Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yolda kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Dün merhaba dedim, ara sıra kafama esiyor Bursa’ya Çanakkale’ye gidiyorum diye şovumu yapmıştım ki bugün Sapanca yolculuğumda yolda kaldım Nazar mı denir bilemedim artık

Kuzey marmara’da Dominar 250’yle sakin sakin 110-120 arası seyrederken motor bir anda gaz kesmeye başladı. 90-80-70 derken hızım baya düştü. Şişmiştir dedim kenara çektim hemen benzinlikte yarım saat mola verdim. Yola çıkar çıkmaz yine aynı problem başladı, ben de motoru yormadan devam edeyim dedim. 80-90 arası sakin şekilde sağdan seyrediyordum ki motor önce hararet lambası yaktı. Neyse lambayı söndürdük soğuttuk vs. derken gişelere geldim. Debriyajı çektiğim gibi çaaat motor stop etti bir daha da çalıştıramadık

Şimdi çekici bekliyorum, inşallah kısa süre sonra burada olacak motoru İstanbul’a servise çekeceğiz. Merhaba mesajımın üstüne böyle olunca sizlerle de paylaşmak istedim

İşin garip tarafı motorum daha 500km önce ağır bakıma girdi. Buji vs. değişti, her şey kontrol edildi. Bir problem de yoktu. Allah allah.

Bu arada bu olaylar yaşanırken Bajaj’ın Sakarya yetkili servislerini aradım durumu anlattım. Aldığım tepki “senin ustan Baymotodaymış motorun garantisi de varmış biz bakmayız senin motoruna. Al ustana götür motorunu Sakarya’da işin ne senin” gibi bir tepkiyle karşılaştım. Gerekli yerlere şikayetimde de bulundum bu tepki karşısında.
    espresso, freasy, mgokhan57 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Geçmiş olsun arkadaş.

Cosmic Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna Svartpilen 250
    Geçmiş olsun , soğutma sıvısısi ve harareti kontrol ettiniz mi?

Motosikleti
    Tracer 700
    Teşekkürler, evet soğutma sıvısında bir problem yok değişimi yeni yapılmıştı. Hararet ise yolda anlık uyarı verdi ama soğuttuktan sonra bir daha hararet problemi yaşamadım.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geçmiş olsun Kayra.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ananın elini öpmeye geldim, bayram yakın deseydin telefondaki gerizekalıya.

BMW ile buradan çık, sınırdan 2000 km sonra bir sorun yaşa. Global garanti olmasa bile garantisi olan motoru bedava tamir etmezlerse jantı bana girsin en fazla bozduğun, kırdığın parça varsa onun parasını isterler. Keza japonlar da aynı şekilde. Ulan cf bile avrupada garanti sunuyor. Allahın hintlileri, komşu şehirde garantiye sokmuyor motoru, gerizekalı bunlar
    espresso, natijax, denizz1 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Geçmiş olsun. Sıkıntılı bir durum.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ananın elini öpmeye geldim, bayram yakın deseydin telefondaki gerizekalıya.

BMW ile buradan çık, sınırdan 2000 km sonra bir sorun yaşa. Global garanti olmasa bile garantisi olan motoru bedava tamir etmezlerse jantı bana girsin en fazla bozduğun, kırdığın parça varsa onun parasını isterler. Keza japonlar da aynı şekilde. Ulan cf bile avrupada garanti sunuyor. Allahın hintlileri, komşu şehirde garantiye sokmuyor motoru, gerizekalı bunlar
    Yerinde bir mesaj olmuş :D Genel servis kalitesi aslında “bence” iyi bir noktada olan Bajaj’ın tek bir şehirde çuvallaması çok da önemli değil gibi gözükse de, o tek şehir yüzünden çekiciye dünyanın parasını bayılmam gerekti. Japonun gözünü seveyim

En kısa zamanda temizinden bir 660 Tenere şart oldu bu vesileyle
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    yazarken çok sakinsiniz maşallah. ben delirirdim yazıma da istemsiz yansırdı maşallahınız var. en ufak problemde deliriyorum yolda kalacam üstüne istanbula çekici götürecek vs. of anam of.

neyse bende de dominar var. iyi oldu sakarya taraflarına uğrarsam o servisin anasının ellerinden öpmeye gitmiyim. çekilmez

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Valla büyük insansınız gerçekten,benim motor yağ damlatıyordu(1200kmdeyken daha) servise verdim 4 gün sonra aldım.10km sürdüm baktım yine damlatıyor,o anki sinir ve çingenelikle serviste olay çıkarmıştım buranın müdürü kim çağırın ne bu rezillik diye sonra 4 servis elemanı motorun başına toplanmıştıda halletmişti.Bu anlattığınız benim başıma gelse herhalde karakolluk olurduk.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazarken çok sakinsiniz maşallah. ben delirirdim yazıma da istemsiz yansırdı maşallahınız var. en ufak problemde deliriyorum yolda kalacam üstüne istanbula çekici götürecek vs. of anam of.

neyse bende de dominar var. iyi oldu sakarya taraflarına uğrarsam o servisin anasının ellerinden öpmeye gitmiyim. çekilmez
    Teşekkür ederim öncelikle Sakarya’da 2 adet servis bulunuyor. Aldığım bu tepki ilk sıradaki servisten geldi, ikinci sıradaki servise ulaşamadım bile. Belki cumartesi günü azizliğidir, kim bilir.

Motoru İstanbul’da servise çektik. Pazartesi günü neyi varmış öğreneceğiz gibi duruyor şimdilik, merakla bekliyorum. Şimdilik sanırsam ne olduğunu ben de çözemediğim için bu sakinliğim mevcut. Pazartesi günü sakinlik konusunda tekrar bir güncelleme yaparım

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla büyük insansınız gerçekten,benim motor yağ damlatıyordu(1200kmdeyken daha) servise verdim 4 gün sonra aldım.10km sürdüm baktım yine damlatıyor,o anki sinir ve çingenelikle serviste olay çıkarmıştım buranın müdürü kim çağırın ne bu rezillik diye sonra 4 servis elemanı motorun başına toplanmıştıda halletmişti.Bu anlattığınız benim başıma gelse herhalde karakolluk olurduk.
    Estağfirullah. Benim motorda da özellikle yağ filtresi çevresinde son 1 haftadır fazlaca bir terleme mevcut. Yağ ve su seviyelerimde herhangi bir problem veya eksik yok, ancak yine de içime kurt düşmedi değil. Terlemeyi zaten çok ufak ufak yapıyordu ama normaldir Hintli sürüyoruz dedim geçiştirdim. İnşallah bu konudan patlamayız.

Eğer problem buji veya ağır bakımda değişen/kontrol edilen bir şeyle ilgiliyse ben de sakinliğimi koruyamayabilirim Zira 500km’den bahsediyoruz. Gidiş-dönüş 1000+km uzun yol yapmışlığım da var, motoru fazlasıyla sıkıştırmışlığım da. Bu zamana kadar problem çıkarmayan eksiksiz gediksiz motor şu an bir problem çıkarıyorsa vardır bir hayır diyip geçiyorum şimdilik.
    natijax bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Geçmiş olsun...Çok sinir bozucu...Dediğiniz doğrudur, Japon Japondur gerisi Rus ruleti..Sadece 2 kez yolda kaldım, ilkinde benzin bitti, ikincisinde lastik patladı...Açık söyleyeyim, Japonlara güvenim tam, su koyuvermiyorlar...
    yayan1 bunu beğendi.

Sıfır bajaj pulsar200ns aldım 3,4 ay önce 1000km bakımında servis yağ koymayı unutup motoru kilitledi.Ne olacak dediğimde parça siparişi verip değiştireceğiz dediler.Sıfır motora anahtar vurdurmam dedim sen bilirsin diyip konuyu kapattılar.Sattım honda aldım kafam rahat bilinmiş markalardan vazgeçmemek lazım.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Madde 1: Türk insanının iş ahlakına güven olmaz. İçinde olan birisi olarak söylüyorum, onlarca yıldır Türkiye'de pek çok konuda tekel ya da birbirine rakip olmuş koca aile şirketleri, hani o görgü timsali gördüğümüz şirketlere bile güven olmaz. Koskoca Amazon'u bile kendimize benzettik. Müşteri memnuniyeti sıfır. Çünkü halk olarak böyleyiz ve bunu hak ediyoruz. Olan bizim gibi her kurala uyan garibanlara oluyor.

Madde 2: Trafiği saygısız olan ülkenin üretiminden iyi bir kalite kontrol beklemeyeceksiniz. Bizzat Kore'de bulundum. Elbette sorun yaşarsınız ancak kurallara harfiyen uyan halk = ciddi bir denetim = üstün bir kalite kontrol.

Hintliler ileride daha iyi üretim yapacaklardır ama her zaman sorunlu olacaklar, çünkü kalite kontrol yerlerde sürünüyor. Japonlar ise her zaman tepede yer alacak, kalite kontrol ise dünya üzerinde top notch. Böyle de olmaya devam edecek. O kadar sıkışık ülkede, o nüfus yoğunluğunda muhteşem bir ahenk var(kısa süreli bulundum Kore'de okuduğum dönemde).

TL bu kadar değer kaybetmemiş olsaydı da ülke insanı da üstün Japon teknolojisine binmeye devam etseydi keşke.

Ha ama misal Japon'un üstün teknolojisi bile kalitesiz ellerde(TR dağıtıcıları, servisleri kalitesizliği) neler yaşatabiliyor görüyoruz canım ülkemizde.
    espresso, stubborn, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Merhaba çok geçmiş olsun motor kaç kmde idi? GÜncel durumuda paylaşırsanız seviniriz problem neredeymiş :(

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı fancydriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madde 1: Türk insanının iş ahlakına güven olmaz. İçinde olan birisi olarak söylüyorum, onlarca yıldır Türkiye'de pek çok konuda tekel ya da birbirine rakip olmuş koca aile şirketleri, hani o görgü timsali gördüğümüz şirketlere bile güven olmaz. Koskoca Amazon'u bile kendimize benzettik. Müşteri memnuniyeti sıfır. Çünkü halk olarak böyleyiz ve bunu hak ediyoruz. Olan bizim gibi her kurala uyan garibanlara oluyor.

Madde 2: Trafiği saygısız olan ülkenin üretiminden iyi bir kalite kontrol beklemeyeceksiniz. Bizzat Kore'de bulundum. Elbette sorun yaşarsınız ancak kurallara harfiyen uyan halk = ciddi bir denetim = üstün bir kalite kontrol.

Hintliler ileride daha iyi üretim yapacaklardır ama her zaman sorunlu olacaklar, çünkü kalite kontrol yerlerde sürünüyor. Japonlar ise her zaman tepede yer alacak, kalite kontrol ise dünya üzerinde top notch. Böyle de olmaya devam edecek. O kadar sıkışık ülkede, o nüfus yoğunluğunda muhteşem bir ahenk var(kısa süreli bulundum Kore'de okuduğum dönemde).

TL bu kadar değer kaybetmemiş olsaydı da ülke insanı da üstün Japon teknolojisine binmeye devam etseydi keşke.

Ha ama misal Japon'un üstün teknolojisi bile kalitesiz ellerde(TR dağıtıcıları, servisleri kalitesizliği) neler yaşatabiliyor görüyoruz canım ülkemizde.
    İş ahlakı konusunda bir şey diyemeyeceğim ancak kalite kontrol konusuna kesinlikle katılıyorum. Ciddi bir düzensizlik ve denetimsizlik mevcut diye düşünüyorum. Bu da motosikletten arabaya trafiğe her türlü konuda olumsuz yanlarını ciddi şekilde gösteriyor şekil A’da olduğu gibi..

Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba çok geçmiş olsun motor kaç kmde idi? GÜncel durumuda paylaşırsanız seviniriz problem neredeymiş :(
    Teşekkür ederim, motor anlık olarak 19300km’deydi. Henüz bir güncellik yok maalesef, bugün Pazar olduğu için servis bölümü çalışmıyor. Yarın sabahtan motorun başında olacağım, ben de merakla beklemekteyim. Güncel durumu bildireceğim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sorununuzun kaynağını bilemiyorum, Sakarya Bajaj yetkili servisi hakkında da yorum yapmak istemiyorum. Benim elimin ayarı yok, yazdım mı sert yazıyorum.

Başınıza gelen işten kaynaklı motorunuza olan güveninizi yitirebilir, uzun yoldan da korkar hale gelebilirsiniz. Ara ara uzun yol yapan bir sürücü olarak size tek tavsiyem motorunuzu yaptırır yaptırmaz o haftasonu tekrar uzun yola çıkıp güven kazanmanızdır.
    arican, espresso, killingroad ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Geçmiş olsun.
    Cbf 150 motosikletim 10 yaşını geçti.
    Tam diyorum bırak bu japon seviciliğini bak millet ne güzel bajaj hero falan biniyor.
    Al kendine çıtır bi hintli derken, böyle konuları görünce tekrar başa dönüyorum.
    espresso, CRF ve yayan1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Çok geçmiş olsun.. yine servisten çıkan bir motorun patlaması vakası, yazık bize.
    En son geçen yaz Borusan'dan bakımdan çıkıp İstanbul Park'a gelen motoru toplamaya çalışmıştık.. tanıyanlarınız vardır, Didem Hanım kenarda söyleniyordu, bakımdan çıkıp direk piste gelmeyin işte diye.. Pİstte sorun yaşayan motorların %90'ı bakımdan çıkıp doğrudan piste gelen makinalar.

Çok geçmiş olsun. Sakinlik iyi, ama bu tesadüf olma ihtimali çok düşük, aklında olsun.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Markadan ziyade ülkenin insan kalitesi ile alakalı bir durum bence
    Vakti zamanında BMW ile gezen çiftin başına gelenler ve ilgili! BMW servisleri

http://nihalharmanli.blogspot.com/p/geziler.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)