Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletini Nasıl Çaldırdın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Öncelikle herkese merhaba
    Bayadır düşündüğüm bir konuyu sizler ile paylaşmak isterim . Sizlerin de düşüncesini merak ediyorum.

Bir çok kişi ezelden beri motosiklet çaldırıyor. Çalınan motorların videolarını açıyorum (internette sürüsüyle mevcut) bakıyorum bu kişi nasıl çaldırmış acaba ? diyorum.
    Bir de ne göreyim.

DİSK KİLİDİ -YOK.
    ZİNCİR -YOK.
    ALARM -YOK.
    TAKİP CİHAZI -YOK.

yani yok da yok . Resmen hırsıza davetiye. En azından bunlardan biri olsa ama yok. Varsa da en dandiği.
    Yani soruyorum şimdi güzel kardeşim; sokağa bir çanta içinde 100 bin TL bırakır mısın? -hayır
    E güzel kardeşim motorunu niye gidon kilidiyle bırakıyorsun o zaman.

Sonra görüyoruz falancı yerde çalınmıştır buluna şu kadar vereceğiz falancı sticker vardır da vs vs.
    Gerçekten motoru çalınanlardan haberlerinden mağduriyetlerden çok sıkıldım.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Arabanızı da zincirliyor musunuz?
    Alman_, sedattemiz, Yasata ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabanızı da zincirliyor musunuz?
    Motorunun kapısını kitliyor musun ?

Motosiklet ile araba mukayese edilemez kanun karşısında bile eşit değil .Caydırıcılıkları aynı değil.Motosiklet maksimum 300 kg bir araba ise yaklaşık 1 ton. Motosikletin gidon kilidini kırıp ite ite götürmek zor değil .Arabayı iterek çalmaları çok zor direksiyon kilidini kırma mevzusunu karşılaştırmıyorum bile.
    CRF, fatih.met, brkkrtt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Evinin önünde kilitle, zincirle park ediyorsundur, kısa mesafe gittiğin bir yerde 5dk ya döneceğim zaten diye kilitsiz koyduğun bir anda da çaldırabilirsin. İnsanları bu şekilde yargılamamak lazım bir gün hiç ummadığınız bir şekilde başınıza gelirse canınız çok yanar.
    bursalıali bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Başlığı okuyanlara bir sorum olacak.

Gittiğim yerlerde bağlayabileceğim demir yok.
    Ön tekere zincir takıyordum.
    Bir keresinde zorlamışlar ve zincir gerildiği için çamurluğu kırmışlardı.

Zincirin takılacağı en doğru yer neresidir?

Motosikleti
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı okuyanlara bir sorum olacak.

Gittiğim yerlerde bağlayabileceğim demir yok.
    Ön tekere zincir takıyordum.
    Bir keresinde zorlamışlar ve zincir gerildiği için çamurluğu kırmışlardı.

Zincirin takılacağı en doğru yer neresidir?
    Benim kullandığım zincir 6-7 kilo var yanımda taşımam mümkün değil alarmlı disk kilidi kullanıyorum o yüzden ama illa zincirle bağlayacaksam ve bağlayacak yer yoksa arka tekeri selenin üzerinden gövdeye bağlarım.
    ufoz, bursalıali, Levent ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    çok güzel bir konu, ben araba alarmı aldım motosikletime ve motorda kaportanın içerisine yani erişimi zor yere apolleyi koyuyorum ve üstüne kedi bile çıksa viuv viuv ötüyor... sonra direksiyon kilidi + branda yaptımıydı çalınma riski baya azalıyor, üstüne de bir yere zincirlenir ise daha da güvende...

fakat bu dediklerim olsa bile çalarlar çünkü motoru kurtarmak için yanında olmanız gerek, hırsızlar akü bağlantısını kopardığı anda alarm susar... yada alarm için 12 volt değerinde 3 adet lityum ion pilleri koruyucu devre ile bağlarsak alarmı susturmaları baya zaman alır ve bırakıp kaçabilirler...

son çare olarak motorun bir çok yerinde gps olacak ve yer değiştirdiği anda konumu telefona gelecek şekilde bir sistem yapmak lazım. bunu ben araştırmadım fakat yeni 4 silindir motoruma yapacağım ve belki bu koruma taktiklerimizi okuyan hırsızlar oluyordur belki onlar içinde şunu söyleyeyim, motorumu araklayan delikanlıyı kolluk kuvvetlerine teslim etmeyeceğim, o yönden ötürü kafası rahat olsun.
    CRF bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kullandığım zincir 6-7 kilo var yanımda taşımam mümkün değil alarmlı disk kilidi kullanıyorum o yüzden ama illa zincirle bağlayacaksam ve bağlayacak yer yoksa arka tekeri selenin üzerinden gövdeye bağlarım.
    Benim kilitte 5-6 kilo kadar var. Yanılmıyorsam 1 metre kadar uzunluğu var.
    Sele üstünden kilitlemeyi bi deneyeyim.
    bursalıali bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Tabi arkadaş haklı, motoru eve sokun yani dışarıda bırakarak hırsızların iştahını kabartıyorsunuz. Adam görünce motoru dayanamayıp çalıyor. Hiç haberlerde izlediniz mi yatak odasından motosikleti çalındı diye ? Hiç ben mi vereyim aklı size.

Arabayı zincirlemeyi bırak araba çalınmasın diye içinde uyumalıyız arkadaştaki mantığa göre.

Yine incir çekirdeği içerisinde kaybolacak boş beleş bir konu.
    sedattemiz ve DickName bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Boş beleş bir konu da değil aslında.

Yani tamam biz hepimiz bir şekilde önlem alıyoruz ama hiç önlem almayıp çaldıranlar var.

Sitenin otoparkında, bırak zinciri falan disk kilidi bile takmamış, öyle parketmiş, hırsız gelip ite ite götürüyor. En azından dandik de olsa alarmlı disk kilidi olsa belki hırsızı 3-5 dakika uğraştıracak ama o da yok. Tamam devletin görevi hırsızları caydırmak ama çalıyorlar işte ne yapalım? biz de olabildiğince önlemimizi almaya çalışıyoruz. Bütçemiz yettiğince alabileceğimiz en sağlam kilitleri alıp alarm, takip cihazı vb. korumaya çalışıyoruz ki hırsız hiç kilit kullanmayan önlem almayanlar çalsın. Vahşi hayatta aslanların antilop sürüsündeki en zayıf en yavaş koşanı yakalayıp yemesine döndü bu iş çünkü hırsızlara höt diyen yok.

Geçen sene Gökhan motorunu satmıştı, satarken yanında gayet iş gören disk kilidi de vermiş. Motoru alan onu kullanmamış, sitenin otoparkında disk kilidi bile olmadan bırakıyormuş, kamera görüntülerinde hırsız geliyor motoru alıp ite ite götürüyor, direksiyon kilidi zaten kolayca kırılabilen bir şey, en azından disk kilidi olsaydı bu kadar kolay çalınmazdı. İnsanlara anlatmaya çalışıyoruz ki üzülmesin kimse sonradan. Bu hırsızları caydıracak bir sistem yok malesef.
    CRF ve GoGi bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben tembel biriyim. Üşendiğimden dolayı duvarda asılı bağlamayı bile çalamıyorum ama hırsız olsam, ekmeğimi o meslekten kazansam sahte bir çekici uydurur, hatalı park diyerek alır götürürdüm. Motorun sahibinin eline de mezarlık mevkiinde bir otopark adresi yazılı bir kağıt tutuşturup gel oradan al diye başımdan savardım. Hatta saf birini bulursan "gel oraya hallederiz" diyerek sakalımı bile alırdım. Fikir daha da geliştirilebilir ama dedim ya ben tembelim. Bu kadar çalabiliyorum.

TIKIR TIKIR ANA FİKİR: Kamunun emanetine bırakılan herhangi bir malın güvenliğini sağlamak devletin görevidir.

Hırsızı da fazla kızdırıp hırslandırmamak gerek. Umuma açık yerdeki motoru çalmaya cesaret edebilen emmi, kızarsa sahibini tenhada kıstırıp dövebilir.
    CRF, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evinin önünde kilitle, zincirle park ediyorsundur, kısa mesafe gittiğin bir yerde 5dk ya döneceğim zaten diye kilitsiz koyduğun bir anda da çaldırabilirsin. İnsanları bu şekilde yargılamamak lazım bir gün hiç ummadığınız bir şekilde başınıza gelirse canınız çok yanar.
    Geniş açılı bakmak evladır.

Motosikleti
    Pedofili ile ilgili espri bile olsa şunları paylaşmayın bıktık artık bu yobazların sapıklıklarından.

Motosikletinizi kitlemek için alabildiğiniz en iyi disk kilit ve en iyi en kalın zinciri alın motosiklet zinciri alamıyorsanız .Nalbura gidin 14 -15mm zincir ve yale kilit alın.Alarmlı disk kilidi alın.

R25 e 150 bin verip 200 liralık kilit almayın yazık .100 liralık levye ile kırıyorlar.Mümkünse dondurulamayan , köpükle veya kola ile sesi kesilemeyen, levye ile kırılmayacak kilit tercih etmeye çalışın.
    CRF ve espresso bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ben de aynı şeyi söyleyecektim, ve hatta şunu ekleyeyim, edinilen zincirin boyunu arka tekerden seleyi saracak şekilde optimum ayarlamak ve gevşeklik kalmayacak sıkılıkta kullanmak en mantıklısı kanımca. Yerde kalan zincir, makas vb. kesiciler ile zorlandığında yerden kuvvet almak çok daha etkili olurken, yukarıda olan bir zinciri kesmek makasın da cinsine göre daha zor olacaktır. 2 metre sapı olan bir makasla geldiyse adam, zaten ona yapacak bir şey olmaz diye düşünüyorum.
    espresso ve ufoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Pedofili ile ilgili espri bile olsa şunları paylaşmayın bıktık artık bu yobazların sapıklıklarından.

Motosikletinizi kitlemek için alabildiğiniz en iyi disk kilit ve en iyi en kalın zinciri alın motosiklet zinciri alamıyorsanız .Nalbura gidin 14 -15mm zincir ve yale kilit alın.Alarmlı disk kilidi alın.

R25 e 150 bin verip 200 liralık kilit almayın yazık .100 liralık levye ile kırıyorlar.Mümkünse dondurulamayan , köpükle veya kola ile sesi kesilemeyen, levye ile kırılmayacak kilit tercih etmeye çalışın.
    Emredersiniz efendim.Başka isteğinde var mı!Gel forum’u da üstüne yapak.
    Yasata bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emredersiniz efendim.Başka isteğinde var mı!Gel forum’u da üstüne yapak.
    Öncelikle konuştuğun dilin yazım kurallarını sonra da noktalama işaretlerinin kullanılışlarını öğrenmen lazım, seni dikkate alabilmem için.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Öncelikle konuştuğun dilin yazım kurallarını sonra da noktalama işaretlerinin kullanılışlarını öğrenmen lazım, seni dikkate alabilmem için.
    Boşver sen alma.Sadece beni değil kimseyi alma.Emir kipiyle konuşmayı seven narsist insan evladı.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motorunun kapısını kitliyor musun ?

Motosiklet ile araba mukayese edilemez kanun karşısında bile eşit değil .Caydırıcılıkları aynı değil.Motosiklet maksimum 300 kg bir araba ise yaklaşık 1 ton. Motosikletin gidon kilidini kırıp ite ite götürmek zor değil .Arabayı iterek çalmaları çok zor direksiyon kilidini kırma mevzusunu karşılaştırmıyorum bile.
    Yani diyorsunuz ki bir dilim baklava çalarsan fazla ceza yemezsin, ama bir kasa para çalarsan çok ceza yersin. Yoksa tersi mi?
    ...

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba
    Bayadır düşündüğüm bir konuyu sizler ile paylaşmak isterim . Sizlerin de düşüncesini merak ediyorum.

Bir çok kişi ezelden beri motosiklet çaldırıyor. Çalınan motorların videolarını açıyorum (internette sürüsüyle mevcut) bakıyorum bu kişi nasıl çaldırmış acaba ? diyorum.
    Bir de ne göreyim.

DİSK KİLİDİ -YOK.
    ZİNCİR -YOK.
    ALARM -YOK.
    TAKİP CİHAZI -YOK.

yani yok da yok . Resmen hırsıza davetiye. En azından bunlardan biri olsa ama yok. Varsa da en dandiği.
    Yani soruyorum şimdi güzel kardeşim; sokağa bir çanta içinde 100 bin TL bırakır mısın? -hayır
    E güzel kardeşim motorunu niye gidon kilidiyle bırakıyorsun o zaman.

Sonra görüyoruz falancı yerde çalınmıştır buluna şu kadar vereceğiz falancı sticker vardır da vs vs.
    Gerçekten motoru çalınanlardan haberlerinden mağduriyetlerden çok sıkıldım.
    O motorun o saatte orda ne isi varmis, yolluymus demek alarmini taksa edepli edepli kimse ona hallenmezdi.
    DickName bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)