Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2024 Tur Planlaması - Bahar dönemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardesim,

Alanya Silifke arasini sahilden gitmek yerine yukariya dogru kivrilip Ermenek üzerinden gecersen , hem daha serin tertemiz dag havasindan faydalanir hem de yolu cok daha keyifli hale getirebilirsin. Rota yaklasik 30 km daha uzun olur ama cok daha keyifli olur.

Sevgilerimle

Önemli Not: O bölgedeki kara jawa kullanan abilere sakin bulasma . Son turumuzda GS1200 lerin üzerinden gecip cok eglenmisti adamlar.
    Abi selam; bunların hepsini not alıyorum su an bu tahmini bir program. Önerilere göre kısaltıp uzatma durumlarım olacak. Motorum ilanda; satılması ve yenisini almam durumunda daha da değişebilir. Önerilerin için teşekkür ederim.

Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yılbaşında kapadokyadaydım. Avanos, Ürgüp, Orta hisar, göreme gibi yerleri gezdim fakat araba ile. keşke motosikletle gezebilseydim dedim. çankırı'da pek bir şey olduğunu sanmıyorum keza istanbul'da olduğum için detaylı gezilmeyecekse bolu'dan geçmektende gına geldi. ben olsam mersinden sonra nevşehir-ankara-eskişehir-bursa-izmir yapardım herhalde. zaten muğla-antalya kısmına laf bile edemem çok bayıldığım yerler hatta bu yaz antalya-muğla yapmayı düşünüyoruz arkadaşlarla.
    Zorunlu uğrayacağım noktalar var; cogu yeri gezdiğim için tekrar uğramak istemiyorum bazı noktalara.
    Mesela gezilecek yer olmayan çankırı (yoktur sanırım) gibi yerlere giderken yol üzerinden sapma yapıp güzergahtaki mekanlara uğramayı , şehre aksam varmayı planlıyorum.

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarihleri de belirleyin. Bende gitmek istiyorum denk gelirsek bir yere kadar.

Nisan gibi düşünüyorum ama revize de olabilir. Nk250 benim de. Plan güzel gibi duruyor ama araya 1 gün beğeni yeri koyardım. Yani seçtiğiniz bir yerde +1 gün tadını çıkarmak. Mobildeyim, km araları eşit midir yakın mı ve yollar hep otoyol mu?

Öncesi hazırlıklarınızı paylaşırsanız, bilgilenir hayırlı yolculuklar dileriz. Tekeriniz düz bassın.
    Tariih netleştiği zaman buradan paylaşım yaparm, hem o şehirlerde olan arkadaşlarla hem de yolda katılmak isteyen arkadaşlarla beraber süreriz. Hava şartları güzel olur ise ya ramazan bayramı önceki hafta ya da sonraki hafta düşünüyorum, tabi ısınmaz ise belki öteleyebilirim.
    Mart sonu 1500 km ‘lik bir tur planım daha var, Marmara ve batı karadeniz odaklı. Henüz konusunu açmadım, hesap kitap yapıyorum 

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

3 ay sonra bir tur planı daha yapıyorum; ancak evli ve dar gelirli arkadaşların anlayacağı üzere 3 ayda ekstra mesai yaparak vs. bu tur planını yapacagımdan dolayı simdiden fiyat hesaplaması yapmam gerekiyor.

NS200 motorumla gecen sene 3.5 günde 2bin km'e yakın bir tur yapmıştım; bu sene 2600 civarı bir program yaptım. max limitim günde 450 km, 6 gün.

Hava şartları nedeniyle karadeniz bölgesini eledim, kıbrıs'a geçecektim o da masraflı olacagı için eledim. asagıdaki sekilde bir tur planı cıktı karşıma. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi merak ediyorum.

-Özellikle Mersin'e gitmem lazım arkadaşlara sözüm var. o nedenle o kısmı değiştiremiyorum.
    - Motor 200 cc, yükseltirsem turu değiştireceğim su an mevcuta göre yormayacak bir plan yapmak istedim.

1. gün izmir ölüdeniz
    2. gün ölüdeniz alanya
    3. gün alanya mersin
    3. gün mersin Ürgüp
    4. gün Ürgüp çankırı
    3. gün çankırı Gölcük
    5. gün Gölcük izmir

https://i.hizliresim.com/826zgb2.JPG
    Fethiye kısmına geldiğinde bana ulaşırsanız, buluşur tanışırız reis. Yardımcı olabileceğim bir şeyler olursa da elimden geldiğince yardım ederim.
    F54 bunu beğendi.

Metehan hocam mutlaka haber edecegım

Cok yol odaklısın dedikleri için biraz alternatif bir rota daha kurdum.

3 sorum olacak;
    -Bu rotalar arası giderken yoldan sapmadan ya da bulunacagım şehirde mutlaka ugramam gereken noktaları yazabilir misiniz. mesela kelebekler vadisi, saklıkent kanyon, peri bacaları, erciyes not aldım. başka önerisi olan var mıdır?

-ücretsiz yollardan gideceğim, google maps te anayolları kullanma diye birşey var, otobanları mı kast ediyor? otobandan sürmek istemiyorum cünkü.

- Bana su an 2. yol daha mantıklı gibi geldi böylece bazı yerlerde 2 gün kalabilir ve sağa solu daha fazla gezebilirim gibi. Ama ürgüpten sonra tek durak ile 400 km yol yaparak 2 günde izmir'e ulasmak için durak boktası konya dışında secenek bulamadım

1. Rotam 2600 KM - İZMİR ÖLÜDENİZ ALANYA MERSİN ÜRGÜP ÇANKIRI GÖLCÜK İZMİR

2. Rotam 2200 KM - İZMİR ÖLÜDENİZ ALANYA MERSİN ÜRGÜP KONYA İZMİR

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan hocam mutlaka haber edecegım

Cok yol odaklısın dedikleri için biraz alternatif bir rota daha kurdum.

3 sorum olacak;
    -Bu rotalar arası giderken yoldan sapmadan ya da bulunacagım şehirde mutlaka ugramam gereken noktaları yazabilir misiniz. mesela kelebekler vadisi, saklıkent kanyon, peri bacaları, erciyes not aldım. başka önerisi olan var mıdır?

-ücretsiz yollardan gideceğim, google maps te anayolları kullanma diye birşey var, otobanları mı kast ediyor? otobandan sürmek istemiyorum cünkü.

- Bana su an 2. yol daha mantıklı gibi geldi böylece bazı yerlerde 2 gün kalabilir ve sağa solu daha fazla gezebilirim gibi. Ama ürgüpten sonra tek durak ile 400 km yol yaparak 2 günde izmir'e ulasmak için durak boktası konya dışında secenek bulamadım

1. Rotam 2600 KM - İZMİR ÖLÜDENİZ ALANYA MERSİN ÜRGÜP ÇANKIRI GÖLCÜK İZMİR

2. Rotam 2200 KM - İZMİR ÖLÜDENİZ ALANYA MERSİN ÜRGÜP KONYA İZMİR
    Mertovski'nin yaptığı Köfteci haritası konu başlığını tavsiye ederim. Bir sürü yol gidince insanın canı lezzetli yemek isteiyor, yalnızca köfteciler değil tamirciler, kalınacak yerler, görülecek yerler, diğer yemekçiler hepsi var orada.
    https://www.motosiklet.net/forum/kon...dinatlari.html
    Cyan ve mertowski bunu beğendiler.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Biraz içerde kalıyor ama fethiyeden önce dalyan sapağına girmenizi tavsiye ederim cok güzel bir kasaba,özellikle gittiniz ay itibariyle her yer yeşil olacaktır.Dalyan merkezde kaya mezarları var orayı gezebilirsiniz ordan sonra da iztuzu plajına gidip denize girebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz içerde kalıyor ama fethiyeden önce dalyan sapağına girmenizi tavsiye ederim cok güzel bir kasaba,özellikle gittiniz ay itibariyle her yer yeşil olacaktır.Dalyan merkezde kaya mezarları var orayı gezebilirsiniz ordan sonra da iztuzu plajına gidip denize girebilirsiniz.
    Belki canınız çekerde gidersiniz diye 2023 Mayıs Dalyan gezimden bir fotoğraf atayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Buda iztuzu plajı

Bence kalmasanız bile kesinlikle gidip görmeniz gereken bir yer çünkü burası caretta carettaların Türkiye’deki sayılı yumurtlama alanlarından birisi,sadece fethiye yolunun yaklaşık 35-40km icinde kalıyor
    espresso bunu beğendi.

Günlük ortalama 500km yol yapman gerek. Toplamda 2500km dersek. İlk baharda yağış görme ihtimalin çok yüksek. Virajlar, yol çalışması, trafik, benzin molası, yemek molası vs hepsini düşününce 200cc bir motorla ortalama 70km/h hızla ilerlesen 500km yi tamamlamak için hergün 8-9 saat hareket halinde olman gerek. Yani şöyle olur, sabah kalkar giyinir akşama kadar motor sürersin. Akşam hedefine ulaşır yatarsın, ertesi gün aynı şekilde. Tavsiyem ya toplam yol uzunluğunu azalt ya da süreyi uzat.
    espresso bunu beğendi.

espresso ; abi baktım ona da beklentilerimi karşılamadı :D

denizz1 ; not aldım

sodurlu88 günlük ortalama 400 km; hatta bazı günler 350 km. 6 gün civarı sürüyor. şehirler arası yolda 120 ile gidiyorum, 500 km yolu bol molalı olarak 7 saatte tamamlıyorum. tabi yağmur çamur konusu hariç
    espresso bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    abi çok yol ya 6 gün için.
    bu kadar km yerine daha detaylı doya doya gezmeyi tercih ederdim.
    karşıyakaya gelirsen haber ver :D
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam balıkesir merkeze uğrarsan beklerim.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    @LynXMaSTeR Balıkesir merkezde neredesin acaba?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Mustafa Lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @LynXMaSTeR Balıkesir merkezde neredesin acaba?
    adliyede çalışıyorum

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    @arndiol belki sana cl 250 yada r25 le katılabilirim :D

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE

Bu da benim şimdilik planım. Birkaç fikir danışmak isterim. Akçay-Köyceğiz-Fethiye-Antalya Konaklama sorunum olmayan yerler. Sadece gündüzleri 400-500km arası sürüşler olacak. İş belirsizliği, hazır boşken çıkayım telaşından bu ay sonu veya mart başı yola düşeceğim.

Dönüş rotası için fikirleri alabilirim, Ankara yapsam mı, yoksa Isparta Eskişehir ile mi dönsem biraz belirsiz. Hava 10-13 ortalama gözüküyor, mevsim geçişi olduğundan yağmur yeme ihtimali de olacak tabi. Süre sıkıntısı çok olmadığından çok dert değil, sorunlu havayı beklerim gibi geliyor. Önerilere açığım, saygılar ^^
    denizz1 bunu beğendi.

Ayvacık'tan geçerken beklerim.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/kv07isb.PNG

Bu da benim şimdilik planım. Birkaç fikir danışmak isterim. Akçay-Köyceğiz-Fethiye-Antalya Konaklama sorunum olmayan yerler. Sadece gündüzleri 400-500km arası sürüşler olacak. İş belirsizliği, hazır boşken çıkayım telaşından bu ay sonu veya mart başı yola düşeceğim.

Dönüş rotası için fikirleri alabilirim, Ankara yapsam mı, yoksa Isparta Eskişehir ile mi dönsem biraz belirsiz. Hava 10-13 ortalama gözüküyor, mevsim geçişi olduğundan yağmur yeme ihtimali de olacak tabi. Süre sıkıntısı çok olmadığından çok dert değil, sorunlu havayı beklerim gibi geliyor. Önerilere açığım, saygılar ^^
    Hocam bende aynı rotayı aynı tarihlerde yapacağım,ona rağmen soğuk nasıl olur diye düşünüyorum Ankara,Eskişehir çok soğuk olmaz mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Bu arada Fethiyede Cezayirli Dönerci tavsiyemdir,İstanbuldaki dönercilere pek benzemez ama o tarafın insanları alınmasın bu döner işini hiç beceremiyorlar,bu cezayirli dönerci denen yer aralarından sıyrılmış.Yine Fethiye çarşıda ki ünlü balık pazarına gidip deneyebilirsiniz.
    selsa ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Hocam bende aynı rotayı aynı tarihlerde yapacağım,ona rağmen soğuk nasıl olur diye düşünüyorum Ankara,Eskişehir çok soğuk olmaz mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Bu arada Fethiyede Cezayirli Dönerci tavsiyemdir,İstanbuldaki dönercilere pek benzemez ama o tarafın insanları alınmasın bu döner işini hiç beceremiyorlar,bu cezayirli dönerci denen yer aralarından sıyrılmış.Yine Fethiye çarşıda ki ünlü balık pazarına gidip deneyebilirsiniz.
    Döner konusunda kesinlikle haklısın, alınan olmaz sanırım. İstanbul birkaç yenilebilri yer dışında leş.

Soğuk konusu da dediğin gibi çok aklımda, biraz yolda tecrübe edeceğim gibi.. Dönüş için o yüzden çok bozarsa hava yine kıyıdan dönerim yavaş yavaş diyorum. Bakalım

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Bu sene aralıkta dönerken İzmir-Yalova arasını aşağı yukarı 7-8 derecede sürdüm üst ve alt vücut üşümedi ancak eller ve ayaklar ilk 200km dondu desem yeridir 7-8 kere durmak zorunda kaldım.Ayaklara en son 3 kat çorap giydim,Alpinestar Faster serisi kışlık değilmiş öğrenmiş oldum deli gibi hava alıyor içine,el içinde idarelik 4riders kışlık eldiven aldım bakalım martta nasıl olcak.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Bu sene aralıkta dönerken İzmir-Yalova arasını aşağı yukarı 7-8 derecede sürdüm üst ve alt vücut üşümedi ancak eller ve ayaklar ilk 200km dondu desem yeridir 7-8 kere durmak zorunda kaldım.Ayaklara en son 3 kat çorap giydim,Alpinestar Faster serisi kışlık değilmiş öğrenmiş oldum deli gibi hava alıyor içine,el içinde idarelik 4riders kışlık eldiven aldım bakalım martta nasıl olcak.
    Antalyadasın sanırım danışayım, fethiyeden döşemealtına rotadaki gibi mi gitmek mantıklı olur, sahilden kaş-demre yolundan mı?

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Dağ yolundan gitmenizi tavsiye etmem,havasına hiç güven almıyor biz oralara çıkarken yazın bile mont giyme ihtiyacı hissedebiliyoruz.Bu mevsimde yüksek ihtimalle karla bile karşılaşabilirsiniz,demre yolu gayet güzel 3 şerit bi yol asfaltı da iyi ayrıca demre-finike arası virajlarda çok zevkli benim tercihim daha risksiz bi rota olan demre yolu olurdu.
    selsa bunu beğendi.

Selam

23 nisan haftası yola çıkacağım.

motoru satamadıgım için 2k 'lık tura çıkmaya karar verdim. Otellere de baktım, ortalama 600-900 tl arası. ne yazık ki konaklama biraz masraflı olacak. buna çözüm bulamadım. Benzine zaten bi 3 k gidecek; otele de 3-4 k arası gidecek. yeme içme derken bi 10'luk olacagım.
    Günümüzde para değil ama ah şu istanbuldaki metal konserleri, bütün bütçemi yedi.

İzmir
    Ölüdeniz
    Alanya
    Mersin
    Akşehir
    İzmir

3 gün 420 2 gün 350 km civarı yol yapacagım. ns200 le 3.5 günde 1700 km yol yapmıştım problem olmadı o nedenle yoruculuk kısmı problem değil.

Yol aralarında da ugrayacagım yerleri ufak ufak not aldım.

oldcockroach / Metehan48 denk gelirsek bir ölüdeniz-fethiye çıkartması yapabilirz.
    mertowski ve oldcockroach bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)