Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Honda Hornet 750

Motovento
    REKLAM ALANI
    harabe35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu.

Kağıt üzerindeki bilgiler, yutuberların inceleme/reklam şeyleri ya da teknik özelikler falan hiç önemli değil. Sürerken insanın yüzünde oluşan sırıtış önemli. Hangi motor olduğunun hiç önemi yok, sürerken o pis sırıtışı sağlıyorsa süperdir, alemin en kral motorudur.
    Dün motoru teslim alıp eve geldikten sonra grup konuşmalarımız

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizede hayırlı olsun. Titreşim makul seviyede var evet, hangi motordan geçtiğinizde önemli, ben çok daha titreşimli ve güçlü çift silindir ve vtwin motorlar kullandım dolayısıyla kaymak gibi bana göre. 1000 km rodajından sonra o ciddi manada düşecektir göreceksiniz. Husqvarna Nuda 900 sahibi olmuş birisi olarak, ona çok benzeyen bir güç yapısı var ki o çok çok kuvvetli bir çift silindirdi. 100 km'yi devirdim ufak ufak gazlamalara başladım performansı müthiş. Dediğim gibi tek gördüğüm sıkıntı rüzgar dengesi. Maalesef Japonlar hala ekonomik sebeplerden ötürü Avrupalılar gibi naked motorlarda bu dengeyi yapamıyorlar.[COLOR="Silver"]
    CB250R kullanıyordum, elcikler değil de ayak peglerindeki titreşim birbirine yakın geldi...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Lansman fiyatı sanırm 243 bin yapmışlar çok iyi rakam tam alınıcak vakit lansman fiyatı üstünden satış yaparlarsa uzun süre güzel satar ..
    Eylül gibi ekim gibi 300 bin lere çıkarsa bu modelinde satışı azalır ..

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 sene oldu heralde mt07 yi bir türlü koltuğundan indiremediler. Hep koltuktayken üstüne oturdular olmadı..

Bakalım bu sefer Honda başarabilecek mi?
    Bu motorla Honda, mt07’yi selasız gömdü hocam. ))) deneyimleyince anlayacaksınız. O defter kapandı artık yamaha işine baksın. Marka fanı değilim bu arada. 3 hafta öncesine kadar mt07 almayı planıyordum 2. El falan. İyi ki almamışım çoook büyük fark var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lansman fiyatı sanırm 243 bin yapmışlar çok iyi rakam tam alınıcak vakit lansman fiyatı üstünden satış yaparlarsa uzun süre güzel satar ..
    Eylül gibi ekim gibi 300 bin lere çıkarsa bu modelinde satışı azalır ..
    Bayinin tahmini sene sonu 300’e dayanacak fiyat. Nisan’da gelecek olan 2023 modeller 250bin TL.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı harabe35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün motoru teslim alıp eve geldikten sonra grup konuşmalarımız

http://<a href="https://www.hizlires...9j.jpg</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

[/COLOR]

CB250R kullanıyordum, elcikler değil de ayak peglerindeki titreşim birbirine yakın geldi...
    Hocam İstanbul'daysan tura ben de gelirim ))))

Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    Alıntı KILINC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam İstanbul'daysan tura ben de gelirim ))))
    İzmir hocam

Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    İzmir hocam
    Ben Karşıyakalıyım yaa İzmir'e gelince haberleşiyoruz o zaman
    harabe35 bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar dengesinden kastınız nedir?
    Abi yan rüzgar dengesi, ve ön rüzgar dengesi. Motor gerçekten çok kıvrak, benim çıkarımım süspansiyon ayarıyla alakalı malum setup yok. Önceden kullandığım nakedler hep avrupalı baba setuplu süspansiyonlara sahipti. Şikayet etmemdeki tek sebep uzun yol yapma potansiyeli düşük aletin konfor açısından yoksa naked motorda rüzgar olayını şikayet etmiyorum...

Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    1000 km rodaj bakımını yaptırıp quickshifter taktırdım. Vites yükseltirken gazı kesmemeniz gerekiyor. Vites düşürürken de gazı kesmeniz gerekiyor yoksa geçmiyor. Ayrıca yükseltme ve düşürme için ayrı ayrı 3 kademeli yumuşaklık ayarı da yapabiliyorsunuz led ekrandaki menüden.
    Ben özellikle 3. Vites ve sonrasında yükseltirken QS kullanıyorum. 4000 devrin üstündeyken şıkır şıkır hissettirmeden yükseliyor makine. Her geçen gün daha çok seviyorum Hornet’imi 😁😁

Yaaa bu arada araç modelleri sayfasında ne zaman “Honda CB 750 Hornet Kullanıcıları ve Bilgi Paylaşımı” sayfası açılacak???

Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    1000 km rodaj bakımını yaptırıp quickshifter taktırdım. Vites yükseltirken gazı kesmemeniz gerekiyor. Vites düşürürken de gazı kesmeniz gerekiyor yoksa geçmiyor. Ayrıca yükseltme ve düşürme için ayrı ayrı 3 kademeli yumuşaklık ayarı da yapabiliyorsunuz led ekrandaki menüden.
    Ben özellikle 3. Vites ve sonrasında yükseltirken QS kullanıyorum. 4000 devrin üstündeyken şıkır şıkır hissettirmeden yükseliyor makine. Her geçen gün daha çok seviyorum Hornet’imi ����

Yaaa bu arada araç modelleri sayfasında ne zaman “Honda CB 750 Hornet Kullanıcıları ve Bilgi Paylaşımı” sayfası açılacak???
    Ben hala aksesuar bekliyorum, 6 parça aksesuar aldım Quickshifter da var içinde.. Siz söyleyince şimdi daha bir sabırsızlık sardı beni :D bir an önce gelse de taktırsam.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Ben hala aksesuar bekliyorum, 6 parça aksesuar aldım Quickshifter da var içinde.. Siz söyleyince şimdi daha bir sabırsızlık sardı beni :D bir an önce gelse de taktırsam.
    Yakında gelecektir. Ben ön cam, mono sele, koruma takozları ve quickshifteri teslim aldım dün itibarıyla, rodaj bakımıyla da ücretsiz taktılar sağolsunlar. Arka çamurluk ve elcik koruma da gümrükte şuan. İngiltere de bir firmadan da gidon yükseltme, ayna yükseltme, ön arka teker takozları sipariş ettim 1 aya gelir dediler.

Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Yakında gelecektir. Ben ön cam, mono sele, koruma takozları ve quickshifteri teslim aldım dün itibarıyla, rodaj bakımıyla da ücretsiz taktılar sağolsunlar. Arka çamurluk ve elcik koruma da gümrükte şuan. İngiltere de bir firmadan da gidon yükseltme, ayna yükseltme, ön arka teker takozları sipariş ettim 1 aya gelir dediler.
    SW-Motech çok güzel aksesuarlar yapmış. Bi bakın derim. Ben yurtdışından tur camı, Urban ABS model yan çanta ve arka çantaları almayı planlıyorum.

Çok güzel şeyler var yaaa ))
    https://puig.tv/en/bybike/honda_cb750-hornet_2023

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    MT07'yi gömebilmesi için onun kadar satması lazım.
    Önce onun yarısı kadar motor getirsinler, sonra defin işlemlerine bakılır.

He motor daha iyi motordur orası başka konu tabi. Ama bilhassa hem küresel ekonomi hem orta doğuda ekonomi böyle giderse 10 sene daha kimse yanına yaklaşamaz MT piyasasının.
    Duffduck bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    Bana aslında zorunlu aksesuar olarak sattılar 5 parça, gidondaki Hornet yazısını da ben ekledim. 6 parça oldu. 23 Mart'ta satış işlemini yaptık. 2 aydır aksesuar bekliyorum. Zorunlu aksesuar satmayı biliyorlar ama ortada aksesuar yok... En son bugün konuştum bayi ile sözde ay sonuna kadar gelmesini bekliyorlarmış. Daha da uzarsa eğer şikayetçi olcam.

SW-Motech çok güzel aksesuarlar yapmış. Bi bakın derim. Ben yurtdışından tur camı, Urban ABS model yan çanta ve arka çantaları almayı planlıyorum.

Çok güzel şeyler var yaaa ))
    https://puig.tv/en/bybike/honda_cb750-hornet_2023
    Şuan için tüm aksesuarlar tamam da gelmesini bekliyorum.
    -Quick shifter
    -Koruma takozu
    -Spor sürücü pegi
    -Ön kısa cam
    -Mono kapak
    -Gidon tutucu Hornet yazısı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT07'yi gömebilmesi için onun kadar satması lazım.
    Önce onun yarısı kadar motor getirsinler, sonra defin işlemlerine bakılır.

He motor daha iyi motordur orası başka konu tabi. Ama bilhassa hem küresel ekonomi hem orta doğuda ekonomi böyle giderse 10 sene daha kimse yanına yaklaşamaz MT piyasasının.
    Biri çıkalı 9 sene olmuş, biri daha bu sene çıkmış. Mesele daha güçlü ve daha donanımlı olması. 9 senedir piyasada olması daha iyi motor yapmıyor 07 yi.. Çıktığı günden beri farı ve grenajı dışında neyini değiştirdiler. Yıl olmuş 2023 hala tarih öncesinden kalma ön çatallar ile geliyor. Hornet sürüşüyle gücü ve donanımıyla ezip geçiyor 07 yi. Sen marka fanlığına devam et ;) Mt-07 bu kadar güvenli hissettirmiyor virajda.. ( Fotoğraf bana ait, Manisa sabucubeli virajları )

[IMG][/IMG]
    espresso ve Duffduck bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Daha ne yazdığını okumaya üşeniyor, sonra sen marka fanlığına devam et göz kırpmalar falan.
    Memleket bitmiş ya akıllı adam yok.

Diyorum ki iyi motordur başka bir şey, ama MT07'nin pazara kurduğu dominasyon çok başka seviyede. Önce o motordan satsınlar da ondan sonra gömmesine emmesine bakılır. Yoksa MT07'den daha iyi sürüşü olan ilk motor değil Hornet.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    10 milyon adet de satsa eşşek eşşektir. Hacim olarak yakın olabilirler ama hornet benim gözümde 07 ile aynı segmentte bile olmamalı. Götü, başı ayrı giden motorun satış sayısı motorun kalitesini belirlemez alıcının zekasını belirler. Sözüm özellikle sana değil killingroad. Piyasa hakimiyeti konusunda haklısın.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yok üstüme niye alınayım da, e demek ki pazar götü başı ayrı gitmesini o kadar dert etmiyor?
    Sırf Türkiye'de çok satmadı ki MT07, her yerde çok sattı. Rijitlik bu kadar önemli olsaydı zaten sınıfın lideri ne MT07 ne Hornet olurdu.

O yüzden tamam para verdik beğendik de.. Rönesansın ilk günlerinde falan değiliz :D

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 milyon adet de satsa eşşek eşşektir. Hacim olarak yakın olabilirler ama hornet benim gözümde 07 ile aynı segmentte bile olmamalı. Götü, başı ayrı giden motorun satış sayısı motorun kalitesini belirlemez alıcının zekasını belirler. Sözüm özellikle sana değil killingroad. Piyasa hakimiyeti konusunda haklısın.
    Alıcıların zekâsına laf etmeyelim bence; MT07 f/p olarak çok başarılı bir motosikletti. Kesinlikle Hornet ile aynı segmentte değil ve anlamlı ölçüde ucuz satılmadığı veya anlamlı güncellemeler almadığı sürece Hornet'in rakibi olamaz. Her ikisinin de stoğu varken Hornet'e yakın fiyattan MT07 alan varsa ortada bir gaflet bulunduğuna ben de katılırım tabi.
    espresso ve Green Arrow bunu beğendiler.

Bugün Youtube'da izlediğim bir arkadaş Honda Hornet'i liste fiyatından, 319.000₺ aldım, öyle aksesuar dayatması gibi şeyler de yok dedi. Liste fiyatına bakıyorum 266.000₺.
    Honda liste fiyatı mı yanlış yoksa arkadaş mı yanlış söyledi...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Tesla_Y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Youtube'da izlediğim bir arkadaş Honda Hornet'i liste fiyatından, 319.000₺ aldım, öyle aksesuar dayatması gibi şeyler de yok dedi. Liste fiyatına bakıyorum 266.000₺.
    Honda liste fiyatı mı yanlış yoksa arkadaş mı yanlış söyledi...
    Arkadaşa dayatmışlar ama o anlamamış sanırım.
    Cyan, espresso, Tesla_Y ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa dayatmışlar ama o anlamamış sanırım.
    Arkadaşa dayatmamışlar, direkt dayamışlar. Dayayan ve dayananın karşılıklı zevk almasına orkazım mı diyorlardı?
    espresso bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Bari aksesuarlı motora 319 vereydi, boş motor o paraya tam şey olmuş..

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)