Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul CNR Motosiklet Fuarı 2023

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yamaha'dan ne bekliyoruz? Mt serilerinin hepsini yollarda görüyoruz zaten. Yollarda görmediklerimizi de sarı site ve Fb.de kol gibi fiyattan "ilan" olarak görüyoruz. Yamaha'nın ne motoru var da fuarda görmek için kıç baş yırtıyoruz? Mt25 mi? R25 mi? Tenere mi? Yoksa Mt07 mi?

Kendileri alenen galericilik yapan Yamaha ve Honda bayilerinin protesto edilmesi gerekiyor. Honda'ya toz konduramayanlar Moto Lost'un Esengül videosunu izlesin.

Açık konuşmak gerekirse şu para kazanma kunekliğinden kurtulup az biraz karakterli olmalıyız.

Adı üzerinde "fuar". Bu fuarda neden Ducati, Triuph görmüyoruz, neden Bmw yok diye sorgulamalıyız. Kim şey eder Yamaha ve Honda'yı? Dct nc görmek için mi fuara gidiyorsunuz?
    açıkçası ben evet tracer tenere görmek için fuara gitmek istiyorum. ama esas tepkim arora'nın da satılması. yoldaki mt25'e r25'e dönüp bakmıyorum.

ducati'yi geçen yıl yan ürün standlarında ilgi çeksin diye görmüştüm. tracer'ı da anlaş standında. dct nc görmek de mutlu etmişti ayrıca evet.

kişisel fikrim olarak yamaha'dan beklentimi de yazayım belki umursamayan türkiye görevlileri dikkate alır: şu tedarik mi her ne ise çözülsün ve artık şu sağlıklı motosikletlere düzgün fiyatlara binelim istiyorum. fuar'da sadece görmek değil, tracer'ı görüp almak istiyorum.

soruya yanıt mı yok bu arada? var. olmaz mı? tracer 9 gt plus mesela. tadından yenmezdi orada görmeyi isterdim.

not: arora'ya tepkim yok :D yanlış anlaşılmasın. kullanıcısı vardır, herkesin emeği var bu işte, kimseye karşı öyle bir söylem söz konusu olmaz. en güzel motosiklet sahip olunandır. bende kanuni visal kullanıyorum. sadece yamaha'ya tepkiliyim. arora varken, sen de olmalısın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask, mont, eldiven vs aksesuarların hepsi internette çok daha ucuzdu. Ucuzdu diyorum çünkü çakallar fuara katılacakları için bu hafta fiyatlarını yükseltmişler n11’de favorimde olan ürünlerin hepsi fuar başladığı gün yükseldi. Agv K1 Sky Racing Team kask var n11 fiyatı 5800 lira idi bana fuarda 6850 lira diyorlar bir de fuar özel fiyatıymış ) Sonuç olarak aşırı suni şişirme bir fuardı ne motor alabiliyorsun olmadığı için veya sıra olduğu için satamıyorlar ne de bir aksesuar alabiliyorsun fiyatlar şaka gibi. Shoei, Arai kasklar 50cc scooter parası olmuş 20-25 bin lira civarı.
    geçen sene de böyleydi. sitesinde daha ucuza yağ satan bir satıcı, fuar'da daha pahalıya satış yapmaya çalışıyordu.
    aynı şekilde fuar'da görülen model isimleri piyasaya çıkınca değişebiliyor. örneğin x marka y model motosiklet, piyasaya z model diye girebiliyor. çinlililer de geçen yıl yaşamıştım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cıks
    Kızımla şu anda yoldayız ama gidiş yönünde feci bit trafik var. Keşke metro ile gelseydik neyse olur da içeride renkli montlu kız ve babasını gorurseniz selam verin biziz ��

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Cuma günü fuarı 3 saat boyunca ayak basılmadık yer bırakmamacasına gezdim.. Gözlemlerim ;

En büyük ve doğal olarak kalabalık stand Trend grubuna ait. ( Piaggio , Vespa , Suzuki , Aprilia , Kymco , MotoGuzzi )
    Suzuki standı Hayabusa yüzünden çok kalabalıktı. 150 kiloluk abiler fotoğraf çektirmeye çalısıyordu.
    Aprilia standını arka tarafa zulalamıslar , gizli bi geçitten geçip motorları görüyorsun RSv, Tuono , Tuareg ve Adv Scooter modelleri mevcut.
    Kymco standı ' hayatında ilk kez scooter ' gören şaşkın kullanıcılarla doluydu. Ohaa bu 550 likmişşş !
    Yamaha ve Honda nın yokluğunda tüm scooter piyasasını ele geçirecek harika modelleri vardı. Ak 550 Premium u görmelisiniz..

Piaggio ve Vespa standları malum. Süslü Nişantaşı sıtarbaks tipleri ( bu tabire bayılıyorum )yine ' mütiş garip ' sorularla satıcıyı sinir komasına sokuyordu. GTs modelleri renkli renkli ve çok şekerdi.
    MotoGuzzi nin 2 modeli vardı, köşeye sotelemişler V100.. Fuarda görüp iç çektiğim tek motordu.. Alta resmini koyucam.

Ktm standı yine ortada ve büyüktü. Hic ilgimi çeken modeli olmadığı icin içeri girmedim.
    MwAgusta standı kıldan tüyden tiplerin, yutubırların söyleşi yapmak icin verdiği çabalar yüzünden bi hayli kalabalık ve gezilesi değildi.

Honda nın yıllarca tuttuğu köşe standında CF Moto vardı. Mt800 modeline ilgi baya iyiydi. Hemen yanında QJ Motor / Jawa ve Voge vardı. Bu üç marka sanırım aynı motor bloklarını ve kısmen aynı kasaları kullanıyor. Scrambler ve Naked modellerine hic ilgi yoktu.

Benelli standında hareket vardı. TRK 502 modelinin başı kalabalıktı.
    Rks standındada hareket vardı , yeni 350 lik scooter modelini kurcalayan orta yaş kesimi hoşlanmıs görünüyordu. 125-250 cc arasında çok şeker , orta kalitede scooterları var.

Peugeot standı eski Bmw standının olduğu yere kurulmuş, büyük bir alan. Yeni 400 lük adv maxiscooter ına ilgi bi hayli iyiydi.
    Bunların yanında , motolüx , mondial , Yuki , Arora gibi markalarda mevcuttu. Fakat ilgi onlara her zamanki gibi çok azdı.

Giriş katta aksesuar / kıyafet / kamp malzemeleri / aksiyon kamera / motor takip sisteleri gibi ihtiyacların satışları var. Mağazaların alanları küçük , ve içerde eskisi gibi tıka basa ürün yoktu. 30 dk sonra havasızlıktan kusmassanız gezmeye devam edebilirsiniz alt katta.

Gidecek arkadaşlara iyi eğlenceler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İki cümle notum: Mandello acayip güzel acayip rahat, bittim. Tourismo Veloce bana çok ufak geldi. Bir sonraki olarak Mandello veya yeni nesil su soğutmalı TT alınabilir.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hem dün, hem de bugün hunharca fuarı gezerek, beğendiğim her motorun üzerine oturarak, acaba hangi manken daha güzel diye kafa patlatarak, Zafer Hoca ve Nekipedia Onur söyleşilerine katılarak, Rafał Pasierbek'in stunt gösterilerini izleyerek tamamladım. Benim için fuar bir gelenektir ve bir geleneğin yaşatılması adına anlamlı ve keyifli bir organizasyondu.
    espresso, Motoseverrr ve -Black- bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yukarıda fuarın ne ve nasıl olduğunu yazmış benim ekleyecek bir şeyim yok. Tek diyeceğim ben bu motoru çok ama çok beğendim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yukarıda fuarın ne ve nasıl olduğunu yazmış benim ekleyecek bir şeyim yok. Tek diyeceğim ben bu motoru çok ama çok beğendim

https://www.youtube.com/watch?v=cDKCle_yfNg
    Bu motorun üzerine oturduğumda bana çok rahat geldi. Gidonun konumu, boyu, ayaklıklar, oturuş pozisyonu, sele vs herşey kendi motorum kadar rahattı. Hatta kendi motorumun en güncel hali bile bana konforlu gelmemişken bu Suzuki çok rahat ve konforluydu. Benden 20 cm uzun Cyan da bindiğinde o da rahat etti. İlginç bir motordu.
    Cyan bunu beğendi.

Bu motorun üzerine oturduğumda bana çok rahat geldi. Gidonun konumu, boyu, ayaklıklar, oturuş pozisyonu, sele vs herşey kendi motorum kadar rahattı. Hatta kendi motorumun en güncel hali bile bana konforlu gelmemişken bu Suzuki çok rahat ve konforluydu. Benden 20 cm uzun Cyan da bindiğinde o da rahat etti. İlginç bir motordu.
    Rahatlık konusunda bende aynı şeyleri düşündüm. Belki şehir içinde gereksiz bir büyüklükte (cc olarak) ama Çokta yakışıklıydı namussuz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    SV650'ye bindiğimdeki ile aynı hissi verdi. Motor çok rahat, orta hacim naked bakanlar mutlaka bunu da değerlendirsinler derim.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Fuar tam anlamıyla fiyasko ve çöp.

Yukarıda paylaşılan Suzuki'ye ben dahil herkes mest olmuş durumda. Getirirlerse pazar pastasından güzel dilim alırlar

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Getirirler de bir şey alamazlar. Suzuki 3 getirir 5 satar, çok fazla değişmez bu.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Getirirler de bir şey alamazlar. Suzuki 3 getirir 5 satar, çok fazla değişmez bu.
    Üzerinde fiyatı yazıyordu 300 bin tl
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende bu gün kızımın diş randevusu var diye gelmedim
    motosikletim geldi ama (bi arkadaş istedi fuara gitmek için bende verdim)
    2014 2015 te yani 8 10 sene önce fuar güzeldi şimdilerde fuara gidip te beğenen yok/duymadım istanbula uzak olupta gidemedim diye üzülen arkadaşlar pek bir şey kaçırmadınız boşuna üzmeyin kendinizi
    ktm ve suzuki standları güzeldi dedi arkadaş

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Honda nın hornetimsi 750 liği varken suzukinin yetersiz servis ağı ve yüksek servis, parça fiyatları yüzünden talep olmaz bence. Tabi honda yeteri kadar motor getirirse.

Motosikleti
    cıks
    hani eskiden mankenler filan da taş gibi olurdu, motorlarda...ne mankenler güzeldi ne motorlar....öyle aman aman gördüm de dibim düstü arkadaş diyeceğim motor gerçekten yoktu. lansman fiyatı bana göre yüksek olan XP400 peugeot dikkat çekiciydi bana göre, resimlerde iyiymiş gibi görünen kymco nun xciting 400 limited edition sanki biraz kalitesiz algısı oluşturdu bende(plastik-grenaj kalitesı)

zaman geçirmek için bilet parası ödediğim, son kullancı ve motor üreticilerinin yenilikleri paylaşamadıgi gereksiz bir aktivite, kaldı ki bir çok üretici yoktu. herkes honda ve yamaha dan bahsediyor ama hero da yoktu bu arada . diğer bir dikkatimi çeken ana kapıdan hall lere girmeden önce custom motorların sergilendiği bir alan olurdu, fuardaki modellerden daha fazla ilgi çekerdi, o alan da bomboştu

ne zaman ki türk lirasının değeri artar, o zaman tüm üreticiler gelir fuara adam akıllı katılır...seçimler yaklaşırken kime oy verdiğinizi iyi düşünün der siyaseti de bir şekilde bu konuya bulaştırırım
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yüksek hacimde şu an için Türkiye de satıcak bana göre tek model hornet 750 oda şu ekonomik nedenlerden çok satmaz ama yüksek hacim diliminde satış oranları içinde en yüksek paya dilime sahip olucak model olur ..
    Basit bir örnekle Mayıs ayı içinde 100 tane 600-650cc üstü motor satılmışsa bunun rahat 50-60 belki 70 tanesi hornet 750 olur bana göre ..

Fuar o yüzden olsa olsa bana göre bence keyif gezmesi olur … Bugün piyasayı domine eden en çok satan marka modeller fuarda yok honda yamaha bajaj hero tvs falan filan dediğim gibi geris bence keyif gezmesi olur yeni modeller görülür üstüne oturulur resim çekilir bir kaç sohbet muhabbet merak giderilir uygun fiyatlı bağda eldiven kask eksik ihtiyaç varsa belki o giderilir ama oda yokmuş bu fuarda denilene göre işte dönüş yolunda bir şeyler yenilir dönülür fuara gezmeye gittik olur farklılık olur..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arkadaşın karenajlısına 5 yıldır biniyorum. Çok iyi bir hacim, beygir ve tork oranı bence. Yeter de artar bile. Bendekine F800ST deniyor malum. İnşallah tam karenajlı versiyonu da gelir.

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Sanki kawasaki bir atılım yapıyor gibi ?

Görmek istediğim motorları gördüm. Göremediklerin için ise üzülmedim. Honda ve Yamaha nın tutumundan nefret ettiğim için göremediğime hiç üzülmedim.

Görmek istediklerim, Beverly 400s, mp3 530, 2023 burgman 400 (2022 model getirmişlerdi) dtx360, xciting ve xp400 idi. Beni benden alan mp3 530 ve xp 400 oldu. Her iki motorun da üzerinden inmek istemedim. MP3 fiyatı sebebiyle biraz uzak ihtimal ama kısaca scooterın Mercedes e sınıfı diyebilirim. xp400 ise bambaşka duygular bıraktı bende. Macera scooterı değil de sanki scooterlaştırılmış bir enduro gibi. Ama kesinlikle dağ bayır geçen bir enduro gibi algılanmasın. En nihayetinde scooter. Sadece hafif arazi şartları için tasarlanmış.

Göremediğim için üzülmediklerim ise adv350 oldu. Tamam anladık motor getirmiyorsun, karaborsadan 50% fazla para ödemeye razı olan değişik (!) tipler de var, yahu bari şu fuara teşrif edin de motosiklet sevenler motorlarınızı bir görsün okşasın ellesin. Tamam memlekette salak bol ama salak olmayanlara da salak muamelesi yapmayın. Benim gözümde fuara katılmayan markalar artık basit ve değersizdir.
    espresso bunu beğendi.

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Alıntı MOTO62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki kawasaki bir atılım yapıyor gibi ?
    Kawasaki'nin distribütörü sanırım hala Z-Moto.. Hiç kawasaki motosikletim olmadı ama kawasaki motosikleti olup sinirden ağlayan arkadaşlarım oldu. YouTube'da çok güzel duygularla Kawasaki alıp artan tereddütlerle makinesini satan maceracıları görüyorum.

Kenan Sofuoğlu'nun reklamıyla, 3. köprüdeki şovla reklam olamayacağını anladıklarını zannediyorum. İnsanlar ilgi istiyor, yedek parça istiyor, istedikleri yedek parçalarda da fiyatını duyduğunda tükürük bezleri kururcasına yutkunmak istemiyor.

Eminim son zamanlarda grafik inat ve ısrarla aşağıya doğru düşmüştür motosiklet satış ve tercih konusunda. Bir şeylerin yanlış yapıldığını umarım fark etmişlerdir. Kendisinden bir parça gibi gördükleri Kawasaki markasıyla bütünleşmiş bir çok arkadaşım markaya küstü ve gitti, samimiyim.

Yıllarca da fuara katılmadılar zaten. Umarım Kawasaki sevenler için güzel bir şeyler yapmaya çalışırlar, ne diyeyim..
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler