Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TNT249-S Gaz kelebeği yayı konusunda yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedattemiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT249-S
    Merhaba,

Geçtiğimiz cumartesi günü bir miktar yolda kaldım, gaz teli koptu sandım fakat inip baktığımda gaz telinin sağlam olduğunu fakat gaz kelebeğini geri kapatan mekanizmanın çalışmadığını gördüm. Ne yapsam etsem derken selenin altında file vardı file ile resimdeki şekilde tutturarak 20km yol yaptım ve ustaya götürdüm. Motoru açtığımızda gaz kelebeğinde bulunan yayın kırılmış olduğunu gördük. Ustanın elinde de buna benzer bir yay yoktu eski yayı kullanarak geçici şekilde yaptık.

Bugün tokat(2 servis),samsun(1 servis),ankara(1servis),trabzon(1servis) olmak üzere aradım fakat net olarak buluruz bulamayız diyebilen servis olmadı. Gerçekçi olmamı isterseniz iplemediler tam manası ile.

Sorum ise ben bu yayı nereden nasıl temin edebilirim. TNT 250 ile aynı gaz kelebeği yapısına sahip anladığıma göre. Piyasada 0 gaz kelebeği var fakat fiyatı 10k. altı üstü yay için 0 gaz kelebeği almayı mantıklı bulamadım bu sebepten de siz değerli bilgili abilerime danışıyorum.

bassturbin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Tokat'ta varmıdır bilemem ama yayın ölçüsü varsa, yay yapan yerlerde yaptırabilirsin.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Aynı yay uçtan koptuysa tekrar kıvırılıp kullanılır.Arkadaşın dediği gibi sökülür aynı yay sanayideki yaycılarda sardırılır.Oda olmadı çelik tel alıp kendinde kıvırıp aynı şekli verip oraya takabilirsin.Gaz kelebeği almaya gerek yok.

lastikle bağlama geçici çözümde güzel olmuş...
    sedattemiz bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT249-S
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı yay uçtan koptuysa tekrar kıvırılıp kullanılır.Arkadaşın dediği gibi sökülür aynı yay sanayideki yaycılarda sardırılır.Oda olmadı çelik tel alıp kendinde kıvırıp aynı şekli verip oraya takabilirsin.Gaz kelebeği almaya gerek yok.

lastikle bağlama geçici çözümde güzel olmuş...
    aslında geçici olarak o şekilde tamir ettik fakat gazı kapatırken tam olarak kapatmam gerekiyor kendiliğinden geri çekmeyi tam olarak yapmıyor.

Sanayide yapan yer var mıdır soracağım ama pek ihtimal vermiyorum bu duruma

teşekkür ederim yorumlarınız için
    bassturbin bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı sedattemiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında geçici olarak o şekilde tamir ettik fakat gazı kapatırken tam olarak kapatmam gerekiyor kendiliğinden geri çekmeyi tam olarak yapmıyor.

Sanayide yapan yer var mıdır soracağım ama pek ihtimal vermiyorum bu duruma

teşekkür ederim yorumlarınız için
    Sanayideki ustalara veya oto tamircilerine sorun olması büyük ihtimal çünkü yaylar sadece araba motosiklette kullanılmıyor.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu model ne zaman çıktıki benim bildğim yeni model bu hani 10-20 senelik model değilki parçası olmasın minnacık yay bile yoksa diğer parçaları düşünemiyorum
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT249-S
    araştırdığımda genel olarak tüm parçaları buldum. Yetkili servislerinde gaz kelebeği bütün olarak var fakat yay yok. Yurtdışı sitelerde yayı buldum fakat onun da stoğu yok malesef

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hocam enerjini boşa harcama git sanayi sitelerine yaycılar var 10 dk da o yayı yapar verirler , istersen daha kalın daha sert de yaparlar..
    espresso ve sedattemiz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)