Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Yolda kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Biraz hortlatmış olacağım ama bir güncelleme yapmak şart oldu.

Dün akşam saatleri itibariyle bizim domdom kurşununu teslim aldık. Yaklaşık ilk 1000 kilometre kadar rodajda olacağız, bu süreçte ise 6 bin devri ve 80 km/s’i çok kısa süreli olmak haricinde geçmemiz yasak.

Dün akşamdan bu yana 150 küsür kilometre yol yapmışım, çoğunluğunda sürekli olarak 6 bin devrin altındaki tüm devirlerde gezdim herhangi bir ani harekette bulunmadım. Uzun süre sonra tekrardan araba kullanır gibiyim kısacası

Bu süreçte garip bir durum oldu. Bugün öğlen saatlerinde Eminönünde trafikte beklerken motor bloğundan deliler gibi duman çıkmaya başladı. Başta çözemedim, öndeki arabanın egzozundan geliyor sandım zira baya yakındık. Biraz ilerleyip kenarda durunca bir baktım ki deli gibi bir yağ kokusu ve duman var blokta… Egzoz manifoldunun hemen altından gaz verdikçe şapır şapır yağ damlıyordu.

Servise geçtim hemen. Meğer anladığım kadarıyla yağ filtresinin o-ring’i (öyle bir şey varsa eğer) yağ sızdırıyormuş, değiştirdiler hemen problem çözüldü.

“Ulan arkadaş biz bu motoru daha yeni almadık mı, ne demek böylesine yağ damlatması” diyesim geldi ama olur elbet ufak hatalar dedim geçtim çok takılmadım

Uzun lafın kısası şimdilik bir problemimiz yok, rodaj bakımı sonrası duruma bakacağız. Bu süreçte de destek sağlayan veya sağlamaya çalışan, kıyısından köşesinden bir şeyler paylaşan ve benimle sabreden herkese teşekkürler Herkese sevgiler, saygılar.
    zihnigonen, Ercument, espresso ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz hortlatmış olacağım ama bir güncelleme yapmak şart oldu.

Dün akşam saatleri itibariyle bizim domdom kurşununu teslim aldık. Yaklaşık ilk 1000 kilometre kadar rodajda olacağız, bu süreçte ise 6 bin devri ve 80 km/s’i çok kısa süreli olmak haricinde geçmemiz yasak.

Dün akşamdan bu yana 150 küsür kilometre yol yapmışım, çoğunluğunda sürekli olarak 6 bin devrin altındaki tüm devirlerde gezdim herhangi bir ani harekette bulunmadım. Uzun süre sonra tekrardan araba kullanır gibiyim kısacası

Bu süreçte garip bir durum oldu. Bugün öğlen saatlerinde Eminönünde trafikte beklerken motor bloğundan deliler gibi duman çıkmaya başladı. Başta çözemedim, öndeki arabanın egzozundan geliyor sandım zira baya yakındık. Biraz ilerleyip kenarda durunca bir baktım ki deli gibi bir yağ kokusu ve duman var blokta… Egzoz manifoldunun hemen altından gaz verdikçe şapır şapır yağ damlıyordu.

Servise geçtim hemen. Meğer anladığım kadarıyla yağ filtresinin o-ring’i (öyle bir şey varsa eğer) yağ sızdırıyormuş, değiştirdiler hemen problem çözüldü.

“Ulan arkadaş biz bu motoru daha yeni almadık mı, ne demek böylesine yağ damlatması” diyesim geldi ama olur elbet ufak hatalar dedim geçtim çok takılmadım

Uzun lafın kısası şimdilik bir problemimiz yok, rodaj bakımı sonrası duruma bakacağız. Bu süreçte de destek sağlayan veya sağlamaya çalışan, kıyısından köşesinden bir şeyler paylaşan ve benimle sabreden herkese teşekkürler Herkese sevgiler, saygılar.
    Bu yağ damlatma olayı benimde başıma geldi, ben oringi yeni taktım ama kapağı ters takmışım şıpır şıpır yağ akıyordu, her 2 tarafada oturuyordu ama tek tarafı oturan kısmıymış. Ns 200 de oil filter yazısı sağda olmak zorunda .

Motosikleti
    Tracer 700
    Selamlar herkese, yine bir hortlatmayla geldim. Bugün 25 bin bakımı için Dominar 250’yi yetkili servise götürdüm. Arka frenden garç gurç sesler geliyordu (balata sesi değil), son 1-2 gündür de motorda titreşim biraz artmış gibi hissediyordum; hem onlara baktırmak hem de son kez uzun yola çıkmadan önce bir bakım yaptırayım dedim.

Servise girdim, rutin kayıt işleri vs. yağ olarak normalde Putoline kullanıyordum ama bu sefer Castrol kullanmak istediğimi belirttim. Motoru içeri aldılar, bakım işleri vs bitirdiler test sürüşü yapıldı derken normalde hep dışarıya park ettikleri motoru bu sefer test sürüşü sonrası içeri aldılar.

Gittim yanlarına noldu dedim, motordan eksantrik sesi gibi bir ses geliyor ona bakıyoruz dediler. Çalıştırdı motoru, hakikaten de ses var gaz verdikçe uğulduyor deli gibi. Zincir ya da gergi sesi, elimizde yok sipariş veriyoruz birkaç güne gelir dediler. Dedim tamam ama uzun yola gidicem Pazartesi, problem olur mu dedim böyle gitme acelen varsa ben seni başka servise yönlendireyim orda değiştirirler dediler. Ben beklerim sizde halledelim dedim ÇÜNKÜ kocaman bir çünkü var, 20 bin kilometrede bu motor tekrar yapıldığında ekstantrik zinciri de gergisi de değişmişti, yani kısacası bu parçaların garantisi var.

Neyse dedim parça gelince arayın geleyim dedim dükkandan çıktım. Çıkalı 1 dakika geçmedi ki ara sokakta motor önce gaz kesti, sonra da debriyajı çektiğim gibi stop etti. Marşa basınca elektrik kesiyor ateşlemeyi tekrar yapıyor. Marş motorunu döndürmüyor bile.

Konum attım dedim burdayım kaldım ben, geldiler ite ite motoru geri götürdük. Akü sandık takviye denedik akü çıkmadı, az biraz incelediler bir şey görünmüyor motoru açıp haber vericez sana dediler yolladılar.

Şimdi, sevgili Bajaj, 20 bin kilometrede silindir piston segman komple değişen bir motor, 25 bin bakımında nasıl tekrar aynı problemi yaşayabilir? Bakımdan çıkar çıkmaz olması tesadüf mü? Yalnızca ve yalnızca yetkili serviste bakım görmüş bir motorda nasıl böyle bir şey tekrar tekrar olabilir?

Bajaj almayın, aldırmayın. Kesinlikle artık bu rezalete karşı duracağım ve gerekli yerlere şikayetlerimi yapacağım. Bu kadar saçmalık olamaz, adamı motordan soğuttular…
    mertowski, Yobaaz, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun, Allah sabır versin. Bu motor sizi çok üzdü.
    Khaira bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, Allah sabır versin. Bu motor sizi çok üzdü.
    Teşekkür ederim, gerçekten artık sinirlenmekten de ziyade üzülüyorum. Hayırlısıyla sorunu hallettikten sonra ilk işim ne alacağıma bakmadan bu motoru elden çıkartmak olacak gibi duruyor.
    espresso bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Tekrardan geçmiş olsun. Hiç olmazsa yolda seyir halindeyken bir anda stop ederek kaza yaşamanıza sebebiyet vermediği için sevinelim. Uzak bir yerde de yolda kalarak çekici masrafı yaşamadınız.

Servisin ve Bajaj'ın ne şekilde davranacağını merakla bekliyorum. Durum hakkındaki gelişmelerden lütfen bizleri de bilgilendirin.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Selamlar herkese, yine bir hortlatmayla geldim. Bugün 25 bin bakımı için Dominar 250’yi yetkili servise götürdüm. Arka frenden garç gurç sesler geliyordu (balata sesi değil), son 1-2 gündür de motorda titreşim biraz artmış gibi hissediyordum; hem onlara baktırmak hem de son kez uzun yola çıkmadan önce bir bakım yaptırayım dedim.

Servise girdim, rutin kayıt işleri vs. yağ olarak normalde Putoline kullanıyordum ama bu sefer Castrol kullanmak istediğimi belirttim. Motoru içeri aldılar, bakım işleri vs bitirdiler test sürüşü yapıldı derken normalde hep dışarıya park ettikleri motoru bu sefer test sürüşü sonrası içeri aldılar.

Gittim yanlarına noldu dedim, motordan eksantrik sesi gibi bir ses geliyor ona bakıyoruz dediler. Çalıştırdı motoru, hakikaten de ses var gaz verdikçe uğulduyor deli gibi. Zincir ya da gergi sesi, elimizde yok sipariş veriyoruz birkaç güne gelir dediler. Dedim tamam ama uzun yola gidicem Pazartesi, problem olur mu dedim böyle gitme acelen varsa ben seni başka servise yönlendireyim orda değiştirirler dediler. Ben beklerim sizde halledelim dedim ÇÜNKÜ kocaman bir çünkü var, 20 bin kilometrede bu motor tekrar yapıldığında ekstantrik zinciri de gergisi de değişmişti, yani kısacası bu parçaların garantisi var.

Neyse dedim parça gelince arayın geleyim dedim dükkandan çıktım. Çıkalı 1 dakika geçmedi ki ara sokakta motor önce gaz kesti, sonra da debriyajı çektiğim gibi stop etti. Marşa basınca elektrik kesiyor ateşlemeyi tekrar yapıyor. Marş motorunu döndürmüyor bile.

Konum attım dedim burdayım kaldım ben, geldiler ite ite motoru geri götürdük. Akü sandık takviye denedik akü çıkmadı, az biraz incelediler bir şey görünmüyor motoru açıp haber vericez sana dediler yolladılar.

Şimdi, sevgili Bajaj, 20 bin kilometrede silindir piston segman komple değişen bir motor, 25 bin bakımında nasıl tekrar aynı problemi yaşayabilir? Bakımdan çıkar çıkmaz olması tesadüf mü? Yalnızca ve yalnızca yetkili serviste bakım görmüş bir motorda nasıl böyle bir şey tekrar tekrar olabilir?

Bajaj almayın, aldırmayın. Kesinlikle artık bu rezalete karşı duracağım ve gerekli yerlere şikayetlerimi yapacağım. Bu kadar saçmalık olamaz, adamı motordan soğuttular…
    Geçmiş olsun. Bu motor çok üzdü sizi.

Ben de xmax 250'yi artık sürdüğüm yollar değişti deyip dominar 400 mü alsam derken böyle sorunları görünce iyice vazgeçtim, xmax ile badava takas etseler japon olmadıktan sonra ducati verseler takasa girmem. vstrom parası biriktirene kadar xmax ile devam kararı aldım.
    Khaira, Bilinmez, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrardan geçmiş olsun. Hiç olmazsa yolda seyir halindeyken bir anda stop ederek kaza yaşamanıza sebebiyet vermediği için sevinelim. Uzak bir yerde de yolda kalarak çekici masrafı yaşamadınız.

Servisin ve Bajaj'ın ne şekilde davranacağını merakla bekliyorum. Durum hakkındaki gelişmelerden lütfen bizleri de bilgilendirin.
    Teşekkür ederim, ben de iyi tarafından bakmaya çalışıyorum bu kadarıyla atlattığıma çok şükür. Kuralkan'a mail atıp durumu açıkladım, Ekrem Ata'ya da Instagram üzerinden ulaşmaya çalışıyorum ancak mesajlara bakmıyormuş kendisi anladığım kadarıyla. Bir yolunu bulacağım.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bu motor çok üzdü sizi.

Ben de xmax 250'yi artık sürdüğüm yollar değişti deyip dominar 400 mü alsam derken böyle sorunları görünce iyice vazgeçtim, xmax ile badava takas etseler japon olmadıktan sonra ducati verseler takasa girmem. vstrom parası biriktirene kadar xmax ile devam kararı aldım.
    Teşekkür ederim. D400 konusunda mesajlarınızı görüyordum, belki 250'den farklıdır diye dahil olmak istemedim ancak bu noktada ben de size XMax ile devam etmenizi tavsiye ederim. Bajaj her ne kadar güzel bir pazarlama stratejisi ve uygun fiyatlandırma izlese de, satış sonrası destek bence kesinlikle kötü bir noktada. İşini hakkıyla yapan elle tutulur birkaç servisimizi tenzih ederim, ancak genel olarak satılan malın arkasında durulmadığını düşünüyorum.. 250-650 arası geçiş düşünüyorsanız yine aşağı yukarı aynı bloğu kullanan kaliteli kardeşleri Svartpilen/Duke modellerine bakabilirsiniz belki, en azından sattıkları malın arkasında duruyorlar. Köfte turlarına sorunsuz devam etmek isteyen Bajaj'dan uzak dursun yeter
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

yenividivici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk arıza çözüldükten sonra notere gidip satışı verecektin sözde. burası çok ziyaret edilen bir forum olsaydı şu an altında sıfır motor vardı orası ayrı.(konuyu silme şartıyla).

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Teşekkür ederim, ben de iyi tarafından bakmaya çalışıyorum bu kadarıyla atlattığıma çok şükür. Kuralkan'a mail atıp durumu açıkladım, Ekrem Ata'ya da Instagram üzerinden ulaşmaya çalışıyorum ancak mesajlara bakmıyormuş kendisi anladığım kadarıyla. Bir yolunu bulacağım.

Teşekkür ederim. D400 konusunda mesajlarınızı görüyordum, belki 250'den farklıdır diye dahil olmak istemedim ancak bu noktada ben de size XMax ile devam etmenizi tavsiye ederim. Bajaj her ne kadar güzel bir pazarlama stratejisi ve uygun fiyatlandırma izlese de, satış sonrası destek bence kesinlikle kötü bir noktada. İşini hakkıyla yapan elle tutulur birkaç servisimizi tenzih ederim, ancak genel olarak satılan malın arkasında durulmadığını düşünüyorum.. 250-650 arası geçiş düşünüyorsanız yine aşağı yukarı aynı bloğu kullanan kaliteli kardeşleri Svartpilen/Duke modellerine bakabilirsiniz belki, en azından sattıkları malın arkasında duruyorlar. Köfte turlarına sorunsuz devam etmek isteyen Bajaj'dan uzak dursun yeter
    Bence D400'e bakılmıyorsa Svartpilen 400 veya Duke 390'a girmeye gerek yok; onlar da Bajaj sonuçta. Burada esas önemli olan: sorun çıkmasın; sorun çıkarıyorsa eleniyor zaten.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı yenividivici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk arıza çözüldükten sonra notere gidip satışı verecektin sözde. burası çok ziyaret edilen bir forum olsaydı şu an altında sıfır motor vardı orası ayrı.(konuyu silme şartıyla).
    O aylardaki maddi sıkışıklığımdan ve bir araca ihtiyaç duymamdan dolayı hemen gerçekleştiremedim, malum ekonomide bugün sattığımızı yarın geri alamıyoruz. Derdim bunu yetkililerin görüp bana ödeme yapması değil, diğer Bajaj kullanıcılarının mağdur olmaması ve muhattap oldukları markayı tanıması.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Uygun fiyatlı olabilir ama 50 küsür yaşımda öğrendiğim şeylerden biri de ucuz mal alacak kadar zengin olmadığımdır. Hele motosiklet benim için ulaşım aracı bir ihtiyaç değil, yalnızca zar zor vakit bulabildiğim ayda belki iki haftasonu gezeyim, keyif alayım, günlük streslerimden uzaklaşayım aleti, stresten uzaklaşmak istediğim bir şey için de ucuz diye derdini çekmektense iki katı fiyatı vermeyi tercih ederim sorun olmaması benim için bu kadar önemli, telefon tutucunun bile bozuk yolda tangur tungur ses yapması yüzündne başka telefon tutucu almış insanım ben. Eğer bu iki katı fiyata bütçem yetmiyorsa da yetene kadar elimdeki ile idare ederim, nasıl olsa elimde 7 yıldır hiç büyük sorun çıkarmamış xmax varken maceraya girmeyeyim. Bazen kafa rahatlığının da bir ücreti vardır, demek ki japon motosikletlerin bu kadar pahalıya satılabilmesi bu yüzden diyorum.
    Khaira bunu beğendi.

RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    inş Tez zaman gönlünüzdeki motosikleti alır kazasız belasız sağlıcakla kullanırsınız Bol sabır diliyorum
    Khaira bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun. Arkadaşların söylediği gibi bu motor sizi çok üzmüş. Bu hadden sonra sabır falan kalmaması çok normal. Durumunuzu gayet iyi anlıyorum.

Bajajın servisleri malum. Hepsi iyi değiller. Çok şükür ki benim gittiğim servis anlayışlı.

Aslında motorunuzdan ziyade sizi insanlar ve kendiniz üzmüşsünüz. Tüm bakımları serviste yapmışsınız. Soğutma suyuna kadar. Anladığım kadarı ile servisiniz pekte hakkını veren bir yer değilmiş. Öyle olduklarını düşünüyorlarsa gelip burda ispat etmek ile yükümlüler. Bu noktada sizi gittiğiniz servis üzmüş. Motorunuz hararet yaptığında kontağı kapatıp tekrardan yürütmeye uğraşmamız gerekirdi. Burada kendi başınıza masrafı ve sorunu ikiye katlamışsınız. Motoru çok sıkıştırıp bu hale getirdiğinizi söyleyen servise ben katılmıyorum. O alet son kullanıcı için tasarlanıyor. Kimse malını kepaze gibi kullanmaz. Bu memlekette inkar politikası her zaman revaçta idi maalesef. Yeniden yapılmış motor kondisyonu sıfırından farklı olmaz. Sizin motoru iyi toplamamışlar. Servis baştan sağma el gördülük iş yapmış. Aksini söyleyebiliyorlarsa bize ispat etmekle yükümlüler. Bu motorun yağ filtresi araçlarınki gibi dışarıdamıki oringden yağ kaçıracak :D tirajı komik. İnsan sinirden güler bu duruma. Biz bok ettik, elimize yüzümüze bulaştırdık demek yerine, bahanelere sığınmak ne kadar vahim hatta ayıp. Yeni zincir nasıl olurda ses yapar. Demekki işini adam gibi yapamamışsın. Yapsaydın şayet böyle olmazdı. Baştan sonra sorumsuzluk. Harcanan paraya, motorda kullanılan parça için kullanılan hammedeye yazık. Bunlara 500 lük honda versen alacağın sonuç yine aynı olacaktı. Tez vakit iyi bir usta araştırıp motoru ona teslim etmek lazım. Bunlar mıncıklaya mıncıklaya motora etmediği zulumü bırakmayacak. Servis kayıtlarını al git dava aç bunlara. Mahkeme bilir kişiye yönlendirir. Motor kilometresi servis kayıtında bulunsun. O motoru mahkeme bitenekadar kullanma. Bunlar uğraşsın. Avukata gerek yok. Adliyeye git başvurunu yap gitsin. Sonrası adım adım gelir. Uğradığın zararın tanzimi için dava aç.
    Cyan, Khaira, mertowski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Arkadaşların söylediği gibi bu motor sizi çok üzmüş. Bu hadden sonra sabır falan kalmaması çok normal. Durumunuzu gayet iyi anlıyorum.

Bajajın servisleri malum. Hepsi iyi değiller. Çok şükür ki benim gittiğim servis anlayışlı.

Aslında motorunuzdan ziyade sizi insanlar ve kendiniz üzmüşsünüz. Tüm bakımları serviste yapmışsınız. Soğutma suyuna kadar. Anladığım kadarı ile servisiniz pekte hakkını veren bir yer değilmiş. Öyle olduklarını düşünüyorlarsa gelip burda ispat etmek ile yükümlüler. Bu noktada sizi gittiğiniz servis üzmüş. Motorunuz hararet yaptığında kontağı kapatıp tekrardan yürütmeye uğraşmamız gerekirdi. Burada kendi başınıza masrafı ve sorunu ikiye katlamışsınız. Motoru çok sıkıştırıp bu hale getirdiğinizi söyleyen servise ben katılmıyorum. O alet son kullanıcı için tasarlanıyor. Kimse malını kepaze gibi kullanmaz. Bu memlekette inkar politikası her zaman revaçta idi maalesef. Yeniden yapılmış motor kondisyonu sıfırından farklı olmaz. Sizin motoru iyi toplamamışlar. Servis baştan sağma el gördülük iş yapmış. Aksini söyleyebiliyorlarsa bize ispat etmekle yükümlüler. Bu motorun yağ filtresi araçlarınki gibi dışarıdamıki oringden yağ kaçıracak :D tirajı komik. İnsan sinirden güler bu duruma. Biz bok ettik, elimize yüzümüze bulaştırdık demek yerine, bahanelere sığınmak ne kadar vahim hatta ayıp. Yeni zincir nasıl olurda ses yapar. Demekki işini adam gibi yapamamışsın. Yapsaydın şayet böyle olmazdı. Baştan sonra sorumsuzluk. Harcanan paraya, motorda kullanılan parça için kullanılan hammedeye yazık. Bunlara 500 lük honda versen alacağın sonuç yine aynı olacaktı. Tez vakit iyi bir usta araştırıp motoru ona teslim etmek lazım. Bunlar mıncıklaya mıncıklaya motora etmediği zulumü bırakmayacak. Servis kayıtlarını al git dava aç bunlara. Mahkeme bilir kişiye yönlendirir. Motor kilometresi servis kayıtında bulunsun. O motoru mahkeme bitenekadar kullanma. Bunlar uğraşsın. Avukata gerek yok. Adliyeye git başvurunu yap gitsin. Sonrası adım adım gelir. Uğradığın zararın tanzimi için dava aç.
    Bence de burada en büyük sorumluluk serviste. Öyle olsa Bajaj'ın merkezini basarlar yakıp yıkarlardı, bu ülkede çok satılıyor bu markanın ürünleri. Bir kurye arkadaşım ta 140.000km'de yaptırdı NS200'ünü; üstelik canını çıkara çıkara sürüyordu hep, ayda en az 5.000km yapıyordu. 70-80.000'de bir seferlik klasik Bajaj / KTM yağ keçesi problemi dışında bir problemi olmadı NS200 ile.. (Sanırım 160-170.000 civarı sattı.)
    Khaira ve espresso bunu beğendiler.

BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Konuyu okuduktan sonra benim D400Ug yi ilana vermeyi düşündüm, sonradan daha 18 ay Şener olduğu aklıma geldi. @mavellan ın da dediği gibi o servise dava açmalısın. Geçmiş olsun.
    Khaira bunu beğendi.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Arkadaşlar okudukça D-250 motorumdan soğudum Japonlar benim içinde vazgeçilmez ama şu ekonomik göstergeler bizleri onlardan çok uzak tutuyor

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    sakaryaya ve adı servis olan ama işleri farklı işler olan kişilerle sizde tanışmızsınız demekki

Sakaryaya hoşgeldiniz

ikiside servisim diye dolaşıyorlar servislik tamir işlerine ellememek için tötlerini yırtıyolar kardeşimin motorunada bakamama zamanım yok filan dedi her aradığımızda yaptıları şey izmite filan gidip yetkili bayilere sıfır motor kurulumu yapıyolar ve ordan para alıyolar servis işleriyle uğraşmıyolar bunu ben uydurmuyorum birkere muhabbet ederken kendisi dedi 3-4 ay sonra işimiz düşünce anladım harbi doğru söylüyomuş diye yağ bakımı bile yapmak zor geliyo adamlara

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Bende her ne kadar kusurlarıyla sevsem de sizin mesajlarınızı okuyunca şüpheye düşüyorum,hatta D400 e geçip küçük motorumuda fiddle 3le değiştirmek istiyordum üstlerine para ekleyerek,ama bunları görünce scooterı aynı bırakıp d400 yerine daha mı farklı bişey alsam diye düşünmüyor değilim.

Motosikleti
    Tracer 700
    Herkese geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim. Servisten haber beklemedeyim zira problemin ne olduğunu hala bilmiyoruz.

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mavellen hocam uzun uzun yazdığınız için teşekkür ederim. Evet söylediklerinize katılıyorum, en başta benim de hatam vardı kontağı kapatıp hiç yürütmesem belki de bu noktaya gellmeyecekti olay. Gittiğim servis aslında kalitesiyle ve özenli davranışlarıyla bahsedilen bir servis. Benim de yaptığı işi bildiğim ve güvendiğim bir ustaya motorumu emanet ettim, ancak sonuç gerçekten beklemediğim şekilde hüsranla bitti. Şu anda çıkacak problemde değişmesi gereken parça ne olursa olsun cebimden herhangi bir şey çıkartmamakta kararlıyım. Dediğiniz gibi iş adam gibi yapılsaydı ne yağ akıtırdı, ne eksantrik tekrar problem çıkartırdı. Servisten gelecek haberi bekliyorum, eğer yine bahanelere sığınılırsa belgelerimle ilk işim mahkemeyi ziyaret etmek olacak. Herhangi bir baş ağrısı yaşatmayıp düzgünce işlerini yaptıkları durumda da ilk işim bu motoru en hızlısından satmak olacak. Gerekli yerlere de şikayetimi yazılı olarak ilettim. Sürecin devamı marka ve servisin alacağı aksiyonlara göre şekillenecek.

Yukarıda Cyan hocam 140 bin km'de motor yapılan NS200'den bahsetmiş. O mesajla beraber problemin markada değil de serviste olduğu iyice kafama oturmaya başladı. Herkese fikirleri için teşekkür ederim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)