Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Yolda kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Az önce servisten aradılar, benim Dominar krank kitlemiş ve yağ pompası kırmış(?). Şok olmuş bir halde şu an servisin yolunu tuttum, yüzyüze konuşacağım. Nasıl bir aksiyon almam gerek hiçbir fikrim yok, tavsiyesi olan var mı? Elim ayağım titriyor resmen
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce servisten aradılar, benim Dominar krank kitlemiş ve yağ pompası kırmış(?). Şok olmuş bir halde şu an servisin yolunu tuttum, yüzyüze konuşacağım. Nasıl bir aksiyon almam gerek hiçbir fikrim yok, tavsiyesi olan var mı? Elim ayağım titriyor resmen
    Büyük geçmiş olsun, inşallah tez zamanda şu motordan kurtulursunuz.
    espresso ve Khaira bunu beğendiler.

Geçmiş olsun. Muhtemelen sizin kullaniminizdan kaynaklanmiyordur. En kısa sürede tamir olması dileğiyle
    Khaira bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yaa bu bajaj ile başına gelenlere çok üzüldüm. Marka orta kalite desek servisleri böyle dandik olunca çok sinir bozucu bir durum.
    Khaira bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 700
    Gerçekten de yağ pompası darmadağın olmuş, parçaları tek tek inceledim. Sorunun kaynağı hala çok belirsiz, krank kırmayı gerektirecek hiçbir şey yapmadım. Hatta silindir macerasından sonra resmen araba kullanır gibi kullandım Yarın masrafı belli olacak, tahminimce 20 bin lirayı bulacak gibi. Bu haliyle eğer servis 75 bin liraya satın almayı kabul ederse anahtarı ve ruhsatı bırakıp çıkarım, daha düşük bir fiyat verdikleri durumda avukatımla görüşüp bilirkişi raporu isteyeceğim ve bu işi mahkemeye taşıyacağım.

Bu motora 3 bin kilometre önce yeni silindir takımı yapıldı nu problemi orda da görmediniz mi dediğim noktada o durumun üst motorla alakalı olduğunu, bunun ise alt motor olduğu için orada bakılmadığını söylediler. Ben bir problemle değil bir bakım için gittim bu servise, giderken bir problemim yoktu. Serviste eksantrik sesi var, böyle kullan bir şey olmaz haftaya parçanı değiştiririz dendi ve servisten çıktıktan 1km sonra krank kırıldı. Sorumluluğun üstlenilmesi ve gerekenlerin yapılması için her türlü yola başvuracağım gibi duruyor. Yeni motor hayaliyle konu açarken aslında bu motora da 20bin lira sıkıştığını öğrenmiş olduk bu şekilde Tatsız ve üzücü bir tecrübe oldu, hukuki sürece başvurduğumda buradan güncellemeleri yapacağım.

Yeni krank ve yağ pompasının ne zaman geleceği belli değil, fabrikanın elinde bile yokmuş ve 3 aydır krank siparişini bekleyen başka Dominar ve Pulsar’lar da mevcutmuş. Tek kelimeyle rezillik, 3 ay parça beklemek ne demek ya şaka gibi bir marka yönetimi.. Kim bilir bizim krank ne zaman gelecek bu şartlarda..
    mertowski, espresso, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Allah kurtarsın. Canınız daha fazla sıkılmadan kurtulursunuz umarım. Bu konuyu okurken ben burada sıkılıyorum çünkü.
    yayan1 ve Khaira bunu beğendiler.

Motosikleti
    vardı bir şeyler
    benim kutu dan ne sürprizler çıkacak ? ileriki gün ve km lerde göreceğiz .
    ayrıca büyük geçmiş olsun , soğudum yahu makineden .

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:00 ----------

paylaşım sitelerine bakıyorum , çok miktarda da satılmış bu makine neredeyse d 400 den fazl satılmış.
    hakkımızda hayırlı ne ise onu göreceğiz .

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Tekrardan geçmiş olsun, bu Bajaj çok garip bir marka kimi motosikletleri gayet sorunsuz tıkır tıkır işlerken kimiside antik kuntik sebepten sorun açabiliyor, acaba silindir değişimi yapılırken motorun içine zarar verecek parça düşürmüş olabilirler mi?
    espresso, Khaira ve stubborn bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    klasik bacac.
    ekrem ata bey vardı bi aralar, müşteri sorunlarını dinleyip debelenip duruyordu, o da pes etti galiba :D
    çok geçmiş olsun.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klasik bacac.
    ekrem ata bey vardı bi aralar, müşteri sorunlarını dinleyip debelenip duruyordu, o da pes etti galiba :D
    çok geçmiş olsun.
    ekonomiyi takip edip zam yapmaktan müşteri memnuniyetini unuttu Ekrem abimiz
    mertowski bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Kardeş yazdıklarını okudum sorun neymiş göremedim ve fabrikadan tut distrübörden mağazaya yetkili servisinden motor tamircisinden tut sıkıntı insanı hayattan bezdiriyorlar bütün sektörler aynı

Motosikleti
    Tracer 700
    Herkese selam, bu konuya son bir güncelleme yapayım. Kendisiyle bugün itibariyle vedalaştık.

Elimde bir kanıt olmadığı için hukuki süreçler çok uzun sürecekti, muhtemelen de aleyhime sonuçlanacaktı. Her türlü mecradan Bajaj’a ve Ekrem Ata’ya ulaşmaya çalıştım ancak hiçbir geri dönüş alamadım. Attığım mailler dahil cevapsız kaldı. Yılbaşında gelen zamla beraber motorun masrafı 25 bin liraya çıkmıştı. Uğraşmak istemedim, servise motoru 55 bin liraya sattım. Üstümden çok büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum. Dominar’ı satıp noterden çıktığımda Tracer’la yaptığım sürüş hayatımda en keyif aldığım sürüştü. Zihinsel ve fiziksel olarak fazlasıyla rahatladım.

Bajaj almayı düşünen arkadaşlar için bir dipnot geçmek istiyorum. Büyük bir problem yaşadığınızda karşınızda muhattap bulmak gerçekten çok zorlayıcı. Anladığım kadarıyla ne kadar ekmek o kadar köfte gibi bir politikaları mevcut. Bu segmentte eğer Japon’a bütçe yetmiyorsa Hero gibi muhattap bulabileceğiniz markalara yönelmek sanırım daha sağlıklı.

Herkese kazasız ve keyifli sürüşler dilerim. Dominar defterini kapattık, hatalarımızdan ders çıkarttık. İyisiyle kötüsüyle bu da bir deneyimdi. Sevgiler.
    maktama, tommygun, birbilent ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Olayı büyük bir olgunlukla karsilamissiniz. Yaşınızı bilmiyorum ama bu ülke şartlarında bu tutumunuza bravo diyorum. Tebrikler. Umarım yeni motorunuzda daha keyifli zamanlar gecirirsiniz
    Khaira bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı hakangul82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı büyük bir olgunlukla karsilamissiniz. Yaşınızı bilmiyorum ama bu ülke şartlarında bu tutumunuza bravo diyorum. Tebrikler. Umarım yeni motorunuzda daha keyifli zamanlar gecirirsiniz
    Teşekkür ederim güzel yorumunuz ve dilekleriniz için. 25 yaşındayım, yarını düşünmeyip bugünden keyif almaya çalışıyorum sadece
    fatih.met ve 19051919 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Herkese selam, bu konuya son bir güncelleme yapayım. Kendisiyle bugün itibariyle vedalaştık.

Elimde bir kanıt olmadığı için hukuki süreçler çok uzun sürecekti, muhtemelen de aleyhime sonuçlanacaktı. Her türlü mecradan Bajaj’a ve Ekrem Ata’ya ulaşmaya çalıştım ancak hiçbir geri dönüş alamadım. Attığım mailler dahil cevapsız kaldı. Yılbaşında gelen zamla beraber motorun masrafı 25 bin liraya çıkmıştı. Uğraşmak istemedim, servise motoru 55 bin liraya sattım. Üstümden çok büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum. Dominar’ı satıp noterden çıktığımda Tracer’la yaptığım sürüş hayatımda en keyif aldığım sürüştü. Zihinsel ve fiziksel olarak fazlasıyla rahatladım.

Bajaj almayı düşünen arkadaşlar için bir dipnot geçmek istiyorum. Büyük bir problem yaşadığınızda karşınızda muhattap bulmak gerçekten çok zorlayıcı. Anladığım kadarıyla ne kadar ekmek o kadar köfte gibi bir politikaları mevcut. Bu segmentte eğer Japon’a bütçe yetmiyorsa Hero gibi muhattap bulabileceğiniz markalara yönelmek sanırım daha sağlıklı.

Herkese kazasız ve keyifli sürüşler dilerim. Dominar defterini kapattık, hatalarımızdan ders çıkarttık. İyisiyle kötüsüyle bu da bir deneyimdi. Sevgiler.

Geçmiş olsun, kurtulmuşsunuz.

xmax'ı satıp sıfır dominar 400 mü alsam derken sizin mesajları da görüp vazgeçmiştim. Yani zaten japon motordan sonra bajaj alma konusunda kuşkularım vardı, sizin mesajı da görünce böyle şeyler başıma gelse sinirlerim bozulur, bu ustalara iş yaptırmak için fazla kibar bir insanım uğraşamam deyip xmax ile devam kararı almıştım.

Yani en az bir kişiyi daha kurtarmış oldunuz benzer dertleri yaşamaktan.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Çok çok geçmiş olsun, satmakla en güzelini yapmışsınız.

Bu tarz büyük arızalar sonucunda değişen parçalar, diğer sağlam parçaları da etkileyebiliyor.
    Bilenler vardır, ben de Mayıs ayında büyük bir arıza yaşadım, motorun toplanması 6 ay sürdü.
    Şimdilerde bile hep tedirgin şekilde biniyorum motora.

Olgunlukla karşılamışsın diyenler var, ne olacaktı ki, ne yapılır ki bu durumda :(

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)