Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoruma çarptılar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R-25
    Merhabalar

Dün sabah saat 08:00 civarlarında markete gittiğim sırada park halinde olan motoruma çarptılar ve kendilerince birşey olmamış diyip devam ettiler dur ihtarıma uymadan. Bende öğlen gibi karakola gidip suç duyurusunda bulundum. Bu insanların vurdum duymazlığını ne yapacağız.

https://streamable.com/zr1l3b

Linkte kaza anının videosu var.

Bebek gibi baktığım motorumun kafa grenajı ve çamurluğunun boyası attı. sağ ve sol büyük grenajlar yolda giderken sallanıyor 2-3 dişi tutuyor şuanda ciddi anlamda sinirim bozuldu.

Sizce ne yapmalıyım vuran aracı bulabilirim. Poliside bekleyebilirim çok kararsızım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    motor düşmemiş

ne hasar oldu

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çarpan şahsı görüntü ile beraber polise şikayet edin.Motosikletinizin masraflarını çarpan şahsın trafik sigortasından karşılayın,üstüne de değer kaybı davası açın.
    https://streamable.com/zr1l3b
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Geçmiş olsun. İnsanların vurdumduymazlığına bir şey diyemiyorum motosikleti araçtan bile saymıyorlar diyecek söz yok. Sonra kaldırıma motosiklet koyunca bunun kaldırımda ne işi var derler, hatta bunu diyen direk motorcu arkadaşlar, işte bu yüzden. Motorun düşmediğine dua edin derim hasar çok daha büyük olabilirdi ve daha çok üzülebilirdiniz. Karenaj tırnakları esnemeyle yerlerinden atmıştır. Yetkili servise veya güvendiğiniz bir ustaya götürüp kontrol ettirebilirsiniz. Hukuki süreci de takip edin derim.

Motosikleti
    R-25
    https://resimlink.com/178Frs65VdX
    https://resimlink.com/ik6ju1
    https://resimlink.com/9BGxo5nIE84
    https://resimlink.com/Kh4DObI

Motorumun biblo gibi olması için çok uğraştım
    her yıkadığımda 4 ayrı bez ile siliyorum motorumu
    Ya aslında olay ben aşırı değer veriyorum motoruma en ufak çiziğinde bile cidden canım sıkılıyor böyle bir olaydada belki çarpan araç dursa bir şekilde anlaşacaktık ama durmadığı için bende polise gidip suç duyurusunda bulundum
    bu sürecin çok uzun süreceğini söylediler o kadar süre bekleyebilir miyim onu da bilemiyorum ciddi anlamda sinir bozucu bir durum allah kimsenin başına vermesin böyle bir olay.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

plakası belli olmuyor hiçbir türlü dosya açıldı ama ne kadar sürer bilemiyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun. Park sensörleri yaygınlaştıktan sonra geri geri giderken arkaya bakma ya da ayna kullanımı diye bir şey kalmadı. Şu an haklı olarak motorunuza çok üzülüyorsunuz ama Allah korusun devrilebilirdi de.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Plaka için belki çevredeki başka bir kameraya takılmıştır oralara bakmakta fayda olabilir.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    öncelikle geçmiş olsun ama, polisler çalınan motorla bile hiç ilgilenmiyorlar,
    videoyu görünce de büyük ihtimal yere bile düşmemiş diyip hiç sallamayacaklar.
    bence emniyet güçlerinden pek büyük bir beklentiye girme.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Zaten ülkede normal insan kalmadı kalanı da katil edecekler , bir kısım patlamaya yer arıyor , bir kısım sabır sınamaya yer arıyor. İnsanda ne huzur ne yaşama hevesi bıraktılar bu ülke de be kardeşim yaptın bir eşeklik sonucuna katlanacaksın. İnsanlarda ne hak ne hukuk kaldı artık geçmiş olsun
    Italian bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    servisin tanıdığı exper falan vardır, git konuş, gelsin bi baksın hasar tespiti yapıp rapor tutsun. şikayet dosyana onu da ekle, geciktikçe yasal faiz talebini de ekle. sağda solda dükkan/market varsa ille bi yerde görünmüştür plaka.

Motosikleti
    HERO DASH 125 E5
    Geçmiş olsun, karşı aracın plaka bilgilerinden zorunlu trafik sigorta şirketine ulaşmayı deneyebilirsiniz. Masrafınızı karşı tarafın sigorta şirketine tahmil ettirmeniz mümkün. Şayet karşı tarafa ulaşmanız zaman alacaksa ki öyle görünüyor kendiniz yetkili serviste yaptırıp ödediğiniz bedel üzerinden ileride tespit edilen sigorta şirketine başvurarak hasar bedelini tazmin edebilirsiniz. Aracın tramer kayıtlarına işlenen hasardan ve yapılan tamiratlardan doğan değer kaybı zararını da benzer şekilde karşı taraf sigorta şirketinden alabilirsiniz.

Vurup kaçma olaylarında kamu tarafından yapılan bir ödeme maalesef yok. Şikayetinizi takip edip karşı araca ulaşmanız sizin zararınızın karşılanması için büyük önem arz ediyor.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    geçmiş olsun, yalnız ne vurmuş öyle bende dokundu sanmıştım bildiğin çarpmış

Motosikleti
    R-25
    Motoruma çarpan aracı buldum bir şirket aracıymış şirket yetkililerine ulaşmaya çalışıyorum şuan bakalım ne olacak
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    R-25
    Öncelikle tekrardan merhaba arkadaşlar ve abilerim

Motoruma çarpan aracın şoförü ile oturduk ve bir tutanak tuttuk bende tutanak tutulduktan sonra direk Yamaha Premium İstanbul yetkili servisine bıraktım motorumu , bu süreç bana 2,5-3 ay motorsuz bırakacak ve ne yapacağımı bilemiyorum bu durumda sizce ne yapmalıyım veya ne yapabilirim ?

Bu maduruyetimi nasıl giderebilirim ?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Aklınızda olsun eğer karşı taraf kaza yerinden tutanak düzenlenmeden ayrılırsa mutlaka polis çağırıp tutanak tutturmalısınız aksi halde en yakın adliyeye gidip trafik suçları bölümüne şikayet dilekçesi yazmanız gerekiyor ama polis tutanağı yoksa süreç çok uzuyor..

Motosikleti
    R-25

Masraf listem çıktı eksperden haber bekliyoruz hala ufacık kazadan cıkan masraf dahada çıkabilirmiş
    espresso bunu beğendi.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde ortaya çıkan yaklaşık 22bin TL'lik bu hasarı, çarpan kamyonetin zorunlu sigortası ödemesi lazım. Zorunlu sigorta bunun için var.
    Eğer bu yol olmazsa, TCK 151. ve 152. Maddelerine göre Mala Zarar Verme Suçundan dava edebilirsin diye biliyorum. Uzun ve yıpratıcı bir süreç.
    Yine de bu işi bilen birinden, en iyisi bir avukattan destek alman yerinde olur.
    espresso bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı 1hamza_sari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/h5tqu17.PNG

Masraf listem çıktı eksperden haber bekliyoruz hala ufacık kazadan cıkan masraf dahada çıkabilirmiş
    Bazı bilgilerini kapat be birader, kendinle ilgili herşeyi paylaşmışsın. Ev adresini de çok güzel sunmuşsun ki yarın öbür gün millet motorunu çaldığında hiç dövünme.
    zileliorhan ve espresso bunu beğendiler.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı bilgilerini kapat be birader, kendinle ilgili herşeyi paylaşmışsın.
    TC kimlik no eksik ama
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TC kimlik no eksik ama
    Zaten birçok kişi destek olup karınca kararınca bir şeyler anlatmış, konu sahibi de kimseyi sallamayıp bir teşekkürü çok görmüş. Ben uyarımı yapayım istedim, plaka bile paylaşmak şu ortamda çok tehlikeli.
    zileliorhan ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)