Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2024 Tur Planlaması - Bahar dönemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba;

3 ay sonra bir tur planı daha yapıyorum; ancak evli ve dar gelirli arkadaşların anlayacağı üzere 3 ayda ekstra mesai yaparak vs. bu tur planını yapacagımdan dolayı simdiden fiyat hesaplaması yapmam gerekiyor.

NS200 motorumla gecen sene 3.5 günde 2bin km'e yakın bir tur yapmıştım; bu sene 2600 civarı bir program yaptım. max limitim günde 450 km, 6 gün.

Hava şartları nedeniyle karadeniz bölgesini eledim, kıbrıs'a geçecektim o da masraflı olacagı için eledim. asagıdaki sekilde bir tur planı cıktı karşıma. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi merak ediyorum.

-Özellikle Mersin'e gitmem lazım arkadaşlara sözüm var. o nedenle o kısmı değiştiremiyorum.
    - Motor 200 cc, yükseltirsem turu değiştireceğim su an mevcuta göre yormayacak bir plan yapmak istedim.

1. gün izmir ölüdeniz
    2. gün ölüdeniz alanya
    3. gün alanya mersin
    3. gün mersin Ürgüp
    4. gün Ürgüp çankırı
    3. gün çankırı Gölcük
    5. gün Gölcük izmir

Metehan48, Motoseverrr ve ramcixx bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Valla beni Mersin'de kaybettin zaten. 20 seneye yakın olmuştur, bi akraba ziyaretine gittik, bir hafta kaldık. Dedim beni bir daha hiç bir güç Mersin'e sokamaz =) Belki sonbaharda.
    GÜnlük 300-400km bandında tutmuşsun gibi. Güzel güzel gezilir. Dönüşü belki Çankırı-Gölcük üzerinden yapmak yerine Ürgüp'ten Eskişehir-Kütahya dolaylarına doğru yaparsan son gün turu bitirip evine dönerken İzmir İstanbul yolu gibi tatsız bir yer yerine daha aralardan derelerden gidilebilir gibime geldi.

Benim de üç sene önceden bir içimde uhde kalan Göbeklitepe niyetim var. Bu sene artık plan falan yapmadan birini bulup yürü lan gidiyoruz diye baskın eyleme niyetindeyim.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla beni Mersin'de kaybettin zaten. 20 seneye yakın olmuştur, bi akraba ziyaretine gittik, bir hafta kaldık. Dedim beni bir daha hiç bir güç Mersin'e sokamaz =) Belki sonbaharda.
    GÜnlük 300-400km bandında tutmuşsun gibi. Güzel güzel gezilir. Dönüşü belki Çankırı-Gölcük üzerinden yapmak yerine Ürgüp'ten Eskişehir-Kütahya dolaylarına doğru yaparsan son gün turu bitirip evine dönerken İzmir İstanbul yolu gibi tatsız bir yer yerine daha aralardan derelerden gidilebilir gibime geldi.

Benim de üç sene önceden bir içimde uhde kalan Göbeklitepe niyetim var. Bu sene artık plan falan yapmadan birini bulup yürü lan gidiyoruz diye baskın eyleme niyetindeyim.
    ben 10 sene önce gitmiştim mersin'e, cok begendım. bir de arkadaşım var gel diyor, o nedenle turu oraya kadar uzattım.

eskişehir e 3 kere gittim bu sene o nedenle oradan geçmedim.

ilk 2 gün 400 km ve üstü yazdım, motor düşük olunca bölgeyi gezmek yerine bir an önce varmak istiyorsun. motoru büyütebilirsem gittiğim şehirlerde de ufak tefek tarihi doğal yerlere de gidceğim. ancak aynı motor olursa direk hedef odaklı ve yol üzeri noktalarda fotoğraf falan cekerim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Güzel program olmuş.
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 10 sene önce gitmiştim mersin'e, cok begendım. bir de arkadaşım var gel diyor, o nedenle turu oraya kadar uzattım.

eskişehir e 3 kere gittim bu sene o nedenle oradan geçmedim.
    Kütahya tarafında Frig vadisi falan var, oraları görmeli bir şey olabilir belki.
    Ne bileyim işin içinde İzmit olmasın diye başkasına bile salça olacak kadar sıkılmışım :D
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Kütahya tarafında Frig vadisi falan var, oraları görmeli bir şey olabilir belki.
    Ne bileyim işin içinde İzmit olmasın diye başkasına bile salça olacak kadar sıkılmışım :D

Bu sene eskişehir ve ankaraya doydum. kütahya, afyon ve uşak'a da gittim tur sırasında. aslında İstanbul'a da gittim ama motorsuz, motorla gidesim var ancak Mersin hedeflerden birisi olunca İstanbul kısmı uzatıyor yolu baya.

zaten gidip 3 saat gezip uyuyup sabah yola cıkıyorum, şehir cok fark etmiyor
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Ben sizin yerinizde olsam İzmir-Ölüdeniz yerine İzmir-Kaş yaparım(alanyada durmamak için)Alanya antalyanın en kötü tatil beldesi olabilir gerçekten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Ki zaten Türkiye'nin en güzel denizinin Kaşta olduğu da aşikâr.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R

Bu sene eskişehir ve ankaraya doydum. kütahya, afyon ve uşak'a da gittim tur sırasında. aslında İstanbul'a da gittim ama motorsuz, motorla gidesim var ancak Mersin hedeflerden birisi olunca İstanbul kısmı uzatıyor yolu baya.

zaten gidip 3 saat gezip uyuyup sabah yola cıkıyorum, şehir cok fark etmiyor
    Teksen gel beni al :D İstanbul'a gelince yolları ayırırız :D

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizin yerinizde olsam İzmir-Ölüdeniz yerine İzmir-Kaş yaparım(alanyada durmamak için)Alanya antalyanın en kötü tatil beldesi olabilir gerçekten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Ki zaten Türkiye'nin en güzel denizinin Kaşta olduğu da aşikâr.

kaş yapsam bile alanyada durmam gerekıyor, kaş mersin arası 750 km. benim motorla işkence gibi olur tek defada o mesafe

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teksen gel beni al :D İstanbul'a gelince yolları ayırırız :D
    sen ölüdenize gel de 2 bira ısmarla önce ama gelirken kımseye söyleme, beni dövmek için tur düzenleyecek insanlar var

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    kaş yapsam bile alanyada durmam gerekıyor, kaş mersin arası 750 km. benim motorla işkence gibi olur tek defada o mesafe

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

sen ölüdenize gel de 2 bira ısmarla önce ama gelirken kımseye söyleme, beni dövmek için tur düzenleyecek insanlar var
    :D Sen muğlaya gel önce :D sonrasına bakarız :D
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    tur planınız fazla yol odaklı. bahsettiğiniz yol güzergahında çok güzel gezilecek yerler var.
    Örn: Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kaş, Demre, Antalya (şelaleler vs)
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ne işin var İstanbul'da allasen ya :D
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    ayriş pab varmış :D Arkadaşlar oraya götürecekler beni :D
    arndiol bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hal kalırsa dönüşte Bursa üzerinden Bandırma-Çanakkale rotası yapılıp Altınoluk-Ayvalık güzergahından sahil şeridini takip ederek İzmir'e gelmek de alternatiflerinden biri olabilir.
    arndiol ve ilker a. bunu beğendiler.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Dönüşte bence o denli yukarı çıkmanıza gerek yok (tabii özel bir nedeni yoksa).

Ürgüp'e kadar gitmişken, Kayseri Erciyes yapılıp, oradan Aksaray-Konya-Afyon-Kütahya-Balıkesir-Ayvalık-İzmir rotası düşünülebilir...
    arndiol bunu beğendi.

şimdilik taslak bu.

yukarda da arkadaşın dediği gibi aslında temel amacım yol yapmak; ancak otobandan keyif almadıgım için biraz ara yollardan gitmeyi planlıyorum.

Erciyes i düşünmüştüm ancak daha doğuda kalıyor; daha fazla uzaklaşmak istemedim, yukarı bölgelere cıkmamın özel bir nedeni yok.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Erciyes Ürgüp'e yakın. Çok doğuya gitmeniz gerekmeyecek. Mevsimler kaydı ama Mart gibi düşünüyorsanız kayak dahi yaparsınız Tarihi kent merkezi de görülmeye değer. Önerdiğim rotada zaten otoban yok. Keyifli yollardır. İyi yolculuklar.
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    şimdilik taslak bu.

yukarda da arkadaşın dediği gibi aslında temel amacım yol yapmak; ancak otobandan keyif almadıgım için biraz ara yollardan gitmeyi planlıyorum.

Erciyes i düşünmüştüm ancak daha doğuda kalıyor; daha fazla uzaklaşmak istemedim, yukarı bölgelere cıkmamın özel bir nedeni yok.
    Ölüdeniz Antalya arası sahil bu amaç için harika aslında. Görecek duracak çok yer var.
    espresso bunu beğendi.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    İçinde Çankırı bulunan bütün turlar güzeldir.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Niye Mersin'de sevdilermi seni

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Niye Mersin'de sevdiler mi seni

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)