Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Evet öndeki araçlar durdu biri sola döndğ ve çarpmamak için sert frenle düştüm. Scooter'da 30-50 arası bi hızla düştüm ve biraz sürüklendim. Kaskın vizörü çıktı. Bende üstümde kumaş pantolon olmasına karşın yırtık dahi yok.

Sorum ise: 30 dk önce düştüm şimdi yemek yiyorum. Bu tür durumlarda iç kanama vs risk oluyor mu? Ne kadar süre bişi yememek mantıklı?

Teşekkürler.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    öncelikle geçmiş olsun. tabi ki her kazada iç kanama riski oluşabilir. bunun için hastaneye gidip bir dizi teste tabii tutulmanız gerekiyor. ben kaza yaptığımda kan testi, idrar testi, ultrason testi yapıldı ve mr çekilmişti ama muhtemelen trafik kazası vakası olduğum için kan testini alkol için yapmış olabilirler.
    nicknamer bunu beğendi.

Geçmiş olsun. Bir muayene olsanız iyi olur.
    nicknamer bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Geçmiş olsun. İç kanama her kazada olabilir. Kazadan sonra yürüyebilecek halde isek motoru güvene alıp direk hastaneye müracaat etmek gerekiyor. Kazanın hızlısı, yavaşı olmaz.
    nicknamer bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun.
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Herkese teşekkürler. Gidonda bir boşluk vardı, yaptırmaya da gitmiştim. Bakım yakın, ek para ödemeyin diye yollamışlardı. Freni sıktım, bu boşluk kendini hissettirince ön freni sıktım ve denge kayboldu diye düşünüyorum. Kazadan hemen sonra o halimle gittim, beni tozlar içinde görünce "garanti kapsamında" dediler ama ruhsata bile bakmadan ücretsiz sağladılar bu hizmeti. Sağolsunlar, bu zafer hepimizin: tüm motosikletliler adına canımızın daha değerli olduğunu hissettirdiler.

Şu 3 saatte 2 ayrı tehlike daha yaşadım. Ancak bunlar tamamıyla dikkatsizlikten. Aslında yaptığım kazanın sebebi de dikkatsizlikti. Buradan çıkarılacak ders asla ve asla defansif sürüşü elden bırakmamak gerekiyor.

Sürece dair en iyi şey ise geldim motosikletimi uzun aylar sonra sildim, çizikimsi şeylerle helalleştim. Garajda yatıyor güzellik. Sonuc ne olursa olsun motosikleti maviliklere süreceğiz.

Ayrıca süreçten bir de mükemmel kazanım elde ettim. Kaskın güneş vizörü sıkıştı. Bu olay ile muadillere göre tomarla para döktüğüm kaskımın tamir edilebileceğini duymak oldu. Motospartan mağazasımda yedek parçaları da varmış. Hep soru işaretiydi: O kadar para verdim düşersem ne olur diye, zamanında Suomy kask ile asfalta kafa üstü çakılıp kaskta çizik bile olmadan kalkıp gitmiştim. Nexx de yanıltmadı, çizik dahi yok asfalta düşmeme rağmen. Tabi bunda düşük hızla ve yana yatarak düşmemin de etkisi oldu.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Geçmiş olsun.

Hafif atlatmışsınız, canınıza bir şey olmasın da. Ama mal canın yongasıdır demişler, canı sağlam kalınca insan malına daha çok üzülüyor.
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Motosikletimde 2 çizik dışında hiçbir şey yok.

Dikkatsizlik ve biraz da sallamama sebepli yaşadım. Bu sebeple halen gülüyorüm. Çok yoğun ve yorgun bir dönemden geçiyorum. İlk fırsatta dinleneceğime dair söz verdim motosikletime. Tertemiz mis gibi oldu kendisi. Yaralarımız yok ama çiziklerimizi sardık.

Herkese güzel dilekleri için teşekkür ediyorum, tekeriniz düz bassın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Geçmiş olsun.
    nicknamer bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler