Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alüminyum çantalar hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Merhaba değerli forum üyeleri. Motosikletime arka çanta takmaya karar verdim. Ekonomik olması önceliğimdi ama biraz da estetik kaygı güttüğüm için siyah alüminyum çanta almaya karar verdim. Biraz araştırıp fiyatlara baktım ve alüminyum kappa çanta 1500₺ diye bir ilan gördüm zaten heyecandan cümleyi okumadan girdim siteye meğerse sadece sırtlık o fiyataymış :'( . Sonrasında GP kompozit'in 37 litre çantasını gördüm tasarımı hoşuma gitti fiyatı da zorlasam alacağım bir fiyatta( 2600₺). Bu çantayı daha önce kullanan var mı veya bu şekilde alüminyum çanta kullanan abilerim yorum ve tavsiyede bulunabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Çanta: linki koymayı beceremedim o yüzden fotoğrafıni koyuyorum
    https://www.hizliresim.com/ky1bo8p

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çanta: linki koymayı beceremedim o yüzden fotoğrafıni koyuyorum
    https://www.hizliresim.com/ky1bo8p
    Sanki fotoğrafı da koymayı becerememişsiniz

Takılıyorum, editledim.

Çanta güzeldir, tabi motosikletin sürüş dinamiğini de her daim etkileyen bir eleman olduğu bilincinde olunmalı. Yasa'da topcase'e müsade bile yok aslında, proje çizdirip işletmek gerekliydi en son, side case'lere müsade edilmekte. Bu tip cantalarda dikkatten kaçmaması gereken önemli unsurlardan birisi su geçirmezlik contalarının iyi iş yapıp yapmaması, başınıza dert açabilirler.

Diğer taraftan bağlantının en uygun ve doğru malzeme ile sağlanması. Aksi halde felaketlere sebep olabilirsiniz. (100 km hizla otobanda ilerlerken çantanızın düşmesi, ve arkada oluşturabileceği tehlike ve kaos gibi)

Motosikleti
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki fotoğrafı da koymayı becerememişsiniz

Takılıyorum, editledim.

Çanta güzeldir, tabi motosikletin sürüş dinamiğini de her daim etkileyen bir eleman olduğu bilincinde olunmalı. Yasa'da topcase'e müsade bile yok aslında, proje çizdirip işletmek gerekliydi en son, side case'lere müsade edilmekte. Bu tip cantalarda dikkatten kaçmaması gereken önemli unsurlardan birisi su geçirmezlik contalarının iyi iş yapıp yapmaması, başınıza dert açabilirler.

Diğer taraftan bağlantının en uygun ve doğru malzeme ile sağlanması. Aksi halde felaketlere sebep olabilirsiniz. (100 km hizla otobanda ilerlerken çantanızın düşmesi, ve arkada oluşturabileceği tehlike ve kaos gibi)
    😁😁 Teşekkür ederim düzenleme için nasıl yaptınız acaba?
    Düşme hakkında da zamanla çantanın alt tabakasında çatlaklar oluşup çantaların kırılma yaptığını duymuştum tabi her marka için geçerli mi bilemem ama dikkat edilmesi gereken bir husus olduğu aşikar.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hızlı resim sitesine fotoğraf yüklediğinizde orada "Forumlar : bbcode" diye bir bölüm var, o bölümde yer alan linki kopyalayıp olduğu gibi foruma yapıştırınca resmi hepimiz görebiliyoruz.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim tommy reis
    tommygun bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Ebatı küçük olduğu için mi almak istiyorsunuz yoksa aliminyum çanta mı almak istiyorsunuz, şimdi o küçük çantaya o fiyatı vermeye değer mi bilemedim bir kask bile almıyordur, diğer bir husus ise 45 50 55 olanlar zaten 1700tl den başlıyor örnek olarak Instagram sayfasında trstoocase var atktopcase var desandman1 girip bakın bir sorup fiyat bilgisi alın.

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebatı küçük olduğu için mi almak istiyorsunuz yoksa aliminyum çanta mı almak istiyorsunuz, şimdi o küçük çantaya o fiyatı vermeye değer mi bilemedim bir kask bile almıyordur, diğer bir husus ise 45 50 55 olanlar zaten 1700tl den başlıyor örnek olarak Instagram sayfasında trstoocase var atktopcase var desandman1 girip bakın bir sorup fiyat bilgisi alın.
    Yok ebatı küçük olduğu için değil fiyat olarak bunu uygun gördüm. Daha önce alüminyum çanta kullanmadım o yüzden 37 litre yeterli gelir mi açıkçası onu da bilmiyorum. Takacağım motor tnt 250. 45 litrelik alsam üzerinde çok sırıtır mı sizce?

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    37 kullanım açısından küçük gelebilir, 45 tercih edin derim arasında çok ciddi ebat farkı yok, GP kompozit’ten epey ürün aldım işçilikleri gayet kaliteli ve firma giderek büyüyor, ileri dönük çanta ile alakalı çıkacak sorunlar, (kilit conta menteşe vb arızası) için yedek parça ve destek bulabilirsiniz.

ben globescout’tan 40lt aldım çantayı 47 almadığım için pişmanım, fiyatları daha yüksek ama herhangi bir arıza, çantanın düşmesi durumunda ücretsiz olarak servis verip ömür boyu garanti veriyorlar.

Motosikleti
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    37 kullanım açısından küçük gelebilir, 45 tercih edin derim arasında çok ciddi ebat farkı yok, GP kompozit’ten epey ürün aldım işçilikleri gayet kaliteli ve firma giderek büyüyor, ileri dönük çanta ile alakalı çıkacak sorunlar, (kilit conta menteşe vb arızası) için yedek parça ve destek bulabilirsiniz.

ben globescout’tan 40lt aldım çantayı 47 almadığım için pişmanım, fiyatları daha yüksek ama herhangi bir arıza, çantanın düşmesi durumunda ücretsiz olarak servis verip ömür boyu garanti veriyorlar.
    Evet bi baktım dediğiniz gibi 37L ile 45 arasında görüşün ve boyut olarak aman aman fark yokmuş. 37liklere kask anca sığıyor gördüğüm kadarıyla 45 olursa yanına küçük çanta falan da sıkıştırırım herhalde. O yüzden 45L bir çanta almak daha mantıklı geldi
    joshua ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    benzer bir arayış sonrası desandman adlı satıcıdan alüminyum topcase aldım 45 litrelik. yaklaşık bu fiyatlara geldi ama bir aydır kargoya verilecek diye bekliyorum. satın alacağım zaman her yazdığım mesaja anında cevap veren satıcı şimdi saatler geçtikten sonra bile dönüş yapmıyor.

Motosikleti
    Yok.
    Topcase takildiktan sonra belli bir hizin üstünde gitmek sakincali oluyor diye biliyorum. Orjinal BMW cantalarinda topcase kapaginin ic kisminda bu bilgi yaziyordu ama hiz sinirinin ne oldugunu suan hatirlamiyorum.

Motosikleti
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer bir arayış sonrası desandman adlı satıcıdan alüminyum topcase aldım 45 litrelik. yaklaşık bu fiyatlara geldi ama bir aydır kargoya verilecek diye bekliyorum. satın alacağım zaman her yazdığım mesaja anında cevap veren satıcı şimdi saatler geçtikten sonra bile dönüş yapmıyor.
    Ben de bugün WhatsApp hatlarına yazdım 5-6 saattir cevap gelmiyor. Bununla uğraşmak yerine gp kompozitin ürününü almayı düşündüm ama onun da malzeme kalitesi düşük diye yorumlar gördüm çok kararsız kaldım

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bugün WhatsApp hatlarına yazdım 5-6 saattir cevap gelmiyor. Bununla uğraşmak yerine gp kompozitin ürününü almayı düşündüm ama onun da malzeme kalitesi düşük diye yorumlar gördüm çok kararsız kaldım
    1 aydır bekliyorum valla. en son geçen cuma günü vereceğiz demişlerdi kargoya. cuma gününden beri yine cevap yok.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Benim xmax'a da çanta düşünüyorum. Aslında sele altı dev gibi geniş bizim motorlarda, çantaya aman aman ille de ihtiyacım olmuyor gibi. Ama artçı rahat etsin, yaslanacak yer olsun diye istiyorum slında çantayı. Yani sisy bar taktırma masrafına girene kadar olmuşken bari çanta olsun uzun tura çıkarsam lazım olur hem diyorum.
    bir de xmax'ın orjinal yamaha çantası plastik olanlardan. ben bu tip köşeli aluminyum çantaların beğeniyorum. yolda bir kaç kere xmax üzerinde aluminyum çanta gördüm, siyah olunca gayet de gözüme güzel göründü. çanta dmeiri olarak yamaha orjinal çanta demirinin birebir yanı deliklerine takılan yani fazladan delik deldirmeyen bir tek gp-kompozitin demirini gördüm, bu demirle bir de aluminyum çanta alsam sağlam olur mu? deneyen var mıdır?
    shad, giwi gibi markalarda da xmax için çanta demiri ve çantalar var ama çok pahalı fiyatları, hem de çanta demirleri orjinalinden farklı. Bu da kafamı karıştırdı.
    Bu kış bahar gelmeden çanta alma niyetim var. Belki fuarı bekler fuarda bu çanta ve çanta dmeiri satan firmaları hepsi katılırsa orada kendim yakından bakar görürüm ama fuarlar da eskisi gibi değil. Fuarı beklemeden bunları satan mağazalara gidip baksam bile olur yani aslında.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim xmax'a da çanta düşünüyorum. Aslında sele altı dev gibi geniş bizim motorlarda, çantaya aman aman ille de ihtiyacım olmuyor gibi. Ama artçı rahat etsin, yaslanacak yer olsun diye istiyorum slında çantayı. Yani sisy bar taktırma masrafına girene kadar olmuşken bari çanta olsun uzun tura çıkarsam lazım olur hem diyorum.
    bir de xmax'ın orjinal yamaha çantası plastik olanlardan. ben bu tip köşeli aluminyum çantaların beğeniyorum. yolda bir kaç kere xmax üzerinde aluminyum çanta gördüm, siyah olunca gayet de gözüme güzel göründü. çanta dmeiri olarak yamaha orjinal çanta demirinin birebir yanı deliklerine takılan yani fazladan delik deldirmeyen bir tek gp-kompozitin demirini gördüm, bu demirle bir de aluminyum çanta alsam sağlam olur mu? deneyen var mıdır?
    shad, giwi gibi markalarda da xmax için çanta demiri ve çantalar var ama çok pahalı fiyatları, hem de çanta demirleri orjinalinden farklı. Bu da kafamı karıştırdı.
    Bu kış bahar gelmeden çanta alma niyetim var. Belki fuarı bekler fuarda bu çanta ve çanta dmeiri satan firmaları hepsi katılırsa orada kendim yakından bakar görürüm ama fuarlar da eskisi gibi değil. Fuarı beklemeden bunları satan mağazalara gidip baksam bile olur yani aslında.
    Yani orijinal almayacaksan Givi / Kappa'nın demiri güzel. Givi / Kappa karenaja bir delik açılmasını gerektiriyor ancak hem kuyruk şasiden hem de amortisör başlarından destek aldığı için bana daha sağlam geliyor. Givi / Kappa da gayet orijinal gibi demir yapmayı becerirdi, öyle yapmadıklarına göre bir bildikleri vardır; çoğu kullanıcının tercih etmeyeceği karenaja delik açılmasını göze aldıklarına göre diğer alternatifi riskli bulmuşlardır...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Desandman Gp'ye göre ucuzdur diye düşündüm lakin yanılmışım. Aynı parayı verip haftalarca beklemek yerine Gp'nin çantasını tercih edeceğim galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Çantayı alma konusunda karar kıldım bu sefer de montaj etmekte soru işaretlerini oluştu.
    Motosikletime uyumlu çanta demiri bu

Gp'nin çantasını tablası da bu

Ben pek anlayamadım da sizce tablayı bu demire monta edebilir miyim edersem de taşır mı ileride kırılma vb olur mu çanta 5kg

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar daha önce givi metal çanta da kullandım şuan yerli üretim trexes kullanıyorum birçok yerli üretim metal çanta da gördüm kullanan arkadaşlarımdan yerli üretim trexes üzerine marka tanımam biraz pahalı olabilir ama gerçekten iyi ürünler dürüst esnaf ÇANTALARI taş gibi bizim arkadaş yayla da dildiğin kaya dan yapılmış duvara çarptı çantayı sanayide 20 tl ye düzelttirdik hem montaj demirleri sağlam hem çanta hem demirlerin montajı basit ve yerine tam oturuyor
    avrupa malları evet pahalı ama tak çıkar işi basit kolay ve sallantı ses gibi olaylar yok
    iptaluyelik02 ve espresso bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Adventurer arka çanta ve yan çantalar kullanıyorum. Müşteri memnunum sağlamlığı benden geçer not aldı. Yedek parça ve sağlamlığı konusundada aynı geçer notu aldı. Bence imkan varsa adventurer veya trexes alman olsun yani imkanları zorla derim

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar ürün hakkında yaptığım araştırmalardan sonra son yorumumu yapacağım belki ilerde almayı düşünen olursa fikir sahibi olsun diye.

Gp'nin çantasını Internet üzerinden araştırdım videoları izledim yorumları inceledim ve bazı kişiler kötü yorumda bulunup malzeme kalitesini beğenmediklerini söylemişlerdi bu içimde şüphe uyandırdı. Fiziki olarak inclemek gerektiğini anladım. Bu sabah Kadıköy Hasanpaşa'da olan aksesuar dükkanlarına gittim. Givi ve Kappa'nın alüminyum çantalarını inceledim malzeme kalitesi yüksek kalitleri takılmadan çalışıyordu. Çantanın yan duvarlarında tıklatınca tok bir ses geliyor ve esnemiyordu. Bu çantaları inceledikten sonra yine Hasanpaşa'da Gp'nin alüminyum çantasını buldum ve onu kurcaladım. İnsanlar beğenmemekte haklıymış çantanın yan duvarları alüminyum değil de teneke sac sanki. Tıklatınca içine ensiyordu. Kilitleri takılıyor ve açıp kapamak için uğraştırıyordu.

Bunları gördükten sonra Kappa'nın 35 litre plastik arka çantasını almakta karar kıldım. İnanın Kappa'nın plastik çantası Gp'nin alüminyum çantasından daha sağlamdı ve bana daha fazla güven verdi. Almayı düşünen arkadaş olursa gözle görüp incelemeden almasın derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)