Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YAMAHA YZF R125 vs CF 250SR

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba ben motor alacağım ama kararsız kaldım B ehliyetle kullanabileceğim YAMAHA YZF R125 sarı sitelerde 130-140bin civarlarında yoksa sıfır CF 250SR mı almalıyım veya Önerebileceğiniz başka Racing varsa yazabilirsiniz fiyat Maks 150bin Tl var yardımcı olursanız çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Almışken CF 450 SR al. Seneye de sürersin.

Dxsec, abyasar, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    B ehliyetle kullanabileceğin R125 yada 250SR, ruhsata hatalı olarak 49cc yazılmış herhangi bir R125 yada 250SR olcaktır.
    ikisinden de hangisini bulursan kaçırma.
    Dxsec ve espresso bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    B ehliyete 50cc üstü yasalaştı mı?
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasalaşmadı. Yasalaşacak diye bir sürü kişi 125cc motor aldı b ehliyeti ile sürüp ceza yiyorlar.
    maximusti, bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasa mı, kim takar?

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasalaşmadı. Yasalaşacak diye bir sürü kişi 125cc motor aldı b ehliyeti ile sürüp ceza yiyorlar.
    yasalaşırsa fiyatı artar diye şimdiden alıp saklayanı, dayanamayıp kullanıp ceza yiyeni (iş yerimde bir hanzoda bunlardan, aldı, dayanamadı, 30.km de kaza yaptı kolunu kırdı, üstüne vurduğu arabanın masrafları girdi komple) , fiyatları daha artar diye stoklayıp yasalaşınca satılığa çıkarmayı bekleyenleri dolu valla memlekette.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasalaşırsa fiyatı artar diye şimdiden alıp saklayanı, dayanamayıp kullanıp ceza yiyeni
    (iş yerimde bir hanzoda bunlardan, aldı, dayanamadı, 30.km de kaza yaptı kolunu kırdı, üstüne vurduğu arabanın masrafları girdi komple)
    Ne yalan söyleyeyim, içimin yağları eridi.
    iskampavya, espresso ve maximusti, bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu tip motorları hiç kullandınız mı ya da üzerine oturdunuz mu bilemiyorum ama çok rahatsızlar. Sürekli domalarak sürmeniz ve arkadan gelen araçlara istemsizce kıç çatalınızı göstermeniz sizin gibi genç, delikanlı bir kardeşimiz için hoş bir durum değil. Kızlar beğeniyor desek o da değil, kızlar çoğunlukla motordan anlamaz ama motorun rengi ne kadar cartsa, stickerler ne kadar alacalı bulacalıysa oltaya düşen balık gibi o motora üşüşürler.

Hani seçtiğiniz motorlar süper hızlı olsa bir nebze anlarım ama osura osura 130-140 anca, o da aşağı eğimli yol ve arkadan esen rüzgarla. Siz bu işe uzun vadeli bakın, güzel eğitimler alın, dik oturuşlu ve daha rahat süreceğiniz motorlara yönelin, ardından kendi gelişim ve hedeflerinize göre yıllar içinde motosikletinizin hacmini büyütün.
    espresso, iskampavya ve kryeck bunu beğendiler.

o kadar param yok Maalesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip motorları hiç kullandınız mı ya da üzerine oturdunuz mu bilemiyorum ama çok rahatsızlar. Sürekli domalarak sürmeniz ve arkadan gelen araçlara istemsizce kıç çatalınızı göstermeniz sizin gibi genç, delikanlı bir kardeşimiz için hoş bir durum değil. Kızlar beğeniyor desek o da değil, kızlar çoğunlukla motordan anlamaz ama motorun rengi ne kadar cartsa, stickerler ne kadar alacalı bulacalıysa oltaya düşen balık gibi o motora üşüşürler.

Hani seçtiğiniz motorlar süper hızlı olsa bir nebze anlarım ama osura osura 130-140 anca, o da aşağı eğimli yol ve arkadan esen rüzgarla. Siz bu işe uzun vadeli bakın, güzel eğitimler alın, dik oturuşlu ve daha rahat süreceğiniz motorlara yönelin, ardından kendi gelişim ve hedeflerinize göre yıllar içinde motosikletinizin hacmini büyütün.
    racing daha önce kullandım evet dediğiniz doğru domalarak sürmek lazım ama genç olunca farketmiyor yani çok arada kaldım fikirlerinizi dikkate alıp ona göre bir seçim yapacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B ehliyetle kullanabileceğin R125 yada 250SR, ruhsata hatalı olarak 49cc yazılmış herhangi bir R125 yada 250SR olcaktır.
    ikisinden de hangisini bulursan kaçırma.
    tmdır dikkate alırım

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler

Helal olsun vallaha, Sport motosiklet dünyasini domaliyorsunuz diyerek cokerttiniz.

250 SR konusunda bir şey demeyeyim, zira Çinlileri hic sevmem. Yzf R125 temizini bulursaniz iyidir. Sizi çok gaza getirmeden Sport motosiklet baslangici icin idealdir. Ayrica arkadasin soyledigi dik oturuslu motosiklet tabir edilen cogu motosiklettende guvenlidir, sasi kaliteli, suspansiyonlar ve frenler ona keza. Yol tutus zaten iyi. İyi bir baslangic motosikleti olur.

Sayenizde yapmis oldugumuz hatalari gorduk 1996 yilinda Gilera GFR 125 ile baslayan domalma maceramiza, Rs125 extrema, Tzr 250, 600f, 600rr, 636,R6 ve Cbr1000 rr ile devam ettik. Hakikaten uzun süre kıç catalimi gosterdim pismanim
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun vallaha, Sport motosiklet dünyasini domaliyorsunuz diyerek cokerttiniz.

250 SR konusunda bir şey demeyeyim, zira Çinlileri hic sevmem. Yzf R125 temizini bulursaniz iyidir. Sizi çok gaza getirmeden Sport motosiklet baslangici icin idealdir. Ayrica arkadasin soyledigi dik oturuslu motosiklet tabir edilen cogu motosiklettende guvenlidir, sasi kaliteli, suspansiyonlar ve frenler ona keza. Yol tutus zaten iyi. İyi bir baslangic motosikleti olur.

Sayenizde yapmis oldugumuz hatalari gorduk 1996 yilinda Gilera GFR 125 ile baslayan domalma maceramiza, Rs125 extrema, Tzr 250, 600f, 600rr, 636,R6 ve Cbr1000 rr ile devam ettik. Hakikaten uzun süre kıç catalimi gosterdim pismanim
    güzel sohbet için tşkler tommygun

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben baktım yzf r 125 135 140 felan istiyorlar onun yerine sıfır cf 250sr 150bin sıfırı cf almak mantıklı geliyor şuan da
    bazı arkadaşlar kuba superlight almamı söylüyor ben pek sıcak bakmıyorum ama siz ne dersiniz
    tommygun bunu beğendi.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN

Daha iyi özetlenemezdi
    espresso, tommygun ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha iyi özetlenemezdi
    Biraz latife yapalım dedik. BoraKara sağolsun rencide etmeden, kibarca, usturuplu bir şekilde beni patates etmiş.
    BoraKara ve espresso bunu beğendiler.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Biraz latife yapalım dedik. BoraKara sağolsun rencide etmeden, kibarca, usturuplu bir şekilde beni patates etmiş.
    Yok öyle demeyelim de ince zekası ve hoşgörüsü ile güzel bir vücut çalımı yapıp golü yazmış
    tommygun, BoraKara ve espresso bunu beğendiler.

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Estağfurullah burada hepimiz ayni yola baş koymusuz,patates demeyelim, sizlere a
    Sadece kucuk bir Latife yaptim diyelim.

Saygilarimla.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SS üstünde iken dikkatli olmak faydalı olur. Ofsayta düşmemek lazım.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/201032-motosiklet-surucusu-infial-yaratti-sosyal-medyada-gundem-oldu.html?fbclid=IwAR3IJHE6303DU57tfQaW88Xb22Zz1_O yAQLmIH91Z5_rl1eAXFRx_oPrck0

tommygun, sen de dikkat çekici bir mesaj yazmışsın bu konuya

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

....... istemsizce kıç çatalınızı göstermeniz .....
    "Çatal" deyince.....

espresso, abyasar ve tommygun bunu beğendiler.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

abilerim para hazır ama konu amacı dışına çıktığı için bir bilgi alamadım lütfen yardımcı olan arkadaşlar buraya bi el atabilir mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

biri çin 250cc 140bine sıfırı alabilirim diğeri japon 125cc o da sarı sitede 150-160 gibi fiyatlarda beni bu ikilemden tecrübeli abilerim kurtarırsa çok sevinirim ?

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    öncelikle r125 ve r25 populer oldugu için fiyatı çok.ben vermezdim para.alternatif çok.ilandaki r125lerin kmleri çok fazla ve yılları eski.çoğu hor kullanılmış.120 den faszla gitmez muhtemelen ama ıkınarak 140km yapmıslardır onlarla.
    cf motoların güncel tüm modelleri mğkemmel.kesinlikle hepsi alınır ama şikayet varda çok fazla yazı var.yedek parçası gelmiyormus tükrkiyeye.çoğu şikayet şanzkıman arızası,vites gecisi,sensor arızası gibi şeyler.
    ben alırdım cfmoto ama düşmede veya arızada yedek parça nasıl temin edilecek o durum karanlık.şikayet varda bazıları 1-3 ay beklemiş.yorumları oku istersen.

150tl butcem olsa ve racing alıcak olsam ya sıfıra yakın baska marka alırım yada ktm 200-250 alıp bozuldukca bozulan parçalara butce ayırırım.

alternatifler.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...23623981/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...11171131/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...14109554/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...28165737/detay lastikleri bitik
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...30945465/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...29181998/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...23435014/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...23767769/detay
    alınırmı bilmem ama hysodungun gt250r modelleri var çok şık ve güçlü
    espresso bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bak arkadaşım,

böyle küçük hacim spor motosikletlerden, yamaha mt serilerinden korkacaksın ikinci el alırken. önceki sahiplerinin seceresini öğrenmen lazım.

senin gibi böyle cevval kardeşlerimiz, maksimum hız görecez diye bu motorların anasını belliyorlar.

ortalıkta bunlardan çok, binenler çoğunlukla acemi, zırt-pırt kaza yapıyorlar haliyle yedek parça lazım oluyor. parası yeten orijinal yetmeyen yan sanayi ya da çıkma parça alıyor. çıkma parça nereden geliyor? çalıntı motorlardan... büyük şehirde yaşıyorsan, ortalık yerden uçuruverirler o motoru.
    espresso bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    CBF150 falan al, keyfine bak. Motosikleti öğreneceğin ve düşürmekten korkmayacağın bir motor olsun.

Supersport gözükecekse supersport da gitsin. Arkaya çanta atamıyosun bişi yapamıyosun bari hız yapabil.

B ehliyeti konusunda polisin tavrı çok güzel. Soylu bir yem attı, şimdi polis o yemden kazanıyor. "B ehliyeti vereceğiz" diye millete ceza yazıp yazıp para kazanıyorlar. İngilizce'de buna "Edging" diyorlar, sakın Google'da arama nedir diye. Arayacaksan da kimse yanında olmasın
    espresso ve werepep434 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)