Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KYT tt-course kask MT25 için uygun güvenliği sağlar mı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar
    1) KTY tt-course kask (ADT iki farklı ölçüde dış kabuk. polikarbon diye almıştım termoplastikmiş. bu kask yeterli korumayı sağlar mı? ya da ne kadar güvenebiliriz

eğer çok kalitesizse bir ihtimalle Nolan n80.8 ile farkını ödeyip değiştirebilirim ama nolan da bunun iki katı fiyat 9bin küsür

2) Mesela AGV nin k1 kaskı da polikarbon ve fiyatı 7bin civarı. ama LS2 storm lar 4bin civarı ve polikarbon. agv nin termoplastiği ls2 nin polikarbonundan daha mı iyidir? yoksa fiyat farkı konfor ve marka dan dolayı mı kaynaklanıyor

bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirlerse sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    şöyle bir durum var.en iyi korumayı karbon kask sağlıyor ancak çok pahalı.termoplastik yada polikarbon da iyi koruma sağlar.önemli olan kaskı üreten markanın almış oldugu sertifika ve kaliteli kask üretmesi.
    kyt italyan marka ve giriş orta seviye kask üretiyor.incelemeleri iyi.
    nolanın bütün testleri 5 üzerinden en az 4 alıyor.kyt ise sharp testinde yok.paran varsa tabiki nolan al ancak 70km üstü hızlarda kaskın koruyuculuğu azalıyor hangi marka olursa olsun.

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/?ma...del=All&type=1

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    1 senedir mt09 da kullanıyorum yedek kask olarak 2.kask olarak aldım bide siyah cam taktım.rpha11 kullanıyorum ondan sonra bu kask gerçekten facia.daha doğrusu mt9 için baya yetersiz kalıyor.ses olarak rüzgar direnci olarak çok zorluyor.fp kaskı olur evet mt25 için bence mutlu edicektir.fiyat olarak ben 2600e almıştım o yüzden beklenti tabiki çok olmuyor.havalı duruyor pahalı duruyor boyası tasarımı güzel iç pedleri iyi.italyan bir marka evet koruması konusunda şahsen çok şüphem yok işini yapıcaktır.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hjc f70 var nolan a yakın fiyatta fiberglas kompozit kabuklu. Kullanıcıları da övüyor.
    Alınabilir bence.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş sharp tan 4 den aşağı bir kask değil ise sorun yok hepsi senin kafanı korur ama sorun şu. Senin iç organlarını ne koruyacak kimse bunları düşünmüyor. Sadece kask ile hayatta kalabileceklerine inanan çok insan var
    maximusti, ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    MT25 için yeterli olan güvenlik ne ki?

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    bana göre fiber'den aşağısı kullanılmamalı. ister 50 cc scooter olsun ister hayabusa. geri kalanında ise aynı kabuğa rağmen fiyat farklılıklarının nedeni boya ve malzeme kalitesi, işçilik, konfor, desen tasarımı vb. gibi etkenlerdir. geçenlerde az bütçesi olan bir arkadaşa uzun uğraşlar sonucu hjc c70 aldık. muhtemelen düşük bütçeli kask alacak olsam bende o kaskı alırım.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 200 4V
    Ben bu modelden kullanıyorum. Şimdiye kadar ikisi kafa darbeli 3 kaza yaptım. Kafama bir şey olmadı.
    Firma Suomy'nin alt segmenti diye pazarlamıştı aldığım yer. Eklemekte fayda var sadece Nolan, Shoei, Suomy ve Kyt satıyorlardı.
    LS2 falan düşünüyordum açıkçası alışverişe gittiğimde ama sonra aklıma AEA'nin kafan kaç lira ediyor lafı geldi aldım kullanıyorum.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b geçenlerde az bütçesi olan bir arkadaşa uzun uğraşlar sonucu hjc c70 aldık. muhtemelen düşük bütçeli kask alacak olsam bende o kaskı alırım.
    ne demek düşük bütçeli
    ben de 4.000 tl bandı için hjc c10, 5.000 tl bandı için hjc c70 tavsiye ederim, araştırıp bunu aldım
    fiber seçeneğinde 9.000 tl civarında hjc f70 var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler