Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

XMAX 125 ABS hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.16 yaşındayım ve A1 ehliyeti almayı düşünüyorum.Babamla konuştuk ve xmax 125lik almayı düşünüyoruz.Kullananlar varsa yorumlarını belirtebilir mi? Ve ABS ile İron Max ABS arasındaki fark tam olarak nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Xmax'larda ABS ilk çıktığı zamanlar 2015 yılları falan ABS'siz olan modelleri de vardı, ABS'li modelleri ayırmak için sonuna ABS eklediler.
    Iron max da daha ncesinde "Momo design" olarak geçiyordu, son yıllarda "iron max" ibaresi yerine "tech max" adını kullanmaya başladılar, normal xmax'ın üzerine aksesuar eklenmişi gibi düşünülebilir, mekanik olarak bir farkı yok, görüntü ve bir kaç ek aksesuar var yalnızca.

xmax ağır bir motor, 185 kilo, bu ağırıkla aşırı rüzgarda falan da oldukça dengeli, viraj kabiliyeti de güzel ama 125cc motor buna yetmez diye düşünüyorum, 250cc xmax kullanırken bile şehir içinde yetiyor ama şehir dışında keşke az daha güçlü olsaydı dediğim çok oluyor. Özellikle bizim köfteci rotalarında çok eğlenceli virajlarda yetiyor ama yetmiyor da işte tam o sınırda, 125cc olsa hiç yetmezdi.

A1 ehliyeti nedeniyle 125cc kullanmak zorundasınız, xmax 125 yerine nmax ya da pcx bakın, daha hafifler, o güçte motorla daha iyi performansları var yani. ama xmax'ın dev gibi sele altı bagajı olayı da onlarda yok.

Sıfırları zaten bayilerde yok bu motorların, zaten bayiye gideyim alayım olayı yok.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmetaydogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.16 yaşındayım ve A1 ehliyeti almayı düşünüyorum.Babamla konuştuk ve xmax 125lik almayı düşünüyoruz.Kullananlar varsa yorumlarını belirtebilir mi? Ve ABS ile İron Max ABS arasındaki fark tam olarak nedir?
    Bulabilirseniz motora bir oturun. Boyunuzla ilgili bir sorun yoksa geriye bulabilme sorunu kalıyor. Yoksa Kymco, Sym modellerini araştırabilirsiniz.

176-177 boyum var internette izlediğim videolarda 175 ve üstünde sorun olmaz diyorlardı.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    250 cc bıle o kasaya az ıken 125 ıle can cekısır o motor
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ahmetaydogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    176-177 boyum var internette izlediğim videolarda 175 ve üstünde sorun olmaz diyorlardı.
    180 boyumla xmax üzerinde ayaklarım zor yere değiyor, yeni başlayacak biri için 185kg ağırlığında bir motor 1.80 boy ile zorlayabilir biraz ama motoru aldıktan sonra güzelce bir kapalı alanda hakimiyet eğitimi alırsanız neden olmasın.
    Eğitim şart, motor almakla bitmiyor, tam ekipmna ve eğitimi ihmal etmeyin. ehliyet kursu en iyisi bile en fazla sınavı geçecek kadar öğretir.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax'larda ABS ilk çıktığı zamanlar 2015 yılları falan ABS'siz olan modelleri de vardı, ABS'li modelleri ayırmak için sonuna ABS eklediler.
    Iron max da daha ncesinde "Momo design" olarak geçiyordu, son yıllarda "iron max" ibaresi yerine "tech max" adını kullanmaya başladılar, normal xmax'ın üzerine aksesuar eklenmişi gibi düşünülebilir, mekanik olarak bir farkı yok, görüntü ve bir kaç ek aksesuar var yalnızca.

xmax ağır bir motor, 185 kilo, bu ağırıkla aşırı rüzgarda falan da oldukça dengeli, viraj kabiliyeti de güzel ama 125cc motor buna yetmez diye düşünüyorum, 250cc xmax kullanırken bile şehir içinde yetiyor ama şehir dışında keşke az daha güçlü olsaydı dediğim çok oluyor. Özellikle bizim köfteci rotalarında çok eğlenceli virajlarda yetiyor ama yetmiyor da işte tam o sınırda, 125cc olsa hiç yetmezdi.

A1 ehliyeti nedeniyle 125cc kullanmak zorundasınız, xmax 125 yerine nmax ya da pcx bakın, daha hafifler, o güçte motorla daha iyi performansları var yani. ama xmax'ın dev gibi sele altı bagajı olayı da onlarda yok.

Sıfırları zaten bayilerde yok bu motorların, zaten bayiye gideyim alayım olayı yok.
    Xmax 125, Nmax 155'le kafa kafaya gidiyor yalnız. Youtube'ta videoları var.
    07

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 125, Nmax 155'le kafa kafaya gidiyor yalnız. Youtube'ta videoları var.
    xmax daha konforlu olabilir, rüzgarı keser vs. ama daha hafif olan nmax155'le nasıl kafa kafaya gidiyor anlamadım. Eğer dediğiniz gibiyse güzel. Çünkü nmax ve pcx'e göre daha konforlu bir motor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu kasa şu 125cc yasası çıktıya bu kasa inanılmaz prim yapıcak çünkü 125 cc maksi scooter segmentinde alınabilecek en kaliteli en güzel motor ..

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    ılk defa pcx yerıne nmax e konforlu dıyenı gordum tebrık edıyorum ılkı basardın

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ılk defa pcx yerıne nmax e konforlu dıyenı gordum tebrık edıyorum ılkı basardın
    Ben nmax'e konforlu demedim, zaten pcx de nxmax de sürmediğim için bir şey diyemem ama xmax gayet konforlu. Bir kere ön taraftan sıfır rüzgar alıyor, ön cama deflektör de takınca yağmurda çamurda işe gitmeye acayip konforlu, ayakkabılara bile çamur sıçramıyor, dev sele altı bagajı da ayrı konfor, öyle bagaj bir de Forza'da var.
    Hafta sonu şehir dışında virajlı orman yollarında gezeyim dersen ona da geliyor. Daha ne olsun.

Motosikleti
    Honda Forza 250 - Honda CB250 R
    Ben xmax 250 Abs kullandım yaklaşık olarak 3-4 yıl Yamaha parçasını ve motor gücü anlamında iyi. Motor kolay kolay sorun yaratmıyor, düzenli bakımlı kullanıldığında. Bu yıl 2022 Honda Forzaya geçtim, Forza nın yapısı Yamahaya göre daha hantal olduğunu söyleyebilirim. Ama güvenlik ve fren anlamında kesinlikle Yamahadan iyidir. Bu denkleme göre 125lik yamaha bence başlangıç için iadealdir. Ama Honda Pcx de denemelisin. Yani biz ne söylersek söyleyelim ikiside kaliteli 2 marka ama senin kullanış tarzına hangisi uygun olacak bakman gerekiyor, sürüş konforun hangisinde daha iyi baklamısın bence. Ama seçim güzel.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Çünkü nmax ve pcx'e göre daha konforlu bir motor.

ben bunu yanlıs anladım xmax de bence rahat değil ozellkıkle arka taraf ezıyet 250 de forza 300 yada 250 cok daha konforlu ben 150 bın km ıntegra kullandım xmax 400 bıle bısıklet gıbı gelmıstı bana cok değişik motor xmax ama ilk defa bınen ıcın luks bıle gelebılır

Xmax 250 ilk motorum ve 20 bin km yaptım. 1.70 boy ile başta zor gibi gelse de alışılıyor. Hiç düşürmedim bu sebeple. A1 ehliyete uygun bir maxi scooter isteniyorsa başka bir alternatif yok. Alişan'ın kanalında nmax 155 ile kıyaslaması vardı performans olarak geri kalmıyordu. Bagajı ve boyutları(rüzgardan koruma) itibari ile gayet de güzel kullanılır.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Xmax'in kasa biraz büyük ve ağır gibi sanki. 125'lik motor yetecek mi Xmax'e?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de onu diyordum. Yani pcx, nmax gibi daha hafif kasa motorlara 125cc motor yetiyor ama xmax kasaya az gelir, 250cc bile sınırda. O kasanın hakkı 300cc aslında, avrupada da o şekilde satılıyor zaten.
    tommygun ve XGAMER bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tr ye geldiğinde Niken test sürüşü için Kurucesme de ki kapanan Yamaha bayiinden davet aldım , gittim motoru beklerken 125 lik Xmax da testde dediler merak ettim , 170 kg kesinlikle 125 cc nin kaldıracağı bir ağırlık değil , motor yürüsün diye kalkarken devir önce 4-5000 civarına geliyor sonra varyatör açıyor , çok keyifsiz bir sürüştü , 250 cc si bile iki kişi çantalı vs yetmiyorken 125 cc ye resmen eziyet , yahu vicdan azabı çektim gaz açarken Bebek ten geri döndüm :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tr ye geldiğinde Niken test sürüşü için Kurucesme de ki kapanan Yamaha bayiinden davet aldım , gittim motoru beklerken 125 lik Xmax da testde dediler merak ettim , 170 kg kesinlikle 125 cc nin kaldıracağı bir ağırlık değil , motor yürüsün diye kalkarken devir önce 4-5000 civarına geliyor sonra varyatör açıyor , çok keyifsiz bir sürüştü , 250 cc si bile iki kişi çantalı vs yetmiyorken 125 cc ye resmen eziyet , yahu vicdan azabı çektim gaz açarken Bebek ten geri döndüm :D
    xmax 250 185 kilo, 125 olanalrın da çok farkı yoktur motor olsun olsun 2 kilo farkeder. 170 kilo diyerek iyimser davranmışsın.
    Avrupadaki gibi 300cc olsa aslında 185 kilo olması bir avantaj bile olurdu, ağır olması ile çok dengeli ve rüzgardan falan kolay savrulmuyor, virajlarda da bence gayet iyi, ama işte şehir içinde 250cc yetse de köfteci rotalarında ah az daha güçlü olaydı dedirtiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler