Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ceza Yedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Merhaba arkadaşlar ;

İşime giderken tam iş yerime geldiğim caddede herhangi bir polis kontrolü olmadan (duba yok, ben yolumda gidiyoeum :D ) plakama abartı egzozdan ceza yazılmış. Daha öncesinde, hatta cezayi yediğim tarihlerde (o hafta ) denetime denk geldim ve sorunsuz geçtim. Egzozum muayeneden de geçti ve çok sesli bir egzoz değil. Hani "hmm ne güzel egzoz" dersiniz .

Orjinal egzozu aldığım adam kaybettiğini söyledi. Moturunu bağlatmak sureti ile kendiside bu cezayı yemiş ve TÜV'e muayeneye giderek (Süresi gelmişti zaten diye ekledi) egzozlu motorunun geçtiğini fotoğraflamış ve itiraz etmiş. Parasınıda almış. Hatta cezayı birlikte sisteme iptal edildi olarak düşürüttük.

Bana öneriniz var mıdır soğuk su haricinde ? :D Deneyimlerinizi okumayı isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Valla sen itirazını yap, ama soğuk suyunu da hazırla.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Motoru aldığınız kişinin yolundan gidin.
    zihnigonen ve BayMaellard bunu beğendiler.

Ula bende Nmax vardı. Orjinal arrow takılıydı full kit. 1 kere susturucusunu takıp gezmedim cayır cayırda tok ses veriyordu. En az 5 kere egzoz muhabbeti yaptık ceza yazıcaklardı. Bende 150kw altı 85 db ses sınırı var. Benim motor 6000 devirde 84db ses çıkarıyor isterseniz db ölçerinşz varsa ölçün yazın cezayı dediğimde bütün çevirmelerde muhabbet sonunda bende motor alacağım nmax mi pcx mi alayıma geldi. Kaldı ki piyasadaki ürünlerin çoğu sahte ve motora zarar veren ürünler. İğrenç sesleride cabası...

Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Benim egzozda arrow. Böyle yarış egzozu gibi durmuyor hani uzaktan bakınca "bunun orjinali böyle miymiş?" dersiniz. Metal renkte üzerinde arrow plakasını bile çıkarttım. Zaten ondan çok dikkatte çekmiyor. Lakin bu yoklukta 3 bin TL ödemek zoruma da gitmiyor değil.

İşin garibi şu; yaya gecidinde yavaşladım diye arkamdan korna/siren çalan polislerde bunlar, kafasına göre "aa bu 800cc lik motosikletin egzozu biraz gırgırlı dur bi ceza yazayım uğraşsın dursun hehehehe" diyende bu polisler. Çalıştığım yerden günde 20 defa şahinler geçer ama ne yaya gecidinde durduklarını gördüm nede durmayanlara uyarı/ceza yazdıklarını. Keza otobüs durağına park edenlere bile bişey demeden gidiyor arkadaşlar :D

Haliyle görevlerini yerine getirmiş oluyorlar (!) anlamak lazım onlarıda tabii ki :D

Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim egzozda arrow. Böyle yarış egzozu gibi durmuyor hani uzaktan bakınca "bunun orjinali böyle miymiş?" dersiniz. Metal renkte üzerinde arrow plakasını bile çıkarttım. Zaten ondan çok dikkatte çekmiyor. Lakin bu yoklukta 3 bin TL ödemek zoruma da gitmiyor değil.

İşin garibi şu; yaya gecidinde yavaşladım diye arkamdan korna/siren çalan polislerde bunlar, kafasına göre "aa bu 800cc lik motosikletin egzozu biraz gırgırlı dur bi ceza yazayım uğraşsın dursun hehehehe" diyende bu polisler. Çalıştığım yerden günde 20 defa şahinler geçer ama ne yaya gecidinde durduklarını gördüm nede durmayanlara uyarı/ceza yazdıklarını. Keza otobüs durağına park edenlere bile bişey demeden gidiyor arkadaşlar :D

Haliyle görevlerini yerine getirmiş oluyorlar (!) anlamak lazım onlarıda tabii ki :D
    Hep öyle oluyor zaten. Dönüş olmayan yerde u atıp şeridime giren ,dikey duran arabaya kapıdan girdiğimde %50 %50 vermişlerdi şubat ayıydı ama hava günlük gülistanlık. Yüzde 50 nin sebebide hava şartları görüş açısı vs vs zırvalamışlardı. İyisi harbi iyide yüzde 60/70 lik kısmı net vasıfsız huur evladı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Ayrıca zoruba tabikide gider. Kuryelik yapsan o parayı çıkarmak için bu soğukta 2 gün 14/15 saat zangır zangır titreyerek çalışırsın fabrikada çalışsan 8 saatten belki 6/7 günlük para o 3 bin tl. Yazık günah gün içinde dediğin gibi varexli eşşek gibi anıran bir dünya şahine rastlıyorsun hepsi yürüyen tabut. Muayenesi bile yoktur çoğunun ama olan bize olur.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    12 saat çalışıp niye bu kadar az alıyorum diye sormuyorsa yapacak birşey yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)