Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çocuklar için Motosiklet eğitimi

Motovento
    REKLAM ALANI

8 yaşında bir kuzenim var. Kendisi yaklaşık olarak 1 senedir dayımdan ve benden özendiği için çocuklar için olan motokros türü motorlardan istiyordu. En sonunda dayım da dayanamayıp kendisine istediği türden ucuz bir 50cc'lik motor aldı hevesinin geçmediğini görünce. Ben kuzenimin bu hevesinin çok değerli olduğunu düşünüyorum ve kendisini genç yaşına rağmen motor sporlarına yönlendirmek istiyorum. Size sormak istediğim ülkemiz genç yaşlardaki sporcular için herhangi bir destek sağlıyor mu ve kendisini motor sporlarına yönlendirmek için nasıl adımlar atabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Bekir Arda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 yaşında bir kuzenim var. Kendisi yaklaşık olarak 1 senedir dayımdan ve benden özendiği için çocuklar için olan motokros türü motorlardan istiyordu. En sonunda dayım da dayanamayıp kendisine istediği türden ucuz bir 50cc'lik motor aldı hevesinin geçmediğini görünce. Ben kuzenimin bu hevesinin çok değerli olduğunu düşünüyorum ve kendisini genç yaşına rağmen motor sporlarına yönlendirmek istiyorum. Size sormak istediğim ülkemiz genç yaşlardaki sporcular için herhangi bir destek sağlıyor mu ve kendisini motor sporlarına yönlendirmek için nasıl adımlar atabilirim.
    Yamaha çocuklara yönelik 50cc motokross motorlar satıyor, yamaha riding academy diye bir eğitim kurumları da var belki orada bu tip motorlarla çocuklara yönelik eğitimleri vardır.

Ya da arazide enduro-cross eğitimi veren yerlerin çocuklara yönelik eğitimleri olabilir.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    aynı şekil KTM,GASGAS ve Husqvarna markalarının da çocuklar için olan 50cc motorları var ama fiyatları ortalama 160 170k civarları.
    istanbuldaysanız eğer Volkan Işık akademi eğitim veriyordu diye hatırlıyorum, onun dışında illaki alternatifleri de vardır.
    espresso bunu beğendi.

https://youtu.be/PF5VQfO6cv0

Barkın abinin şöyle bir videosu vardı. Pist eğitimi olsa da başlangıç için eğitim eğitimdir, arazi eğitimi bulamazsanız bu videoda bahsi geçen kurumla iletişimi geçebilirsiniz ( gerçi hala devam ediyorlar mı bilmiyorum ). Bunun dışında çocuğun eğiliminin sadece kros motorlara değil de genel olarak motosikletlere olduğunu farkederseniz Ohvale markasına da bakabilirsiniz. Çocuklar için ufak pist motorları üretiyorlar. Büyük ihtimal pist eğitimi bulma ihtimaliniz arazi eğitimi bulma ihtimalinizden daha yüksek olacağından çocuğu o kulvara yönlendirebilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler