Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Devalüasyon sonrasi motorlar ellerinde patlayacak :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    Sizin gibi muhalefet olmaktan iyidir.
    ekremcelik00 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı momentS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi muhalefet olmaktan iyidir.
    Muhalefet olmanın tersi iktidara boyun eğmektir. Dik durmayı tercih ediyoruz.
    Thracian, Ercument, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sorduk napıyor şu an devlet diye?

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar kriz varsa kafeler neden dolu?

işbu mesaj akp seçmeniyle değil, kendini muhalif tanımlayan kitle ile dalga geçmek için yazılmıştır.
    Zenginlik olcutu kafelerin dolu olmasi midir ? Belki onlar zengin olan kisimdir , belki turisttir.Bu kadar basitt konusmayin dusunun bence az once baktim dolar 21 lira olmus.Adamlar 3000 euro maas alip kilosu 8 eurodan kiyma aliyoruz diye isyan ediyolar lutfen aklinizi kullanin artik .

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    millet istiyor ki kriz oldugunda 85 milyon aclıktan gebersin :d

tahmini olarak %20 civarı iyi gelirli, %40 civar orta gelirli %40 civarı da düşük gelirli insan var.

ilk 2 grup zaten kafe bar iphone konser sinema geziyor. 3. gruptaki arkadaşların da kendi içinde "fasfakir" olmayanları taksit maksit ile arada bi cılgınlıklar yapıp orta sınıf gibi davranıyor.

ülkenin yarısı fakir,, kalan yarısının birşeyler alabiliyor olması ekonomiyi iyi yapmaz. bir ülkenin ekonomisinin iyi olabilmesi için büyük cogunlugun refah seviyesinin yüksek + düşük gelirli vatandaşların da sosyal devlet statüsünden faydalanıyor olması lazım.
    espresso ve Italian bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ağalar kafeler bir kıstas değil, millet 40 TL.ye gudik bir kahve alıp 5 saat oturuyor. Kimse de "lan git lan" demediği için millet saatlerce oturuyor, kafeler bu nedenle dolu gözüküyor. Ben geçenlerde İzmir'den otobüsle İstanbul'a geldim, yolda boğazım kurumuş, evin orada gece gece pub.a girip 5 bira çaktım, 450 TL. Otobüs biletinden pahalı. Resmen soygun, nerede bu devlet?
    tecrube0, espresso, otopsici ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    An-la-maz-lar.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    An-la-maz-lar.
    Anlayamazsınız...
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağalar kafeler bir kıstas değil, millet 40 TL.ye gudik bir kahve alıp 5 saat oturuyor. Kimse de "lan git lan" demediği için millet saatlerce oturuyor, kafeler bu nedenle dolu gözüküyor. Ben geçenlerde İzmir'den otobüsle İstanbul'a geldim, yolda boğazım kurumuş, evin orada gece gece pub.a girip 5 bira çaktım, 450 TL. Otobüs biletinden pahalı. Resmen soygun, nerede bu devlet?
    Fiyatlar acayip gerçekten.Hafta sonu hamburger yaptık evde.Dışardaki etin ne olduğu belli değil diye hanım evde yapıyor.4 tane hamburger köftesine 300tl verdim.Bide köfteyi döküm tavada falan yapıyorsun mutfak ev duman yağ oluyor.Hanım bide 300tl verdim diyince bide mutfak battığı için bidaha yapmayacam dedi evde dışarda yesek daha iyi falan dedi.
    Gerçi daha 15 20 gün öncede almıştık aynı köfteden ama yanında bir sürü bişeyler olduğundan tam köftelerin fiyatına dikkat etmemiş.

Neyse mevzuya gelelim.Yaptığı hamburger mcdonalt hamburgeri gibi değil tabi o büyük hamburger tipinde yapıyor.Dışarıda yediğimiz bir yer vardı.Bayadırda gitmiyorduk.Dedim bak bakalım orada bu hamburger kaçaymış biz sadece içindeki bir kofteye 75tl verdiysek gider orada yeriz.

Neyse baktık hamburger 200tl.Yanında kola içsen 45tl.Bizim ayıcık o hamburgerden 2 tane gömdüğüne göre.Gidip 4 hamburger yesek 1000tl hesap gelecek.
    Harbiden şaka gibi.
    Üç tane ortaboy pizza söylüyorsun 420tl.
    mgokhan57, espresso, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    250r
    Gidişata göre almayan almadığıyla kalacak, parası da pul olacak.

İnşallah yanılırım.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhalefet olmanın tersi iktidara boyun eğmektir. Dik durmayı tercih ediyoruz.
    dik durduğunuz çok belli

mecburen kk ya oy veren ben değilim üstüne pkk da var yine sesinizi çıkarmıyorsunuz

3 mayısta protesto edecekmişsiniz görelim sizi hadi

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidişata göre almayan almadığıyla kalacak, parası da pul olacak.

İnşallah yanılırım.
    Motosikleti almak ile bitmiyor ki iş.Sigortası,vergisi yıllık bakımı,lastiği,aksesuarı...Şu anda ortalama bir motosikletin durduğu yerde 10.000-15.000 TL masrafı var.

Çoğu kişi aman kriz gelmeden arabayı değiştireyim yeni araba alayım diye arabasını satıp kredi çekip araba alıyor.Bugün sigortacı arkadaş ile konuştuk,abi 1-1,5 milyonluk arabaların kaskolarının yıl sonuna doğru marka ve sahibinin yaşına göre 50.000 TL ye kadar çıkmasını bekliyoruz dedi.Önümüzdeki günlerde kaskosunu yaptıramadığı için arabasını satanları,milyonluk arabaları kaskosuz kullananları sıkça göreceğiz.
    espresso bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Reis direk fıçıyı isteseydin keşke. Şaka bir yana herkes ülkenin yrrağı yediğini biliyor ama anlamamazlıktan gelmek işlerine geliyor. Omurga vücudun en önemli parçalarından biridir ama o olmadan da yaşayabiliyor bu canlılar.
    Italian, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    dik durduğunuz çok belli

mecburen kk ya oy veren ben değilim üstüne pkk da var yine sesinizi çıkarmıyorsunuz

KK ya oy vermemizin sebebi sizin sabit fikirliliğiniz olduğunu anlayamıyorsunuz daha .Bize saçma saçma PKK argünamı üretmeyin komik oluyorsunuz artık.Sanki açılım sürecinde oslo görüşmelerini. Pkk ya müdahale etme yetkisini askerden alıp valilere verildiğinde.PKK nın şehirlerde lojistik yapıp şehir içinde hendek savaşı verip bir çok şehit verdiğimizde PKK lıları karşılayıp çadır mahkemeleri kurulduğunda sloganlar eşliğinde Kobaniye geçirildiğinde yedikleri lahmacunları bile bize ödettiklerinde hiççç PKK endişeniz hassasiyetiniz yoktu.Bu gün PKK HDP falan deme boşuna.
    Italian, Thracian, mgokhan57 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dik durduğunuz çok belli

Hadi kardeşim git sen şu ileride Suriyeli arkadaşların ile kardeş kardeş kumda oynayın.Burada büyükler bir şey konuşuyor.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6

Böyle şahlanmış gidiyoruz, hürmet, saygı, gösterin kimse böyle yapamaz.

Beyaz TL
    Sarı G. Afrika Rand
    Yeşil Brezilya Reali
    Pembe Rus Ruble (Savaş sonrası veri yok)
    Kırmızı Endonezya Ruppe
    Turuncu Meksika Peso....
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla biz de bizim ekiple brew e gidip 1 er kahve alıp 2-3 saat oturuyoruz.
    işin içine hatun girmediği sürece erkek grupları zaten 1 kahve 1 paket sigara ile tüm aksamı geciriyor :D

valla ben dün 3 bira 2 yemek yedik 500 tl ödedik. pub'lar ucmus gidiyorrrr
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KK ya oy vermemizin sebebi sizin sabit fikirliliğiniz olduğunu anlayamıyorsunuz daha .Bize saçma saçma PKK argünamı üretmeyin komik oluyorsunuz artık.Sanki açılım sürecinde oslo görüşmelerini. Pkk ya müdahale etme yetkisini askerden alıp valilere verildiğinde.PKK nın şehirlerde lojistik yapıp şehir içinde hendek savaşı verip bir çok şehit verdiğimizde PKK lıları karşılayıp çadır mahkemeleri kurulduğunda sloganlar eşliğinde Kobaniye geçirildiğinde yedikleri lahmacunları bile bize ödettiklerinde hiççç PKK endişeniz hassasiyetiniz yoktu.Bu gün PKK HDP falan deme boşuna.
    Tamam işte erdoğan gitsin de ne olursa olsun diyen tipler siz değil misiniz? o kadar kafa yorup iftira atacağına en basitinden seçim haritasına bak güneydoğu hdp olan yerler kime oy vermiş anlarsın. Soyluyu takip edersen görürsün Bol bol sarı torbalarını hiç hükümete iftira atma asıl sen komik oluyorsun.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi kardeşim git sen şu ileride Suriyeli arkadaşların ile kardeş kardeş kumda oynayın.Burada büyükler bir şey konuşuyor.
    Yeter ağladın sus.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2002-2005 yılları arası net hatırlıyorum ilk işe başladığım dönemde iş arkadaşlarımın genelde şahin, doğan slx, broadway, uno, clio gibi arabaları vardı. Daha sonra doların düşük ve bol olduğu bir bolluk dönemi içine girdik ve o dönemde lüks araba sayısında epey bir artış oldu. Bir 10-15 sene doların düşük ve bol olmasından dolayı tabiri caizse har vurup harman savurduk ülke genelinde.

Şimdi zamlı fiyatlara bakıyorum da kendi kendime diyorum ki demek ki çok açıldık, olmaması gereken yere çıktık. Bu savurma dönemi bitti, şimdi olmamız gereken yere geri döndük gibi bir durum oluşuyor. Yani genel olarak duster, clio, egea gibi arabaların hakim olduğu bir piyasa oldu. Ki sokakta dolu duster, clio egea.

Zipladigimiz yere geri döndük sanki.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    dik durduğunuz çok belli

kim olduğumu bilmeden nasıl da direkt olarak chp'li olduğumu varsayabiliyorsunuz?
    KK iktidar olsa ona da muhalif olurdum. iktidarda kim varsa ona muhalif olmak gerekir çünkü devlet tehlikeli bir şekilde çok çok güçlü bir kurum, bu gücü başıboş bırakmamak gerek yoksa ne olur görüyoruz.

PKK vb. konulardaki görüşlerinizi de cahilliğinize verip o konuya hiç girmeyeceğim. Politika konusunda cahil olduğunuz belli.
    okanbagiscan, tommygun, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)