Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzinim bitti yolda kaldım hahahahha

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Tek diş yanıp sönüyordu bugün alırım yarın alırım diyerek sürmeye devam ediyordum motoru şişirdim sandım güçten düsmeye başlamıştı en son komple stop etti milli savunma üninin orda yolda kaldım elimle sanayi mah petrol ofisine kadar sürdüm.
    Güzel tecrübe oldu.
    Tek diş yanınca hemen benzin almak gerekiyor.
    Neden tek dişe kadar bırakıyorsun diyecekler için benzin göstergesi fulldeyken tek tek inmiyor 3-4 diş birden iniyor biraz daha gidiyorum sonra tek diş yanıyor çinli kronik sorunuymuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Depo bitik gezmeyi alışkanlık haline getirirsen bir gün yakıt pompanı eline alabilirsin, dikkat et.

Yakıt göstergen seni yanıltıyorsa da tripmetre kullanmayı alışkanlık haline getirebilirsin. Örneğin deponu fullediğinde tripmetreni de sıfırlarsın. Eğer dolu bir depoyla ortalama kaç km gidebildiğini bilirsen ona göre yakıt alırsın.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo bitik gezmeyi alışkanlık haline getirirsen bir gün yakıt pompanı eline alabilirsin, dikkat et.

Yakıt göstergen seni yanıltıyorsa da tripmetre kullanmayı alışkanlık haline getirebilirsin. Örneğin deponu fullediğinde tripmetreni de sıfırlarsın. Eğer dolu bir depoyla ortalama kaç km gidebildiğini bilirsen ona göre yakıt alırsın.
    Abi arabayıda hem çeyrek depo kullanırım 2-3 senedir hiç yakıt deposu pompası ile ilgili bir sorun olmadı. Hep 50 tlilik alanlardanım
    Tripmetreyi kullanıyorum evet sadece üşengeçliğime geldi 😂

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi arabayıda hem çeyrek depo kullanırım 2-3 senedir hiç yakıt deposu pompası ile ilgili bir sorun olmadı. Hep 50 tlilik alanlardanım
    Tripmetreyi kullanıyorum evet sadece üşengeçliğime geldi ��
    Ben de konunun uzmanı değilim ama benzin deposunda yakıt kalmadığında pompanın ısındığını, ısındığı zaman da problem çıkardığını duymuştum. Pahalı bir parça olduğu için de yazmadan geçemedim.
    killingroad ve mitmuallim bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ortalama 100 km de kaç lt yakıyorsun ona dikkat etmen lazım. benım ilk motorun göstergesi bozuktu 1 kere kaldım yolda.

sonra benzın aldıgım km i not ettim her 300 km'de bir depoyu fulledim gidip.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben de konunun uzmanı değilim ama benzin deposunda yakıt kalmadığında pompanın ısındığını, ısındığı zaman da problem çıkardığını duymuştum. Pahalı bir parça olduğu için de yazmadan geçemedim.
    Kesinlikle doğru. Arabayı yazın çeyrek depo olduğunda, kışın yarım depo olduğunda dolduruyorum hep. Kışın olan ben karda bordan boktan yerlere çok girerim, gece mahsur kalırsam diye :D

3-4 senede bir şey olmamış olabilir, ama bu kesinlikle kolaylıkla önlenebilecek bir risk.
    Buradan o kadar elektronik zamazingo yapıp bir f-trip göstergesi koymayan Aprilia mühendislerine sesleniyorum. Coni, Toni, Frank, Merkel..
    tommygun, espresso ve Cyan bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Evet benzin pompası içinden geçen benzin sayesinde soğur. Yakıt bitmiş ve pompa çalışmaya devam edip kendini zorlarsa bozulur. O yüzden tüplü araçlarda tüpe geçince röle sayesinde benzin pompası çalışmıyor ısınıp bozulmasın diye. Ve çeyrek depo üstü benzin koyun diyorlar ki pompa depodan benzini çekerken zorlanmasın, ısınmasın.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)