Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

B ehliyet ile 125 cc kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar B ehliyet ile 125 cc motosiklet kullanabilme yasası geçti mi acaba ? Seçimden önce söz konusu olmuştu ama unutuldu mu ? Bilgisi veya düşüncesi olan var mı acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seçimden önce AKP'nin böyle bir vaadi olmuştu. Halihazırda gerekli yasal düzenleme yapılmadı.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keloğlan gitti, kavga bitti galiba.
    espresso bunu beğendi.

SerdarC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon
    Eylül de denmişti, kesin bir şey yok sadece vaat var.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı SerdarC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eylül de denmişti, kesin bir şey yok sadece vaat var.
    Kesinleşmiş bir şey şu an olmasa da bir çok emniyet bürosuna gerekli direktifler gitmiş, motosiklet ccnin ruhsat harici nereden kontrol edilebileceği, nelere dikkat edilip bakılacağı vb.
    Keza sürücü kurslarına da b ehliyet kursuna ekstra +2 saatlik motosiklet kursu eğitim dökümanları vb gelmiş hatta bazı kurslar bu dökümanları kullanarak eğitim vermeye başlamış durumda.

Yanılmıyorsam reel bir sürüş eğitimi yok sadece derste işliyorlar. Heveslenip alanlarda trafikte muhtemelen acayip bir sıkıntı olacak
    espresso bunu beğendi.

Hocam sence gelir mi bu uygulama yoksa unutulup gider mi ?

Motosikleti
    MT-07
    Heves kırmak istemem ama şu anki ehliyetler hali hazırda Avrupa'da da aynen kullanılmakta. Avrupa'da böyle bir örnek varsa heveslenin, yoksa bence hiç heveslenmeyin derim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Avrupa'da İtalya, Fransa, Belçika, Almanya ve Avusturya'da B ehliyetle 125cc kullanılabiliyor.
    espresso ve momentS bunu beğendiler.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa'da İtalya, Fransa, Belçika, Almanya ve Avusturya'da B ehliyetle 125cc kullanılabiliyor.
    Evet bunu ben de duymuştum, bu tür konulardaki düzenlemeler genellikle Avrupa'daki ülkelerden hazır bir şekilde bize getirip uygulanıyor, ama belirsizlik olması ve kesinlik olmayışı da akıllarda soru işareti bırakıyor, umarım bu uygulama bize de gelir , tabi ki sürücü kurslarının uygulamalı ders vermesi koşuluyla

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben geçti diye biliyorum .. bayağı da etrafta 125cc likler dolanmaya başladı bizim burda ufak bir kardeş almış motorda Renegade yazıyor farında led den R şeklimde bir harf var .. bayağıda yakışıklı duruyor hiç 125 lik gibi öyle cılız çelimsiz değil bayağı iri kaslı yapmışlar baksan 125cc diyemezsin ..

SerdarC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon
    Daha geçmedi yakalanırsa ceza yer.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Çocuğun motor ehliyeti belki vardır onu bilmiyorum ben sadece etrafta bayağı cruiser , xadv benzeri forza xmas benzeri 125 likler dolanmaya başladı ilk defa gördüğüm yeni yeni modeller onu dedim.
    Geçende bir tane yanımdan döndü arka far tasarımı hafif farklı olmasa önden yandan bire bir nerdeyse forza benzeri idi baktım yanında bilmem ne 125 yazıyordu ..

Zaten geçmiş olsa bütün Youtuber lar bunu anons eder, bütün firmalar da özellikle çin malı satanlar bunu reklam yaparak daha çok ürün getirip satardı diye düşünüyorum, bu uygulama gelebilir ama öyle her önüne gelen de 125 cc ile trafiğe çıkamasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Sosyal medyada bu konuda çok fazla ceza yiyen kişi olduğunu gördüm, motosiklet ehliyetiniz yoksa kesinlikle 125 cc ile trafiğe çıkmayın :D
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    umarım geçmez diyelim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)