişi bunu yaşamış ama benim için çok problem değil diye onu gozardi etmiştim.

Bugün sabah çalıştırdım, her zaman en az 3-5 dakika ısınmasını bekliyorum. Yine bekledim ve hareket ettim. 50 metre sonra tak diye bir ses geldi ve motor stop etti. Çalışmıyor. Videosunu çektim. Ne olmuş olabilir arkadaşlar?

https://youtube.com/shorts/ljLT73Rbw...rLyFteb35QSlLf

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Güncelleme; Servise videoyu gösterdim. Egzantrik zincir gergisi denilen parça için yaptığım garantiden değişim talebi 4500-5000 km aralığında değil de 5200km’de bakıma getirdim diye reddedilmiş güler misin ağlar mısın. Bunun bilgisi tüketiciye veriliyor mu acaba ? Garantiden çıkmasın diye 2 litre olmayan yağ ve yağ filtresine 1700 lira verip yaptırıyoruz. Fabrikanın dönüşüne bakar mısınız? Her şeyi geçtim sorun büyümüş olabilirmiş eksantrik zincir gergisi ile de cozulmeyebilirlmis. Çekici ile servise getirmem gerekiyor şimdi.
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    "Eksantrik mili değişecek" dendiği noktadan itibaren keşke kullanmayıp serviste bıraksaydınız. Mil değişimi gerektiren sorun zaten büyüktür.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Egzantrik değişecek denilen motor asla çalıştırmamalı , çok daha büyük masraflar çıkabilir...egzantrik kesmiş yada zincir atlamış ise subaplar pistona çarpıb eğilebilir , eğer hiç marş basmıyorsa subap tablası pistona gömülmüş olabilir , sıkıntılı işler bunlar , çaresiz değil ama yepyeni bir motorda bu tip arızalar can sıkıcı , geçmiş olsun..
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kötü niyetli esnafımız.. Kuralkan'ın kullanıcı sağlını, 200 km için hiçe saymasıdır bunun adı. Neden? Çünkü o para senin sağlığından daha değerli onlar için. İşlerine gelince "200 km önce gelmeniz lazımdı bu halde garanti dışı" demeyi biliyorlar. Ama durup "daha 5200 KM olan bir motorda nasıl böyle bir problem çıkıyor? " gibi bir soru sormuyorlar. Yani tartışmaya girsen, ürünlerinin arkasında olacağına, "ucuz etin yahnisi" demeye getirirler. Şu motorun sıfırı 149.000. Az para mı be arkadaş! Çok geçmiş olsun bu arada.
    yayan1, ilker a., benhasan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Bakım yapıldıktan sonra inatla sordum böyle kullanmamda sorun var mı diye. Sorun yok eksantrik zincir gergisi değişince sesi kesilecek dediler. Bakım yapıldıktan sonra 100km ya olmuş ya olmamıştır yani. Servisteki beyefendiye aynısını dedim bu km'de sıfır bir motorun bu arızayı vermesi normal mi diye abi 250kmde de oluyor 250bin km'de üretimden kaynaklanan sorun olabiliyor diyor. Böyle bir dengesiz skala olabilir mi? Madem büyük bir soruna yol açacak bana niye motora binme demiyorsun.
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Bir kendini ifade etmeyi beceremedin kardeşim. Egzantrik miliyle, gergisi aynı şey mi? Yapma gözünü seveyim. Biri motoru öldürür, biri ses yapar. Kaldı ki egzantrik gergisi kroniktir. İsmin kadar karmaşık olmuş anlatımın.
    jackonbir ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    İlk mesajı düzenleyemediğim için aynı mesajda güncelleme yazıp durumu düzelttim. Okumadınız sanırım. Egzantrik zincir gergisi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü niyetli esnafımız.. Kuralkan'ın kullanıcı sağlını, 200 km için hiçe saymasıdır bunun adı. Neden? Çünkü o para senin sağlığından daha değerli onlar için. İşlerine gelince "200 km önce gelmeniz lazımdı bu halde garanti dışı" demeyi biliyorlar. Ama durup "daha 5200 KM olan bir motorda nasıl böyle bir problem çıkıyor? " gibi bir soru sormuyorlar. Yani tartışmaya girsen, ürünlerinin arkasında olacağına, "ucuz etin yahnisi" demeye getirirler. Şu motorun sıfırı 149.000. Az para mı be arkadaş! Çok geçmiş olsun bu arada.
    Burda Kuralkana biraz fazla yüklendiğinizi düşünüyorum.Öncelikle arkadaşa geçmiş olsun ancak 2+2=4 verilen belgelerde şu şu kmlerde getirirseniz garanti kapsamı getirmezseniz ise garanti kapsam dışı kalır diye açıkça belirtilmiş.Ne yani 3 senedir liste fiyatından motor satmayı bırak,bayiyi motor doldurup üstüne yalandan satılmıştır diyip oturtmayan japon firmaları değil 300km,10km geçse kusura bakmayın yardımcı olamayız derdi kimse kusura bakmasın.1.5 Ay önce Mt25 liste fiyatı 222yken bile isteye 240 vermek istedim cevap ne oldu YILBAŞI ZAMLARI GELİCEK ONDAN SONRA SATIŞA DEVAM EDECEĞİZ.Kuralkan son 3 senede bu durumu idare eden en iyi firmadır kim ne derse desin.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda Kuralkana biraz fazla yüklendiğinizi düşünüyorum.Öncelikle arkadaşa geçmiş olsun ancak 2+2=4 verilen belgelerde şu şu kmlerde getirirseniz garanti kapsamı getirmezseniz ise garanti kapsam dışı kalır diye açıkça belirtilmiş.Ne yani 3 senedir liste fiyatından motor satmayı bırak,bayiyi motor doldurup üstüne yalandan satılmıştır diyip oturtmayan japon firmaları değil 300km,10km geçse kusura bakmayın yardımcı olamayız derdi kimse kusura bakmasın.1.5 Ay önce Mt25 liste fiyatı 222yken bile isteye 240 vermek istedim cevap ne oldu YILBAŞI ZAMLARI GELİCEK ONDAN SONRA SATIŞA DEVAM EDECEĞİZ.Kuralkan son 3 senede bu durumu idare eden en iyi firmadır kim ne derse desin.
    Kuralkan iyi bir firma olabilir ama getirdiği ürünler kötü demek ki...

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralkan iyi bir firma olabilir ama getirdiği ürünler kötü demek ki...
    Bu zaten yadsınamaz bi gerçek ne yani şimdi ben 1/4 fiyatına aldığım motorumdan sizin tracer 9gtnizdeki sorunsuzluğu,kusursuzluğu,gidişi,kaliteyi beklemem adil mi

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Zamanında bu forumda da üyeliği olan ve sorun yaşayanlara yardımcı olan Ekrem ATA nerede acaba? Bu yardımcı olmalar, iyi niyet garantileri vs gibi işlemler Bajaj markası Türkiye pazarında tutana kadarmış demek ki diye insanda şüphe uyandırmıyor değil.

Evet Bajaj liste fiyatından motosiklet sattı ve normal olanı, olması gereken davranış da buydu. Yapması gereken bir davranışı doğru bir şekilde yaptı diye güzellemeye gerek yok.

Forumda bu başlıktaki arkadaş ve başka başlıklarda sorun yaşayan arkadaşlarımız oldu. Nerede bu Ekrem Ata? Hadi şirket çok büyüdü tek başına buraları takip edemiyor diyelim. Sosyal medya uzmanları da mı yok bu firmanın? Malı satmak kolay, eskisi gibi arkasında durarak insanları mağdur etmemek önemli olan. Herkesin 20K vererek motosikletini yaptıracak gücü yok. Ayrıca 1-2 motosiklette olan sorun da değil artık bunlar.
    denizz1, srdrrr ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Hocam sorun japon kalitesi beklemekte değil. Nihayetinde bu motorlara da belirli bir meblağ ödenip alınıyor. Kimine göre az kimine göre çok. Burada 200km geçildi diye liste fiyatı 350 lira olan bir parçayı garanti kapsamına sokmazsan nerede müşteri memnuniyeti. Kaldı ki ben zaten onu ödeyip motoru yaptıracağım. Fakat bu parça yüzünden sorun büyümüş olabilir dendiği zaman e kardeşim o zaman bana niye sorduğumda sorun olmaz sürmeye devam edebilirsin diyorsun?

Binlerce motosiklet satıyor Bajaj. Soğukta çalışmıyor diyorum Hint menşeili olduğu için hepsinde var gaz vererek çalıştırın diyorlar. Dikkatinizi çekerim bu motor enjeksiyonlu. Böyle bir yaklaşım olur mu geçici bir çözüm bu. Jikle koyun o zaman uğraşmayalım.
    denizz1 bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Bu zaten yadsınamaz bi gerçek ne yani şimdi ben 1/4 fiyatına aldığım motorumdan sizin tracer 9gtnizdeki sorunsuzluğu,kusursuzluğu,gidişi,kaliteyi beklemem adil mi
    1/4 fiyatına almıyorsun ama... Dominar 250 ile Tracer 9 gt karşılaştırmak zaten anlamsız...

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı Muqarnas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sorun japon kalitesi beklemekte değil. Nihayetinde bu motorlara da belirli bir meblağ ödenip alınıyor. Kimine göre az kimine göre çok. Burada 200km geçildi diye liste fiyatı 350 lira olan bir parçayı garanti kapsamına sokmazsan nerede müşteri memnuniyeti. Kaldı ki ben zaten onu ödeyip motoru yaptıracağım. Fakat bu parça yüzünden sorun büyümüş olabilir dendiği zaman e kardeşim o zaman bana niye sorduğumda sorun olmaz sürmeye devam edebilirsin diyorsun?

Binlerce motosiklet satıyor Bajaj. Soğukta çalışmıyor diyorum Hint menşeili olduğu için hepsinde var gaz vererek çalıştırın diyorlar. Dikkatinizi çekerim bu motor enjeksiyonlu. Böyle bir yaklaşım olur mu geçici bir çözüm bu. Jikle koyun o zaman uğraşmayalım.
    Siz zaten haklısınız hocam,tekrardan geçmiş olsun sizede.Ben sadece yakalamışken yukardaki yorumu malum firmalara kinimi çıkarmak istedim.Aynı soğukta çalışmama mevzusunu ben söylediğimde bu makinalar biraz sıkı ilk marşı zor alıyor ondan sonra çalışıyor tıkır tıkır demişti servis :D
    Muqarnas bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Eksantrik gergisi dediğimiz şeyin maliyeti ne kadar ki? Müşteri memnuniyeti diye bir şey var. 200km 5000km'nin sadece %4'ü, yeri geliyor bir günde (gezi mahiyetinde) 350km yol yapılabiliyor. O toleransı %10'a kadar gevşetmek firmanın elinde, müşteriyi üzmemek yerine öyle tercih etmişler.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Geçmiş olsun, sıfır aldığınız yeni bir motorda böyle bir sorun yaşamanız çok can sıkıcı gerçekten. Umarım en kısa zamanda çözerler sorununuzu, kuralkana eposta gönderip, müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz, belki süreci hızlandırır.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bu konu bana o kadar tanıdık geldi ki… 23 bin km’deyken egzantrikten ses geliyor değişecek dediler, sipariş verdik haftaya gelir böyle kullan dediler, çıkar çıkmaz tak sesiyle krank kırıldı.. Geçmiş olsun, Kuralkan yine şaşırtmıyor… Yaşadığım süreçleri “Yolda Kaldım” adlı konumdan okuyabilirsiniz. Tek fark sizin motosikletinizin garantisi devam ediyormuş, benimki bitmişti. Bence tüketici mahkemesine başvurup her türlü hakkınızı arayın.

Ufak bir not, Kuralkan bu tarz sorunlara bakmamıştı. Servisle halledin demişlerdi bana. Şikayetvar dahil her yere yazdım ancak hiçbir dönüş alamamıştım.

https://www.motosiklet.net/forum/mot...da-kaldim.html
    mertowski, Muqarnas, motorine ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    "Sıfır olsun, sıkıntı çıkarmasın" mantığında yeni motosiklet alıp da 10.000 km dolmadan büyük problem yaşayan kardeşlerimize çok üzülüyorum. İnsanın motoruna da servisine de sövüp lanet edesi geliyor. Geçmişler olsun, umarım sorununuzu en az maliyetle çözersiniz.
    freasy, Muqarnas, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    oncelikle nadir de olsa sifir araclarda mekanik elektronik arizalar oluyor.hangi marka olursa olsun bu normal.oran cok dusuk ama oluyor.size yapilan bilgilendirme yanlis.egzantrik zinciri problemliyse cok yuklenmeden kullanilabilir ama saglikli degildir.gergi denen zimbirti bozuksa kullanilamaz.subap zamanlamasi bozulur kirilabilir pistona vurur piston kirar.yanlisim varsa ustadlar duzeltsin.
    senin problemin egzantrik milimi yoksa gergisimi.
    egzantrik mili ve egzentrik zinciri 30k kmden once genelde bozulmaz ama gergi ayarinda fabrikasyon bozukluk olabilir yada senin kullanimindan kaynaklanan problem.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    e ne olacak şimdi hocam? kendi ustanla felan mı çözeceksin durumu ne düşünüyorsun? Çok sinir bozucu bir durum kuralkanda ki herkesi saygıyla anıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)