Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Paslı Zincir İçin Ne Yapılmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşımın kardeşi vites takılı hareket halinde iken yağlama yapması sonucu başparmak ilk bogumundan kesildi. Şu an başparmak tırnağı belli belirsiz durumda. Yani gerçek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Yani benim motorum 40 binde. İkinci zincir degisimini yapicam. İlk 20binde orjinali bitmisti. Cz marka taktım memnun kaldim. Şimdi ön arka dişli ile degistirecegim. Rk marka aldim. Bakalım o kac km gidecek. Ancak tecrubeme gore o da en fazla 20bin gider diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    düldül(z-one)
    kullanıma engel bir şey değil, zincirin ömrünün bittiğinin göstergesi değil güzelce temizleyip yağla devam et.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atp Ahmet Abi'nin zincirin ölmesi kıstasıyla benimki farklı olabilir.
    Orasi kesin: "Disliden ses geliyordu, cikarip baktim, dislinin uclari egilmis. Disliyi cikarip ters cevirip takip kullandim, ses kesildi" diye yazdiydi bir defasinda. Internette baktim acep baskasinin basina gelmis mi diye. Sonuc: Zincir disliye tam oturmuyor (ya hopluyor, ya sikisik bakladan dolayi tam yerlesemiyor) ve zincir disliyi ucundan cekiyor. Oyle olunca da disli ucu egiliyor.

Amerika'da doktora yaptigim sehirde bir Turk tamirci vardi. Arkadasin biri "abi arabanin check engine isigi yaniyor, napmam lazim" diye sordu. Adam ciddi ciddi dedi ki "kucucuk bir lamba o, getir iptal ederiz". Acaip gulduyduk. ATP de zincir konusunda yetkin(!) biri olarak karsilastigi probleme buldugu cozumu paylasmis sagolsun.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orasi kesin: "Disliden ses geliyordu, cikarip baktim, dislinin uclari egilmis. Disliyi cikarip ters cevirip takip kullandim, ses kesildi" diye yazdiydi bir defasinda. Internette baktim acep baskasinin basina gelmis mi diye. Sonuc: Zincir disliye tam oturmuyor (ya hopluyor, ya sikisik bakladan dolayi tam yerlesemiyor) ve zincir disliyi ucundan cekiyor. Oyle olunca da disli ucu egiliyor.

Amerika'da doktora yaptigim sehirde bir Turk tamirci vardi. Arkadasin biri "abi arabanin check engine isigi yaniyor, napmam lazim" diye sordu. Adam ciddi ciddi dedi ki "kucucuk bir lamba o, getir iptal ederiz". Acaip gulduyduk. ATP de zincir konusunda yetkin(!) biri olarak karsilastigi probleme buldugu cozumu paylasmis sagolsun.
    Yok o şekilde de düşünmeyelim, ben Atp Ahmet Abi'nin dükkanına da ara ara gittiğimden onun Nc'sinin zincirine bakmıştım. Zinciri yüksek km.li olmasına rağmen sağlıklı duruyordu, muhtemelen hart hurt kullanmadığından dolayı erken yıpranmıyordur.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yok o şekilde de düşünmeyelim, ben Atp Ahmet Abi'nin dükkanına da ara ara gittiğimden onun Nc'sinin zincirine bakmıştım. Zinciri yüksek km.li olmasına rağmen sağlıklı duruyordu, muhtemelen hart hurt kullanmadığından dolayı erken yıpranmıyordur.
    Olayi ben dusunmedim, ATP bizzat yazdi. Lakin "ABD'nin buyuk otomatik zincir yaglama sirketleri ATP'nin motosikletinin dislilerinin uclarini gizlice yamultmus olabilir" seklinde de dusunebiliriz belki. Malum, dij gujjj...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Olayi ben dusunmedim, ATP bizzat yazdi. Lakin "ABD'nin buyuk otomatik zincir yaglama sirketleri ATP'nin motosikletinin dislilerinin uclarini gizlice yamultmus olabilir" seklinde de dusunebiliriz belki. Malum, dij gujjj...
    Dediğim gibi adamın yanında zincire baktım, ben bir sıkıntı göremedim. Eğer benden sonra anında sıkıntı oluşmuşsa ya benim uğursuz, cenabet yapımdandır ya da dediğiniz gibi dış güçlerdendir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Dediğim gibi adamın yanında zincire baktım, ben bir sıkıntı göremedim. Eğer benden sonra anında sıkıntı oluşmuşsa ya benim uğursuz, cenabet yapımdandır ya da dediğiniz gibi dış güçlerdendir.
    Zincire baktiginda bir sey gormemis olabilirsin Tommy. Gozunle baklalari teker teker deneyip sikisik olan var mi diye kontrol edemiyorsun sonucta. Gozunle disliyi cikarip uzerinde zincir yokken disleri de inceleyemiyorsun. Ama ATP kendisi yapmis ve yazmis. Neye itiraz ediyorsun anlamis degilim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zincire baktiginda bir sey gormemis olabilirsin Tommy. Baklalari teker teker deneyip sikisik olan var mi diye inceledin mi? Disliyi cikarip uzerinde zincir yokken disleri inceledin mi? Adam yapmis yazmis. Bunda itiraz edecek nokta nedir Allah askina?
    hasmet adama olan gıcıklığından şu an bana sarıyorsun. Ben arka dişli üzerindeki zinciri sağa sola oynattım, sıkıntı göremedim. Zincire alttan vurdum, üst hoplamadı. Tüm bunlar benim "bitmiş" dediğim zincirlerimde yaşadığım olumsuzluklardı. Ne yapayım yani adamı haksız çıkarmak için sokakta bloğu mu indireyim?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    hasmet adama olan gıcıklığından şu an bana sarıyorsun. Ben arka dişli üzerindeki zinciri sağa sola oynattım, sıkıntı göremedim. Zincire alttan vurdum, üst hoplamadı. Tüm bunlar benim "bitmiş" dediğim zincirlerimde yaşadığım olumsuzluklardı. Ne yapayım yani adamı haksız çıkarmak için sokakta bloğu mu indireyim?
    Tabi ki bloğu indirme. Ama ne yapma? Mesela niyet okuma. Mesela AKP aleyhine bir sey yazildiginda kime simdiye kadar "sen AKP'ye gicikligindan yaziyorsun" dedin? Peki bu durumda niye niyet okuyorsun? Yazilanin dogrulugu yanlisligidir mesele degil mi, kimin niye yazdigi degil.

Ben ATP'nin yazdigini yazdim. Diyorsun ki "oyle dusunmeyelim". Olayin dusunulecek yeri neresi ki? Itiraz etmek istiyorsan dersin ki "Hayir Hasmet, ATP oyle yazmadi, uyduruyorsun, carpitiyorsun" vs. Bunu demiyorsun, ama bir yandan da muhalefet edip diyorsun ki "yok, degil, ben gordum zincir iyiydi"...

Yalan soyleyecek halin yok, tamam, ATP'nin zinciri mukemmel. Dislisi bir sekilde kendi kendine yamulmus. Sebebini bilmiyoruz.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tabi ki bloğu indirme. Ama ne yapma? Mesela niyet okuma. Mesela AKP aleyhine bir sey yazildiginda kime simdiye kadar "sen AKP'ye gicikligindan yaziyorsun" dedin? Peki bu durumda niye niyet okuyorsun? Yazilanin dogrulugu yanlisligidir mesele degil mi, kimin niye yazdigi degil.

Ben ATP'nin yazdigini yazdim. Diyorsun ki "oyle dusunmeyelim". Olayin dusunulecek yeri neresi ki? Itiraz etmek istiyorsan dersin ki "Hayir Hasmet, ATP oyle yazmadi, uyduruyorsun, carpitiyorsun" vs. Bunu demiyorsun, ama bir yandan da muhalefet edip diyorsun ki "yok, degil, ben gordum zincir iyiydi"...

Yalan soyleyecek halin yok, tamam, ATP'nin zinciri mukemmel. Dislisi bir sekilde kendi kendine yamulmus. Sebebini bilmiyoruz.
    Bilemem, zincir iyi durumdaydı, ben gelmeden önce zinciri gıcıklığına değiştirmiş olabilir

Zincire "ohh mükemmel bir zincir" demedim, sadece üstün körü incelemede iyi göründüğünü söyledim. Ben dişlide bir sıkıntı görmedim, şöyle ki dişli bitik olsa zinciri sağ sola çektiğimde anlardım.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle DİŞ güçlerin işidir.
    espresso ve hasmet bunu beğendiler.

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda zincirim tamamen yeni gibi oldu. Herkese teşekkür ederim.

https://imgyukle.com/i/yPT74N
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı spacenet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda zincirim tamamen yeni gibi oldu. Herkese teşekkür ederim.

Maşallah dirilmiş resmen. Bundan sonra daha çok dikkat edersin artık. Güle güle kullan.
    spacenet bunu beğendi.

Bir önceki resim kaybolmuş. Görmeniz açısından tekrar paylaşıyorum.
    tommygun, DickName ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    https://resmim.net/cdn/2023/10/09/SU6JXH.jpg

Bir önceki resim kaybolmuş. Görmeniz açısından tekrar paylaşıyorum.
    Süper olmuş, yeni gibi. Elinize sağlık.
    spacenet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler